Dolunay Meditasyonu!!

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Dolunay dönemi oldukça özel bir dönemdir. Dolunay zamanı ruhsal duygusal ve bedensel olarak tüm bırakmamız gereken fazlalıklarımızdan arınmak için adım atma ve yeni başlangıç zamanıdır. Eskiden kurtulup yeni olana yer açabilmemiz,bizi bloklayan her şeyden arınmaya, eskiyi bırakmaya niyet etmemiz için uygun zamandır. Dolunay aynı zamanda tamamlanmayı da temsil eder.

Dolunay’da dileklerimize,hayatımıza çekeceklerimize,odaklanırken, Dolunay’da meditasyon yaparak,bilerek yada bilmeyerek biriktirdiklerimizi, blokajları,engelleri bırakmaya niyet ediyoruz. Hayatımızdan çıkarmak istediklerimizi yolluyoruz.

Dolunay zamanı ay ve yeryüzü güneş ışığına diğer zamanlardan daha fazla maruz kalırlar. Bu da aydınlığın ve enerjinin her anlamda yeryüzüne yoğun bir şekilde akmasını sağlar. Dolunay zamanında yapılan meditasyonlar en güçlü şekilde deneyimlenir ve içsel güçle daha yoğun bir bağlantı kurulur. Spirituel olarak bu dönemde, "yukarı"yı "aşağı"dan ayıran perde en ince hale gelir. Güneş, ışığın ve sevginin spiritüel kaynağını ve güneş sisteminin kalbindeki gücü sembolize eder. Ay da maddeciliği temsil eder. Dünya ise mükemmel olmayanı. Dolunay haricindeki herhangi bir zamanda dünya ayı kısmen güneşin ışığından saklar. Yani sembolik olarak mükemmel olmayan bir engel yaratır da diyebiliriz. Bu insan olma durumumuzun da bir yansımasıdır çünkü ayrı olduğumuz bilinci ile sürdürdüğümüz materyalist yaşantılarımız ruhumuzun ışığının kişiliklerimize erişmesini de engelleyebilir. Ama dolunay zamanında güneş ışığı aya hiç bir engel olmaksızın yönlendirilir. Yani ruhun sembolü olarak güneş aya, yani maddeciliğe tamamen erişir. Dolunay zamani bir fırsat zamanıdır. Ruhani enerjilerin güçlü bir şekilde insanların kalplerine ve zihinlerine erişmesi zamanıdır. Grup halinde yapılan Dolunay Meditasyonu ruhani dünyaya açılan kanalın daha da güçlü olmasını sağlar. Bu, kalbin ve zihnin bilinçli olarak spiritüel eneriye yöneltilebilmesi sürecidir. Dolunay hepimize spiritüel hizmet fırsatı sunar.

Dolunay Meditasyonu için önce affetme meditasyonu yapılması tercih edilir.

AFFETME MEDİTASYONU

1)Beyaz bir mum yakın.

2)Siyah bir kalem olmamak şartıyla
beyaz bir A4 kağıda affemediğiniz kişi veya durumları,neden affedemediğinizi dürüstçe yazın. Merak etmeyin bu yazdıklarınızı sadece siz göreceksiniz o yüzden dürüst olun.

3)Kağıdı katlayın,avuçlarınız arasında tutun o kişi yada durumu tekrardan imgeleyerek “Ben artık her şeyi olduğu gibi kabul ediyorum. ……………. (kişi veya durum) ve kendimi sevgiyle serbest / özgür bırakıyorum.Yaşadığım her şeyi sevgiye dönüştürüp,özgür olmayı seçiyorum”deyin.

4)Yazdığınız bu kağıdı yakın ister mumda isterseniz başka bir şekilde…ATMAYIN! YAKIN! Aksi halde o duruma güç verirsiniz.
Dolunay meditasyonun gayesi ışık ve sevgi enerjilerini alabilmemizi sağlayan kanalı güçlendirmek ve büyütmektir. Dolunayda ortaya çıkan benzersiz enerjiler, doğru anlaşılır, kabul edilir ve meditasyona aktarılırsa, hem kendimizin, hem de tüm insanlığın spritüel amacının gerçekleşmesine yardımcı olur.

DOLUNAY MEDİTASYONU

1)Hayatınızda artmasını istediklerinizi veya olmasını istediğiniz şeyleri detaylıca beyaz bir kağıda yazın. Kırmızı bir kalem olması iyi olur tezliği temsil eder.

