Muska Nedir

Foras

Kayıtlı Üye
Muska yada asıl anlamıyla nüsha anlaşılacağı üzere bir şeyin (şeklin, yazının, çizimin) benzerinin kopyasının çıkarılmasıdır. Muska içerisinde Kurandan bazı ayetler ve hadislerden derlenmiş bazı dualar ve vefk ilmi ile yapılmış bazı şekillerden oluşabilir. İçerisinde bulunan bu yazılar hürmetine Allah Teala hazretleri cinlerin yaklaşmasına izin vermemektedir. Yapılacak olan büyünün durumuna göre belirli saatlerde, ve belirli olan şeylerin yazılması icap eder, tabii herkesin yazdığı muska aynı özelliği göstermeyebilir. (muskanın yazıldığı saat, yazılan içeriği ve yazan kimse önemlidir.) Bazı kişilerin yazdığı muskalar çok daha etkilidir. Muskanın yazıldığı mürekkebinde çeşidi de gayet önemlidir. İyilik muskası için yani büyü bozmak nazardan korunmak hamili (Halk dilinde Hamayli de denir) muskası vb. İçin misk-ü amber ve safran mürekkebi ile yazılması veya gül suyunda eritilmiş safran ile yazılması gereklidir. Kötülük için yani büyü için yapılmış olanlarını da özel olarak hazırlanmış terkip ile yapılabildiği gibi normal mürekkepli siyah /mavi renkli mürekkepte kullanılabilir. Ama safran mürekkebi kullanılamaz çünkü büyü tutmaz. Muska Müslümanlıkta yaygın olmakla beraber eski dinlerde de vardı. Muska

Kuran-ı kerimde, mevcut bulunan ayetlerden yararlanılarak, insanların manevi rahatsızlıklardan kurtulup şifa bulması, kimi zaman istenilenin yaptırılmasını sağlamak, insana zarar vermek (büyü gibi)için üçgen veya rulo şeklinde katlanıp, yedi kat muşambaya, deriye, bal mumuna sarılarak boyuna, kola, bele yada bir yere asarak, konularak uygulanan yazılardır.

Muska yazımında önemli olan, yazan kişinin niyetidir. Kişinin iman gücü, ve yazmak için almış olduğu yetki, önemli bir rol oynar. Muskanın yazımında gün, ay, güneşin konumu gibi bir takım önemli hususlar vardır.

İlk muskaya örnek olarak, İki cihan güneşi peygamberimiz Hz.Muhammet (S.A.V.) in önerdiği cevşen’i göstermek mümkündür. Burada kişiyi koruma amacı ele alınmış olup, takan kimsenin düşmanlarına karşı galip geleceği belirtilmiştir.

Muska artık günümüzde genelde kötü niyetli işlerde kullanılmaktadır. Bunun nedeni olarak yazan kimselerin, yazım için gerekli olan şartları yerine getirmeden, daha önceden yazdığı yazıları çoğaltarak,insanlara vermesi, çıkar amaçları doğrultusunda kullanmaya başlanılmasıdır.

Oysaki bir muska, yazılmadan önce kişinin isteklerinin doğruluğu emin olunup,daha sonra yazılmaya başlaması gerekmektedir.Yanlış bir bilgi sonucu yazılacak bir muska belkide kişinin geleceğini tamamen etkileyip farkında olmadan, yazan ve de yazdırılana zarar vermesi mümkündür.

Bundan dolayı yazılan bir muska bazen hedef şaşırması mümkündür. İyilik için istenilen kötülüğe ,yada bunun tam tersi olması çok yüksek bir ihtimaldir.

(Büyü, ve korunma yolları ile bu konu tam bir benzerlik içermektedir.)

Kuran-ı kerim’deki ilk ayet okumamızı söylerken bizim yazdırdığımız yazıları taşımanın bir fayda vermeyeceğini anlayacağınız kanısındayım.Ancak, yazdırılan ayetleri düzenli olarak, veren kişinin tarif edeceği şekilde okumak süretiyle bir fayda getirmesi mümkündür.

