sizce ben ne görüyorum?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dewil66

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar...Hemen konuya gireceğim :)

Ben bunu 5-6 yaşlarında farketmiştim.Etrafa baktığımda tuhaf şeyler görüyorum.İlk baktığımda küçük beyaz noktalar halindeler,odaklandıkça sanki karşımda yağmur yağıyor gibi oluyor.Karanlık yerlerde ise nokta gibi dediğim şeyler daha belirgin bir hal alıyor,daha sonra noktalar resmen yağmura dönüşüyor.Odaklandıkçada sanki etrafımda bir su tabakası oluşuyor.

Bunu küçükken kendi odamda yatmaya başladığımda korkudan uyuyamadığım zamanlar farketmiştim.Bu zamana kadarda nedense hiç merak etmedim ne olduğunu.Bu olay beni rahatsız etmiyor yada korkutmuyor,fakat son zamanlarda iyice netleşmeye başladı,haliyle merak ediyorum.Biraz araştırma yaptım;sizce gördüklerim enerji ışınları olabilirler mi?

Fikirlerini ve bilgilerinizi paylaşın lütfen :)
Beni dikkate almanız dileğiyle & saygılar...

hürem

Kayıtlı Üye
bunları ben de görüyorum ama karanlıkta dikkat etmedim hiç. gizemli birşey olduğunu düşünmüyorum bence insanların geneli görüyordur

dewil66

Kayıtlı Üye
Bende öyle düşünüyordum ama birkaç arkadaşıma söyledim görmüyoruz dediler.

AJA

Elit Üye
Tam olarak su tabakası gibi dediniz ama pek anlayamadım.Ben de dışarıda havaya baktıgımda yani boşluğa minik hareket eden renksiz nokta gibi şeyler görüyorum.Uçuşuyor gibiler yoğunlaştıkça da çoğalıyorlar .Gözlerimde sorun yok ve bunu ben de bilmiyorum :)

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Selam arkadaşlar...Hemen konuya gireceğim :)

Ben bunu 5-6 yaşlarında farketmiştim.Etrafa baktığımda tuhaf şeyler görüyorum.İlk baktığımda küçük beyaz noktalar halindeler,odaklandıkça sanki karşımda yağmur yağıyor gibi oluyor.Karanlık yerlerde ise nokta gibi dediğim şeyler daha belirgin bir hal alıyor,daha sonra noktalar resmen yağmura dönüşüyor.Odaklandıkçada sanki etrafımda bir su tabakası oluşuyor.

Bunu küçükken kendi odamda yatmaya başladığımda korkudan uyuyamadığım zamanlar farketmiştim.Bu zamana kadarda nedense hiç merak etmedim ne olduğunu.Bu olay beni rahatsız etmiyor yada korkutmuyor,fakat son zamanlarda iyice netleşmeye başladı,haliyle merak ediyorum.Biraz araştırma yaptım;sizce gördüklerim enerji ışınları olabilirler mi?

Fikirlerini ve bilgilerinizi paylaşın lütfen :)
Beni dikkate almanız dileğiyle & saygılar...

Herşeyden önce bir göz doktoruna görünün. Daha sonra diğer ihtimalleri değerlendirelim.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Gördüğünüz şeyler kuantlardır. Odaklanıp gökyüzüne doğru sabit bakan herkes görebilir, özellikle açık havada görülmesi daha kolaydır.
Kuantlar, maddenin temeli olan enerji birimleridir. Sürekli titreşim halinde olan kuantlar özel programa organize olup şeyleri oluşturur. Evrende ne varsa, bu enerji noktacıkları olan kuant noktacıklarından yapılmıştır.

AJA

Elit Üye
Gördüğünüz şeyler kuantlardır. Odaklanıp gökyüzüne doğru sabit bakan herkes görebilir, özellikle açık havada görülmesi daha kolaydır.
Kuantlar, maddenin temeli olan enerji birimleridir. Sürekli titreşim halinde olan kuantlar özel programa organize olup şeyleri oluşturur. Evrende ne varsa, bu enerji noktacıkları olan kuant noktacıklarından yapılmıştır.
Sanırım bunu görmeyen yada göremeyenler de var sayın Embriyo ?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Farkında olmayanlar ve ne gördüklerini bilmeyenler vardır. Ya da tansiyonunun oynadığını sanabilir kişiler. Bakmak ayrı, görmek için bakmak ayrıdır. Özellikle göreceğiniz şeyin ne olacağını bilerek bakınca algıda seçicilik söz konusu olur.

dewil66

Kayıtlı Üye
Açık havada görmeyi denemedim hiç,kapalı alandada görüyorum,mesela bunu yazarken odamdayımşu an baktığımda görüyorum.Birşey farketmiyor değil mi kuant bunlar ?

hecate.agarta666

Kayıtlı Üye
bende görüyorum bunları araştırdığım kadarıyla enerji alanlarını görüyormuşum.kuant diye bir şeyi ilk defa duyuyorum ve bence çok mantıklı.ama herkesin görüp göremediğini bilemiyorum bende çevremdekilere sorduğumda"yoo sana öyle geliyordur"falan diyorlar.

dewil66

Kayıtlı Üye
Hatta ben anneme söylediğimde "Sana psikologdan randevu alayım mı?" dedi.Delirdim mi acaba diye düşünmüyorum desem yalan olur...

hürem

Kayıtlı Üye
Hatta ben anneme söylediğimde "Sana psikologdan randevu alayım mı?" dedi.Delirdim mi acaba diye düşünmüyorum desem yalan olur...