2)Kağıdı katlayarak avuçlarınız arasında tutun “tüm arzularımın şuan gerçekleşmeye başladığını biliyorum,tüm arzularıma sahip oluyorum,şükürler olsun” deyin ve bunu odaklanarak,hissederek tekrarlayabildiğiniz kadar tekrarlayın. En az 5 dk.

3)Dolunayın parlak ışığını sizi arındırdığını sizi bir balon gibi çevrelediğini düşünün. Bu kısmı imkanı olanlar için dışarıda (balkon,bahçe) yapmalarını tavsiye ederim.

4)Yazdığınız bu kağıdı toprağa gömün.Yine niyetlerinizi tekrar ederek… Burada meleklerinizden de yardım isteyebilirsiniz.”Sevgili meleklerim tüm arzularımın gerçekleşmesi için bana yardım et” gibi bir niyet de meditasyonunuza güç katacaktır.

Başka bir Dolunay Meditasyonu ise;

Dolunay dönemi oldukça özel bir dönemdir.
Dolunay zamanı ruhsal, duygusal ve bedensel olarak tüm bırakmamız gereken fazlalıklarımızdan arınmak için adım atma ve yeni başlangıç zamanıdır. Aynı zamanda tamamlanmayı da temsil eder.
Tüm bunların bilincinde ol, yere otur ve bağdaş kur.
Yavaşça gözlerini kapat ve kendini dolunayın altında otururken hayal et. (Eğer yatarak yapmayı tercih ederseniz, üzerinize ince bir örtü örtmelisiniz) El ve ayaklarınız çapraz şeklinde olmasın, kendinizi kilitlemiş olursunuz.
Simsiyah bir gökyüzü ve bembeyaz bir ay başının üzerinde.
Burnundan yavaş ve derin nefes al. Nefes alırken bedenin enerji ile dolduğunu ve mutlulukla arındığını hisset. Derin nefesi bir süre içinde tut. İçindeki nefesin sana sunduğu şifayı kabul et.
Yavaş yavaş burnundan nefesini ver. Acele etmeden yavaş yavaş, sakin hareket et.
Her nefesinin gökyüzündeki ayın ışığının bir parçası olduğunu, verdiğin her nefesin sıkıntılarını, rahatsızlıklarını, üzüntülerini uzaklaştırdığını arındığını, temizlendiğini hisset.
Kendin için, evren için, bütünün hayrı için ayın ışığı ve enerjisiyle bütünleş.

Derleme

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Ya af edemedigimiz kisiler birden fazla ise,ne önerirsiniz sayin embriyo??Ayni kagidami yazmamiz gerek?? Hersey gönlünüzce olsun:nopity::nopity:

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Affemediğiniz kişi veya durumları,neden affedemediğinizi dürüstçe yazın deniyor. Ancak birden fazla kişi ve olay da olabilir, tamamen içinizi dürüstçe boşaltın. Sitede daha önce paylaştığım Geçmişi Temizleme Meditasyonu vardı, orada da unutmak istediğiniz anılar ve kişilerin hayali fotoğraflarını çekiyor ve yakıyordunuz.
Aynı kağıda yazabilirsiniz, önemli olan kendinize karşı dürüst olmanız ve yazmanız.

http://www.gizlimabet.com/threads/17249-Geçmişi-Temizleme-Meditasyonu!!!

biard

Kayıtlı Üye
peki toprağa gömme olayı var bir de. Bahçeye gömersem insanlar görür. Kağıdı parçalayıp saksı toprağına gömsem olmaz mı? Ya da toprağa gömmekten başka yol yok mu?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Toprak elementini kullanmanız önemlidir, yırtmadan katlayarak saksıya da gömebilirsiniz.

Dolunay yaklaşıyor, bilgi isteyen üyelerimiz için faydası olacağı düşüncesiyle güncelleme gereği duydum:)

Piraldyne

Kayıtlı Üye
İş
liseLi .)
Bu meditasyonlar bızler uzernde hep olumlu etkılerı olur deılmı gerı tepme olurmu?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Konuda zararlı olacak bir uygulama yok, burada verilen dolunay meditasyonuna benzer başka bir uygulama ise gelenek haline gelmiş olan hıdırellezde ki toprağa, gülün altına dilekler yazılarak, gömülmesidir. Kimsenin kötülüğü için bir uygulama yapmıyorsunuz, ayrıca varlıklardan yardım istemiyordunuz ki ters tepsin. Evrene mektup yazıyorsunuz:)

cansu3423

Kayıtlı Üye
Bugun tas kalplı sevgılım benden ozur dıledı ve tamemen kopmusken bana gerı dondu cok mutluyummmmm ıyıkı varsın dolunay:party: