Maneviyatı güçlendirmek için okuyabileceğim bi dua var mı?

shado

Banlı Kullanıcı
Maneviyatı güçlendirmek için okuyabileceğim bi dua var mı?

ibis73

Kayıtlı Üye
Yasinden fatihadan ayetel kürsiden ihlastan kevserden sasmayin . her gün bu süreleri okuyun

shado

Banlı Kullanıcı
onları okuyorum hergün çok teşekkür ederim.

codzombi

Kayıtlı Üye
"Ya Allah " esmasını hergün belli bir sayıda okumanı tavsiye ederim .

ibis73

Kayıtlı Üye
Aslinda dogru ve güvenilir ve görüntüsü acik bir hocanin esliginde 40 gün riyazet yapanin bu günlerde hic günah islemiyecegin ne bileyim belli gelirin olacak; 40 gün bir odada kendini ibadete verceksiniz . Bütün manevi kanallar acilir.

Ama malesef bu devirde böyle hocalari bulmak imkansiz gibi birsey ya akrabaniz olacak yada komsunuiz olacak alim kesilen bazi hocalar insanlar arastirinca bazen hayvandan daha adi özeliklöere sahip oldugu görünüyor herkes tvde az cok görmüslerdir
Ayrica bugünlerde ailenin geceimin saglamak ayri bir mesele belli gelirin olacak yada özel isin olacak ne bileyim cogu insan icin imkansioz gibbi birsey . ayrica 40 riyazet sürecinde insan nefsine hakim olacak . vb.

normal olarak cogu insan bu özeliklöeri bir araya getiremez .
bizler icin maneviyati güclendirmek namazlari vaktinde kilmak kuran okumak ayrica rabbimden hacet namazi ile her gün bunu istemek ayrica esmaul hüsnayi komple 3 defa okumak gibi yollar mevcut . katkida bulunanacak arkaslarin yorumunu bekliyorum.

shado

Banlı Kullanıcı
Bu günlerde maneviyatımın eksildiğini hissediyorum.inanın esmaül hüsna yı sürekli okuyorum her dakika Allah'ı düşünüyorum.Sürekli dua ediyorum.Şükrediyorum , zikrediyorum.Ama eskisi gibi hissetmiyorum umarım bu durum düzelir.Teşekkürler.

La-edri

Kayıtlı Üye
Eskisi gibi hiss etmior olmaniz olumsuz bir sey degildir illaki.Her an Allah ile olmaya calisan birisi manen güclüdür, düsünün otobanda 240 surat ile ilerliyorsunuz ilk etapda hizi fark edersiniz ama sonra alisirsiniz fark etmezsiniz hatta yavas oldugunuzu bile dusunebilirsiniz..
Bununla beraber size Kur'an'in turkce bir lisanla okumanizi tavsiye ederim..

shado

Banlı Kullanıcı
Türkçe meali okuyorum fırsat buldukça.Haklı olabilirsiniz ben yetinemiyo olabilim.

Salaman

Banlı Kullanıcı
Bir kimse bir oturuşta on iki bin defa ya Allahu ya Hu lafzını zikrederse, Hakk teala cin, ins, kuşlar ve vahşi hayvanları ona itaat edecek şekilde onun emrine musahhar kılar. Gizli esrar ve havassı, rumuzları o kimseye aşikar eder. diyor esmi hüsna havassı celilde molla kaşani den.

ibis73

Kayıtlı Üye
Bu günlerde maneviyatımın eksildiğini hissediyorum.inanın esmaül hüsna yı sürekli okuyorum her dakika Allah'ı düşünüyorum.Sürekli dua ediyorum.Şükrediyorum , zikrediyorum.Ama eskisi gibi hissetmiyorum umarım bu durum düzelir.Teşekkürler.
belkide manevi olarak güclebdiginizin isaretidir .cünkü sizin güclenmenizi istemeyen kötü gücler öyle his verebilir . unutmayin dünyada cogu sey zityada tersi olur mesala atesiniz ciksa üsürsünüz , donacaginiz zaman isinirsiniz gibi

shado

Banlı Kullanıcı
Gerçekten teşekkür ederim namaz kılmıyordum.Namaza başladım hayırlısıyla, gerçekten hissedebilyorum Allah razı olsun.

ibis73

Kayıtlı Üye
Ne güzel bir haber masallaah masaallah masaallah. $eytanin bacagini kirmissiniz . Yüce mevlam daimi etsin ve hayir kapilarini size acsin . Allahin rahmeti bereketi feyzi üzerinize olsun insaAllah . Allahin ipine sarilmissiniz birakmayiniz lütfen.

ibis73

Kayıtlı Üye
Bu arada yazayim seytanin en cok ugrasagi kisi sizsiniz söyleki size namaz biraktirmak icin bayagi ves vese verecek günde en az 21 nas süresini okuyun yada ves vese gelince nas süresini okuyun. bir insan 40 boyunca 5 vakit namazini zamanindakilarsa birakamazmis . eskiler cocuklari alissin diye güvenilir bir hocaya medresede 40 birakirlarmis . günümüzde 40 gün 5 vakti aksatmadan kilmak cesitli sorunlardan dolayi bayagi zor oluyor tabi is saatleri hastalik yorgunluk , uyku gibi .
imkanlariniz varsa 40 gün ara vermeden yada kazaya birakmadan yada en az kazaya birakarak namazinizi kiliniz.

shado

Banlı Kullanıcı
Evet bunu bende biliyorum.Teşekkür ederim umarım bırakmam asla.

efendi82

Kayıtlı Üye

Böyle Hissetmeniz aslına bakarsanız çok doğal !!!

