cazibenin auraya yansıtılması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cathrine

Kayıtlı Üye
Çok cazibeli görünen bazı insanlar vardır ya,dış görüntüleri iyi de kötü de güzel de çirkin de olsa her girdikleri ortamda dikkat çekerler ya,bu onların aurasından mı kaynaklanır yoksa doğuştan mıdır?Cazibeli göürnebilmek için auramıza uygulayacağımız yöntemler var mıdır?

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Ben bunu doğum haritasındaki gezegenlerin özellikle de Venüsün konumuna bağlıyorum:)Bilmem doğru mudur astrolog değilim ama öyle araştırdım.

cathrine

Kayıtlı Üye
Laander ben de astrolojiyle ilgileniyorum,evet Venüs çekicilik güzellik verir ama sadece bu değil bence,daha farklı noktalar da vardır.Venüs dışında bişeyler,cazibeli insannların hepsinin de haritasında Venüs yoktur değil mi?

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Venüs yükselme halindeyken dünyaya gelen insanlar doğuştan albenili olurlar.Elbette herkeste Venüs var horoskopun'da ancak önemli olan yaptığı açılar,hangi evde olduğu...Misal Venüs'ü Terazi'de doğan birisi zarif bir çekiciliğe sahipken Venüs'ü Aslan'da doğan biri şaşalı,lüks (şarkıcı Madonna) bir çekiciliğe sahiptir.

Ben doğuştan gelen bu özelliğe inanıyorum,kendi horoskopumu araştırırken birkaç ünlünün ve arkadaşımınkine de baktığım zamanlarda yaptığım kıyaslamalardan yola çıkarak böyle bir yorum yaptım.Zaten Auranızda bu doğuştan gelen gezegensel enerjiyi yansıtırsınız(sadece çekicilik değil diğerleri de elbette)Ama tabiki anlık aura değişimleri vardır,o gün kendine güvenli bir sabaha uyanıp,makyaj yapıp sevgilinizle buluşacaksanız zaten o albenili enerjiyi yayarsınız:)Fakat kastettiğiniz bu değil doğuştan gelen hani çuval giyse yakışıyor dediklerimizden sanırım.O halde gezegen etkisi fikrimin arkasındayım:)

codzombi

Kayıtlı Üye
Pozitif enerji yayan insanlarda genellikle görülür, kişinin aurosında da , doğuştan gelen bir şey de olabilir. Yöntemi de , açık söyleyeyim, pozitif birisi olmanızdır, farkındalığa ulaşmanızdır.

cathrine

Kayıtlı Üye
Sadece pozitif olmak mı bunun sırrı?Eğer öyleyse kolay bir yöntem.

codzombi

Kayıtlı Üye
Sadece pozitif olmak yetmiyor , yukarıda arkadaşta demiş doğuştan bir özelliğinde olması gerek .

cathrine

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aurayı güçlendirmek için çalışmalar varmış,basit yöntemi var mı aura güçlendirmenin,yani meditasyon yapmadan auramızı güçlendirebilr miyiz?

AJA

Elit Üye
Arkadaşlar aurayı güçlendirmek için çalışmalar varmış,basit yöntemi var mı aura güçlendirmenin,yani meditasyon yapmadan auramızı güçlendirebilr miyiz?

Genel olarak meditasyon yapmadan etkili bir güçlendirme yapamazsınız fakat aşağıyı okuyup uygulayabilirsiniz.

Auranızı güçlendirmek için az sorna verilen pratik metodları,uyguladığınız ilk andan itibaren size daha fazla cesaret,daha fazla güven ve gerçek bir ruhsal korunma sağlayacaktır.Bunlar arunanızı güçlendirmek için yapacağınız temel pratik uygulamalardır.Basittir ancak sağlayacağı faydalar çok yüksektir.Ayrıca sadece auranızı güçlendirmekle kalmaz aynı zamanda sizi hayatta pek çok endişeden ve şüphedne kurtarır.

Bu çalışmalara başlamadan önce içinizdeki gizli potansiyel güçlere tüm kalbinizle güvenin...Bu çok önemlidir.