psikologdan randevu almak mı? neden delirdiğini düşünüyorsun ki . bu görüntüler seni çok mu rahatsız ediyor her baktığın yerde sürekli bunları mı görüyorsun. delirmekle alakasını açıklar mısın

dewil66

Kayıtlı Üye
Hayır hiç rahatsız etmiyor aksine onları görmek istiyorum.Ve evet her baktığım yerde onları görüyorum.Ama rahatsız olmuyorum çevremdekilere söylediğimde bana öyle birşey görmediklerini söylediler annemde böyle diyince tuhaf hissettim kendimi.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Pranik şifa eğitimi alırken Avustralyalı eğitmenim bizi bahçeye çıkartmış, çiçeklerin auralarını görmemiz, enerjilerini ellerimizle hissetmemiz için pratik yaptırmıştı. Aynı zamanda gökyüzünde sabit bir noktaya odaklanmamızı, dilimizi üst damağımızın ortasına doğru koymamızı istemiş ve gördüğümüz şeyin ne olduğunu açıklamıştı. O günden sonra dilimi damağıma dayamasam bile ister içeride ister dışarıda olsun kuantları görebiliyorum.
Dili damağa koymak meridyenleri tamamlar, iki lob aynı anda çalışır. Bilimsel olarak da ispatlandı. Ayrıca enerji çalışmalarında da tepe çakradan giren enerji dili damağa koyarak meridyenleri tamamlandığımız zaman aşağıya diğer çakralara kesintisiz gider. Yaşam enerjisi, vücudumuzda enerji meridyenleri aracılığı ile taşınır.
Ben annemi pencerenin yanına çağırmış ve bir noktaya sabit bakmasını istemiştim, sonra da ne gördüğünü sormuştum. Hayretle uçuşan noktacıklar görüyorum demişti. Yani doğrudan gördüğüm şeyi söylememiş, onun da görmesini sağlayıp ne olduğunu anlatmıştım. Çok basit ve herkesin görebileceği bir şeye bile imkansız diye yaklaşanlar zaten baştan zihinsel engellerini yaratmış oluyorlar.

canselcan

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
bende açık havada grimsi saydam noktalar ve eğri uzun çubuklar görüyordum küçükken çok sıklıkta istediğim zaman odaklanınca görüyordum ama artık göremiyorum ne yazık ki... o zamanlarda gözlerimde bozulma olduğunu düşünüp göz doktoruna bile gitmiştim ama hiç bir şey çıkmadı dinlendirici gözlük verip yolladı doktor... yazılanları da okuyunca bana çok mantıklı geldi... umarım tekrar görürüm :)

SaHiBuZaMaN

Kayıtlı Üye
vede dikkat ederseniz o gördüğümüz şeylerin boyutları şekilleri hep aynı hiç değişmiyor.daha farklı şeyleri görebilmek için bakıyorum ama nafile :D

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Benim yukarıda bahsettiğim kuant yani kuanta veya foton parçacıkları hakkında merak edenler için bilimsel yazı,

1900 yılında Alman fizikçi Max Planck, ışığın kuanta adını verdiği küçük enerji paketlerinden oluştuğunu ortaya koymuştu. Ardından Albert Einstein fotoelektrik olayını incelediği sırada ışımanın doğasının kuantize olduğunu önerdi. Böylece Max Planck’ın kuanta fikrini kullanarak kuanta adı verilen küçük enerji paketleri ile enerjinin aktarıldığını ortaya koydu. Einstein’ın fotoelektrik olayını incelemesi ile ışığın parçacık özelliği de açık bir şekilde gün yüzüne çıkmış oldu. 1926 yılında da bu kuanta ya da küçük enerji paketleri bu kez Amerikalı kimyager Gilbert Lewis tarafından foton olarak adlandırıldı. Yani foton bir ışık dalgasında mümkün olan en küçük enerji parçasıdır.

Her şeyi enerjiye bağlamamak gerektiğini savunanlar ve de farklı bir bakış açısı olduğu için aşağıdaki bilgiyi de paylaşmak istedim.

Bazen görme alanınızda küçük uçuşan noktalar veya karanlık alanlar görürsünüz. Bunlar genellikle boş bir duvar veya mavi gökyüzü gibi düz bir zemine bakarken belli olurlar. Uçuşan cisimler aslında, gözünüzün içini dolduran ve vitre ismi verilen saydam jel şeklindeki sıvıda bulunan hücrelerin küçük birikintileridir. Bu nesneler sanki gözün önünde uçuşuyormuş gibi görünmesine rağmen aslında gözün içindedirler. Sizin gördükleriniz onların gözün sinir tabakası üzerine düşen gölgeleridir.
Uçuşan cisimler farklı şekillerde olabilirler: Küçük noktalar, çemberler, çizgiler, bulutsu veya ağ şekiller veya tespih taneleri gibi.

Uçuşan cisimlerin sebepleri nelerdir?
İnsanlar orta yaşlara ulaştığında vitre kalınlaşmaya ve büzüşmeye başlar ve gözün içinde kümeleşmeler veya lifler oluşur. Vitre jeli gözün arka duvarından ayrılır. Böylece arka vitre dekolmanı oluşur. Bu durum, uçuşan cisimlerin sık görülen bir nedenidir.

Arka vitre dekolmanı aşağıdaki durumlarda daha sıktır:
· Miyopi;
· Göz yaralanması;
· Katarakt cerrahisi geçirilmiş olması;
· YAG lazer cerrahisi yapılmış olması;
· Göz içinde iltihap olması;
Uçuşan cisimler ani gelişirse uyarıcı bir belirti olabilir. 8-10 yaşından itibaren pek çok insanda görülebilir. 45 yaşın üzerindeyseniz ve aniden uçuşan cisimler görmeye başlamışsanız hemen göz doktoruna müracaat etmelisiniz.
Alıntı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...