Rabbin Burclara verdigi Görevler

La-edri

Kayıtlı Üye
04ARA 2012

Rab, bir sabah on iki çocuğun önünde durdu ve her birine yasamın tohumlarını ekti. Çocuklar kendilerine verilen armağanı almak için birer birer öne çıktılar.

Ekli dosyayı görüntüle 3267

“KOÇ! Sana ilk tohumu ekme onurunu veriyorum. Ektiğin her bir tohuma karşılık elinde bir milyon tohum bulacaksın, fakat onların büyümelerini görecek vaktin olmayacak. İnsanların aklına BEN‘i yerleştirecek ilk kişi sen olacaksın, fakat bu düşünceyi geliştirme ya da hakkında soru sormak senin görevin olmayacak. Yaşamının sebebi eylemdir ve bu eylem insanlara BENİM YARATICILIĞIMI haber verecektir. İyi çalışabilmen için sana KENDİNİ BEĞENME özelliğini veriyorum.” Ve Koç sessizce yerine çekildi.
“BOĞA! Sana tohumu madde haline getirme gücünü veriyorum. Başlanmış olan bütün isleri senin bitirmen gerektiği için görevin çok sabır istemektedir, aksi halde tohumlar rüzgârda savrulup kaybolacaktır. Yapmanı istediğim bu görev için soru sormayacak, isin ortasında düşünceni değiştirmeyecek ve başkalarından destek beklemeyeceksin. Bunun için sana GÜÇLÜLÜĞÜ veriyorum. Onu akıllıca kullan.” Ve Boğa yerine çekildi.
“İKİZLER! Sana insanların çevrelerinde gördükleri şeyi anlamalarını sağlayabilmen için cevapsız sorular veriyorum. İnsanların neden konuşup, neden dinlediklerini hiç bir zaman bilmeyeceksin, fakat cevap bulmak için yapacağın araştırmalarda sana armağan olan BİLGİ’yi bulacaksın.” Ve İkizler yerine çekildi.
“YENGEÇ! Sana insanlara duyguyu öğretme görevini veriyorum. Bütün duyguyu yasayarak öğrenmeleri ve olgunluğa ulaşmaları için onları hem ağlatıp hem güldüreceksin. Sana olgunluğu hızla arttıracak olan AİLE armağanını veriyorum.” Ve Yengeç yerine çekildi.
“ASLAN! Sana YARATICILIĞIMIN tüm görkemini dünyaya gösterme görevini veriyorum. Ancak azametinde dikkatli olmalı ve bu yaratıcılığın senin değil, BENİM olduğunu daima hatırlamalısın. Eğer bunu unutursan insanlar seni küçük göreceklerdir. Bu görevi iyi bir şekilde yerine getirirsen büyük haz duyacaksın. Bunun için sana armağanım ONUR’dur.”. Ve Aslan yerine çekildi.
“BAŞAK! Sende insanların BENİM YARATTIKLARIMLA neler yaptıklarını sınamanı istiyorum. Onların ne yaptıklarını dikkatlice inceleyip kusurlarını hatırlatacaksın ve böylece BENİM YARATTIKLARIMI iyice öğrenmelerin sağlayacaksın. Sana bunu yapabilmen için SAF Düşünceyi armağan ediyorum.” Ve Başak yerine çekildi.
“TERAZİ! Sana insanların birbirlerine karsı olan görevlerini hatırlayabilmeleri için hizmet erdemini veriyorum. Böylece insanlar işbirliğini öğrenecek ve kendi davranışlarının diğer yönlerini de yansıtma yeteneğini edineceklerdir. Ve uyumsuzluk olan ger yere seni yerleştireceğim ve bu gayretlerin için sana armağanım SEVGİ’dir.”
“AKREP! Sana çok güç bir görev veriyorum. İnsanlara düşündüklerini anlama yeteneği verdiğim halde, anladıklarını söylemene izin vermeyeceğim. Birçok kez gördüklerinle acı çekecek ve bu acı ile Benden uzaklaşacaksın. Bu acının BEN‘den değil benim yanlış anlaşılmış olmamdan doğduğunu unutacaksın. Birkaç insani hayvan gibi görecek ve onların hayvansal içgüdüleriyle öylesine uğraşacaksın ki yolunu şaşıracaksın, fakat sonunda gene BANA döneceksin. Akrep sana en ustun armağanım olan AMAÇ’ı veriyorum.”
“YAY! Senden BENİ yanlış anlayıp çaresizliğe düştüklerinde insanları güldürmeni istiyorum. Güldürme insanlara umut verecek ve bu umutla insanların gözlerini BANA çevirmelerini sağlayacaksın. Birçok kişinin yaşamına yalnız bir an için girecek ve girdiğin her yaşantıdaki huzursuzluğu tanıyacaksın. Sana Yay, karanlıktaki her köseye erişip aydınlatabilmen için SONSUZ BEREKET veriyorum.”
“OĞLAK! Senden insanlara çalışmayı öğretmen için alın terini istiyorum. Tüm insanların yükünü omuzlarında taşıyacağın için bu görev hiç de kolay değildir. Ama bu boyunduruğun yükü için senin ellerine İNSANLIĞIN SORUMLULUĞUNU koyuyorum.”
“KOVA! Sana insanların tüm olanakları görebilmeleri için gelecek kavramını veriyorum. BENİM SEVGİMİ kişileştirmen için yalnızlık acısını çok duyacaksın. İnsanların gözlerini yeni olanaklara çevirebilmeleri için sana ÖZGÜRLÜĞÜ armağan ediyorum.”
“BALIK! Sana hepsinden daha güç bir görev veriyorum. Senden insanların üzüntülerini toplayıp BANA geri getirmeni istiyorum. Senin gözyaşların sonunda benim gözyaşlarım olacak. Senin topladığın üzüntüler insanların BENİ yanlış anlamalarından doğmuş üzüntülerdir, fakat senin onlara vereceğin şefkatle onlar yeniden BENİ anlamaya çalışacaklardır. Bu güç görev için sana en büyük armağanımı veriyorum. Sen on iki çocuğum arasında BENİ tek anlayan olacaksın, fakat bu ANLAYIŞ yalnız senin içindir, sen onu insanlara anlatmak istediğinde onlar seni dinlemeyeceklerdir.” Ve Balık yerine çekildi…

