zirve duası

uqur

Kayıtlı Üye
Zirve duasını sizde hergün kesinlikle okumalısınız.
Yusuf suresinin 100ayeti bu ayetin 7 okuma şekli varmış.
Kapı,Kılıç ve Zirve duası olarak geçiyor. Açılmaz kapılar açılır olmazlar olurmuş.

Birinci Okunuş

-5 vakit namazın arkasından 129 defa okunur.

"İnne rabbi ledifun lima yeşa'u innehu huvel alimul hakim" 5 vakit namazın ardından 129 kez okunur[[kinci Okunuş:"İnne rabbi ledifun lima yeşa'u " bu ayetle okunan sırlı ayeti bilen var mı?

Kerimeyi taşıyabileceğine inandığınız herkese öğretebilirsiniz
Vakit namazın ardından 129 kere: ''Rabbi ledifun lima yeşa'u İnnehu huvel alimul hakim.''

İçinizden sayı tutmadan ve dilimiz döndüğünce, okuyabildiğimiz kadar: ''Rabbi ledifun lima yeşa'u"

Bu şekilde okumaya devam edenler, bakın kısa bir zaman diliminden bahsetmiyorum, bu şekilde okumaya devam edenler önlerinde kapıların açıldığını, olmazların olduğunu göreceklerdir Bu nedenle bu okunuşa KAPI DUASI denilir.

İkinci Okunuş:

Delailül Hayrat Kitabının eski baskılarını arayın Ortada selatuselamlar, etrafında ise farklı alimlerce okunmuş, öğretilmiş dualar bulunan eski baskılardan bahsediyorum Hafızam beni yanıltmıyorsa Salah Yayınevinden çıkmış olan Delailül Hayrat kitapları böyledir (Yayınevinin adını yanlış hatırlayabilirim) O kitaptaki kenar dualarından biri Yusuf Suresi'ndeki bahse konu ayeti barındırır ve İsm-i Azam duası olarak bilinir Hani bulduğunuz kitapta burası İsm-i Azam duasıdır diye yazmayabilir -ki genelde yazmaz- biraz daha yakın adres tarif edeyim Pazartesi dersinin kenar duaları arasındadır. Önce orayı kontrol edersiniz sonra bölümlere bakarsınız "İnne rabbi ledifun lima yeşa'u" ayetini gördüğünüzde duayı buldunuz demektir. Kıymet bileni var, bilmeyeni var Ağzı dualı olan var beddualı olan var Bu nedenle sadece nasibi olan bulup okusun diye açıkça yazmak yerine adres tarif ediyorum Bu da KAPI DUASI'dır.
3 kere okumalısınız.

Yine ayeti kerimenin yukarıda yazdığım bölümünü yine beş vakit namaz ardından 129 adet okumalısınız

Gün içinde ise 17 bin küsürlü Latif ismi sayısını dikkate alarak okuyabildiğimiz kadar İnne rabbi ledifun lima yeşa'u okumalıyız. Dileyenler ayetin devamını da okuyabilir ki ben öyle yapıyorum. Zaten bu iki okunuşu yapabilseniz size fazlasıyla yeterli olacaktır Allah dilerse daha fazlasını öğrenmenizi de nasip eder Biz, bildiğimizle amel etmekle memuruz Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım, ne kadar başardım bilemiyorum. Niyet hayır, akıbette hayır olur inşallah.

Bu ayeti okumak kolaydır ama taşımak zordur. Bunu özellikle çizelim. Sürekli okuyanların, "Yarabbi taşımayı nasip et" diye kendilerine dua etmesi de tavsiye edilir.