Şimdiki insanlar neden cinselliğe ve aşka programlanmış gibi davranıyorlar?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ori

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar neden şimdiki insanlar hep yalnız kalmama, aşık olma, karşı cinse ilgi duyma gibi konularda ilerliyor? Hani insanlar neden sürekli bu arayışta? Etrafıma bakıyorum herkes eş peşinde, neden başka konular konuşulduğunda bu kişiler hiç kafa yormuyor anlamıyorum. Bu kişiliği benimsemelerinin sebebi nedir? Neden buna programlanmış gibiler? Bana çok tuhaf geliyor ve şimdiki insanlar sanki programlanmış robotlar gibi. Bu konular dışına çıkmıyorlar ve herhangi bir konuda fikir belirtmekten bile çekiniyorlar. Etrafımda ki insanların hepsi (kız erkek farketmeden) bu işler peşinde ve ben böyle bir ortamda yaşamaktan harbiden sıkıldım..

Ü

Üye silindi 15237

Sayın ori bence çok güzel bir konu açtınız ..

Dediğiniz çok doğru programlammış robot gibi hareket ediyoruz sanki birileri bizi yönetiyor.

Sorunuza cevabım '' Subliminal Mesaj , 25.Kare '' dediğimiz direk bilinçaltına çalışan saldırılar bence malesefki durum çok vahim

ancak işin doğrusu bu hele okulları bir görseniz '' REZİLLİK '' yanında nokta gibi kalır.

Yorumum eleştiriye açıktır

Katarina

Kayıtlı Üye
Harika bir konuya değinmişsiniz.İnsanların egolarının çok yüksek olduğu ve sadece egoları için yaşadığı bir zamandayız.Tatmin olmuyoruz;mutlu olmuyoruz hiç bir şeyden.Bana kalırsa bu sebeplerden dolayı bu arayışlar.

İnsanlar bunlarla gelişeceğini;hayatın böyle güzelleşeciğini düşünüyor.Oysa ki bunlar geçici.

Ori

Kayıtlı Üye
Sayın ori bence çok güzel bir konu açtınız ..

Dediğiniz çok doğru programlammış robot gibi hareket ediyoruz sanki birileri bizi yönetiyor.

Sorunuza cevabım '' Subliminal Mesaj , 25.Kare '' dediğimiz direk bilinçaltına çalışan saldırılar bence malesefki durum çok vahim

ancak işin doğrusu bu hele okulları bir görseniz '' REZİLLİK '' yanında nokta gibi kalır.

Yorumum eleştiriye açıktır

Bostancı'da bir okul gördüm dediğiniz kadar vardı. Rezillik, afedersiniz ama resmen donla geziyorlar.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Karşılıklı sevginin nesi kötü!

Ori

Kayıtlı Üye

Benim dediğim sevgi değil. Şimdi ki zamanda sevgi denen bir olay yok, kalmadı.. Katarina yukarıda çok doğru söyledi. Şimdi ki zamanda ego, bencillik, para üstün. Gerçek sevgiden doğan aşk yok. Eğer olsaydı şimdi etrafta kelebekler uçuyor olurdu, yüzüne badana yapan kızlar ve onların peşinden koşan erkekler değil..

ikbal1505

Guest
Benim dediğim sevgi değil. Şimdi ki zamanda sevgi denen bir olay yok, kalmadı.. Katarina yukarıda çok doğru söyledi. Şimdi ki zamanda ego, bencillik, para üstün. Gerçek sevgiden doğan aşk yok. Eğer olsaydı şimdi etrafta kelebekler uçuyor olurdu, yüzüne badana yapan kızlar ve onların peşinden koşan erkekler değil..

Onlara kim bakıyor ki? :D

Ü

Üye silindi 15237

:) Tabii sevmek çok güzel birşey biz zaten sevmeye sevilmeye karşı değiliz ancak bizim karşı olduğumuz bir husus var

oda aşırılık .. sevmeninde bir yaşı var ilkokula gidin veya herhangi bir liseye gidin ve bir araştırma yapın o yaştaki çocukların

bile sevgilisi var şimdi diyebilirsiniz ne varkı bunda ? tamam bunda birşey yok ama çocuk herşeyin tadına erkenden
varıyor .

Herşeyi yaşıyor görüyor ve ileride evlendiği zaman artık evlilik sevmek aşk eş ona monotonlaşıyor . Bu yüzden'de

ayrılıklar çoğalıyor ayrıyetten eğitim sistemi bir kere yanlış karma eğitim sistemi mevcut bu bence çok

büyük bir yanlış gençler dersi kitabı bırakıyor kız peşinden gidiyor sonra'da pişman olunuyor ama tabii iş işten geçmiş

son bir şey daha ilave etmek istiyorum seveceği çağı bilmeyen gençlerimizde ne ahlak kalmış nede edep

tabii bu herkes için geçerli değil . Sakın bu yazdıklarım yanlış anlaşılmasın sevmeye sevilmeye karşı bir insan değilim

ama herşeyin bir adabı yaşı ve zamanı var..

