Her burç karakteristik özelliğine göre birer esmadir.

can-dan

Kayıtlı Üye
ESMA-ÜL HÜSNA’NIN ASTROLOJİYLE İLGİSİ VAR.
BURÇLARIN ESMALARI
İlahiyatçı Prof.Dr.Emin Işık, Farkındalık Derneği eğitimcilerinden Mehmet Genç ve astrolog Hande Baybalı her burcun karakteristik özelliğine göre bir Esma olduğunu kaydediyorlar. Seyyid Hüseyin Nasr da İslam'da astroloji konulu makalesiyle bize ışık tuttu.
Her burç kendi esmalarıyla kendilerinde olanı daha da geliştirebilir ve insanlara hizmet edebilir.

Koç burcunun kısaca baskın özellikleri; cesaretli, girişimci, tutkulu, insiyatifini kolay kullanabilir olmasıdır. Öne çıkan isimler El Fettah, El Cebbar, El Muktedir, El Mubdi, E Kahhar

Boğa burcunda kararlılık, dayanıklılık, maddiyat, tutuculuk, inatcılık başlıca özellikler. Öne çıkan isimler El Metin, El Ganiy, El Hak, El Kaadir, Es Sabur

İkizler burcu; zeki, iletişimde yetenekli, kolay adapte olabilen, meraklı, zaman zaman da kararsızdırlar. Öne çıkan isimler El Mukaddim, Es Şehid, El Habir, El Basir, Es Semi' El Muhsi

Yengeç burcu; anaç, duygusal, nazik, çekingen ve merhametlidir. Öne çıkan isimler El Habir, Er Rahim, El Veli, Er Rauf

Aslan burcu; canlı, etkileyici, güvenli, neşeli, idare etmeyi seven insanlar diyebiliriz. Öne çıkan isimler El Azim, El Muhyi, En Nur, El Muktedir

Başak burcu; çalışkan, yardımsever, titiz ve eleştireldir. Öne çıkan isimler El Muhsi, El Rakib, El Kayyum, El Hakim

Terazi burcu, nazik, uyumlu, diplomatik, sanat ve estetiği seven bir burçtur. Öne çıkan isimler ise El Latif, El Vedud, El Adl, El Halim

Akrep burcu; azimli, sezgileri kuvvetli, sabırlı, ihtiyatlı,ve tutkuludur. Öne çıkan isimler El Bais, El Varis, El Muid

Yay burcu; entellektüel, açık sözlü ve fikirli, hoş görülü, arkadaş canlısıdır. Öne çıkan isimler El Gani, El Kerim, El Mugni, El Basit,El Alim

Oğlak burcu; çalışkan, pratik, gerçekci, hesabını kitabını bilen, dayanıklı ve kararlıdır. Öne çıkan isimler El Mani, El Kabid, El Metin, El Mukaddim, Ed Dar

Kova burcu; özgür, arkadaş canlısı, ilerici, orjinal, zeki ve adaletlidir. Öne çıkan isimler El Alim, El Mukaddim, El Muhsi, Ed Darr

Balık burcu; hassas, merhametli, yaratıcı, mistikdir. Öne çıkan isimler; El Batın, El Nafi, Er Rauf, Ez Zahir

Alıntıdır.

dertlipınar

Kayıtlı Üye
İş
emekliÄŸim
çok teşekkür ederim paylaşımınız için ALLAHIM sizden razı olsun
saygılarımla

can-dan

Kayıtlı Üye
Allahım sizden ve cümle inanmışlardan da razı olsun sevgili dertlipınar. Dua ile..

DemonLove

Kayıtlı Üye
Astroloji ve burç uydurmadan ibaret. Bence insanlar burçlara inanıpta bosa kendini şartlandırmamalı.

DemonLove

Kayıtlı Üye
İsteyen istediğine inanır, lütfen küçümseyici ifadeler kullanıp da insanları huzursuz etmeyin. Yeterince olumsuzluk mevcutken bunu çoğaltmakla değil azaltmakla ilgilenelim...

