Tarot Üzerine (video)

mitos

Kayıtlı Üye
Yaşam biçimi olarak tarot. İlginç bir yorum ve farklı desteler üzerine kısa bilgiler içeren bir video.

[video=youtube;fufV3_ZJgpA]http://www.youtube.com/watch?v=fufV3_ZJgpA[/video]

Osiris

Kayıtlı Üye
Tek gerçek Tarot diye bir şey yoktur.Ayrıca çokta güzel kehanetler yapılıyor hiç kusura bakmayın :)

mitos

Kayıtlı Üye
Tek gerçek tarot olmaktan öte aslında ilk tarot olduğu söyleniyor.. diğerleri ondan türetilmiş. Geçersiz ya da sahte olması söz konusu değil bencede. Sonuçta tarot sadece kart olmaktan ibaret değil. Açıkcası ben de kendi destemi hazırlamayı düşünüyorum. Örneğin sadece benim okuyabileceğim sembollerle hazırlayacağım bir deste. Üzerine bu kadar yoğunlaşarak hazırladığım desteye kim sahte diyebilir ki :beta1:
Kehanetler konusunda size katılıyorum ama gelecek değişkendir bu açıdan o şekilde söylenmiş olabilir. Hem bu konuşmaları kişisel bir yorum olarak düşünmek lazım. Yüzde yüz böyledir diye bir şey yok.

Mylitta

Kayıtlı Üye
Sayın Mithos,

Düşünceniz güzel bir fikir. Fakat pratik konusunda biraz sıkıntı çekeceksiniz. 1.si tarot kartları çok sayıda ezoterik sembolü içinde taşır. Aynı zamanda sembollerinde getirdiği enerjiyi tabiki. Siz sembolleri, yaydığı enerjiyi anlamadan kendinize o sembolleri kullanmadan bir deste oluşturursanız desteniz hüsranla sonuçlanacaktır. 2.si tam olarak kartların boyutunu ayarlayabilmeniz gerekir. Ve 3.sü anlayarak kendi sembollerinizi oluştursanız bile yıllardır üzerinde yoğunlaşılmış, belirli bir enerji düzeyine getirmiş semboller kadar etkili olmayacaktır. Saygılarımla.

mitos

Kayıtlı Üye
Sayın Mithos,

Düşünceniz güzel bir fikir. Fakat pratik konusunda biraz sıkıntı çekeceksiniz. 1.si tarot kartları çok sayıda ezoterik sembolü içinde taşır. Aynı zamanda sembollerinde getirdiği enerjiyi tabiki. Siz sembolleri, yaydığı enerjiyi anlamadan kendinize o sembolleri kullanmadan bir deste oluşturursanız desteniz hüsranla sonuçlanacaktır. 2.si tam olarak kartların boyutunu ayarlayabilmeniz gerekir. Ve 3.sü anlayarak kendi sembollerinizi oluştursanız bile yıllardır üzerinde yoğunlaşılmış, belirli bir enerji düzeyine getirmiş semboller kadar etkili olmayacaktır. Saygılarımla.

Teşekkür ederim, tabi ki kolay olmayacak. Hiç bir ayrıntı sebepsiz değil kartlarda bunun bilinciyle çalışıyorum.. Araştırıyorum, farklı desteleri inceliyorum. Kendi okuyacağım semboller derken bütün tarot tarihini silip atamam. :oops: Önce anlamak gerek...

Osiris

Kayıtlı Üye
Aslında ilk deste dediği videoda ki deste değil,Memlüklerden kalan bir deste var o daha eskidir :)