”Yüksek Özünüz”ün gerçekleştirebileceği mücizeler hakkında çok fazla şey yazmak mümkün.Bu canlı,müşfik,ilahi alev;varlığınızın gerçek kaynağı ve merkezidir.

”Yüksek Özünüz”,ilahi aklın gerçek bir kıvılcımı olarak,tamamen ilahidir.Tanrı’nın sizdeki ve sizin için yaşamı,sevgidir.[kişiye göre bu görüş değişebilir tabi...]

”Yüksek Özünüz”le aranızda çokd erin,güçlü,öze bir bağ var.Bu muhteşem varlık,eşsiz bir birey olarak nasıl planladığınızın ideal fotoğrafının sırrına sahiptir.Ve rızanızla,sizi bu idealin gerçekleşmesine doğru çeker.

Bu,kesinlikle ilişkinin sınırı değildir.”Yüksek Özünüz”,ilahi kutsamanın bitmez,tükenmez sularının kaynağıdır.Ruhsal gerçekliğinin prensipleriyle uyumluysanız,”Yüksek Özünüz”ün ışığını,aydınlatmaya,güçlendirmeye,koruma ya ve hayalinizi tam olarak gerçekleştirmeye çağırabilrsiniz.

İşte “Auranız”ı güçlendirmenin ve sahip olmanız gereken ruhsal korunmanın kuvvetli kalkanı haline getirmenin iki temel metodu:

IŞIK KULESİ-1(Düzenli Metod)

1-Derin ve dügün nefes alın.(Pratik süresince devam edin.)

2-Tüm vücudunuzu gevşetin.

3-Yürürken dik,düzgünisakin olun.Kollarınızı gevşekçe iki yana bırakın.Otururken de omurganız dik olsun.Ayaklarınızı birbirne paralel yerleştirin.Elleriniz,avuç içleri aşşağıya bakacak şekilde kalçalarda dursun.Ciddi bir sağlık sorununuz yoksa pratiklerinizde her
zaman ayakta durmalısınız.

4-Bedeninizi çevreleyen uzun,elips şeklinde,yoğun parlak mavi bir ışığı gözünüzün önüne getirin.Bu ışık vücudunuzun aşağı yukarı 25 santim ötesine ulaşır.Başınızın üstünde ve ayağınızın altınca 40 santime kadar da uzanır.Ruhsal auranız bundan daha büyük bir alanı kapsar aslında.Üstelik genellikle gümüş renkli olarak canlandırılır ama korunma amacınıza uygun olarak mavi olması gerekir[mavi,sağlığı ve korunmayı sağlar].Alanı neden mi küçülttü?İhtiyaç duyduğunuz koşulları yaratmak küçük alanda daha kolaydır da ondan.

5-Sizi tümüyle çevreleyen bu iyice belirlenmiş yoğun parlak mavi ışık alanını gözünüzün önüne getirdiniz mi?Tamam.Şimdi auranın en üst noktasında,başınızın biraz üstüne parlak beyaz bir ışık küresi hayal edin.Hayır,küre başınzıa değmiyor.

6-Dikkatinizi bu küre üzerine yoğunlaştırın.Böylece kor şeklinde yanan magnezyum gibi beyaz ve daha parlak hale gelir.Bunu yaparken yukarı bakmanıza gerek yok,varlığını hissedin yeter.Bu imajı,”Yüksek Varlığınız”ın Işığı’nı temsil etmek üzere yaratıyorsunuz.Bu ışık gerçekten de ordadır.Bu küreyi hayal ederken dokunmaya kalmayın.Çünkü “Yüksek Varlığınızı” bilinçli varlığınızla tespit etmiyorsunuz.

7-Şu iki imajın farkında olun:
Tümüyle içinde olduğunuz yoğun parlak mavi elips ve başınızın üstündeki beyaz küre...Onlar orada zaten varlar ama siz onlara konsantre olarak bu enerjilerin yoğunluğunu artırıyorsunuz.