Kötü emeller için yazılan bir yazıda durum çok daha farklılık taşır.

Bir muska yazıldığında taşıyan kişiye rahatsızlık vermesi durumunda sirke ile yıkayıp yada kaynatılmış fasulye suyuyla yıkanıp,akar bir suya atılmalıdır.Unutulmamalıdır ki, yakmak, çöpe atmak gibi durumlar yanlıştır.

Yazılan bir muskanın etkisi bir, dört, yedi yıl gibi zaman sürmesi muhtemeldir.

Bazı hocaların özellikle cinci hocaların garip yazılar yazarak,bunları cinlerin yazdığı gibi komik bir durumu size söyleyebilirler,bu gibi durumlar yanlışlık tanda ötedir.

Şimdiye kadarki edindiğim bilgilerden yola çıkarak, yorumum şu ki; şimdiye bir çok rahatsızlıklara Tıp'bın psikolojik olarak isimlendirdiği vücutta çeşitli ağrılar, kişilerin agresif ve tutarsız davranışlar gibi olaylara muskaların fayda ettiğini gördüm. Kuran-ı Kerim’deki ayet-i celîlelerin ve esmai hüsna-yı ilâhiyyenin gizli sır ve hikmetlerinden yararlanılarak;

Hastalıkların şifa bulması Büyü bozmak

İnsanların celbi Ticaret celbi

Zayilerin bulunması Nazar dan korunma

Cinleri davet Cinlerden korunma bilindiği gibi şifalı ayetlerin, bazı rumuz ve şifrelerin usulünce düzenlenmesidir. Buda demektir ki her eli kalem tutan muska yazamaz yada yazsa da amacına ulaşamaz.

Ruhlarla müşahede İnsanlardan korunma

Gibi konularda ve veya daha birçok konularda muskalar düzenlenir ve uygulanabilir.

Ve burada sayılamayacak kadar çok konu ve rahatsızlığa çare bulunmaktadır.Çok eskiden hemen her hastalıkla ilgilenen cinci hocalar tıbbın ilerlemesiyle nesilleri tükenir oldular. (Şarlatanları saymazsanız) Bende önce TIP diyorum. Ancak görünen köy kılavuz istemez. Manevi ve ruhsal rahatsızlıklar Tıppın çaresiz kaldığı durumlardır. Birçoğunuz şahit olmuşsunuzdur. Doktora giden hastaya bir şeyiniz yok denildiği halde şikayetlerinin devam ettiğine, Evli çiftlerin sağlıklı oldukları halde çocuklarının olmadığına, bazı gün yada gecelerin size uğursuz geldiğine, sebepsiz korkulara, gereksiz hırçınlıklara, uykuda konuşmaya, Kabuslara, vs.TIPpın cevap vermesi olanaksızdır. Muska; bünyesinde barındırdığı manyetik enerji tükenmesi ile birlikte geçerliliğini kaybeder. Vefk ise evrensel enerjiyi emerek astrol dubleye aktardığı için kainat var olduğu müddetçe işlevini devam ettirir.