Sevgiyle.

İsteyen istediğine inanırda doğruları söylemek yanlışları düzeltmek gerekir. Küçük düşürücü hiçbir ifade yazmadım orada. Burçların ve astrolojinin gerçek olmadığı büyük bir gerçek zaten.

'Astroloji ve burc uydurmadan ibaret' cumlesi uydurmadan ibaret. Sen biraz araştir , ha yok ben biliyorum diyosan neye dayanarak bunlari soyledin cok merak ettim.

Uydurmadan ibaret olduğunu nereden cıkardın? Ben çok araştırdım yıllardırda araştırıyorum. Heleki bilim ve parapsikolojiyi aşırı araştırdım.

Buyur bilim adamı astrolojiyi nasıl deviriyor. Burç testi yapılıyor ve burçların zaten her insanda var olan şeylerden yazıldığı anlaşılıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=CoZ-NRsGWKw

Bence birazda siz araştırın herşeye inanmadan önce.

vivalavida

Kayıtlı Üye
Konuyu saptırmayalım, ben hangi konudaki esmanın doğru olduğunu soruyorum, burçların gerçek olup olmadığını değil. Varlıklarına inanıyorum ki ikinci aşamaya yani nasıl kısmına geçmişim. Soru veya konunun varlığı ile değil, içeriği ile ilgili yorumunuz varsa alalım. Yoksa burçlar var mıdır, yok mudur tartışmasını ilgili konuda tartışın.

DemonLove

Kayıtlı Üye
Konuyu saptırmayalım, ben hangi konudaki esmanın doğru olduğunu soruyorum, burçların gerçek olup olmadığını değil. Varlıklarına inanıyorum ki ikinci aşamaya yani nasıl kısmına geçmişim. Soru veya konunun varlığı ile değil, içeriği ile ilgili yorumunuz varsa alalım. Yoksa burçlar var mıdır, yok mudur tartışmasını ilgili konuda tartışın.

Konunun saptığını düşünmüyorum ve zaten tartışmıyorum. Burçlar yok bu yüzden onlara isim takmanızında hiçbir anlamı kalmıyor. Burçların olmaması onlara isim takmayıda gereksizleştiriyor bu yüzden burçların gerçek olmadığını gösterdim. İlgili konu açılırsa onuda tartısırım ama burada amacım tartısmadan çok bilgilendirmek.

zenithmx

Kayıtlı Üye
Tüm insanlarda Allah'ın sıfatları K'endinin belirlediği ölçüde bulunuyor. Lakin burçlarla alakası konusunda ya da hangi burçta hangi sıfatlarının baskın olduğu konusunda bir bilgiye sahip değilim.

İnsanlar halife olarak yaratılırken yüce Rahman kendi ruhundan bahşettiğini şu ayetle açıklıyor;

"Hani Rabbin meleklere demişti: Ben, kuru bir çamurdan, şekillenmiş bir balçıktan bir beşer yaratacağım, Ona bir biçim verdiğimde ve ona ruhumdan üfürdüğümde hemen ona secde ederek kapanın" (Hicr Suresi 28,29)

bahax

Kayıtlı Üye
Uydurmadan ibaret olduğunu nereden cıkardın? Ben çok araştırdım yıllardırda araştırıyorum. Heleki bilim ve parapsikolojiyi aşırı araştırdım.

Buyur bilim adamı astrolojiyi nasıl deviriyor. Burç testi yapılıyor ve burçların zaten her insanda var olan şeylerden yazıldığı anlaşılıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=CoZ-NRsGWKw