8-Beyaz küreyi sembol olarak gözünüzün önüne getiremeseniz bile,gerçek ilahi gücün bir parçasını temsil ettiğini kabul edin.Ve düşünebilecğeiniz en yüksek pozitif enerjilerin zihninize dolmasına izin verin.Bu pozitif eenrjiler bırakın tüm benliğinizi sarsın...

9-Hazır olduğunuzu hissettiğinizde göz kamaştırıcı yuvarlağın beyaz ışık saçtığınız görün.Bu ışı,gümüş pırıltılarla doludur.Önce auranıza,sonra da canlı bir şekilde size doğru akarak tümüyle nüfuz eder.

10-Şimdi auranızın dış kabuğu canlı ve parlak mavi elips şeklindeyken,içi canlı pırıldayan beyaz ışıkla dolacak.Konsantrasyonunuzu etkin bir şekilde süredürebildiğiniz sürece bu vizyonu,yaşayan ve hareket eden bir gerçeklik olarak görün.Parlaklık sürekli etrafınızdadır ve siz doğru akar.Her şeyin kaynağı olduğu için bitmez tükenmezdir.Auranızda sürekli dolaşır.Pırıltılıdır,sert ve keskin şekilde belirlenmiştir. ”İlahi Güç”üç bu muhteşem belirtisinin ortasında çok mutlu bir şekilde kendinizin fakında olun!

11-Auranızın zaten varolduğunu ancak şimdi bunu güçlendirmek için özel bir çaba sarfettiğinizin bilincinde olun.

[Bu alıştırma günlük düzenli olarak en az bir defa yapıldığında yavaş yavaş negatif hiçbirşeyden etkilenmemey başlayacaksınız.

Ani durumlarda,mesela ani endişe,tehlike(her türlü tehlike,ister fiziki ister ruhsal) anında 2.metod uygulanabilir.Fiziksel olaylarda da az çok etkisi vardır.]

Ancak bunun faydası(2.metodun),auranızın genel kuvvetine bağlıdır.Diğer bir deyişle,”Işık Kulesi”nin başarısıyla kumar oynamayın.Düzenli metodu her gün uygulayın,acil metodu sadece gerekli durumlarda kullanın.Böylelikle saldırganın dikkatini başka yöne çevirebilir,hatta yatıştırabilirsiniz.En azından aklınızı sakinleştirip aydınlatabilir ve bazı önemli detayları bilinçli algılamanızı sağlayabilirisniz.Bu da iyiliğiniz için hayati önem taşır.

IŞIK KULESİ-2(Acil Metod)

1-Hemen etrafınızı saran canlı,parlak mavi aura elipsini düşünün.Başınızın bariz üstünde de “Yüksek Benliğiniz”in parlak,beyaz küresini gözünüzde canlandırın.
2-Başınızın üstündeki parlak kürenin farkında olun.Hayal edilmiş bir sembol olsa da,kürenin ilahi gücün bir parçasını temsil ettiğinin farkına vararak en yüksek iyiliği amaçlayın.
3-Parıldayan kürenin beyaz ışık saçtığını görün.Bu ışık,gümüş pırıltılar ile doludur,auranıza akar ve size nüfuz eder.Auranın sert kabuğunun keskin mavi dış çizgilerini görün.
4-İhtiyacınız olduğu sürece bu canlandırmayı sürdürebilirsiniz.
5-Görüntünün bilincinizden uzaklaşmasına izin verdiğinizde,bu korumanın hâlâ görünmez şekilde sizin çevrenizde olduğunu bilin.

