Ölen yakınlarını ruyada görmek

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
Merhaba arkadaşlar çok merak ediyorum acaba ölen yakınlarımızı ruyalarımızda görüyoruz çoğu insan görür etrafımda pek çok insanda bunu anlatıyor. Benimde 2004 yılında Annem vefaat etti ama o zamandan beri ancak bir kaç kez ruyamda onu gördüm . Acaba gerçekten bir temas oluyormu gerçekten görüyormuyuz yoksa bilinç altımızın bize gösterdiği bir şeymi bunlar mesela özlemek yada vijdan azabından dolayı örneğin görüyor olabilirmiyiz. Zira ailesel sorunlar yüzünden ölümüne bir kaç ay kala bakımını ben yapmadım dayımlarda vefaat etti ve ben çok vijdan azabı çekiyorum bu yüzden ölmeden babamın yanına gömülmek istedi ama dayımlar cenazesini vermedi ninemin yanına gömüldü ve bir keresinde bana ruyamda beni burada neden bıraktın dedi ! Bu ruya kendi kendime olan hesaplaşmamın ürünümü yoksa gerçektenmi bana ruya yolu ile bir şeyler anlatıyordu bilmeyi çok istiyorum.

BattleFury

Kayıtlı Üye
İlk olarak Allah izin verdiği sürece ölmüş bir yakınınızı rüyanızda görmenizin mümkün olabileceğini düşünüyorum.. Eğerki psikolojikman gördüğünüzü düşünüyorsanız ozaman ölmüş yakınınızla ilgili önemli şeyleri hatırlayın ve rüyanzıda görücekmisiniz bakın derim...

Kasyopya

Banlı Kullanıcı
İş
hedonist
Merhaba arkadaşlar çok merak ediyorum acaba ölen yakınlarımızı ruyalarımızda görüyoruz çoğu insan görür etrafımda pek çok insanda bunu anlatıyor. Benimde 2004 yılında Annem vefaat etti ama o zamandan beri ancak bir kaç kez ruyamda onu gördüm . Acaba gerçekten bir temas oluyormu gerçekten görüyormuyuz yoksa bilinç altımızın bize gösterdiği bir şeymi bunlar mesela özlemek yada vijdan azabından dolayı örneğin görüyor olabilirmiyiz. Zira ailesel sorunlar yüzünden ölümüne bir kaç ay kala bakımını ben yapmadım dayımlarda vefaat etti ve ben çok vijdan azabı çekiyorum bu yüzden ölmeden babamın yanına gömülmek istedi ama dayımlar cenazesini vermedi ninemin yanına gömüldü ve bir keresinde bana ruyamda beni burada neden bıraktın dedi ! Bu ruya kendi kendime olan hesaplaşmamın ürünümü yoksa gerçektenmi bana ruya yolu ile bir şeyler anlatıyordu bilmeyi çok istiyorum.
öncelikle anneniz ışık içinde ve huzurludur umarım ve aslında bilinç altıda sizin gerçekliğinizdir bunu bir pozitif temas olarak algılayın ve sizde o şekilde yogunlaşın vicdan azabıda çekmeyin lütfen yaşanması gereken yaşanmış kendinizi affedin ve annenizle pozitif iletişime geçmeye çalışın

BattleFury

Kayıtlı Üye
Annenizi hatırlamak ve önemli yaptığı şeyleri düşünmek psikolojinizi tetikleme ihtimali bulunur ve eğerki sonrasında bu tetikleme ile bir rüya görürseniz, büyük ihtimal gördükleriniz kendi içinizde olup bitenlerdir.

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
Annenizi hatırlamak ve önemli yaptığı şeyleri düşünmek psikolojinizi tetikleme ihtimali bulunur ve eğerki sonrasında bu tetikleme ile bir rüya görürseniz, büyük ihtimal gördükleriniz kendi içinizde olup bitenlerdir.

Ben sanırım kendimi af edemediğim için görüyorum diye düşünüyorum aslında ! Ancak ya değilse siye düşünmeden edemiyorum...!

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
öncelikle anneniz ışık içinde ve huzurludur umarım ve aslında bilinç altıda sizin gerçekliğinizdir bunu bir pozitif temas olarak algılayın ve sizde o şekilde yogunlaşın vicdan azabıda çekmeyin lütfen yaşanması gereken yaşanmış kendinizi affedin ve annenizle pozitif iletişime geçmeye çalışın

Teşekkür ederim.

