Kün feyekün-Var Ol!...Gerçekten çok kıymetli bir dua arkadaşlar.

can-dan

Kayıtlı Üye
Sevgili Gizli Mabet Ailem;
Nette dolaşırken çok kıymetli olduğuna inandığım bir dua buldum.Kur'an'dan, duadaki bütün sure ve ayetleri karşılaştırarak, bulduğum yazım ve ayet numarası hatalarını elimden geldiğince düzelttim ve belki incelemek istersiniz diye ayet no'larını yanlarına yazdım.. Yapanlara faydalı olması ümidiyle de sizlerle paylaşıyorum.

Duanın adı , Kur'ân-ı Kerîmin bir çok âyet-i kerîmesinde geçen;‘’kün feyekün.’’ duası. Yani, "Allâh-u Te'âlâ bir şeyi yaratmak murad ettiğinde o şeye '’kün feyekün =var ol!'' buyurur, o da hemen var olur". Kur'an'daki, "Kün feyekûn" kavl-i şerifi bulunan bütün âyetler bu duada zikredildiği için bu duayı ihlas ile okuyanların kısa bir zaman içinde Allah’ın lütfuyla muradları hâsıl olacağı söyleniyor. Bu duayı okuyan kişi, Allâh-u Te'âlâ'nın: "0l" emrinin, kendi muradına yöneldiğine itikat etmesi hâlinde daha çabuk tesir gördüğü söyleniyor.Dua bizden,lütuf Yüce Allah'tan.

Bütün meşru istekler için.
KÜN FE YEKÜN DUASI

Euzübillahimineşşeytanirraciym. Bismillahirrahmanirrahiym.
Ve salallahu ala nebiyyil keriym. Allahümme ya rabbi,Allahüme ya rabbi,Allahüme ya rahiym .
Hüallâhullezî lâ ilâhe illâ hüe, elmelikü kuddûsü selâmü mû’minül muheyminül azîzü cebbârul müekebbiru sühânallâhi ammâ yüşrikûn. –Haşr-23
E fe gayre dînillâhi yebgûne ve lehû esleme men fîs semâvâti vel ardı tav’an ve kerhen ve ileyhi yurceûn.-Ali İmran-83
İnnemâ emruhû izâ erâde şey’en en yekûle lehu kün fe yekûn-Yasin-82
Fe subhânellezî bi yedihî melekûtu kulli şey’in ve ileyhi turceûn-Yasin-83
Kul hüvallâhü ehad. Allâhüssamed. Lem yelid ve lem yûled. Ve lem yekün lehû küfüven ehad.-İhlas Suresi
İzâ câe nasrullahi velfethu ve raeytennâse yedhulûne fî dinillâhi efvâcâ. Fesebbih bihamdi rabbike vestağfirhu innehû kâne tevvâbâ. – Nasr Suresi
İnna fetahna leke fethan mübina. Li yağfira lekellahü ma tekaddeme min zembike ve ma teahhara ve yütimme nı'metehu aleyke ve yehdiyeke sıratam müstekıyma . Ve yensurakallahü nasran aziza .- Fetih-1-2-3
İnna fetahna leke fethan mübina. Li yağfira lekellahü ma tekaddeme min zembike ve ma teahhara ve yütimme nı'metehu aleyke ve yehdiyeke sıratam müstekıyma . Ve yensurakallahü nasran aziza .- Fetih-1-2-3
Nasrun minallâhi ve fethun karîbun ve beşşiril mû’minîn. –Saff-13
E fe ğayre dînillâhi yebgûne ve lehû esleme men fîs semâvâti vel ardı tav’an ve kerhen ve ileyhi yurceûn.-Ali İmran-83
Gâlû innâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn.- Bakara-156
Vessemai vettarikı ve ma edrake mettarik. En necmus sâkıb. İn küllü nefsin lemma aleyha hafiz. Fel yenzuril insanü mimme hulik. Hulika min main dafik. Yahrücü min beynis sulbi vet teraib. İnnehu alâ rec’ıhî le kâdir. Yevme tubles serâir. Femâ lehu min kuvvetin ve lâ nâsır. Ves semâi zâtir rec’ı vel ardı zâtis sad’ . İnnehu le gavlun faslün ve mâ huve bil hezl. İnnehum yekîdûne keyden ve ekîdu keydâ . Fe mehhilil kâfirîne emhilhüm ruveydâ.-Tarık Suresi
Ye’tîhâ rızguhâ ragaden min kulli mekânin.-Nahl-112
Vallâhu hayrur râzıkîn.-Cuma-11
Mâ ındekum yenfedu ve mâ ındallâhi bâkın.-Nahl-96
Vallâhu hayrur râzıkîn.-Cuma-11
E fe men yemşî mukibben alâ vechihî ehdâ emmen yemşî seviyyen alâ sırâtın mustekîm.-Mülk-22
Li îylâfi kurayşin iylâfihim rıhleteş şitâi ves sayf. Fel ya’budû rabbe hâzel beyt. Ellezî at’amehum min cûın ve âmenehum min havf. -Kurayş Suresi
YA RABBI,YA RABBI,YA RABBI, YA ALLAH,YA ALLAH,YA ALLAH.
Kulillâhümme mâlikel mülki tû’til mülke men teşâu ve tenziul mülke mimmen teşâ’, ve tüizzü men teşâu ve tüzillü men teşâ’, bi yedikel hayru inneke alâ kulli şey’in gadîr. –Ali İmran-26
Tûlicül leyle fîn nehâri ve tûlicün nehâra fîl leyl, ve tühricül hayya minel meyyiti ve tühricül meyyite minel hayy, ve terzugu men teşâu bi ğayri hısâb.-Ali İmran-27