-ALİNTİ

ENDORA

Kayıtlı Üye
Ben daha çocukken rahatsizlanmiştim. Babam beni psikologa götürmeyi düşünüyordu ama annem bakim yaptirmiş ve işimin muskalik olduğunu söylemişler. Sonunda yaptirdilar ve iyileştim. Daha sonra muskami kaybettim ama tekrar hastalanmadim.
Yakin zamanda biriyle taniştim. Daha doğrusu iki kişiler. özel tilsimli takilar yapiyorlarmiş. çok sevdiğim bir kardeşime hediye yaptirmak istedim. Tilsim değilde daha ziyade totem gibi birşey. Benden onunla ilgili adi, anne baba adi doğum tarihi gibi bilgileri aldilar. Ve şahane bir yunus madalyon yaptilar yunusun tenine değen kisminda semboller vardi. Ve ben özel ilgi alanlarindan falan bahsetmediğim halde yunus yapmişlardi ve benim sevdiğim kardeşimin gerçektende en sevdiği hayvan yunustu hep bu dünyaya birdaha gelsem yunus olmak isterim derdi. Neden yunusu seçtiniz dediğimde sen totem istedin ve onun doğadaki koruyucu ruhu yunus olarak göründü dediler. Başkalari için yaptiklari hiç bir ürünü teşhir etmiyorlar çünkü bunlarin kişiye özel olduğunu isteyen olursa asla aynisini yapamayacaklarini özel çalişma gerektirdiğini söylediler. Ve bu hediyeyi verdiğim kişi madolyona aşik oldu diye bilirim :) asla boynundan çikartmiyor o olmadiğinda kendimi çiplak hissediyorum diyor. şimdi kendine koruyucu bir tilsim yaptirmayi düşünüyorum. Biraz pahali ama değer sadece gümüş, altin ve beyaz altin ile çalişiyorlar. Ama daha nasil bir kombinasyon istediğime karar vermedim. Belki fikir alabilirim sizlerden :)

Foras

Kayıtlı Üye
Kombinasyonlar ile ilgili detayli arastirma yapip kendinize en yakin hissettiginizi secmenizi oneririm :).

ahya

Kayıtlı Üye
Son zamanlarda fark ettigm kadariyla muskayi bir aliminyum folye ile örtüyorlar.
Bu kaplama bildigim kadariyla gelenee uygun degil, yinede muskanin etkisi varmidir?

Sevgiyle...

teddy

Kayıtlı Üye
Benim muskamida hic biseye sarmadan oylece verdiler. Bu yuzdenmi etkisini gormuyorum acaba? Kendim onu ücgen olarak nasil katliyabilirim?

furkan40

Banlı Kullanıcı
Benim muskamida hic biseye sarmadan oylece verdiler. Bu yuzdenmi etkisini gormuyorum acaba? Kendim onu ücgen olarak nasil katliyabilirim?
Bazı muskalar güneş,ay ışığından uzak tutulmalı(ne mantıkla bir bilgim yok) ve suyla temas etmemesi lazım.

tahita

Kayıtlı Üye
Her şey kendi zamanında daha etkili. Farklı gezegenlerle etkileşime girmesi, gereken etkiyi göstermesini engelleyebilir. Eğer ateş elementinde bir tılsım yapılmış ise, su ile teması etkisini azaltacaktır. Ki su, genel arındırıcıdır. Bozulan büyü~koruma tılsımları genel de suya atılır.

Semar

Kayıtlı Üye
Tekrar bir konu acmak istemedim ,Sorum su : yapılmış olan muska ya da cevsen (bu konularda hic bilgili degilim lutfen maruz görün) etkisini kaybetmesi gibi bir durum olabilir mi ? Cocuga yapilan bir muska , nazar, kötülük, uslu,akıllı vb.amaçla.

AJA

Elit Üye
Evet etkisi bir süre sonra kaybolur.Ne kadar bir zamandan söz ediyoruz tabi bu detayda önemli sevgili Semar .

Semar

Kayıtlı Üye
8 aydir oglumun uzerindeydi 2haftadır hic etkisi yok hatta bazi ters etkileri var gibi hissediyorum, yapan kisilere ulasma ihtimalim 0. Dergahtan bir hoca yollamisti biraz kismeti oldu onune cikti diyebilirim.ozel bir istegimiz olmamisti bunla ilgili

