Akciğerlerimizi temizlemek için tarifimiz.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sigara içiyoruz. Alışmışız bir kere, bırakamıyoruz. Sevdiklerimiz içiyor, yanından kalkamıyoruz. Yolda yürüyoruz, bir aracın egzozundan bir duman boşalıveriyor. Alışveriş merkezleri ya da iş yerlerinde temiz hava bulmak zor, hele camları yoksa. O hava kaç kere solunmuş kim bilir. Sinemalar da öyle.

- Rahat nefes alırız,
- Akciğer esnekliği ve kapasitesi artar,
- Hırıltı ve öksürük azalır,
- Kalp krizi riskinin düşer,
- Akciğer kanseri riski düşer,
-Tüm vücudun toksinlerden arınma kapasitesi yükselir,
- Bağışıklık sisteminin güçlenir,
- Sigarayı bırakmak kolaylaşır:)

KEÇİBOYNUZU ÇAYI

Malzemeler

500 ml alkali içme suyu
7-8 keçiboynuzu
Önce 500 ml suyu kaynatın. 7-8 adet keçi boynuzunu küçük küçük kırın ve kaynamakta olan suya atın. Hafif ateşte 5-6 dakika kadar kapağı kapalı olarak kaynatın. 15 dakika dinlendirin.
Daha sonra keçiboynuzlarını sudan çıkarın. (Bu parçaları istenirseniz yiyebilirsiniz). Çayınız hazır.

KULLANIM ŞEKLİ

Bu çayı içerken lütfen sigaradan uzak durun.
Zor! Evet. Olsun. Değer:)
Keçiboynuzu çayınızı size uygun olan şekilde 2'ye ya da 3'e bölerek sabah-akşam veya sabah-öğlen-akşam yemeklerinden önce içebilirsiniz.
Akciğerleriniz, temizleme ihtiyacı hissettiğinizde veya soğukalgınlığı ya da grip gibi bir nedenle akciğerlerinizde herhangi bir rahatsızlık olan bir dönemde çayınızı en az bir hafta boyunca içmenizde fayda var.
İkinci haftadan itibaren de, ihtiyacınıza göre tamamen iyileşene kadar çayınızı içmeye devam edebilirsiniz:)

Kaynak: internet

Agresif_Kuzu

Kayıtlı Üye
Keçiboynuzu bronşitede iyi geliyor sanırım uygulaması kolay ama yemesi zor:(

thales

Kayıtlı Üye
bu alkali su şebeke suyumu oluyor aceba.? birde bunu sigarayla içsek olmaz mı.? ben sigara içmeden birsey içemiyorum da. :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Saka suları alkalinlidir. Sigara içerken başka bir sıvıyı aynı anda almaktan bahsediyorsanız, şeker kristali içeren hiç bir şey ile sigara içilmez ya da yenmez.

cassiopaea

Kayıtlı Üye
İş
Kasyopya Celseleri
Ben izniniz olursa yorumsuzca şunu, şu aktarımı sunmak istiyorum; Kasyopya Celselerinden (farklı oturumlardan) alıntılardır;

S- (L) Sigara içmek nasıl oluyor da dengeleyici bir mekanizma oluyor?
C- Metabolizmayı hızlandırıyor ve daha fazla besin alımı ve sindirimine müsaade ediyor.

S- (L) Yani aslında nikotinin benim için iyi olduğunu mu söylüyorsunuz?
C- Evet. Nikotin olmadan kilo sorunların devam edecek, çünkü bunu dengeleyecek şekilde besin alımını azaltamayacaksın. Sigaraya neden başladın sanıyorsun?

S- (L) Nikotin başka ne yapıyor?
C- Savunmayı güçlendiriyor.

S- (L) Ne tür?
C- Bağışıklıksal.

S- (L) Başka bir şey?
C- Nörotransmiterleri uyarıyor. Daha az uyku yeterli oluyor.

S- (L) Bu herkes için geçerli mi?
C- Hayır.

S- (L) Yani sigara içmekten gerçekten fayda gören insanlar var?
C- Genetik bilimi bunun kanıtlarını sunacaktır.

S- (L) Sigara içmeden önce ve sonra DNA'da görülebilen değişiklikleri mi kastediyorsunuz?
C- Yakın.

---

S- (L) Sigara içmek herhangi birimizin bedeni için zararlı mı?
C- Hafif seviyede olduğunda değil. Eğer zihin doğru moddaysa değil.

S- (L) Sigara içmek psişik yetenekleri olumlu etkiliyor mu?
C- Evet.

S- (L) Hükümetin sigara içimini azaltmaya yönelik programının ardında Kertenkeleler mi var?
C- Evet, çünkü bunun psişik yetenekleri arttırdığını biliyorlar.

