Yardıma ihtiyacım var(sivilce)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Merhaba biz ergenlerin belkide en büyük sorunlarından biri olan bu konuyla zamanında çok uğraşmıştım.Suratımın her yerinde belli zamanlarda çıkıyorlardı ama Allah a şükür bu aralar yok.

Tabi bir tanesi dışında o tam iki kaşımın ortasında.Aslına bakarsanız ikisine de aynı uzaklıkta çıkmış olduğuna gerçekten şaşırıyorum.Tam ortada :D

Yaklaşık 2-3 gündür böyle.Unicorn gibiyim.Aslında tam da sivilce değil kızarık bir tepecik ama rahatsız ediyor.Öz güvenimi kaybediyorum desem abartmış olmam.

Daha önce başına gelmiş olan arkadaşlar veya bilgisi olan yada her türlü
yorumlarınız bekliyorum

Nasıl giderebilirim ? -Zamana mı bırakmalıyım ve bu bir sivilce mi ?

• Beğendim
Tepkiler: AJA

anebisetia

Kayıtlı Üye
Benimde tam kaşımın ortasında çıktı patlattım. :D

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Dove marka bir sabun var piyasada mavi kürecikli olanını kullanırsanız kısa sürede sivilcelerinizi kurutup yok ettğini memnuniyetle göreceksinizdir geçmiş olsun. (Denenmiş ve tavsiye ettiğim herkes memnun kalmıştır. )

• Beğendim
Tepkiler: AJA

nesly

Kayıtlı Üye
Geceleri uyurken sivilcene sarmısak sür .. Biraz kokulu bir yöntem ama işe yarıyor . Sarmısak doğal antibiyotiktir .. Yağlı kızartma türü şeyler yeme , domatesten uzak dur .. Eğer sarmısağın kokusuna katlanamassan sivilcenin üzerine traş köpüğüde sürebilirsin , genellikle sivilceyi kısa sürede kurutuyor .. Sakın patlatma izi kalır ..

ruhname

Kayıtlı Üye
:D bendede büyük sorundu bi zamanlar en etkili çözümü pamuğu elma sirkesine bandırarak yüzümde tüm sivilce olan kısımlara sürdüm ama göz ve çevresine sakın sürmeyin çünkü 3 4 dk sonra yüzünde yanma hissi veriyor kızarıklık olabilir ve bu uygulamayı yapmadan önce üzünüzü su ile temizce yıkayınız ve sonra uygluyanın hergün de yapmayın 1 gün ara verin 1gün yapın şimdien kolay gelsin...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Kusura bakmayın ama ben bunları yapamam.Hepimizin cilt tipi farklı ,sonuçların aynı olucağından emin değilim.Gittikçe zamana bırakma fikri daha mantıklı geliyor her ne kadar kurtulmak istesemde.:/

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
Imex ya da Isotreksin jel kullanın. Eczanelerde bulabilirsiniz. Sivilce henüz küçükken sürerseniz daha etkili olur. Sadece sivilcenin üzerine sürün tüm yüze sürmeyin. Sürünce parlak bir katman oluşur, yatmadan sürer sabah da silersiniz böylece görüntü kirliliğini de engellemiş olursunuz.

druid

Kayıtlı Üye
İş
Tasarımcı
Vücut dengelerinin değişiminden kaynaklı olduğundan çıkmasını engellemeniz zordur ancak çıkan sivilceler için, limon suyu ve talk pudrası ile yapacağınız krem kıvamında maske uygulayabilirsiniz, yüzünüzde kuruyup kaşınmaya başladığında yıkayın. Siyah nokta vb. için de etkilidir. (Kız arkadaşımdan öğrendim :D )

SeyyiD1109

Kayıtlı Üye
Ergenlikte yüzüm mayın tarlasıydı :) cildimde yağlıydı tabi.Ben özellikle mayonez,çekirdek,kızartma gibi çok yağlı yiyecekler yemiyordum, sabah-yatarken yüzümü dove (sabun) la yıkıyordum, ve yüzümü selpak havluyla siliyordum.Selpak kullanmak bez havluya nazaran sivilcenin yayılmasına kısmen engel oluyor.Faydasını gördüm ama çıkıcak sivilcenin önüne geçemezsin :)

Foras

Kayıtlı Üye
Sivilce ve siyah nokta oluşumunu engellemeye yardımcı olan yüz temizleyici jel ve nemlendirici alın.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Arkadaşlar yüzümdeki sivilcelerin doğal yolla geçmesini taraftarıyım.Dediğim gibi iki kaşımın ortasındaki rahatsız ediyor.

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

ahya

Kayıtlı Üye
Ben uzun yillar(10 yil) sivilce ve akne ile ugrastim, onca hap kullandim, krem sürdüm ve hic bir faydasini görmedim.
Tesadüfen bir vucut gelistime kitapciginda Testesteron Hormunun dagilmasini engelleyen bir Vitaminden(Zink) bahsediliyordu.
Ben bu bahsedilen Vitamini aldim, dört hafta gibi bir zamanda yüzderimde positif degisiklei fark ettim.
Yüzüm artik eskisi gibi yaglanmiyordu, 1,5 yil sonra ne sivilvce kaldi ne da akne.:)

Reklam yasaginda dolayi aldigim haplarin resmini koyamiyorum.
Eczanedki Vitamin haplarinda da Zink var ama onlar cok az dozacda, hic bir faydasi yok.
Benim bahsettigim Zink Chelate, googleden arayip bulabilrsiniz.
Doz sabah 50mg yatarken 50 mg.

Yüksek dozun bende hic bir yan etksi olmadi.

Sevgiyle

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Bir su bardagina zeytinyagini doldurup,icine aksamdan bir bütün incir birakin.Bu inciri sabah ac karnina yemeniz gerekir.ve bunu 6 ay hic araliksiz yaparsaniz eger,bazi sikayetlerden kurtulabilirsiniz ( hazimsizlik,sigiller,bagirsak rahatsizliklari,sivilceler,cibanlar) bunlar sadece birkaci.Eger sivilcelerden ve sigillerden cabuk kurtulmak isterseniz incir agacinin yapragindaki süt beyazi siviyi sivilceye,cibana,sigile sürülerek kisa zamanda yok edilebilir.

Hadi bakayim kolay gelsin,gecmis olsun:nopity:

cwdf

Kayıtlı Üye
Parapskoloji forumunda bu konu saçma

janet

Kayıtlı Üye
Hiç bir sivilce sonsuza dek kalmaz, sivilce ömrü 3 günlüktür :D Kendiliğinden geçer, fazla kurcalama :D

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
İncir sütü çok cazip geldi nedense denemeliyim.

Ayrıca 3 gün değil. veya bendeki farklı bir şey. :D

valoizm

Kayıtlı Üye
yüzünü çok temiz tutmalısın. pudra fondoten gibi şeylerle gözenekleri tıkama. haftada 2-3 kez limonla tarçını karıştırıp telva kıvamında sadece sivilce olan yerlere sür. çok yakıyor ve kızarıyor ama yıkadıktan 5 dk sonra kızarıklık geçiyor ve sabah uyandığında kurumuş olduğunu fark edebiliyosun sivilcenin. kesinlikle tavsiye ediyorum. 5-10 dk kalsın yüzünde gece yap ki cildin o saatlerde yenilendiği için daha çok etkili.

şahmeran1

Kayıtlı Üye
İş
ÖZEL GÜVENLİK AMİRİ
bebek pudrası kullanabilirsin ben öyle yapıyorum hemen kurutuyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...