sevgili kardeşim öncelikle beni bir dinlemeni istiyorum. Çok iddialı konuşmuşsun ve bir bilim adamının konuşmasını ve deneklere uyguladığı testi yayınlamışsın iyi, güzel araştırmacı kişiliğini yansıttığın için teşekkürler. Peki şimdi her şey bitti mi her şey yalan mı? elbette değil. Sen araştırdım diyorsun şu sorularıma cvp ver:Erzurum-i İbrahim hakkı Hz.lerinin MARİFETNAME adlı kitabını okudun mu? Orada ki yazıları inceledin mi? Burçlar hakkında yazdıklarını....Sen kalkıyorsun bir bilim adamının sözlerine biat ediyorsun da neden erzurum-i İbrahim hakkı Hz.lerinin yorumlarını ve dediklerini kaideye almıyorsun? Nefsini yıllarca izdivaya çekilerek terbiye etmiş ve kerametleri ile dünyaya ün salmış Erzurumi İbrahim hakkı Hz.lerini yurtdışından gizlice kimlerin ziyaret ettiğini araştırdın mı? Onların içinde zamanın bilim adamları da vardı. Sonra Muhiddin Arabi Hz.lerinin Mişkatül-Envar adlı kitabını okudun mu? Orada Muhiddin Arabi Hz.lerinin '' Burçlara sadece burç demeyiniz, onlara sadece birer taş demeyiniz, onlar birer melektirler ve hatta bu alemleri yöneten 12 imamdırlar'' sözlerini hiç mi bilmiyorsun? Hiç mi denk gelmedi veya duymadın? Peki bu iki Allah'ın sırrına ermiş kişiler sence kafayı yemiş birer sıradan insanlar mıydı? Bir de Kur'an var orada BURUÇ suresi yani BURÇ suresi demektir şöyle bir ayet var:''onlar yıldızlarla hidâyet buldular'' ama ne yazık ki sen ve senin gibi herkes çölün ortasında yolunu kaybedenler gökteki yıldızlara baktılar ve yollarını bulup ölümden kurtuldular diye son dönem ilahiyatçılar gibi çevirirsen bambaşka şeylere inanır sonra işte burada ki gibi bir bilim adamının dediklerine tenezzül edersin. Ben aradığım cevabı o kitaplarda buldum onların sözleri kefildir bana bunun gibi yüzlerce delil gösteririm sana lakin sen fıtratın gereği gene inanmaz yine inanmazsın....Allah'a emanet olun arkadaşlar..

DemonLove

Kayıtlı Üye
sevgili kardeşim öncelikle beni bir dinlemeni istiyorum. Çok iddialı konuşmuşsun ve bir bilim adamının konuşmasını ve deneklere uyguladığı testi yayınlamışsın iyi, güzel araştırmacı kişiliğini yansıttığın için teşekkürler. Peki şimdi her şey bitti mi her şey yalan mı? elbette değil. Sen araştırdım diyorsun şu sorularıma cvp ver:Erzurum-i İbrahim hakkı Hz.lerinin MARİFETNAME adlı kitabını okudun mu? Orada ki yazıları inceledin mi? Burçlar hakkında yazdıklarını....Sen kalkıyorsun bir bilim adamının sözlerine biat ediyorsun da neden erzurum-i İbrahim hakkı Hz.lerinin yorumlarını ve dediklerini kaideye almıyorsun? Nefsini yıllarca izdivaya çekilerek terbiye etmiş ve kerametleri ile dünyaya ün salmış Erzurumi İbrahim hakkı Hz.lerini yurtdışından gizlice kimlerin ziyaret ettiğini araştırdın mı? Onların içinde zamanın bilim adamları da vardı. Sonra Muhiddin Arabi Hz.lerinin Mişkatül-Envar adlı kitabını okudun mu? Orada Muhiddin Arabi Hz.lerinin '' Burçlara sadece burç demeyiniz, onlara sadece birer taş demeyiniz, onlar birer melektirler ve hatta bu alemleri yöneten 12 imamdırlar'' sözlerini hiç mi bilmiyorsun? Hiç mi denk gelmedi veya duymadın? Peki bu iki Allah'ın sırrına ermiş kişiler sence kafayı yemiş birer sıradan insanlar mıydı? Bir de Kur'an var orada BURUÇ suresi yani BURÇ suresi demektir şöyle bir ayet var:''onlar yıldızlarla hidâyet buldular'' ama ne yazık ki sen ve senin gibi herkes çölün ortasında yolunu kaybedenler gökteki yıldızlara baktılar ve yollarını bulup ölümden kurtuldular diye son dönem ilahiyatçılar gibi çevirirsen bambaşka şeylere inanır sonra işte burada ki gibi bir bilim adamının dediklerine tenezzül edersin. Ben aradığım cevabı o kitaplarda buldum onların sözleri kefildir bana bunun gibi yüzlerce delil gösteririm sana lakin sen fıtratın gereği gene inanmaz yine inanmazsın....Allah'a emanet olun arkadaşlar..

