Geceleri kuş sesi duyuyorum ?

IshKafel

Kayıtlı Üye
İş
Bilgisayar Programcısı
Arkadaşlar merhaba birkaç gecedir aynı saatlerde (01:50) civarı kuş sesi duyuyorum.Öyle güzel ötüyor ki çok dinlendirici bir ötüşü var.Dün gece yine bu saatlerde duydum,camdan dışarı baktım görebilirim belki diye fakat göremedim.Aslında ötüşü hiç hiç alışık olmadığım bir kuş çeşidi ve buraya konu açmakta biraz tereddütte kaldım,yani böyle bir tür var mı veya yaşayan var mı buna benzer birşey merak ediyorum.Bu gece yine duymaya başladığımda sesi , kalkıp dışarı çıktım ve kuşun öttüğü yere doğru elimde bir dilim ekmekle gittim.Ekmeği ufak parçalara böldüm ve bir taşın üstüne koydum, belki yemeye çalışır da nasıl birşey olduğunu görürüm diye.Yolda hiç çıt yok onun ötüşü ve benim ayak seslerim dışında.Ekmeği koyduktan sonra bir süre bekledim ve hızlıca beyaz bir kuşun ekmeğin bir parçasını alıp tekrar yükseldiğini gördüm.Ama tam olarak neye benzediğini bilmiyorum çünkü biraz mesafe vardı ve gözlerimde miyop var.Kuş sesi duymuyorum şimdi,normalde 4 e kadar sürüyordu ötüşü.

Acaba böyle bir tür var mı yoksa sadece zaman kavramını kaybetmiş ayyaş bir kuş mudur ?

H€RA

Kayıtlı Üye
Bende geceleri her uyandığımda baş ucumdaki petekten gelen tık tık sesi duyuyorum :D Odada iki petek var, arkadaşımın yanındaki petekten çıt çıkmıyor benim petek benim yatağa yattığımı görüp tıkırdamaya başlıyor :D Gerçekten çok sinir bozucu bir durum, artık bir gece çığlık atacağım yeteeer diye...

byrosa

Kayıtlı Üye
Tesadüf gibi duruyor. Kuşların ne yaptığını bilemeyiz. Bunun dışında, dünyada o kadar çok kuş türü mevcut ki daha bilinmeyen türlerde var. Bunlardan birisi olabilir. Her kuşun ötüşü kendine özgüdür. Birbirine benzerlik olsa bile farklılıklar görülebiliyor. Bu tür durumla fazla ciddiye alınmaz, ancak daha farklı şeyler keşfetmiş iseniz burada bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin. Sonuçta bir Forum üzerinden iletişim kuruyoruz, sevgilerle.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Benim bildigim kadariyla baykuslar gece avlanir, Bir zamanlar oturdugum ev ormana cok yakindi,ve ben hergece kus sesi duyardim.O kusun ötme seklini hic bir kusta duymadim,cok güzeldi ama baykus degilmis ögrendigime göre,sordugum kisi bambaska bir isim söyledi ve gece aktiv mis,

AJA

Elit Üye
Konu içeriği gereği yanlış yere açılmış,doğaüstü olaylar değil hayvanlar alemi daha uygun olucaktır sayın Ishkafel ;)

İyi forumlar :)

NicktenyoxuN

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
nasıl 1 ötüştü acaba baykuş yada gecekuşu olabilir

gümüş

Kayıtlı Üye
Gelirse yine sesi kaydetmeyi deneyin imkanınız varsa. Kuşlarla ilgili arkadaşlar türü için yardımcı olabilir
Aynı şekilde muhtelif kuş seslerinin kayıtları var internette. Belki onları tarayıp sizin kuş hakkında bir şeyler bulabilirsiniz de

IshKafel

Kayıtlı Üye
İş
Bilgisayar Programcısı
Baykuş olmadığı konusunda eminim.Yeniden olursa kaydetmeye çalışacağım.Teşekkürler ilgilendiğiniz için..:)

Salick

Kayıtlı Üye
Ben de gece kus sesi duyarim, yakin zamanda farkettim ki ne zaman, genellikle persembe yatsidan sonra Yasin okurken geliyor kus sesi..

gümüş

Kayıtlı Üye
Belli saatten sonra sessizlik olduğu için duyuyor olma olasılığınızı da kulak ardı ertmeyin. Benim ev ağaçlarla cevrili ve kuşlar var
gündüz hareketli saatlerde varlıkları belli değil ama sabah erken saatlerde ve akşam el ayak sokaktan cekilince ev cıvıldama şarkılarıyla taşıyor :)