Hacet-Dilek Duası-5 (Selamün KavleM Mirrabbirrahim)

ibis73

Kayıtlı Üye
Eger Allahtan bir dileginiz yada hacetiniz olursa, tam olarak inanarak ve temiz bir kalple bu ayeti sabaha dogru gece 1479 adet okuyun ve yüce Allahtan dileyin.

''Selamün kavlenmin rabbin rahim.''

kapris

Kayıtlı Üye
Doğrusu;Selamün kavlen min rabbin rahim...

birgece

Kayıtlı Üye
yazılış olarak sayın kapris'in yazdığı doğrudur, fakat okunuş olarak sayın ibis73'ün yazdığı doğrudur. çünkü ibis73 ayeti tecvid kurallarına uygun olan okuma şekliyle yazmıştır. nitekim Kur'an-ı Kerim'i tecvidli okumak farzdır.

ibis73

Kayıtlı Üye
Allah razi olsun sayin birgece , okunus sekli benim yazdigim gibi

byriddle

Kayıtlı Üye
Tecvide göre okumak daha makbuldür tabiki. Doğru yazmış kardeşimiz. Teşekkür ederiz kardeşim de sorum olacak. Abdest almak zorunlu mudur ?

snm35

Kayıtlı Üye
Neden hayvansal gıdalardan uzak durulmalı? Allaha edeceğimiz duanın şartları falan olmasımı lazım yani ?

Keira

Moderator
Çünkü derler ki dua, esma veya havas okurken kişinin midesi tıka basa tok olmamalı, hayvansal gıdalardan uzak durmalı ve okumaya başlamadan 3 gün veya 1 gün öncesinde oruç tutulmalı.

ibis73

Kayıtlı Üye
Degerli yorumlariniz icin Allah razi olsun hepinizden ,abdestli olmak tabiki iyi olur sayi cok fazla bana göre gerekli
riyazet yapmak elbete faydasi olur ama tam gerekli gerekli degil .ben riyazet yapmadan yani hayvansal gida almadan okurum.burda en önemli olan sayiyi tam okumak . eger 1479 okursaniz anahtar görevi görür . sayida yanilma olursa dua islevi görür.

sevginur

Kayıtlı Üye
selam her kesden bir konuda fikir ve yardim bekliyorum.cok huysuz berbat bir komsum var bana hic hayir etmiyor surekli benimle ugrasiyor sagda solda dedi kodumu yapiyor onu bulundugu yerden uzaklastirmak icin hangi duayi okuyayim bunun icin hangi dua ve dualari okyayim :banghead:
yardiminizi bekliyorum

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Yâsin'in kalbi, سَلاَمٌقَوْلاًمِنْرَبٍّرَحِيمْمٍ : Selâmun gavlen min rabbin rahîm âyet-i kerîmesidir. Bu âyet-i kerîmeye meflûc bir kimse, adedi olan 818 kere bir bardak suya her gün okuyup üfleyerek içerse, kısa zamanda hastalığından hâlâs olur (kurtulur). Bu âyet-i kerîme, kibrit-i ahmer'dir. Yani ALTIN YAPAN MADDE. Vird edinen kimse, her türlü maddî ve mânevî, ruhânî ve sârî hastalıklardan emin olur. Utanacağı ve sıkılacağı bir hâle giriftâr olmaz. Düşmanları kendisine zarar veremediği gibi, iyilikleri de dokunur. Bu âyet-i kerîmeyi hasta olan veyâ rûhânî bir hastalığa bir kimse, kendisi için okuyamazsa başkası tarafından bir bardak suya 818 defa okunup üflenerek içirmek ve buna 7 gün veya daha fazla devam etmek suretiyle şifa bulur.

Yâsîn Sûresi'ni okumasını bilen kimse, bu âyet-i kerîmeyi okumaya başlamadan evvel Yâsîn'e başlayıp bu âyete geldiği vakit 818 kere tekrar ederek devam edip sûreyi bitirirse, beklenen faydacı tâcil etmiş olur.

ibis73

Kayıtlı Üye
selam her kesden bir konuda fikir ve yardim bekliyorum.cok huysuz berbat bir komsum var bana hic hayir etmiyor surekli benimle ugrasiyor sagda solda dedi kodumu yapiyor onu bulundugu yerden uzaklastirmak icin hangi duayi okuyayim bunun icin hangi dua ve dualari okyayim :banghead:
yardiminizi bekliyorum

Yüzde yüz hakli oldugunuza inaniyorsaniz ,yanliz sizin haksizliginiz hakkinda en kücük süphe yoksa yunuus peygamberin zikrini okuyun . 3 ,7 ,11 ,21 yada en fazla 40 adet. ama tekrar ediyorum sizden kaynaklanan durum söz konusu ise size tesir eder . bu zikirler iki tarafi keskin kilic gibidir. zikiri yazayim
Bismillahirrahmanirrahim "La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin

Ayrica 7 ,11 ,21 , 40 ya da 100 adet bu islere Allaha haval eder: Hasbinallah Ve Nimel Vekil zikrini cekebilirsiniz.