S- (L) Peki sigara içmeye bağladıkları ciğer kanserine neden olan şey nedir?
C- Zihinsel koşullanma ve bunu beklemeye yönelik bilinçaltı programlaması.

S- (L) Yani bu, yalnızca bunun olabileceğine ve olması gerektiğine ikna olma durumunda meydana geliyor, öyle mi?
C: Doğru.

---

s- Mike. Söyledikleri hakkında yorumda bulunabilir misiniz?
C- Sigaranın mutlak bir şekilde tavsiye edilebilir olduğunu söylemedik. O yanıt, Laura'nın kilo vermede çektiği sıkıntıyla ilgili bireysel bir soruya yanıttı. Ve bunun sürekli bir çözüm olduğunu da söylemedik.

S- (L) Ama sigaranın hastalıklara direnci arttırdığını ve başka faydalı özellikleri olduğunu söylemiştiniz.
C: Evet, ama bu etkiler en iyi olarak saf tütün ürünleriyle sağlanır, piyasa genelinde mevcut olan bozulmuş çeşitlerle değil.

---

S- (A) Bozulmamış tütün ürünleri nereden bulunabilir?
C- Tütün dükkanı.

S- (L) Galiba sigaralarımı kendim sarmam gerekecek!
C- Bunu yapan makine satın alınabilir.

asterix

Kayıtlı Üye
Kasyopya celselerinde bozulmamış (katkısız) tütün ürünlerinin zararsız olduğu hatta yukardaki gibi bir çok yararından bahsolunuyor,ayrıca spritüel eğilimide artırdığından bahediyor.yeryüzündeki gizli hükümetin sigara zaralıdır kampanyaları düzenlettiğini iddia ediyor.Bu güne kadar sigaraya olumlu bakış açısı getiren tek kaynak.!

John Constantine

Kayıtlı Üye
sınav stresinden son bi kaç aydır tektükte olsa sigara içiyordum ve işin kötüsü allerjik astımım var, bu reçete bana çok iyi gelecek, konu eski de olsa sağol urum :D

Darkprincess

Kayıtlı Üye
keçiboynuzu yerine pekmezini de kullanabilirsiniz. Daha pratik oluyor :)

hic1

Kayıtlı Üye
16 sene sigara içtim. Ve bu süre boyunca uykuda imişim. Sigarayı 13 sene evvel bıraktım. Ve ruhsal yolculuğum dumandan kurtulmayla başladı. Bu celsenin negatif kanal olduğu cok açık. Ama nefs inanmak ister. Oltaya gelmeyelim. Sevgiler...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bu çayı yaparken nekadar süredir sigara içmicez ? belli bir süresi var mı yoksa sadece çayı içerken mi ?
Birde alkali suyu nereden nasıl bulabiliriz ?
bu karışımı kendime yapmayı düşünüyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Bu çayı yaparken nekadar süredir sigara içmicez ? belli bir süresi var mı yoksa sadece çayı içerken mi ?
Birde alkali suyu nereden nasıl bulabiliriz ?
bu karışımı kendime yapmayı düşünüyorum.

Alkali suyunu kendiniz yapıyorsunuz. :) Alkali Suyu = Karbonatlı Su

Yapımı: 2 litre kadar suyun içine 1 yemek kaşığı karbonat koyun sonra karbonat taneleri tamamen çözünene kadar karıştırın.Ve işte Alkali suyunuz hazırlandı. :)

Diğer sorduğunuz soruları Urum cevaplar kısa süre içinde. :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Alkali suyunu kendiniz yapıyorsunuz. :) Alkali Suyu = Karbonatlı Su

Yapımı: 2 litre kadar suyun içine 1 yemek kaşığı karbonat koyun sonra karbonat taneleri tamamen çözünene kadar karıştırın.Ve işte Alkali suyunuz hazırlandı. :)

Diğer sorduğunuz soruları Urum cevaplar kısa süre içinde. :)

Açıklamanız için teşekkür ederim bi aksilik çıkmazsa yarından itibaren uygulamaya başlıcam.

rüyagezgini

Kayıtlı Üye
Vucudumun istediğini hissettiğiim için 23 gün oldu hala devam ediyorum günlük miktarı 250 ml ye düşürdüm.
Tam zamanını hatırlamıyorum sanırım ilk haftadan sonra hırıltılarım ve yattığım zaman çıkan ıslık sesi çok şükür geçti ,şifa oldu teşekkür ederim,sevgiler.

Ü

Üye silindi 56746

şükür ki pasif içiciyim, sigara kullanmadığım için sigaradan uzak durmam gerekmiyor.
çok faydalı bir besin, literatürde "yakup peygamber'in ekmeği" olarak da geçiyormuş. benim gibi pasif içiciler denesin bunu.
keşke anneme de içirebilmenin yolu yordamı olsa :rolleyes: