Köyde Cadılar

ruhname

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar anlatacağım olay şahsen benim memleketimde kendi köyümde gerçeklesmistir : Bundan 10 15 sene önce...... ... ilimizin ....... ilçesine bağlı Ardusta köyünde körpe doğan bebekler ve yeni doğan bazı danalar sebepsiz yere ölürlermiş bunun esrarengiz bi sır olduğunu kimse bilmiyordu bir kaç kişi hariç bu olaylar böyle gide dursun gel zaman git zaman köydeki kadınlar bir gün beraber toplanıp köyde yaşanan bu esrarengiz olayları konusmaya başlamıslar konusan kadınlar arasında yeni bir gelin varmış gelin ortamda bulunan yaşlı kadınlardan birtanesinin kulağına doğru eğilerek : teyze ben bu olayların nedenini biliyorum aslında demiş yaşlı kadın : hele söyle kızım neymis bu vakaların nedeni ? Gelin : benim kaynanam bazı geceleri tam saat gece 00:03 suları bi acaib yağla yağlanıp evin kapısından bacasından uçuyor gidiyor yaşlı kadın : aman Allahım sen bak hele şu işe..................... devamı yorumda yarın :)

Keira

Moderator
Bu nedir? Eğer amacınız merakta bırakmak ise pek başarılı bir girişim olmamış. (Kendi adıma). Bu sitede yine bir ilkle karşılaşıyorum ve şaşırmaktan yoruldum.

sarmaşık

Kayıtlı Üye
sitenin dizi keyfi....tutacak mı bakalım....ilk bölüm gizem dolu...acaba kaynana büyücü mü!!! gelin sorunu çözecek mi??? yoksa bir gelin kaynana kavgasıyla sona mı erecek..
bence dizi tutmayıp yayından kalkacak....

ruhname

Kayıtlı Üye
Sakin olun arkadaşlar vaktim olsa elbette yazardım ..Devamı : Bu köyde artık bazı kimseler cadı karının halk dili ile ( Cazı) yı tanımışlar ancak cadı kadın gelinine beni böyle gördüğünü sakın ha kimseye deme demiştir bu olaydan sonra köyde epey çalkalanmış... aslında işin garip tarafıda hemen hemen her köyde bu cadı kadınların olduğu ortaya çıkmaya başlamış nedeni bilinmez ama cadı kadınlar kendilerinin asla tanınmalarını istemezmişler gizli bir görev gibi bir şey aslında onlarda sıradan insanlar ama bunu kimseye söylemezler ...Bu olaya benzer bir olayda bizim köyün yukarısında Abrans köyünde geçmiştir :bu köyde yaşayan ayşe adlı kadının bebekleri yaşamamaktadır.Doğan çocuklar kısa süre içerisinde ölmektedir.Bu durum çocukları cadı karının boğmasına bağlanır.Yine günlerden bir gün Ayşe kadın doğum yapar.Hiç bir zaman çocuğundan gözlerini ayırmaz, devamlı onu gözler Ayşe kadın çocuğunu emzirir,uyuması için beşiğe yatırır.Biraz sonra içeriye büyük bir arı girer.Arı vızıldayarak beşiğin yanında dolaşmaya başlar.Ayşe kadın vaziyeti kocasına söyler.Kocası eline aldığı bir sırıkla arıyı kovalamaya başlar.Onu yorduktan sonra öldürür.Ertesi sabah köyde cadı olarak bilinen bir kadın yatağında ölü bulunur...Her ne kadar bazılarına saçma gelsede emeğe saygı gösterin lütfen ( abrans-ardusta köylerin eski isimlerdir ..) sevgilerimle a.s.e

canmert196

Kayıtlı Üye
Yazim biciminiz tarziniz masal anlatir gibi dikkatimi ceken tek nokta.

ruhname

Kayıtlı Üye
sitenin dizi keyfi....tutacak mı bakalım....ilk bölüm gizem dolu...acaba kaynana büyücü mü!!! gelin sorunu çözecek mi??? yoksa bir gelin kaynana kavgasıyla sona mı erecek..
bence dizi tutmayıp yayından kalkacak....

Bu kadar absürte ne gerek var ben sadec yaşanmış vakaları yazdım Lakin siz illah bi mahzur bulacaksanız oda size kalmış ben bi senaryo yazsam buraya değil oturur adam akıllı yazarım ve eminimde pek çok diziyi geçer reytinleri alt üst eder ama gerek duymuyorum hele bazı insanların yorumşarını okudukça :D sevgiyle kalınız :)