( Yorumum tartışmaya eleştirmeye açıktır )

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bende liseye gidiyorum.Ve söylediklerinizi üzerime alınmıyorum.

Ü

Üye silindi 15237

son bir şey daha ilave etmek istiyorum seveceği çağı bilmeyen gençlerimizde ne ahlak kalmış nede edep

tabii bu herkes için geçerli değil

Dikkat ederseniz '' Tabii bu herkes için geçerli değil '' demişim . :)

Bende liseye gidiyorum.Ve söylediklerinizi üzerime alınmıyorum.

Bu yorumum zaten şahısa yönelik değil topluma yönelik bir yorumdur . Benim şahsı fikrim budur

Foras

Kayıtlı Üye
Psikodinamik yaklaşıma göre; insan, dogustan gelen iki temel egilime sahiptir: cinsellik ve saldirganlik.

IshKafel

Kayıtlı Üye
İş
Bilgisayar Programcısı
İnsanlara neyi yapma derseniz tam tersini yaparlar.Şuan yeni nesil de zamanında "cinsellik kötü" gibi bir aşılanma olduğu için sekse veya daha değişik şeylere olan merakını çevresinde ve kendinde yaptığı davranışlarla yansıtıyor.İnsanları özgür bırakmalı..

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Dün basima öyle bir sey geldiki hic sormayin;Su anda bile cok kizginim:devil2:.Bazilarinda gercekten ne ahlak kalmis nede terbiye.Birde istedikleri olmayinca red edilince cirkeflesiyorlar ya.O anda icimde bir nefret uyaniyor o kisilere karsi.Allah islah etsin demekten baska kelime bulamiyorum.:devil2:Genc olsalar tmm genctir bir hata yapti der,büyüklük gösteririm,Ama kirkini gecmisse ne diyecegini bilemiyor insan.Sadece kizgin ve üzgünüm su anda.:banghead:

Foras

Kayıtlı Üye
Dün basima öyle bir sey geldiki hic sormayin;Su anda bile cok kizginim:devil2:.Bazilarinda gercekten ne ahlak kalmis nede terbiye.Birde istedikleri olmayinca red edilince cirkeflesiyorlar ya.O anda icimde bir nefret uyaniyor o kisilere karsi.Allah islah etsin demekten baska kelime bulamiyorum.:devil2:Genc olsalar tmm genctir bir hata yapti der,büyüklük gösteririm,Ama kirkini gecmisse ne diyecegini bilemiyor insan.Sadece kizgin ve üzgünüm su anda.:banghead:

Yaşla alakası yok tamamen kişilik bence.

estarabim

Kayıtlı Üye
Piyasada çok da meşhur olmayan, şahsi fikirlerinin büyüklüğüne karşın "Nietzsche'nin hocası" diye bilinme talihsizliğine maruz bırakılan Schopenhour'a göre insanların temel sorunu ölüm gerçekliğiyle.
Daha açık anlatmak gerekirse, yaşamın sonluluğu akıl sahibi faniyi korkutuyor ve bir şekilde dünyada kalıcı olma arzusunun esiri olmasına neden oluyor. Babaannemin deyimiyle "kazık çakma" kaygısı. Çakılacak kazık çok sağlam bir şey olmalı. Kitap yazmak, büyük binalar dikmek, namlı bir kumandan olmak...Yani bir yolunu bulup yok olup gitmeye direnmeye çalışıyor insan.
Ama en sağlam çözümün "neslin devamı" düşüncesi olduğunu söylüyor Schopenhour. Genlerini, DNA'sını bırakmak yani.
Bu da cinsellik ve aşkla mümkün bir bakıma.
Aşk mı cinsellikten doğar, cinsellik mi aşktan? Bu soruya yanıt vermem kendi adıma çok mümkün değil. Çünkü bedeni ve ruhu birbirinden bağımsız olarak düşünemeyen bir düalistim ben.
Yine de şunu söyleyebilirim ki sadece bu devrin değil, tüm devirlerin insanlarının temel kaygısıydı aşk ve cinsellik. Çünkü insan hep insandı ve bunu yani insan olma edimini sürdürmekte. Acı çekme, mutlu- mutsuz olma, ölümden hatta yaşamdan korkma kaygısıyla...

estarabim

Kayıtlı Üye
Her ne kadar çoğul eki kullanarak sorunuzu -bence- hepimiz adına sormuş olsanız da tamamen bireysel algılayış ve yaşama biçimiyle yanıtını bulabileceğini söylemeliyim.
Yani, tamamen yaşam algısı, yaşama anlam verme şekliyle ilgili bu.

Ü

Üye silindi 15237

yaşama anlam verme şekliyle ilgili bu.

Eğer insan yaşamına şekil verirken '' Aşk ve Cinselliği '' ön planda tutarsa bu o insan için hiç iyi olmaz

Yani benim anlatmak istediğim şudur insanız tabiatımızda aşk ve cinsellik var her canlıda olduğu gibi

ama aşk ve cinselliği sınırı aşmadan kontrollu bir şekilde kullanırsak hem bizim için hemde toplum için daha iyi olabileciğini düşüyorum

( Bu benim şahsı fikrim )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...