İyi forumlar :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Aura rengi kırmızı olan kişilerde doğal bir çekicilik ve liderlik vasfı vardır.
KIRMIZI :
Potansiyel:Liderlik
Bu güçlü bir renktir.İnsana güçlü bir ego ve başarılı olmak için güçlü bir arzu verir. Pozitif hallerinde taban rengi kırmızı olan kişiler başkalarına esin verecek enerji, karizma ve dürtülere sahip oldukları için genellikle sorumluluk isteyen, liderlik konumlarına otururlar. Sevgi dolu ve sıcak kalpli olurlar ayrıca fiziksel olarak da güçlüdürler. Negatif hallerinde ise asilik, hırçınlık, isyankarlık, öfkeli tutum, kötü niyetlilik, yıkıcı tavırlar hatta nefrete kadar varan özellikleri taşırlar. Fakat kırmızı renk çok koyu tonda ise asil davranışlardan yoksunluk, egoistliğin göstergesidir. Koyu kırmızı renk aynı anda ihtirasında işaretçisidir. Sisli bir görünüm alırsa ihtiras titreşiminin kirli ve sağlık dışı olduğu manasına gelmektedir. Özünde kahverengi ton bulunan kırmızı renk korkunun; kahverengi ton koyulaşarak siyaha döndüğündeyse negatif titreşimli niyetin habercisidir. Kırmızı rengin içerisinde hafif sarımsı tonda bir renk olması halinde istem dışı duygu ve istekleri sergilemektedir. Açık kırmızı renk sinirli bir yapıyı simgeler. Parlak, berrak kırmızı renk tonu ise canlı enerjiyi, eli açıklığı, fizik sağlığı da belirtir. Parlak, gül rengi tonu ise evlat sevgisini, yuva sevgisini simgelerken, kırmızının pembemsi tonu ise, mutluluk, huzur, yumuşak yürekliğin habercisidir.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Hatırladığım kadarıyla numaroloji sayısı 1 olanların aura rengi de kırmızı oluyordu. Sayın Embriyo'nun yazısını okuyunca aklıma geldi.Siz de kendi doğum tarihinizden,doğum sayısını hesaplayarak aura rengini bulabilirsiniz.Ancak bu renk yukarıda da belirtildiği gibi değişkendir,duygu durumu ve fiziksel durumunuza göre katmanlanır.Bir de kırmızı aura gözü kaşı bir içim su özelliği gibi algılanmamalı,normal güzellik ölçütlerine sahip ancak her gittiği ortamda ilgi odağı olabilen auralar kırmızılar,yani çekiciliği bu şekildedir.

canmert196

Kayıtlı Üye
Aura rengi kırmızı olan kişilerde doğal bir çekicilik ve liderlik vasfı vardır.
KIRMIZI :
Potansiyel:Liderlik
Bu güçlü bir renktir.İnsana güçlü bir ego ve başarılı olmak için güçlü bir arzu verir. Pozitif hallerinde taban rengi kırmızı olan kişiler başkalarına esin verecek enerji, karizma ve dürtülere sahip oldukları için genellikle sorumluluk isteyen, liderlik konumlarına otururlar. Sevgi dolu ve sıcak kalpli olurlar ayrıca fiziksel olarak da güçlüdürler. Negatif hallerinde ise asilik, hırçınlık, isyankarlık, öfkeli tutum, kötü niyetlilik, yıkıcı tavırlar hatta nefrete kadar varan özellikleri taşırlar. Fakat kırmızı renk çok koyu tonda ise asil davranışlardan yoksunluk, egoistliğin göstergesidir. Koyu kırmızı renk aynı anda ihtirasında işaretçisidir. Sisli bir görünüm alırsa ihtiras titreşiminin kirli ve sağlık dışı olduğu manasına gelmektedir. Özünde kahverengi ton bulunan kırmızı renk korkunun; kahverengi ton koyulaşarak siyaha döndüğündeyse negatif titreşimli niyetin habercisidir. Kırmızı rengin içerisinde hafif sarımsı tonda bir renk olması halinde istem dışı duygu ve istekleri sergilemektedir. Açık kırmızı renk sinirli bir yapıyı simgeler. Parlak, berrak kırmızı renk tonu ise canlı enerjiyi, eli açıklığı, fizik sağlığı da belirtir. Parlak, gül rengi tonu ise evlat sevgisini, yuva sevgisini simgelerken, kırmızının pembemsi tonu ise, mutluluk, huzur, yumuşak yürekliğin habercisidir.