Yahu erzurumlu ibraihimin dediklerini niye önemseyeyim? Bilim olmasaydı suan kanseri kim tedavi edecekti? Aya nasıl gidilecekti? Bu pc yi nasıl kullanacaktın? Tv yi nasıl izleyecektin?

Videodaki tek bilim adamının sözleri değil, Bilimin ta kendisi. Kerametleri dünyaya ün salmış biz duymadık? Dünyada abd ye gidelim soralım kim duymuş? Bu ziyaret eden bilim adamları kimler? Videodaki astroloji uzmanlarını diyorsanız onlar bilim adamı bile değiller. Bahsettiğiniz söz burçları gerçek yapmıyor. Ben sıradan insanlar olduğunu düsünmüyorum tam tersi zeki insanlar. İnsanları kandırmak için ya zeki olmalısınız yada deli.

Gösterdiklerin delil değil. Biz yol kaybeden değil yolunu bulanlarız. Bir bilim adamının sözüne tenezzül etmeyeceğimde kime edeceğim? Üfürükçüleremi tenezzül edeyim? Benim kitaplarım tek değil yüzlerce . İnan bana o bilim kitaplarını okumak kadar güzel haz yok. Çünki gerçekleri öğrenmek insana güzel bir haz ama burukta bir acı verir. Bilim insanlara gerçekleri gösterir ya insanlar acı gerçeklerden korkan ve anlamayı reddeder yada acıyı kabullenirler. Ben inanmak yerine Bilmeyi tercih ederim. Saygılar.

bahax

Kayıtlı Üye
Yahu erzurumlu ibraihimin dediklerini niye önemseyeyim? Bilim olmasaydı suan kanseri kim tedavi edecekti? Aya nasıl gidilecekti? Bu pc yi nasıl kullanacaktın? Tv yi nasıl izleyecektin?

Videodaki tek bilim adamının sözleri değil, Bilimin ta kendisi. Kerametleri dünyaya ün salmış biz duymadık? Dünyada abd ye gidelim soralım kim duymuş? Bu ziyaret eden bilim adamları kimler? Videodaki astroloji uzmanlarını diyorsanız onlar bilim adamı bile değiller. Bahsettiğiniz söz burçları gerçek yapmıyor. Ben sıradan insanlar olduğunu düsünmüyorum tam tersi zeki insanlar. İnsanları kandırmak için ya zeki olmalısınız yada deli.

Gösterdiklerin delil değil. Biz yol kaybeden değil yolunu bulanlarız. Bir bilim adamının sözüne tenezzül etmeyeceğimde kime edeceğim? Üfürükçüleremi tenezzül edeyim? Benim kitaplarım tek değil yüzlerce . İnan bana o bilim kitaplarını okumak kadar güzel haz yok. Çünki gerçekleri öğrenmek insana güzel bir haz ama burukta bir acı verir. Bilim insanlara gerçekleri gösterir ya insanlar acı gerçeklerden korkan ve anlamayı reddeder yada acıyı kabullenirler. Ben inanmak yerine Bilmeyi tercih ederim. Saygılar.