BattleFury

Kayıtlı Üye
Ben sanırım kendimi af edemediğim için görüyorum diye düşünüyorum aslında ! Ancak ya değilse siye düşünmeden edemiyorum...!

açıkcası bende kendi içinizdeki sorunlardan dolayı oldugunu düşündüm çünkü... nasıl desem.. ana yüreği denilen şey vardır ki kendisine kötülüğün cabasını yapan evladı affeder. Şimdi böyle bir duyguya sahip canlının tutup da kendi evladına acı verici birşey yapması bana mantıklı gelmiyor. Size birşey söylemişti o an elinizden birşey gelmedi diyelim.. sizi engelleyenlere kızardı kendi öz evladına değil...

ancak ya değilse.. insanı içten tüketen şey şüphedir... öylemi değilmi öylemi değilmi diye diye sorunun yarattığından daha fazla kötü his oluşturur insanda.

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
açıkcası bende kendi içinizdeki sorunlardan dolayı oldugunu düşündüm çünkü... nasıl desem.. ana yüreği denilen şey vardır ki kendisine kötülüğün cabasını yapan evladı affeder. Şimdi böyle bir duyguya sahip canlının tutup da kendi evladına acı verici birşey yapması bana mantıklı gelmiyor. Size birşey söylemişti o an elinizden birşey gelmedi diyelim.. sizi engelleyenlere kızardı kendi öz evladına değil...

ancak ya değilse.. insanı içten tüketen şey şüphedir... öylemi değilmi öylemi değilmi diye diye sorunun yarattığından daha fazla kötü his oluşturur insanda.

İşte aynen böyle bir his çok doğru bir gözlem içim acıyor aklıma geldiğinde ...!

kwanyin

Kayıtlı Üye
İş
ediş ile büdüş
bende rüyamda dedemi gördüm .öleli 10 yıl oldu.ilk kez geldi rüyama.krnı çok açmış yemek istedi benden.anneme söylediğimde.hayrına yemek yapıp evde kuran okut dedi.sizce bu nekadar doğru yada geçerli.ölen kişiler için topluca yemek vermek yada topluluğa birinin gelip kuran okuması.bu örf adet midir yoksa dinimizde geçerliliği varmıdır.bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim.

gümüş

Kayıtlı Üye
bende rüyamda dedemi gördüm .öleli 10 yıl oldu.ilk kez geldi rüyama.krnı çok açmış yemek istedi benden.anneme söylediğimde.hayrına yemek yapıp evde kuran okut dedi.sizce bu nekadar doğru yada geçerli.ölen kişiler için topluca yemek vermek yada topluluğa birinin gelip kuran okuması.bu örf adet midir yoksa dinimizde geçerliliği varmıdır.bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim.

Benim bildiğim kadarı ile gelenek.
Hayrına yemek dağıttığınız için bu başka bir şeyler de olabilir, dağıttığınız kişilerin hayır duasını alacak vesile olmanızla

Aynı pozitiflikten de hem aracı olduğunuz hem de organize eden olduğunuz için siz de nasiplenirsiniz.
Böylelikle zincir kendi doğallığında devam eder

Ölüler için haliyle bilgimiz sınırlı ve bu konuda söylemek istediklerimin geçerliliğini teyid edemem ama öldükten sonra da anladığım kadar bir alıs veris devam ediyor ve enerjisi / ruhu artık ne derseniz pozitif beslenmeye ihtiyac duyuyorsa ki kötüler bile pozitif beslenmeye ihtiyac duyuyordur diye düsünüyorum, ve ölüleri hayırla anınız önerisi bu anlamda önemli, gerek dualar gerekse sadaka / hayrat adı verilen türlü yardımlardan kaynaklı teşekkürler ruha ihtiyac duydugu pozitif beslenmeyi sağlıyor sanırım.

Diğer taraftan bu hayrata aracı olarak siz de kendinizi pozitif beslemis oluyorsunuz aynı zamanda ve ayrıca ölü kişi bunu rüyada istemiş ise (bu biraz rüya yorum gibi olacak ama değil) aynı zamanda kendi ihtiyacı icin olduğu kadar sizin ihtiyac duymuş olabileceğiniz pozitif enerji icin size mesaj yollamıs da olabilir ki bu da yine aslında bir şekilde ölümün son olmadığının ve 2 hayat arasında ki ilişkinin devam ediyor olduğunun işareti olabilir

valentina

Kayıtlı Üye

ölülerin arkasından yemek yada mevlüt anlamsız şeylerdir. Sadece bir gelenekten ibarettir ve toplumumuzda ne yazıkki yerleşmiştir. Eğer böyle rüyalar görürseniz gerçekten muhtaç olduğuna inandığınız birine bir erzak kolisi hazırlayın ve dedeniz için bu iyiliği yaptığınızı aklınızdan çıkarmayın.
yoksa millet mevlütlerde tavuklu pilav peşinde koşar oldu. Genelde ölülerin ruhları geldiğinde konuşmaz diyorlar. Bence mantıklı çünkü onlar kendi yaptıklarından, kendi ettikleri dualarla birlikte giderler. Ek birşeye ihtiyaçları olduğunu düşünmüyorum. Eğer mevlüt okutursanız bu dedenize değil sizin hayrınıza olur.

