Yeni başlayanlar için meditasyon denemeleri

demonic

Kayıtlı Üye
Forumdaki problemlerin birininde büyü yaptım tutmadı yada astrale çıkamıyorum gibi sorunlar olduğunu gördüğümden yazma ihtiyacı duydum...öncelikle meditasyon nedir?meditasyona derin düşünce yada öze olan yolculukta denebilir peki büyü yapmak yada astrale çıkmak gibi olaylarla meditasyonun ne ilgisi vardır?
ilk olarak evrende herşey enerjiden oluşmuştur.evrenin işleyişi için enerji gereklidir.bir arabanın çalışması için benzin gerekir.evrenede bir araba dersek bu arabanın ilerlemesi ve parçalarının kusursuz çalışması için enerji gereklidir...
peki meditasyonla enerji arasındaki ilişki nedir?
meditasyon öze olan yolculuk,onu tanıma ise ve herşeyin özü enerji ise meditasyon bir çeşit enerji sanatıdır...
peki büyülerle ne ilgisi vardır?
fizikte enerji korunumu kanunu vardır.bir cismi yukarıdan aşağıya bıraktığınızda sahip olduğu potansiyel enerji kinetik enerji olur,sürtünme sonucu ısı olur yani tek bir enerji zerreciği bile kaybolmaz...peki insan yemek yer ve fiziksel manada enerji kazanır.bu enerjiyi koşarken yada elini hareket ettirirken kullanır.işte bu enerjiyi kontrol edebilirsek çalışmalarımız başarıya ulaşır.
büyü:karşıdakinin iradesini ve bedenini kontrol etmektir.ama bunu yapabilmek içinde kişinin bir enerjisi olması gerekir.durduk yere bir insan hastalanmaz yada başına kötü bir şey gelmez.bunlar hep enerjinin sonucudur.insan bedeni sadece fiziksel bedenden meydana gelmez...astral bedeni vardır,ruhu vardır vs.vs.
peki benim yaptığım büyüler neden tutmuyor?
aslında büyü bir çeşit enerji kontrolüdür.enerjiyi alırız ve bu enerjiyi şifa yada lanet olarak dönüştürür ve gitmesini istediğimiz yere göndeririz.eğer enerjimiz büyüyü yapmaya yeterliyse ama enerjiyi yeterince kontrol edemiyorsak büyü geri teper...yeni başlayan kişiler bir hevesle direk büyü yapmaya çalışır ve başarısız olur,dener dener ama olmaz...sonra vazgeçerler ve kaybederler.işte olmama nedeni budur.enerji kontrol seviyesi yeterli değildir.
astral seyahatte ise zihnimizi yeterince sakinleştirmemiz gerekir.imgeleme yeteneğimizin olması gerekir.ama en önemlisi kararlılık gerekir...
Peki meditasyonu nasıl yapacağım?
alıştıktan sonra okulda yada otobüste yada herhangi bir yerde bile yapabilirsiniz...meditasyonlarında zorluk seviyeleri vardır.benim ilk başladığım tekniği anlatayım
bir sandalyeye oturun sakinleşin ve bedeninizi hiç hareket ettirmemeye çalışın.ama kendinizi kasmayın sadece gevşeyerek bedeninizi hareket ettirmemeye özen gösterin...bir süre sonra bedeninizde karıncalanmalar yada benzeri şeyler hissedebilirsiniz normaldir,hissetmeyedebilirsiniz,siz kararlı olduğunuz sürece elbet olacaktır.sizden tek isteğim kararlılığınızı kaybetmemenizdir.
bir başka kullandığım teknik ise elinize bir saat alın ve bir dakika tutun.bir dakikada aklınızdan ne kadar çok şey geçiyor?ahh bak parayı ödemeyi unuttum,acaba şimdi aşkım ne yapıyor,yarın maça gitsem mi vs.vs. aklınıza kaç şey geliyor?10 diyelim.bu sayıyı azaltın.düşünmemeye çalışın.sanki bir girdap var ve düşüncelerinizi yutuyor gibi...bu sayı bir süre sonra 0 ile 2 arasında olabilir.bu sizin ne kadar yeterli gördüğünüze bağlı...5 dakikada tutabilirsiniz 10 saniyede.yada 0 düşünce oldukça zamanı arttırabilirsiniz bu tamamen size bağlı...
artık düşüncelerinizden kurtulma ve gevşemeyi öğrendiniz...şimdi bu iki tekniği birleştirin...işte size meditasyon...
enerji seviyesini arttırmak için ise sizce renkler ne anlam ifade ediyor?kırmızının anlamı yaşam siyah ölüm gibi kalıplara takılmayın...bir söz vardır herşeyin ölçütü insandır diye.doğru bilgi kişiden kişiye değişebilir.sizin kalbinizden nasıl geliyor?mavi size şifayı hatırlatıyorsa şifa için maviyi kullanın kalıplardan kurtulun...
neyse 2 tekniğide uyguladık ve şu anda kafamız bomboş ve gevşemiş bir durumdayız.nefes alın ve enerjinizin arttığını imgeleyin.nefes verin ve tekrar alın ve verin ve alın ve verin...her nefes alışınızda enerjinizin biraz daha arttığını hayal edin.işte oldu artık enerjiyi az yada çok hissedebiliyorsunuz.zaten direk kontrol etmeniz zordur.önce hissetmelisiniz.siz eliniz uyuştuğunda onu rahatça hareket ettirebiliyor musunuz?hayır tabikide...hissetmediğiniz bir şeyi kontrol edememeniz doğaldır.
ve bu meditasyon türündede ustalaştıkça artık renklerlede yapabilirsiniz...büyülerdede enerjinizi hissettiğiniz için daha başarılı olabilirsiniz.yada astral seyahate çıkarken...
son olarak istediğim birşey ise kendinize şu soruyu sormanız:ben bunu neden yapıyorum?neden enerjiyi kontrol etmek istiyorum?ve cevabınız ise tek kişiye odaklı olmasın...mesela ben şu kızı/oğlu çok seviyorum onun için yada şunun hastalanmasını istiyorum demeyin...eğer böyle diyecekseniz hiç başlamamanız daha iyidir emin olun...ve ben böyle dediğim içinde kendinizi kandırmayın samimiyetle sorun ve cevap verin...
kaynaklar:konsantrasyonun gücü:theron Q.dumont
deneyimlerim...