Kaynak; Astroloji

nazom

Kayıtlı Üye
' YAY ' burcuyum ve yazılanlarla , yaşadıklarım birbirini ciddi ölçüde tutmuş :) . Çok etkilendim , emeğinize sağlık . :Angel_anim:

AJA

Elit Üye
“BAŞAK! Sende insanların BENİM YARATTIKLARIMLA neler yaptıklarını sınamanı istiyorum. Onların ne yaptıklarını dikkatlice inceleyip kusurlarını hatırlatacaksın ve böylece BENİM YARATTIKLARIMI iyice öğrenmelerin sağlayacaksın. Sana bunu yapabilmen için SAF Düşünceyi armağan ediyorum.” Ve Basak yerine çekildi.

Etkileyici :)

klaroline

Kayıtlı Üye
akrep gerçekten de doğru paylaşım...

La-edri

Kayıtlı Üye
Bende okudugumda cok sevk almistim, sizinle paylasmak istedim :)

mevlut96

Kayıtlı Üye
NERDEN BİLİOSUN BUNLARI ALLAH ın SÖYLEDİĞİNİ .??

foxx

Banlı Kullanıcı
güzel bilgi teşekkür ettim!

focus

Kayıtlı Üye
yengeç kadersiz bahtsız parasız gariban ve şansa hep muhtaç olan yengeç.

isyan acıyla hissettirilen sevgiye isyan....

duy beni rabbim.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Yay burcu olarak su dünyadan gülmeyi öğrenmeden gideceğim diye korkuyorum :/

focus

Kayıtlı Üye
şimdi aslında yay burcu adı üstünde gülen bir burç

nasıl mı? I) yani yayın şekli gülen bir yüz ifadesi şimdi aklıma geldi ne yalan söyleyeyim. tezat mı acaba?

saglıcakla :)

delena

Banlı Kullanıcı
Aslan ve yaratıcılık, çok doğru :) paylaşım için teşekkürler :)

dertlipınar

Kayıtlı Üye
İş
emekliÄŸim
paylaşımınız için çok teşekkür ederim ben balık burcundanım ve yazılanları okuduğumda kendimde bunların var olduğunu bildiğimi kanıtladım sanki yani içimdeki ben i işte ben buyum dedim sanki
saygılarımla

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Kendi burcumda yükselen burcumda beni simgeliyor aslında. Birebir doğru. Teşekkürler sevgili La-edri.

Kameri

Kayıtlı Üye
İş
pisişik güçler kehanetler,bedensiz varlıklar
“KOÇ! Sana ilk tohumu ekme onurunu veriyorum. Ektiğin her bir tohuma karşılık elinde bir milyon tohum bulacaksın, fakat onların büyümelerini görecek vaktin olmayacak. İnsanların aklına BEN‘i yerleştirecek ilk kişi sen olacaksın, fakat bu düşünceyi geliştirme ya da hakkında soru sormak senin görevin olmayacak. Yaşamının sebebi eylemdir ve bu eylem insanlara BENİM YARATICILIĞIMI haber verecektir. İyi çalışabilmen için sana KENDİNİ BEĞENME özelliğini veriyorum.” Ve Koç sessizce yerine çekildi.
çok doğru gerçekten bazen düşünüyorum aslında çok düşünüyorum ben olmasam ne olurdu diye? :ban:... :willy_nilly:bensiz yaşanmaz bu dünya diyorum kendi kendime :biggrinjester:

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
“KOVA! Sana insanların tüm olanakları görebilmeleri için gelecek kavramını veriyorum. BENİM SEVGİMİ kişileştirmen için yalnızlık acısını çok duyacaksın. İnsanların gözlerini yeni olanaklara çevirebilmeleri için sana ÖZGÜRLÜĞÜ armağan ediyorum.”

Gerçektende aynen ben..