Ben rahmetli babamı gördüğümde sokaktan geçen bir çocuğu sevindirme peşine düşerim. Size de tavsiye ederim :)

ne yapın ne edin babanızın yanına naklettirin derim Gördüğünüz rüyaların da vicdan azabından kaynaklandığını düşünüyorum sevgiyle...

janet

Kayıtlı Üye
Rüyada ölen birini gördüğün zaman seninle iletişime geçtiğini anlamak için bir kaç ipucu var. Ayakları yere değmiyorsa, konuşurken ağzını kıpırdatmıyorsa, üzerinde en sevdiği giysiler varsa o zaman iletişim kuruyor demek ki. Farklı şekilde görülen rüyalar bilinçaltı rüyaları.
Ölen kişinin ruhu ilk başlarda ağırdır, zaman geçtikçe hafifler ve üst boyutlara geçtikçe iletişim kurmak daha zor olur. Zamanla bu temaslar azalır, ve sonra biter. Ya ruh yeniden bedenlenmiştir ya da bizim boyutumuza inemeyecek kadar hafiflemiştir.

Sevgili mystika, bence boşuna vijdan azabı çekmeyin. Annenizin ölüsünü vermeyen dirisini hiç vermezdi bence. Zaten dayılarınızın istediği de vijdan azabı çekmeniz, bu durumda siz vijdan azabı çektikçe onlar da kendi egolarını tatmin etmiş olur.

cathrine

Kayıtlı Üye
Sevgili msytika,annen seni çok iyi tanıyor ve birbiriniz sevdiğinizi biliyorsunuz.Bazen aile içinde insanların birbirlerine davranışları farklı olabilir.Kardeş kardeşe,anne çocuğa,baba çocuğa ya da çocuk ebeveynlere her zaman aynı şekilde davranamaz.Bir kere herşeyden önce biz insanız,robot değiliz.Kızgın,umutsuz,neşeli,sakin...hepsi biz insanlara ait.İnsanlar birbrini görünen davranışlara göre değil de üst benliklerine göre algılarlar bence.Şöyleki bazen size çok iyi davranan birine ısınamazsınız bazen de çok ters davranan biri size çok yakın gelir.Yani insanlar birbrini görünen davranışlara göre değerlendirmez.İnanınki anneniz hayattayken sizin sevginizi hissetmiştir,siz de onunkini.Zihninizle değil kalbinizle düşünün.O sizin iyi niyetinizi anlamıştır.Annenize şimdi bile sevgi enerjinizi dualarla gönderin,kendiniz için de bol bol dua edin ve anneniz yaşıyormuşçasına fotoğrafına karşı onunla konuşun.O sırada Allah böyle istemiş,herşeyde bir hayır vardır,kim bilir sizin anlamadığınız bir hayır vardır o sırada annenizn dayınızda kalmasının.Zihin her zaman insana vesvese verir,başarabilsek de düşünclerimize çok kapılmasak hayatımız ne kadar kolaylaşır.Emin olun Anneni biliyor sizin sevginizi,insanlar arasında bence söylenmemiş sözler olsa bile her zaman bir sessiz iletişim var,duaları unutmayın,dua etmek insanı o kadar rahatlatıyorki,sadece dilek için dua değil ,ruhumuz için her zaman dua edelim,çok faydası var,deneyin.

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
Sevgili msytika,annen seni çok iyi tanıyor ve birbiriniz sevdiğinizi biliyorsunuz.Bazen aile içinde insanların birbirlerine davranışları farklı olabilir.Kardeş kardeşe,anne çocuğa,baba çocuğa ya da çocuk ebeveynlere her zaman aynı şekilde davranamaz.Bir kere herşeyden önce biz insanız,robot değiliz.Kızgın,umutsuz,neşeli,sakin...hepsi biz insanlara ait.İnsanlar birbrini görünen davranışlara göre değil de üst benliklerine göre algılarlar bence.Şöyleki bazen size çok iyi davranan birine ısınamazsınız bazen de çok ters davranan biri size çok yakın gelir.Yani insanlar birbrini görünen davranışlara göre değerlendirmez.İnanınki anneniz hayattayken sizin sevginizi hissetmiştir,siz de onunkini.Zihninizle değil kalbinizle düşünün.O sizin iyi niyetinizi anlamıştır.Annenize şimdi bile sevgi enerjinizi dualarla gönderin,kendiniz için de bol bol dua edin ve anneniz yaşıyormuşçasına fotoğrafına karşı onunla konuşun.O sırada Allah böyle istemiş,herşeyde bir hayır vardır,kim bilir sizin anlamadığınız bir hayır vardır o sırada annenizn dayınızda kalmasının.Zihin her zaman insana vesvese verir,başarabilsek de düşünclerimize çok kapılmasak hayatımız ne kadar kolaylaşır.Emin olun Anneni biliyor sizin sevginizi,insanlar arasında bence söylenmemiş sözler olsa bile her zaman bir sessiz iletişim var,duaları unutmayın,dua etmek insanı o kadar rahatlatıyorki,sadece dilek için dua değil ,ruhumuz için her zaman dua edelim,çok faydası var,deneyin.