Böyle yazmanı zaten bekliyordum hiç şaşırmadım şunu kabul etki senin idrak mekanizman kapalı bu bir küfür değil sana gerçeği söylüyorum idrakın kapalı.Muhiddin arabiye ve erzurumi İbrahim hakkı Hz.lerine üfürükçü dedikten sonra senle zaten konuşulmaz onlar senin gözünde sıradan insanlar bu belli. ister inan ister inanma o zatların hürmetine dönen bir dünya burası... sen daha bir Zat'ın ne anlama geldiğini bile bilmiyorsun. Bir evliya yı sen kalk bir bilim adamıyla eşit tut bu yazdığına gerçekten gülünür.Hz.Ali Hz.lerinin bir hadisi vardır ''ebcedi mutlak öğreniniz çünkü onda gizli bilgiler vardır. ''der. sen astrolojiyi inkar ettiğine göre ebcedi de inkar edersin bu kesin değil mi? beee kardeşim bunu diyen Allah'ın Aslanı olan Ali'dir. Böyle yazınca hemen alevisin demeleri yok mu deli ediyor beni sunni yim. Şimdi sen ebcedi de inkar edersin ve hz.Ali için o bir bilim adamı değildi dersin be kardeşim gel güldürme kendini.İdrakın kapalıysa dua etde açılsın.Bir kere sen o tv veya pc için bilim demişsin bilim bilim dediğin ilimdir ilimde Allah'tandır ve de Allah'ın izniyledir sen daha bunu idrak edememişsin. Kuran da ondan habersiz ve izinsiz bir yaprak bile düşmez ayeti varken nasıl olurda bu icat edilen aletlerin Allah'ın ilmi ve onun rızası ile olduğuna inanmazsın.Sana göre hemen dünyaya bir bilimadamı gelmiş ve tv yi icad etmiş bu kadar basitmi sence???? ayrıca bak kardeşim Astrolojiyi inkar edebilirsin bu senin hakkındır olabilir saygı gösteririm.Ama sen biraz insanlarla alay eder gibi eleştirdin insanları ayrıca sana Allahın olmadığını hatta maymunlardan geldik diyen yüzlerce internet sitesi bulurum hatta orada konuşan bilim adamlarınıda gösteririm orada ki bilim adamları deney yapmışlar ve Allahın olmadığını herşeyin kendiliğinden olduğunu söylüyorlar..... çocukken elime bir kitap geçmişti adı ''tabu can çekişiyor'' yazarıda turan Dursun'du.Çok etkilenmiştim Allahın olmadığına dair neler neler yazıyordu o kitapta fakat rabbimin izniyle o etkiden çabuk kurtuldum.Dediğim gibi Allahın olmadığını söyleyen bilim adamlarıda var ne yani şimdi onlar doğru mu söylüyor ????belki sana göre ama bana göre asla.Senin gerçekten idrakın kapalı ,kapalı olduğu sürece içinde de asla kabul etmezsin bazı şeyleri.Amacım senin düşüncelerini değiştirmek değil olamazda ama sende alay etme.Ayrıca madem o bilim adamının dediği doğru o zaman neden avrupada bazı üniversitelerde astroloji bilim dalı olarak eğitim olarak yer alıyor dikat et burayı başka yerden alıyorum ve kanıt gösteriyorum viyana üniversitesinden iyi oku astroloji bölümünü göreceksin aynı şekilde alman ve roma üniversitelerinde de astroloji bölümü var o üniversiteler de acaba bilim adamı yok mu???????? iyi oku alıntı :[h=2]Viyana Üniversitesi – Universität Wien[/h]Viyana Üniversitesi 1365 yılında Herzog IV. Rudolf tarafından kurulmuş olup Avrupa’nın en eski üniversitelerindendir. Üniversite fizikçi Erwin Schrödinger ve Viktor Franz Hess, biyolog Konrad Lorenz, iktisatçı Friedrich A. Von Hayek gibi Nobel Ödülü almış bir çok bilim adamı yetiştirmiştir.
130 farklı ülkeden 75,000 öğrencisi bulunan(38.000i yabancı öğrenci) Viyana Üniversitesi, Siyaset Bilimi, Ekonomi, Enformatik, Tarih, İlahiyat, Filoloji, Filozofi, Psikoloji, Sosyoloji, Matematik, Fizik, Kimya, Coğrafya ve Astroloji, mütercim tercümanlık, Moleküler Biyoloji gibi bilim dallarında eğitim ve araştırmalarını devam ettirir.