Benim kendi şahsi fikrime göre siz bazı şeyleri yani namaz,abdest,zikir,ve gıybetten uzak durmak,elden geldiğince sünneti seniyyelere riayet etmek gibi başlıca konularda bedeni ve karakterinize bu zor elbiseleri giydirmeyi başarabilmişsiniz. ( ne mutlu size allah önce tüm müslümanlara sonrada bana nasip eylesin dilerim ) Bu nedenden dolayı da şeytan size artık bu ibadetlerden alacağınız hazzı hissettirmemeye çabalamakta. Yani tabiri caizse BOŞA KÜREK ÇEKİYORUM hissini aşılamaya çalışıyor. Yani günaha teşvik edemiyorsam yaptıklarını anlamsızlaştırabilirim firinin peşinden gidiyor. Bundan sonraki adımı ise YAPIYORUM YAPIYORUM DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK olacaktır. İbadetlerinize aynı şekilde devam edin ve hep pozitif düşünmeye devam edin. Şuan bu kelimeleri yazarken hissediyorum ki; Siz bence muaffak olacaksınız. Israrla devam kardeşim...

shado

Banlı Kullanıcı
Hiç bu açıdan düşünmemiştim Allah razı olsun.

Salick

Kayıtlı Üye
Allâh tüm yaşamımız boyunca, kesintisiz olarak, bir an bile "iman nûru"ndan ve "marifet nûru"ndan mahrum bırakmasın...

Zira, "iman nûru"ndan mahrum olan bloke olmuş bir bilinçle "kör" yaşar ve "marifet nûru"ndan mahrum olan da, bilincinin sınırları ötesindeki gerçekleri asla düşünemez ve değerlendiremez.

Bu yüzdendir ki, her vesileyle Allâh'tan "iman nûru" ve "marifet nûru" istemeliyiz ve bunun sonsuza dek kesintisiz bir şekilde bağışlanmasını niyaz etmeliyiz.

"Rabbi inniy mağlubun fantasır, vecbür kalbil münkesir, vecmâ' şemlil müddesir, inneke enter rahmânül muktedir; ikfiniy yâ Kâfiy fe enel abdul muftekır ve kefâ Billâhil veliyyen ve kefâ Billâhil nasıyra; inneş şirke lezûlmün aziym. Ve mallâhu yuriydu zulmen lil ibad. Fekutia dabirul kavmilleziyne zalemû, velhamdulillâhi rabbil âlemiyn."

Anlamı:

"Rabbim, yenildim; behemehal yardım et-nusretinle muzaffer eyle... Parçalanmış kalbimi (hakikati hissediş nesnemi) birleştir bütünleştir-tekleştir... (Orijinalliği) örtülmüş şemlimi (bütünsellik ortaya koymayan dağınık anlayışımı) cem eyle... Zira sen, evet sen kesinlikle Muktedir Rahmân'sın... Bana yet, ey Kâfiy; zira ben, senin hiçbir şeyi olmayan (tüm varlığı sana ait mutlak muhtaç) kulunum... Veliyy olarak "Allâh" ismiyle işaret edilen (hakikatiniz) yeter, Nasıyr (düşmanının aleyhine kuluna yardım eden) olarak da "Allâh" ismiyle işaret edilen (hakikatiniz) yeter... Kesinlikle şirk Aziym bir zulümdür; ve Allâh, kulları için zulüm irade etmez... Zulmeden topluluğun arkası kesilmiştir; Hamd, âlemlerin Rabbi olan Allâh'a aittir...

Bilgi:

Gavs-ı Â'zâm Abdülkâdir Geylânî Hazretlerinin öğretmiş olduğu bu duayı teberrüken hazırlamış olduğumuz bu kitaba ekliyoruz...

Her devirde başı sıkışanların ruhaniyetinden meded umdukları Gavs-ı Â'zâm Abdülkâdir Geylânî'nin, bütün başı dertte olanlara çok faydalı bir tavsiyesidir bu dua. Sabah akşam yedişer kere okunması kifayet eder... İnşâAllâh bu duadan istifâde edenlerden oluruz.

Alinti

Hergun hic aksatmadan okudugum inandigim bir duadir, faydasini gormeniz duasiyla...