Mefistofeles

Kayıtlı Üye
MERHABA Öncelikle bu platformun yönetici ve üyelerine çok tsk ederim benim gibi kafasında bir çok soru ve şüphe barındıran insanları aydınlattığınız için..
Benim mevzuma gelecek olursak bir gün tavsiye üzerine bir hocaya gittim duvara sağa sola bakarak anlatıyormuş gitme sebebim ise 30 yaşıma kadar hayatımın her evresinin her konusunun inanılmaz ters gitmesi ayrıntılara girersem dahada uzar neyse hoca bana bizim evimiz tadilattayken o yıllarda 18'li yaşlarda olduğumu ve bu insanın (amcamın karısı) o büyüyü inşaatımıza gömdüğünü söyledi ki doğruydu her ayrıntı verişleri neyse ben çıkaralım dedim fakat o çok uzun zaman geçtiğini ve bana ve kapının üzerine muska ve de yedi gün suya koyup içeceğimiz dua yazdı hepsini yaptım fakat muskayı taktıktan kısa süre sonra hayatımda tek mükemmel giden evleneceğim kız benden ayrıldı nefret ederek üstelik kadına gidip daha kötü oldu dediğimde bana sen bunu üzerinden çıkarmışsın yeniden yapıcaz ters takla olmuşsun olursun dedi bende wc'ye ve duşa girdiğimde çıkardığımı söylediğimde sadece duş için çıkarman gerekiyordu dedi ve 200 tl ye yeni yapmayı teklif etti fakat çalışmıyorum yani onu bile borçla yaptırmıştım ne yapacağımı şaşırdım içini açtım bugün dayanamadım fakat içinde arapça ve sanırım bir kaç vefk yapmış kötü bir şey değil gibi benim bu muskayı ne yapmam gerekiyor? bu arada ben eşcinselim ve hoca kadına bunu söyleyemedim kadın ben bunu yazdıktan sonra büyüden korunucak iş ve tüm kısmetlerini açıcam inşallah demişti bu ilişkimi doğrudan etkilemiş olabilir mi? bana bir akıl vermenizi ve yazımın uzun oluşunu mazur görmenizi rica ediyorum şimdiden teşekkürler iyi forumlar dilerim

origanum

Yönetici
200 liraya ehli olan kimse elini bile sürmez, vefk çok pahalı bir uygulamadır ve kişiye özel olarak hazırlanır. Çoğu hoca geçinen kişi genel şablon veriyor ve sallıyor müşteriyi, sürümden kazanıyorlar, bu yüzden tam iş olmuyor. Beklemek zaten hata. Büyü lüks bir uygulamadır, kesenin ağzını açmak şarttır, eğer kişinin maddi gücü yoksa, bulup buluşturacak imkanı da yoksa hiç boşuna uğraşmamalıdır, demek ki onun için uygun değildir o dileği. Eğer kaderinde varsa bulur ve yaptırır. Bir de büyücüden hiçbirşey gizlenmemelidir, size uygun hazırlayacak ve siz kendiniz olmayan birini tarif ediyorsunuz, ne kadar tutmasını bekleyebilirisiniz ki. Kaldı ki işin ehli birine değil de ucuzcuya gitmişsiniz. Ucuz etin yahnisi zaten yavan olur siz bir de ekstra eksik ve yanlış bilgi vererek işi yokuşa sürmüşsünüz. Hem kızla evleneceğinizi söylüyorsunuz hem de eşcinsel olduğunuzu, hemcinsinizle evlenme yasal olmadığına göre erkeksiniz ve erkeklerden hoşlanıyorsunuz ama heteroseksüel bir ilişki içinde kızla evlenecekmişsiniz. Galiba biseksüelsiniz yani her iki cinsten de hoşlanan. Eğer değilseniz kızla niye evlenecektiniz, sevdiğiniz için mi sosyal statü edinip toplumda yer edinmek için mi. Bunların cevabını açıkça büyücünüze söylemeniz gerekir. O da ona göre sizin işinizi yapsın, ters gitmesin işleriniz.
Büyüde maddiyat esastır, sonra herşeyi açıkça büyücüye aktarmak saklamadan, dediklerini eksiksiz yerine getirmek kafanızdan yeni versiyonlar katmadan ve sonra da sessizlik yemini edip bu konudan kendi kendinize düşüncelerinizde bile bahsetmemek. Bunları yerine getiremeyecekseniz hiç kalkışmayın, boşuna işleri, hayatınızı daha da ters işler hale getirmeyin.

