nasıl bu sorunu çözebilirim ?

0denizhan0

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
arkadaşlar uzun zamandır bulunduğum ortamların uygunsuzluğu gürültü patırtı vs vs astral çıkışı yada denemeleri yapamadım son haftalarda denemek istedim zihinsel dinginliği sağlayıpta artık astral bedenin serbest kaldığını hissettiğim anda istemsiz olarak ciğerlerime çok hava alıyorum ve öyle kalıyor veremiyorum göğsüm şişiyor yani nefes alıp verme düzenimde bozulmuş oluyor işte nefesim böyle kesildiği için dikkatim dağılıyor ve az kalmış iken çıkış olamıyor ve sonlanıyor bunu nasıl çözebilirim sizce

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Astrali denemeden önce nefes egzersizleri yapın, muhtemelen de heyecanlanıyorsunuz ve bilinçaltınızda astralden korkunuz varsa size bir şekilde engel oluyordur.

byrosa

Kayıtlı Üye
Astrali denemeden önce nefes egzersizleri yapın, muhtemelen de heyecanlanıyorsunuz ve bilinçaltınızda astralden korkunuz varsa size bir şekilde engel oluyordur.

Değerli üyemize katılıyorum. Söyledikleri dışında bende bir kaç şey eklemek isterim, çevrenizde sürekli ses veya uyarıcılarınızı başka şekilde rahatsız edebilecek bir şeyler var iken Astral Seyahate çıkış sağlamanız mümkün değil. Eğer işlem sırasında panik hissine kapılıyor iseniz ilk işiniz bu sorunu ortadan kaldırmak olmalı. Bu konuda nereden yardım alabilirim? diye düşünürseniz Forum'da " Astral Seyahat " kategorisine tekrar göz atınız, sevgilerle.

0denizhan0

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
astralle ilgili bir panik ve korku artık yaşamıyorum ama o aşamada dediğim gibi sanki bir şey nefes düzenimi bozduğundan dikkatimi dağıtıyor ve evet etrafım çok sesli yurtta kaldığımdan sessiz ortam bulmak zor meditasyonla ilgili çalışmalar yapmalıyım yapıyorumda bir de meditasyon müziklerinin ve beyin sinyallerini etkileyen seslerin i dozer gibi etkisi nasıldır iyi midir

byrosa

Kayıtlı Üye
astralle ilgili bir panik ve korku artık yaşamıyorum ama o aşamada dediğim gibi sanki bir şey nefes düzenimi bozduğundan dikkatimi dağıtıyor ve evet etrafım çok sesli yurtta kaldığımdan sessiz ortam bulmak zor meditasyonla ilgili çalışmalar yapmalıyım yapıyorumda bir de meditasyon müziklerinin ve beyin sinyallerini etkileyen seslerin i dozer gibi etkisi nasıldır iyi midir

Yapılan meditasyonlardan olumlu sonuçlar alacağınızı umuyorum. I-Doser tarzı programlar benim görüşüme göre pek faydalı değil. Çünkü insan kendi beynini kullanarak bir şeyler yapmalı. Bu programlar fazla kullanıldıkça veya dozu arttırılınca beyni tembelleştiriyor. Nasıl tembelleştiriyor? diye sorarsanız. Bir süre sonra insan beyni tamamen I-Doser'a alışıyor ve o olmadan pek fazla işlev gösteremiyor. Fazla kullanımını zararlı olarak kabul ediyorum, sevgilerle.

0denizhan0

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Dikkate alacağım.

AJA

Elit Üye
Nefesinizi önce düzene sokun yukarıda dendiği gibi meditasyonla bu kolaylaşır.Meditasyon yaptığınız sıralar astrali denemeyin.Bir süre sonra nefesinizi kontrol altına alınca bir sorunu halletmiş olacaksınız.Ses ve gürültü meselesine gelince bunu göz ardı edemeyiz muhakkak sessiz olmalı,çünki yeni başladığınız için sesi duyuyor irkiliyor olmalısınız.Zamanla sesleri de aşabilirsiniz alıştıkça.
Deneme sırasında nefesinizi başlarda derin alın verin (burnunuzdan )alıp verin.İlerleyen dakikalarda kısa kısa ve ağızdan devam edin nefesinizi derinden duymaya çalışın.Bu henüz denemelerin ilk etapları yani cıkış aşamasına hazırlık.
Umuyorum başarılı olursunuz,iyi forumlar :)

0denizhan0

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
teşekkürler ah hepsi bulunduğum yer yüzünden yurtta kalmaktayım gürültüyü tahmin edersiniz ama çalışmalarımı da bırakmak istemiyorum zaten yeterince ihmal etmiştim dediklerinizi uygulayacağım

alin

Kayıtlı Üye
Bilinçli zihininiz astralden korkmuyor ancak bilinçaltında astralle ilgili endişeler sıfırlanmış olsaydı, bunu yaşamazdınız. Siz nefes almış ama veremeyecek gibi hissediyorsunuz, bu da sizi geri çekiyor, bir nevi size yapmamanız için ikna yolu bulmuş. Blokajlarınızdan arının, nefesinizi siz kontrol edemeyeceksiniz gibi düşünmeyin. Nasıl uykuda nefesimizi alıp verdiğimiz kontrolümüzde değil gibi görünür, bilinçli zihnimiz işin içinde değildir ama biz uyanana kadar alırız, bunu bilinçaltınıza da ikna etmelisiniz.

Acabalar, endişeler olmazsa, astrali yaşamanız çok daha kolaydır, deneyimledikçe anlarsınız. Hatta kendinizi ikna ederken şunları da ekleyin, bir çoklarımız astrali uykuda yaşar ve hatırlamaz. Farkındalığı olan bir kesim ise hatırlar, bir etki bile olmadan yaşanan bu durumu, gözünüzde de büyütmemiş olursunuz.

Sevgiyle...

0denizhan0

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
sevgili alin bu nefesimi alıp verememe durumunu çok iyi açıkladınız.düşündüm de evet sanki böyle bir şey var bilinçaltımda aydınlattığınız için teşekkür ederim.