bir kisi aurasinin rengini degistirebilir mi ? degistirse bile kalici olmicagini dusunuyorum acaba bu konuda fikriniz nedir sayin embriyo

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Her aurada, o auranın insanın tekamül durumundan kaynaklanan, kendine özgü temel bir rengi olmakla birlikte, insanın belirli bir andaki her duygu, heyecan, düşünce vb. ruh hali de ayrıca, aurasındaki birtakım geçici renk akımlarının oluşmasına neden olur. Dolayısıyla bu renk oluşumlarına bakılarak, Rudolf Steiner'in ifadesiyle, "bir insanın her hangi bir imajinatif faaliyetinin hayvansal bir güdüden mi, yoksa idealist bir ilgiden mi" kaynaklandığı anlaşılabilir. Hayvansal güdülerden kaynaklanan imajinatif faaliyetlerde aurayı koyu bulutlar sarar. Spiritüel etkinliklerde, verimli, olumlu ve yüksek düşüncelerde ise aura içten dışa doğru yayılan ışınlar görünümü kazanır. Genellikle bir rengin koyu tonlarının açık tonlara dönüşmesi ya da ışıklı parlak hale gelmesi olumlu bir gelişimi gösterir.

Aura katmanlarımız için,

http://www.gizlimabet.com/threads/16742-Aura-Enerji-Bedenleri

Numerolojide her sayı belli bir renkle ilişkilidir.

1. Kırmızı
2. Turuncu
3. Sarı
4. Yeşil
5. Mavi
6. Indigo
7. Mor
8. Pembe
9. Bronz
11. Gümüş
22. Altın

Aura taban rengi kişinin yaşam yolu numarasıyla belirlenir. Bu, Pisagor numerolojisininen önemli sayısıdır ve kişinin yaşamında ne yapması gerektiğiyle ilgili olduğunu anımsayın. Kişinin taban rengi ve yaşam yoluna bağlı olan renk genellikle -ama her zaman değil- aynıdır.

Yaşam yolu, kişinin doğum tarihinin tümünü toplayarak hesaplanır. Diyelim ki 28 Nisan 1980 tarihinde doğmuş birinin rengini belirliyoruz. Bu sayıları toplarız:

4 ay
28 gün
1980 yıl
2012 toplam

Bu toplam, yani 2012, her basamağı birbirine eklenerek tek basamaklı bir sayı haline getirilir: 2+0+1+2=5.
Bu kişinin yaşam yolu numarası beştir. Beş, mavi renge bağlıdır. Demek ki bu kişinin aurasının taban rengi çok büyük bir olasılıkla mavidir.

Şimdi toplamı tek basamaklı bir sayıya indirmenin iki istisnasını göreceğiz. Bu, indirgeme sürecinde 11 ya da 22 ile karşılaştığınız durumdur. Bu sayılara numerolojide ana sayılar adı verilir ve 2 ya da 4'e indirgenemezler. Bunun nedeni, bu sayılara sahip insanlara bizden çok daha fazla potansiyel bahşedilmiş olmasıdır.
Benim size anlattığım hesaplama yoluyla hiçbir ana sayıyı kaçırmazsınız. 29 Şubat 1944 yılında doğmuş iyi bir arkadaşım var. Benim anlattığım yöntemle yaşam yolunu hesapladığımızda 22 çıkıyor.

2 ay
29 gün
1944 yıl
1975 toplam, ve 1+9+7+5=22

Eğer sayıları sırayla toplarsak ana sayıyı kaçırırız: 2 (ay)+2+9 (gün)+1+9+4+4 (yıl)=31 ve 3+1=4.
Bu nedenle gün, ay ve yılı toplama işlemi yaparak eklemek önemlidir. Sayıları tek tek toplayarak bir basamaklı bir sayıya indirgemeyin.
Numerolojide onbir farklı renk seçtiğimizi gördünüz. İşte bu nedenle bu yöntem %100 kusursuz değildir. Yaşam yolu sayısı bir kişinin taban rengini belirlemede %95 doğrudur.