Mefistofeles

Kayıtlı Üye
Origanum ilginiz ve cevabınız için teşekkür ederim..200 tl siz piyasayı yada işlemlere vakıf olduğunuz için biliyorsunuz fakat ben ucuzmu pahalımı bilmiyorum çünkü ilk kez gittim bu büyücü değil sanırım hacca gitmiş falan filan anlamadım ne sıfatta olduğunu zaten amacım büyücü aramakta değildi sadece bakımdı aksi halde kimseye büyü yaptırmak değildi niyetim ve sadece bana sorduklarına cevap verdim anne ismi ve benim ismim sanırım cinler söylüyormuş bana öyle dediler dedi bir kaç kez..dediğinize katılıyorum zaten işin ehli olsaydı eşcinsel olduğumu anlardı diye düşünüyorum..evlilik konusuna gelince ben lezbiyenim sevgilim yabancı türk değil isveçte evlenicektik pasaport herşey hazırdı bir anda olmadı.. haklısınız sanırım duadan başka çarem yok çırpındıkça batıyorum

origanum

Yönetici
Origanum ilginiz ve cevabınız için teşekkür ederim..200 tl siz piyasayı yada işlemlere vakıf olduğunuz için biliyorsunuz fakat ben ucuzmu pahalımı bilmiyorum çünkü ilk kez gittim bu büyücü değil sanırım hacca gitmiş falan filan anlamadım ne sıfatta olduğunu zaten amacım büyücü aramakta değildi sadece bakımdı aksi halde kimseye büyü yaptırmak değildi niyetim ve sadece bana sorduklarına cevap verdim anne ismi ve benim ismim sanırım cinler söylüyormuş bana öyle dediler dedi bir kaç kez..dediğinize katılıyorum zaten işin ehli olsaydı eşcinsel olduğumu anlardı diye düşünüyorum..evlilik konusuna gelince ben lezbiyenim sevgilim yabancı türk değil isveçte evlenicektik pasaport herşey hazırdı bir anda olmadı.. haklısınız sanırım duadan başka çarem yok çırpındıkça batıyorum

Bu işlemlere büyü denir ve malesef bu hoca takımı gelir kapısını bozmamak ve saf vatandaş olan müşteri kitlesini ürkütmemek için okuma, dua vs şeyler derler. Külliyen yalandır, hacı olduklarından utanasıcalar, neyin ne olduğunu çok iyi bilirler.
Anladım, maddiyatınız yeterli olsaydı site sahibi uruma büyü yaptırın, işiniz çözülsün derdim ama nasibinizde şu an yokmuş demek. Bakım için 200 uygun ancak vefk binlerce lira. Yine de bir görüşün toparlamak için ne gerekirmiş öğrenin içinizde kalmasın. Eğer bir şekilde kaderinizde varsa o kişi büyü ya da başka birşeyle mutlaka olur ve eğer birleşirseniz de mutluluklar dilerim. Gidip gönlünüzce yaşarsınız inşallah.

Mefistofeles

Kayıtlı Üye
Doğru söylüyorsunuz insanların müşkül durumlarından faydalanan çokmuş buna gittikten sonra öğrendim dediğim gibi asla bilmezdim hacı hoca nasipte görmekte varmış ne diyelim tavsiyenizi dinleyeceğim..amin inşallah allah razı olsun sizden gerçekten ilginiz ve iyi dilekleriniz bile pozitif etkiledi minnettarım yaratan herşeyi gönlünüzce versin