Mentalman

Banlı Kullanıcı
Çok güzel bir konu soluksuz okudum teşekkürler :]

demonic

Kayıtlı Üye
Yardımcı olabildiğime sevindim...

Foras

Kayıtlı Üye
alıştıktan sonra okulda yada otobüste yada herhangi bir yerde bile yapabilirsiniz...
Kesinlikle, hatta meditasyon yapmaya çalışmadan bile sıfır düşünce moduna geçip kendinizi elleriniz uyuşmuş durumda bile bulabiliyorsunuz.(Otobüste, vapurda vs)

demonic

Kayıtlı Üye
evet kolay birşey ama kolay olması gereksiz anlamına gelmiyor.ne yazıkki insanlar işin temelinden bbaşlamıyor.temel kusurlu olunca herşey sallanıyor...

bcbg

Kayıtlı Üye
Kesinlikle tavsiyelerinizi dikkate alıcam, teşekkürler:)

Melih111

Kayıtlı Üye
Sizce Zen tekniklerini mi transandantal meditasyon tekniklerini mi kullanmalıyız ?? Bir objeye bakmak,yani tek bir şeye odaklanmak bunların hangisine giriyor..Zen tekniğine mi Transandantal e mi ?

Benim dikkatim dağınık,kafam hep allak bullak,arada da canım sıkılıyor , uyku düzenim de bozuk ? :) Sizce hangi meditasyon yöntemini kullanmalıyım..

bendekiben

Elit Üye
Sizce Zen tekniklerini mi transandantal meditasyon tekniklerini mi kullanmalıyız ?? Bir objeye bakmak,yani tek bir şeye odaklanmak bunların hangisine giriyor..Zen tekniğine mi Transandantal e mi ?

Benim dikkatim dağınık,kafam hep allak bullak,arada da canım sıkılıyor , uyku düzenim de bozuk ? :) Sizce hangi meditasyon yöntemini kullanmalıyım..

İlk olarak meditasyon yapamamanıza sebep olarak gösterdiğiniz bilinç altınızdaki dikkatim dağınık,kafam karışık,canım sıkkın vs... gibi düşünce kalıplarınız temizlenmeli.Bunun için size olumlamaları tavsiye edeceğim.Bu düşüncelerinizden kurtulduğunuzda tam bir inançla üstesinden gelmiyeceğiniz bir şey olmadığını siz de fark edeceksiniz. Hangi meditasyonu seçerseniz seçin "yapamıyorum" kelimesini hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor.Başarılar... :)

Melih111

Kayıtlı Üye
İlk olarak meditasyon yapamamanıza sebep olarak gösterdiğiniz bilinç altınızdaki dikkatim dağınık,kafam karışık,canım sıkkın vs... gibi düşünce kalıplarınız temizlenmeli.Bunun için size olumlamaları tavsiye edeceğim.Bu düşüncelerinizden kurtulduğunuzda tam bir inançla üstesinden gelmiyeceğiniz bir şey olmadığını siz de fark edeceksiniz. Hangi meditasyonu seçerseniz seçin "yapamıyorum" kelimesini hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor.Başarılar... :)
Yoo hayır.. Ben bunları meditasyonları yapmamama sebep olarak göstermedim..Bunlar benim gerçek hayattaki halim.. Ben bu halimden kurtulmak için hangi meditasyonları yapmalıyım diye soruyorum...Zen mi yoksa Transdanal mi ?? Bir konuda transdantal midatasyonların zararlarını okumuştum..Bilimsel bir yazıda..Acaba bu olaylarım daha da tetiklenir mi ? Siz ne önerirsiniz ?

bendekiben

Elit Üye
Meditasyon demek aslında içimizde var olan potansiyeli keşfetme yolcuğu bu nedenle en basit olanı bile sizi aynı kapıya çıkaracaktır.Yöntemler farklı olabilir ama varılacak sonuç aynı olacaktır.Bu nedenle meditasyonun yanında bahsetmiş olduğum olumlamalarında kişisel gelişiminiz ve rahatsız olduğunuz yönleriniz açısından size faydası olacağı kanısındayım. Sevgiyle..