Eşhedü en la ilahe ilallahü vahdehü la serike lehü ve eşhedü enne muhammeden abdühü ve rasülühü
ALLAHÜMME salli ala muhammedin ve ala ali muhammedin ve sellim
eciybu eyyühel melaiketü verruhaniyyunel müvekkelüne bi hazihil ayatil keriymeti li dagveti fi kadai haceti...

(Burda ne sıkıntımız varsa, dünyevi veya uhrevi kalbimizden ne geçiyorsa, onu 3 veya 5 veya 7 defa içtenlikle söylüyoruz .

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİYM;
Bedîus semâvâti vel ardi ve izâ gadâ emran fe innemâ yegûlü lehu kün fe yekûn.-Bakara-117
Gâlet ennâ yekûnü lî ğulâmün ve lem yemsesnî beşerun.-Meryem-20
Gâle kezâlikillâhü yehlügu mâ yeşâu izâ gadâ emran fe innemâ yegûlü lehu kün fe yekûn.Ali İmran-47
İnne mesele îsâ indallâhi ke meseli âdem, halagahü min turâbin sümme gâle lehü kün fe yekûn.-Ali İmran-59
Ve hüvellezî halakas semâvâti vel arda bil hakk, ve yevme yegûlü kün fe yekûn.-En’am-73
İnnemâ gavlünâ li şey’in izâ eradnâhü en negûle lehü kün fe yekûn.-Nahl-40
Mâ kâne lillâhi en yettehıze min veledin subhâneh, izâ gadâ emran fe innemâ yegûlü lehü kün fe yekûn.-Meryem-35
Hüvellezî yühyî ve yümît, fe izâ gadâ emran fe innemâ yegûlu lehu kün fe yekûn.-Mü’min-68
Allahumme bi hakki hazihil ayati ve ma fiha minel esrari ikdiy haceti fiddarayni inneke ala külli sey`in gadiyr.,

Sevgi ve dua ile....

ibis73

Kayıtlı Üye
emegine saglik bayagi emek harcamissin, Allah razi olsun

can-dan

Kayıtlı Üye
Amin sevgili ibis73,Alah'ım cümle inanmış kullarından da razı olsun. İnşaAllah emeğimize değecek.Okurken yanındaki ayet no'ları yokmuş gibi,düz yazı şeklinde okunuyor.Bilginize:)
Sevgi ve dua ile.

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Okuması da kolay güzel de bir dua hemen sakin bir yere çekilip okuyacağım çok teşekkürler

can-dan

Kayıtlı Üye
Okuduğunuz zaman hissettiklerinizi yazmanızı rica ederim sevgili Yağmura özlem. Kim okuduysa, daha okumalarını bitirmeden çok güzel etkiler aldıklarını söylüyorlar.
Sevgi ve dua ile....

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Her duanın arkasında hulusi bir kalp inanmış bir yürek gereklidir, inanılarak yapılan bir besmele bile ismi azamdır inanılmıyarak okunan bir kur'an hatmi bile hiçbir tesiri yoktur bence.

• Beğendim
Tepkiler: AJA

can-dan

Kayıtlı Üye
Çok haklısınız sevgili göçmenoğlu.Rabbim yüreklerimizi Kendi sevgisi ve inancıyla dopdolu kılsın inşaAllah.

dertlipınar

Kayıtlı Üye
İş
emekliÄŸim
hayırlı akşamlar efendim öncelikle sizi kutluyorum elinize bilginize sağlık
okumağa başladığım andan itibaren bu yaşıma gelene kadar hatalarımı kusurlarımı ve günahlarımı sanki videodan seyredercesine hissettim ve kendime dedimki uyan uyan gaflet uykusundan yaradanım gaflete düşmiyelim diye bize kolaylıklar göstermiş ben ne yapmışım nefsimin atını binip cirit atmışım çok üzüldüm ağlamak istedim ağlayamadım bana göre geç kalınmış pişmanlıktı ağlatmayan sizleri ne kadar dua etsem azdır mabet üyeleri ve emeği geçen herkes özellikle sizin araştırıp bizim anlayabileceğimiz sadeliği emek vermişsiniz hakkınızı helal edermisiniz ben geç kalmış öğrenciğim yıllarca içimde hep bir boşluk ve hüzünle yaşadım mabetteki deyerli arkadaşlarımın ve mabet editörlernin bu imkanı sağlamasıyla hem ufkum açıldı hem şuurum
ben taşralı olduğum için fazla dinim hakkında bilgiye sahip deyilim siz deyerli arkadaşlarımın vesilesiyle öğrenmeğe çalışıyorum
bu duayı sadece niyet için deyilde nefsimizi terbiye etmek için fırsat yaratılıp okumalıyız bu benim fikrim
emeği geçen herkesten ALLAHIM razı olsun iyiki varsınız iyiki bu sitenin üyesiyim
saygılarımla hepinizi sevgiyle kucaklıyorum

