Yıllar Önce Yaşadığım Deneyimlerim

webmanx

Kayıtlı Üye
Bir gün rüyamda,çok eski bir mekanda idim.Buradaki yapıtlar eskilerden yapılmış bir türbe gibi bir yerdeymişim.O yerin kapısına kadar geldikten sonra,kapıyı açıp içeri girdim.İçeride hiç kimse yoktu.Daha sonra etrafa bir göz attım ve her yer eski yapılardı.Sonra sağ tarafta yukarı doğru bir merdiven vardı.O merdivenden yavaş yavaş yukarı doğru çıktım ve bir oda gibi bir yere geldim.Odanın içinde uzunca bir oyuk vardı.Oyuğun içine baktığımda,içinde yeşil örtülü üzeri ayet yazılı bir tabut vardi.Tabutun kapağı kendi kendine hafifce açıldı sonra kapağı tamamen kaldırdım içinde hiç kimse yani bir yatan felan yoktu.Sonra kapağını kapattım.Odadan tam çıkarken,karşıma sakallı yeşil elbiseli ve kafasında takke olan bir adamla karşılaştım.Hiç bir şey söylemeden yanından geçip merdivenlerden inmeye başlarken,Adam gitme dur dedi.Bende buyur efendim dedim.Sen beni ziyaret etmek için geldin.Ama Yasin suresini okumayacakmısın dedi.Tabiki okurum dedim.Bu tabut kimin efendim dedim.Adam orası benim yerim dedi.Bende,okuyacaktım tam sizi gördüm dedim.Adam,Şimdi şu elimdeki kitabı sana vereceğim.Ama her zaman iyilik için çalış dedi.Al bu kitab senin dedi.Yasin suresini okumayıda unutma dedi.Bende nedir o efendim dedim.Adam ise okudukca anlarsın dedi.Bende tamam dedim.Peki neden bana veriyorsunuz dedim biz seni seçtik dedi.Efendim sizin isminiz nedir dedim.Adam ise benim ismim senin okuyacağındır dedi.Bende,benim okuyacağım Yasin suresi idi dedim.Demek isminiz Yasin dedim.Baktım ses felan kesildi ve Adam kayboldu.Acaba bu rüya ne idi? Bu adam kimdi? Daha sonra İlim alanında çalışacağımı ve bu adamın Yasin Hazretleri adında bir evliya olduğunu öğrendim.

Bu anlatacağım olay tamamen gerçek yaşanmıştır:Yıllar önce abimin düğünü için hazırlıklar yapıyorduk.Bende bahçeye indim sandelyeleri dizmeye başladım,bu arada Bahçenin kapısından uzun sakallı,elinde bastonu olan bir ihtiyar amca bana doğru geliyordu.Bende sandelyeleri bıraktım ve o bana doğru yaklaşan ihtiyar amcaya doğru baktım.İhtiyar amca yanıma geldi selamün aleyküm dedi,bende aleyküm selam amca buyur dedim.İhtiyar,beni tanımadınmı evladım dedi?Bende hayır sizi tanımıyorum ama yinede buyrun düğünümüze misafir olun dedim.
İhtiyar amca sağ ol evladım,sana müjde vermeye geldim dedi.
ALLAH senin isteklerini verecek dedi.Bende birden şaşırdım.Amca isminiz nedir dedim.İhtiyar amca gülümsedi ve ben Hızır Aleyhisselamım dedi.Birden dona kaldım,Ne dedim,siz Hızır Aleyhisselam mısınız? dedim,Amca evet dedi.Bende verin elinizi öpeyim
dedim ve elini öptüm.Hoşgeldin efendim buyrun şu sandelyeye oturun dedim.İsterseniz eve buyrun misafirimiz olun,karnınız açmı efendim dedim,Hızır Aleyhisselam sağ ol evladım dedi ve sandelyeye oturdu.Bende yanına oturdum ve efendim, ALLAH'a şükürler olsun sizi görmeyi nasip etti bana,bu ne büyük şeref ve ikram dedim.Hızır Aleyhisselam,evladım bu halini sakın hiç bozma ibadetlerine,dualarına devam et ve banada dua et dedi. Tabiki efendim dedim ve siz burada oturun ben hemen evden size yemek ve su getireyim dedim.Eve gittim yiyecekleri alıp hemen geri döndüm ve etrafa baktım oraya,buraya koşuşturdum ama göremedim, Hızır Aleyhisselam gitmişti.Selam olsun sana ALLAH 'ın salih kulu dedim.Hafiften gözlerimden yaşlar geldi ve kimseye söylemeden düğün hazırlıklarına devam ettim.Ama hep aklımda idi ve ALLAH'ım sana şükürler olsun Peygamberlere ve salih kullarına rahmet eyle dedim.

Evet arkadaşlar,gerçekten bu yaşananar,insanların alışkın olmadığı veya kimine de böyle şeyler oluyormuymuş gibi düşünen kişiler vadır.İnsanlar öyle şeyler yaşıyolar ki bazen hayrete düşmek elden bile değil.Gerçekten insanlar hayatı boyunca nelerle karşılaşıyor.Yaşımız geçtikçe daha çok şeyler öğreniyoruz ve tecrübe ediniyoruz.İnsan bazı şeylerden ders çıkarmalı,ibret almalı,iyiyi kötüyü ayırt edebilmeli,Hayatı düzgün ve doğru yaşamalıyız.Faydalı ilimler öğrenmeliyiz ki,Cahillerden ve dalalete düşenlerden olmayalım.İnsan nasıl yaşarsa öyle göçer bu Dünya'dan.Önemli olan Ahiret için hazırlığımız nedir ve ne götüreceğimizdir arkadaşlar. Geleceğiniz Aydınlık Olsun...

buffy

Kayıtlı Üye
Merhaba
beğen tuşuna basacaktım ama üzgünüm yanlışlama oldu. Anlattıkların çok özel ve başkaları ile paylaşmamanı tavsiye ederim, devamı gelmesi için. Allah'a yakın biri olduğunuzu düşünüyorum :)

bluecat

Kayıtlı Üye
Ben de yazdıklarınızı çok beğendim, Buffy'nin de yazdığı gibi paylaşmayın derler ancak ben çok mutlu oldum okuyunca, iyi ki paylaştınız, hangi inançtan olursa olsun birinin kalbindeki ışığı, iyi niyeti görmek umutlandırıyor, motive ediyor bizleri. Keşke herkes sizin gibi yazsa, sadece inancın kişiye verdiği mutluluğu, huzuru anlatsa..