Konunun devamı olan renklerin özelliği için aşağıda linkte verdiğim konuya bakınız.

http://www.gizlimabet.com/threads/10077-Numerolojiyle-Aura-Rengi-Bulma

cathrine

Kayıtlı Üye
Anladığım kadarıyla şeytan tüyü diye adlandırılan tabir de doğduktan sonra da oluşturulabilir.

Saklanbac

Kayıtlı Üye
Bana göre -evet tabiki burçların ilgisi olabilir- lakin aurada nasıl bir enerji yayılıyorsa diğer insanlar öyle etkilenir.

cathrine

Kayıtlı Üye
Benim de sormak istediğim buydu,işte o aurayı nasıl güçlü yansıtabileceğimiz,ben belli bir çalışma yapmaktan bahsetmiyorum,örneğin bunun için bazı meditasyon örmekleri var ama benim sorduğum bazı insanların bu çalışmaları yapmadığında da çok güçlü auraları oluyor,onlar doğuştan gelen özellikler mi,bunu araştırıyorum,yoksa sonradan mı,sadece pozitif düşünürek auramızı yükseltmek mümkün mü?Çok etkileyici auraları olup da konuştuktan sonra negatif elektrik veren insanlar da oluyor sonuçta,yani pozitif enerji auranın etkileyici olması için yeterli mi?

prensess

Kayıtlı Üye
Bu aura meselesini bende gercekten bir turlu anlamis deyilim
Var mi yokmu.benim de sorunum bu aslinda hocanin birtanesi bakim yaptiginda benim fitratimda oldugunu soyledi ister istemez insanlarin ilgi odagi oluyoum bay bayan fark etmiyor.ama bu benim hic hosuma gitmiyor sunu fark ettim.mesela oz guveni az olan bir insani sadece varligimla olumsuz etkildegimi fark ediyorum sezgilerim cok kuvetli oldugu icin bunu hemen hissedebiliyorum.yada vucud dilinden fark ediyorum.kendilerini yanimda iyi hissetmiyorlar
Ve bu nedenlede bende kendimi iyi hissetmiyorum.sanki beni tasiyamiyorlar gibi.
Ama ozguveni cok olan bir insan i da olumlu sekilde etkileyebiliyorum hem onlar kendilerini benim yaimda iyi hissediyorlar hemde ben kendimi cok iyi hissedebilyiorumoz guveni ne cok ne az olan bir insani da etkileyebiliyorum ya daha cok ozguveni geliyor yadabonu da tamamen kaybede biliyor.bayanlarin kendilerini bilmedigim bir sebebten cogu zaman beni rakib goruyorlar bu nedenlede herkesle arkadaslik yapamiyorum.benim arkadaslarimin ozguveni tam olmasi birde guzel olmasi gerek yani kendinden emin.bir gun de bir cafeye gitmistim kapidan iceri girdigimde bir adam vardi 55yaslarinda bana bakti ve dediki senin nasil bir auran var boyle nekadar guclu heryerden saciliyor demisti ilk defa ondan aurayi duymustum sonra bana biraz anlati ne oldugunu pozitiv enerji sactigimi cok yuksek oldugunu ve aurami gorebildigini solyemisti.o bile gormustu insanlari olumlu yada olumsuz etkiledigimi ama buna hic sasirmamisti ve uzun sohbetler yaptik bu konu hakkinda.ama bence guzel birsey deyil.bilmiyorum yani
Belki yaslaninca gecer :)

serfiraz

Kayıtlı Üye
Pekiben aura rengimi bulduktan sonra guclendirmek icin ne yapmam gerekiyor

cathrine

Kayıtlı Üye
Prenses bence yaşlanınca geçmez,hatta bazı insanlar yaşlandıkça daha da güzelleşir,daha da kendine özgüveni artar.Ben tam olarak kendimi tanımlayamıyorum.Özgüvenim bazen tavanda bazen de değil.Bazı günler tam bir ilgi odağı gibi hissediyorum bazı günler daha farklı hissediyorum.Bilmiyorum,ben özgüvenimin her zaman yüksek olmasını isterim,duygularım değişken kendime karşı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...