can-dan

Kayıtlı Üye
Sevgili dertlipınar bu dua bende de çok değişik duygular yarattı.Okumaya başlar ,bir dakika ya oldu ya olmadı içimi müthiş bir sevinç ve huzur kapladı.İlerledikçe güzellikler çoğaldı.Bu yüzden Gizli Mabet Ailemle paylaşmak istedim.İstedim ki inşaALlah tüm aile faydalansın.

Hamid olan Yüce Allah övgüye ,hamdedilmeye Tek layık olandır.Burada da, Allah'ın sonsuz gücünü ,''Ol!' dedi mi Oldurmasını tekrarlıyoruz ayetler aracılığıyla ve itikat ediyor ,inanıyoruz.Dolayısıyla Allah'ı yücelemiş, O'nun kuvvetinin sınırsızlığının farkında oluşumuzu dile getirmiş oluyoruz diye düşünüyorum. Bu yüzden bu dua çok kıymetli olsa gerek.Doğrusunu en iyi Allah'ım bilir.

Ayrıca, söylediğiniz bütün övgüler sizin yüreğinizin güzelliğidir.Karşımızdaki insan inançlarımıza,yüreğimizde saklı olana aynadır bizim.Öğrenmeye gelince ,tüm şuurlu yaratılmışlar hayat mektebinde sınıf atlama gayreti içindeyiz.Birbirimizden alıyor,veriyoruz.Hakkımız olana sonuna kadar helal olsun .Hakkı olan da helal etsin inşaAllah...

Sevgi ve dua ile.

canmert196

Kayıtlı Üye
dua kismini hakkinda bilgim yok fakat KÜN FE YEKÜN OL derseniz bile etkileri gorursunuz.:)

can-dan

Kayıtlı Üye
Güzel,ince bir uyarıydı sevgili canmert 196 ,teşekkür ederim:) İnşaAllah en kısa zamanda ''bilgim yok ''dediğiniz bölümlerin Türkçesini yazacağım..

Sevgi ve dua ile....

terzi444

Kayıtlı Üye
Allah razı olsun çok güzel bir dua bugün okumam kısmet oldu dilegimi diledim Rabbim kabul etsin inşallah paylaşan arkadaştanda Allah razı olsun ....

dertlipınar

Kayıtlı Üye
İş
emekliÄŸim
ALLAH BAKİ bizleri hep oku demiş ama bizler gaflet deryasının girdabinda dolanırken hep ALLAHIMIN vermesini beklemişim
çok genç yaşımdan itibaren özellikle kadir gecesinde sabahladığımda ALLAHIMDAN tek isteğim ona sımsıkı sarılıp ona aşkla sevmek. ben sanıyordumki ALLAHIM beni o yöne çevirip hiç gayret etmeden nefsimi terbiye etmeden sahip olacağım
yıllarca hep bu dilekle kadir gecesinde dua ile sabahladım taki iki sene evveline gelinceye dek
o ramazan kadir gecesi sabahladım tövbemi yaptım lakin ALLAHIMIN aşkını talip olmadım sandımki layık olmadığımdan aşkını nasip etmiyor
evet kardeşlerim ben 67 yaşında yakalamağa çalıştığım iman ipini çok deyer verdiğim hem dünyalığım hem ahretliğim olan dostuma
ALLAHIM vesile kıldı benim yeniden doğmama vesile oldu
sizleri nekadar dua etsem azdır
bazen kelimeler yetersiz kalırya işte şimdide kelimeler yetesiz
mabet ailesine sizin şahnızda teşekkür ederim
saygılarımla

kapris

Kayıtlı Üye
İlgilenen arkadaşlara;( reklam olmasın )aynı adlı kitapçık var.(Kün fe yekun duası)

Yanlız kitapçık arapça, türkçe çevirisi yazıyor.

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Okuduğunuz zaman hissettiklerinizi yazmanızı rica ederim sevgili Yağmura özlem. Kim okuduysa, daha okumalarını bitirmeden çok güzel etkiler aldıklarını söylüyorlar.
Sevgi ve dua ile....

Sevgili Can-dan, bugün pazar günü ya o kadar sıkıntılıydımki, okudum derin bir nefes aldım verdim süper hissettim.Çok teşekkürler