şimdi sen astrolojiyi buraya sen eklemişsindir dediğini duyar gibiyim buda nerden aldığımı gösteren kaynak :http://www.elt.com.tr/avusturyada-u...siteleri/viyana-universitesi-ve-bolumleri.asp

Dediğim gibi güzel kardeşim sen gel bilmediğin konulara girme buradaki insanlarında kafasını karıştırma sen daha benim sana ilk yazdığımı anlamamışsn idrak etmemişsin değil miki Erzurumi İbrahim hakkıyı ve Muhiddin arabiyi bilim adamı değiller deyip küçümsedin Allah yolunu açık etsin.

Gwendoline

Kayıtlı Üye
bırak allah aşkına herkes istediğine inansın kendini mutlu etsin.. başka türlü tatmin mutluluk yolu bilmiyorlar çünkü. burç özelliklerine bakıp normalde sahip olamadıkları olumlu özellikleri gördükleri zaman kendilerine ''ben buyum'' diyorlar.. ancak o şekilde bir karakter oturtabiliyorlar kendilerine, başka türlü mümkün değil inan bana ;) ayrıca Richard Dawkins in kim oldugunu bile bilmiyordur emin ol :) hahah.
ben size söyliyeyim çok kısaca özet geçiyorum burçlar ve ilk dinlerin hepsi mısırlıların yıldız ve gökyüzü inceleme olayları ile başlamıştır. yolladıgım linkteki fotoğrafta http://galeri.uludagsozluk.com/27/son-akşam-yemeği_43055.jpg son akşam yemeği mutlaka biliyorsunuzdur. ki erzurumlu ibrahimi savunan arkadaş ne olur bilmiyorum demesin o zaman hiç yorum yapamıycam :)
bu resimde isa ve 12 havarisi gösterilmektedir. buradan da hristiyanlık tamamen astrolojik bir olarak açıklanabilir.
yani aslında isa güneşi sembolize eder ve yanındaki 12 havaride her ay güneşin geçmiş olduğu her bir burçtur.
yazımın başında ''ilk önce'' mısırlıların hasat zamanı,kış zamanı gibi mevsim olaylarını tahmin etmek için yıldızları takip ettiğinden bahsettim :) umarım anlamışsınızıdr..
yani kim kişiselleştirip karakter analizi haline getirdiyse eğer. gerçekten tebrikler :D :D
'ha yükselenleri unutmamak gerekli..'' hahahahaha :D :D

yukarıdaki yazım sanaydı ''demonlove'' genellikle de burçlara inanan kişilerin kadın olması beni şaşırtmıyor açıkcası.. :) ayrıca arkadaş bilim ilimdir yani o da allahın izni ile olur demiş. biraz ucundan farkında aslında birşeylerin ama bilim e inanmamakta ısrar ediyor. kendi söylediğine göre Allah izin vermiş ki sizin gibilerin gözü açılsın gerçekleri araştırıp öğrenebilin.. uyumayın diyedir. verdiği örnek çok ama çok komik. üniversitelerdeki astroloji bölümünden bahsetmişsin acaba orda bilim adamı yokmu demişsin. bunu savunan bilim insanları da vardır olmayan insanlar da vardır. ayrıca şimdi bir konu açarım burda alman ve roma üniversitelerinden bahsedip siyasete kadar girerim :D o zaman daha anlaşılır olur mutlaka o bölümün neden var olduğu. nedense çoğunuz önünüze sunulan herşeye hemen inanma eğilimindesiniz.. aa neden ama ''Alman ve Roma üniversitesi'' onlar çünkü.. ordan yanlış olamaz değil mi :) tutup vikipediden de kopy paste yapmışsın, extra komik.