------------------------------------------------------------------

Ayrıca yazmayi unuttum, yukarıdaki zikirleri ayni günde olmamak sarti ile yine yaziyorum hakli oldugunuza yüzde yüz emin oldugunuza inaniyorsaniz yukardaki zikri cekersiniz .Komsum benim hakkimda dedikodu yapmasin benle ugrasmasin niyetiyle.

Hakli olup olmadiginizi söyle anlarsiniz; kendinizi sevgi nurdan soyutlayin yani kendinizi kendiniz olarak görmeyin. Bir de komsunuz yerine koyun kendinizi sevgi nur ne yapti bana diye düsünün bu zikirler cok keskin. Zikirin görevlileri tarafsiz sekilde ölcer, tartar kim haksizsa ona cezayi keser . Durumunuzu bilmiyorum cünkü herkes kendini hakli görür, tarafsiz bakmaz.

ruhname

Kayıtlı Üye
kişi hulusi bir kalp ile inanmazsa dileğinin gerçekleşeceğine isterse 10 gün oruç ve riyazetli olsun dileği gerçekleşmez..

sevginur

Kayıtlı Üye
ibis73....sana birsey sormak istiyorum bu konuda beni bilgilendirir sen cook mutlu olurum...esmaul husna her sitede farkli bilgiler var ve kafam karisti esmaul husna'ya baslamadan once koruyucu duami olunmali? yoksa abdest alip sadece okunmalidir ben hic bir dua okumadan sadece esmaul husnalari okuyorum......birde 6.hissim daha guclenmesi icin hangi duayi okumaliyim..ben ya veliyy 46 defa okuyorum senin bana tavsiye edecegin baska dualarda varmi bana bu konuda yardimci olursan devinirim saygilar

ibis73

Kayıtlı Üye
Normal koruma yapmaya Gerek yok .ama hizlandirmak ve etkili hale getirmek icin yöntemler var.
asagidaki linke bakin. esmail hüsna her sekilde okunabilir ama abdestli ve kibleye dönük seccade üzerinde etkili olur .yani namaz kilmacak gibi olmak
http://www.gizlimabet.com/threads/3...-yapilacak-degisik-yollar?p=208772#post208772

Ama korumak yapmak istiyorum diyorsaniz . ayetel kürsi ile cember olusturursunuz yani

ayetel Kürsi ile koruyucu daire yapmak için, kıbleye karşı iki diz üzerine oturulur. Besmele ile bir Ayetel Kürsi okunur ve sağ yana üflenir. Yine besmele ile ikinci Ayetel Kürsi okunup sola yana üflenir. Üçüncü Ayetel Kürsi öne, dördüncüsü arkaya, beşincisi yukarıya, altıncısı yere doğru, aşağıya üflenir. Yedinci Ayetel Kürsi sağ yandan başlayıp, öne, sola, arkaya ve sağa sırasıyla çepeçevre üflenir. Yine besmele ile okunan Ayetel Kürsi üflenmez. Bunun yerine hava içe çekilerek yutkunulur. Bu işlemle kişi kendisini manevi bir küre içine almış olur.
His konusunda kardesim tavsiye vermem vebali var . bazi insanlar yillarca binlerce sayida esmail hüsna okuyor basiret gözü acilmiyor . bazi insanlarda bir kac yüz sayida okuyor basiret gözü aciliyor . rivayet odurki akil hastanelerindeki cogu kisi zamansiz basiret gözünün acilmasi yada gözdeki perdenin kalkmasi ile manevi varliklari görerek kafayi yemisler.. bilgili üyelere sorun.

kişi hulusi bir kalp ile inanmazsa dileğinin gerçekleşeceğine isterse 10 gün oruç ve riyazetli olsun dileği gerçekleşmez..
Allah razi olsun sayin ruhname, zaten inanmayan bir insan oruc tutmaz , riyazetti hic yapamaz ama dediginiz gibi istisnalar olabilir

ssiibeell

Kayıtlı Üye
ben bunu uygulamaya dun basladım bakalım sonucu ne olcak,istediklerimi tek tek saydım ama ne olucak sonuc acıkcası merak ediyorum.onceden uygulayan oldu mu acaba,bi de ben koruma falan yapmıyorum ve hayvansal gıda da tuketiyorum.ama sayısında okuyorum.