yani gerçekten burda konu dışında koca bir SAYFA yazı yazıp HAKLI ÇIKMA ÇABASINA GİRMENE GEREK YOK. tutupta kimse de bana burda islamı ve kitabı açıklamaya bilirkişilik taslamaya kalkmasın asla ve asla..
dini ve inancını heryerde gözler önüne seren ve ne kadar inandıgını heryerde belli etme ihtiyacı hisseden insanları sevmiyorum. SEVEMİYORUM. elimde değil. demonlove a ibrahimi küçüksemişsin rabbim yolunu açık etsin derken; ''allah seni ıslah etsin'' diyorsun. o sadece senin rabbin değil ve sen inanıyor oldugun için onun yolunda olmayan kişileride rabbini kullanarak KÜÇÜMSEME HAKKINA SAHİP DEĞİLSİN.

Zazayew2312

Kayıtlı Üye
astoroji gerçek değildir 1. si burçlardan nasıl bir insanın karakterini bulabilirsin sen çok iyi huylu bir adamı alıp dert köşesi etsen o adam yinemi iyi huylu olacak psikolojisi değişmeyecekmi yani bu tür şeyler saçmadır hem Allah herkesi farklı yaratmıştır ben aslanım diyelim sende aslansın senle benim davranışlarımız aynı mı olacak...

aklıselim1

Banlı Kullanıcı

teknolojinin sınırı olabilir mi.? teknolojik yönden ne kadar ileriye gidebiliriz. günümüz bilimin açıklayamayacağı birşeyler olabilirmi.
aşağıda okuyacağın yazıda zamanının en ileri insanlarının , başkanların, profesörlerin, uluslararası şirket sahiplerinin vs. düşüncelerini okuyacaksın.

Tarih boyunca birçok bilim adamı bazı yanılgılara düşmüşlerdir. Bu yazımızda çoğunlukla sizlere tebessüm ettirecek tarihi yanılgıları sunuyoruz. İşte teknoloji ve bilim alanında tarihi yanılgılar:
Gelecekte bilgisayarların ağırlığı en fazla 1,5 ton olacak. (Popular Mechanics dergisi, 1949)
Tahminimce dünya pazarında 5 bilgisayar için talep buluruz. (Thomas Watson, IBM şirketi müdürü, 1943)

Yurdun her tarafını gezdim dolaştım, en akıllı insanlarla konuştum ve sizi temin ederim ki, verilerin [bilgisayar aracılığıyla] işlenmesi saçmalıktan öte bir şey değildir; bunun modası bir yıldan daha fazla sürmez. (Prentice Hall yayınevi editörü, 1957)

Fakat … bu şeyin [mikroçip] ne tür bir faydası olabilir ki? (İleri-düzey Hesaplama Sistemleri Birimi’nde geliştirilen mikroçip ile ilgili söylenenlerden, IBM, 1968)

Peki, bilgisayar denen şeye kendi evinde kim ihtiyaç duyar ki? (Ken Olson, Digital Equipment Corp. kurucusu ve başkanı, 1977)

Telefon gibi bir cihazın, iletişim açısından bir sürü eksikliği vardır. Bundan ötürü bu buluşun hiçbir değeri yoktur diye düşünüyorum. (Western Union şirketinde yapılmış bir toplantıdan, 1876)

Kablosuz bir müzik kutusunun [radyo] hiçbir ticari değeri olmaz. Belirli bir şahıs için gönderilmeyen yayın için kim para ödemek ister ki? (David Sarnoff şirketinde radyo üretimine yatırım yapmak konusunda yapılmış bir toplantıdan, 1920)

Fikir ilginç ve iyi bir şekilde düzenlenmiş. Fakat ortaya atılan bir fikrin işe yarar olması için, mantıklı olması gerekmektedir. (FedEx’i kuracak olan Fred Smith’e Yale Üniversitesi’nin verdiği olumsuz cevaptan, 1973)

Yahu, oyuncuların ne konuştukları kimin umurunda olabilir ki? (H.M. Warner, Warner Brothers şirketinin çekeceği filmlerde sesin kullanımı ile ilgili konuşmasından, 1927)

Onların çıkardığı ses hoşumuza gitmiyor, doğrusu gitar artık geçmişte kaldı. (Decca Recording Co. şirketinin the Beatles grubunu reddetmesi, 1962)

Havadan daha ağır, uçan makineler imkansızdır. (Lord Kelvin, Royal Society başkanı, 1895)

Profesör Goddard etki ve tepki arasındaki ilişkiyi anlamıyor, reaksiyon için gereken şartların vakumdan daha öte bir şey olduğunu bilmiyor. Galiba profesör daha ortaokulda öğretilen en basit bilgiler konusunda büyük bir eksiklik çekiyor. (New York Times gazetesinin başyazısı, kontrollü sıvı yakıtlı roketlerin üretilmesinin öncülerinden Robert H. Goddard’ı eleştirirken, 1921)

Petrol bulmak için yeryüzünü delmek mi? Siz petrol bulmak için yeryüzünü matkapla delmeyi mi kastediyorsunuz? Çıldırmış olmalısınız! (Edwin L. Drake’in önerisine verilmiş cevaptan, 1859)

Uçaklar – enteresan oyuncaklar, fakat askeri açıdan hiçbir değer arzetmiyorlar. (Mareşal Ferdinand Foch’un düşüncesi, Ecole Superieure de Guerre, 1885)

İcat edilmesi mümkün olan her şey, çoktan icat edilmiştir. (Charles H. Duell, Amerikan Patent Bürosu yetkilisi, 1899)

Louis Pasteur’ün mikroplara dair teorisi, komik bir uydurmadır. (Pierre Pachet, Université Toulouse’de psikoloji profesörü, 1872)

Karın, göğüs ve beyin, bilge ve hümanist bir doktorun erişimi için daima kapalı olacaktır. (Sir John Eric Ericson, Kraliçe Victoria’nın doktoru, 1873)

640 kilobayt herkes için yeterli olmalıdır. (Bill Gates, Microsoft şirketi kurucusu ve başkanı, 1981)

100 milyon dolar – Microsoft için çok abartılı bir fiyat. (IBM’de Microsoft’un olası fiyatı üzerine yapılmış konuşmadan, 1982)

Bu virüs cici bir kedicik gibi. (Dr. Peter Duesberg’in HIV hakkındaki görüşü, moleküler-biyoloji profesörü, Berkeley Üniversitesi, 1988)

codzombi

Kayıtlı Üye
İslama mensup alimlerin astrolojide yaptığı çalışmaları küçümsemek ve herkesi üfürükçü yapmak hiç hoş değil . Marifetnameyi okumayan lütfen yorum yapmasın . Hadi onu geçtim Muhiddini arabi gibi müthiş bir adamın üfürükçü olarak lanse edilmesini beni aşırı rahatsız etti . Sizin astrolojiden haberiniz yok . Astrolojinin ne anlama geldiğini bilin , burçların ne anlama geldiğini bilin , burçlar mesela tahminden ibaret kesinlik içermiyor. Depremleri astroloji ile tahmin etmeye çalışan araştırmacılar var . Kehanet çalışmaları yapıyorlar. Astroloji çok geniş bir konu ve burçlarla sınırlandırılması çok komik . Her gezegenin bir pozisyonu veya ayın bir pozisyonu dünyadaki insanları etkiliyor . Bunu ben mi söylüyorum bu binlerce yıllık birikimler söylüyor.Okultizm,ezoterizm akla gelebilecek her türlü mistik çalışma astrolojiden yardım alınarak yapılıyor. Ayın evreleri , varlıksal davetler , kehanetler, vefk vb yani akla gelecek her şeyde astrolojinin parmağı var. Astroloji olmadan hiç hepsi. İnanıp inanmamakta serbestsiniz.

Isla

Kayıtlı Üye
Konu çok dağılmış herkes farklı şeyler söylüyor , bu esmalari nasıl kullanırız diyen arkadaşım öncelikle günde kaç kere zikr edeceğinizi bulup (seçtiğiniz esmanin ebced hesabina göre) sonra o sayıya göre zikr edersiniz.
Selametle kalın.