Tam tamına 8 yıl oldu 8 koca sene zaman geçtikçe daha az düşünürüm sanıyordum , ama kolay bir şey değil evim bağım bahçem her yerde hatıralar dolu kendimi hep yalnız hissediyorum varım yoğum hayatta tek dayanağım en yakın arkadaşım Annem idi özlüyorum hemde çok özlüyorum, üzgün olduğumda canım sıkıldığında başımı koyduğum kucağı saçımı okşayan elleri yok şimdi kelimeler yumruk gibi boğazıma oturuyor canım çok yanıyor ruhen çok yorgunum insanları tanıyamadığım için çok zor günler yaşadım bana nasihat eden beni gerçekten seven bir tek o vardı . Ancak hayat devam ediyor ben yaşıyorum ama geçmişime bakıyorum ve gördüğüm tek şey sevdiğim her şeyi kaybettiğim oluyor , Önce kardeşim sonra babam sonra annem ve en yakın arkadaşım , artık hiç biri yaşamıyor . Bazan kendimi lanetlenmiş gibi hissediyorum neyi seviyorsam elimde tutamıyorum .

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Aslında babamı görmeyi isterdim rüyamda ama hiç göremedim garibimi.....

Avalon

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Dinimizce ölülerin arkasından mevlüt okutmak tavuklu pilav gibi şeyler yapıp bir cok kısıye ydeırmek gıbı durumlar sadece gelenekten ibadettir. Şuna inanılmalı ki bir insan öldüğünde ruh dediğimiz enerji her yerdedir. Önemli olan hissedebilmek. Gömüldükten sonra çürümüş et parçalarına dua etmek yada bu gibi girişimlerde bulunmak ne kadar doğru tartışılır. Tabıkı atmosfer olarak sızi rahatlatıyorsa saygı duyulması gerekır. İlk önce kendinizi affedin. Sadece annenize olan saygınızı ve sevginizi kalbinizde yaşatın ve hissedin. Onun sevdiği şeyleri yapmaya çalışın. Hayatta onun sizin için doğru düşündüğü şeyleri yapın. Eminim bir nebzede olsa vicdanınız rahatlar... Sevgi ve ışıkla kalın.

cathrine

Kayıtlı Üye
mystica hepimiz yalnızız.Bütün insanların hiseetiğini hissediyorsun.Ben de kendimi çok yalnız hissediyorum ve bununla başa çıkmaya çalışıyorum,aslında bunu kabul etsek,yalnız olduğumuzu kabullensek hayat daha çok yolunda gidecek.Bu sitede bazı yazıları okumak ve burada birlikte sorunlarımızı paylaşamak bile çok iyi geliyor,bak sen de buradasın,bu bile bir adım.Sevdikleri yanında olmayanlar bir kişinin değerini çok iyi anlar.Arkadaşları,dostları çok olan insanlar değerini bilsin bence.Mystica konuşmak istersen buradan mesajlaşırız,sevgiler.

asee

Kayıtlı Üye
bende iki yıl önce babamı kaybettim. şimdi 18 yaşıma girdim. ve babamla ilişkimiz çok farklıydı. aşırı bağlıydık ve harika bir insandı. annemle birbirlerine çok aşıktılar o nedenle çok güzel ve mutlu bir ailemiz vardı. babam traktör kazasında vefat etti . ani bir ölümdü ve insanlar tarafından çok büyük bir yıkım oldu. En çok annemle benim için . onu ölümünden bir süre sonra görenler oldu . sık sık rüyalarımıza girdi. fakat şimdi hiç bir işaret göremiyorum. onunla yeniden konuşmak için her şeyimi veririm. sizce ne yapmalıyım araştırmadığım şey kalmadı lütfen yardım edin ? rüya da görmek için bir yol var mıdır ? ya da bende böyle bir yöntemle babamla konuşabilir miyim? yardımlarınızı bekliyorum

birtutamavi

Kayıtlı Üye
bende iki yıl önce babamı kaybettim. şimdi 18 yaşıma girdim. ve babamla ilişkimiz çok farklıydı. aşırı bağlıydık ve harika bir insandı. annemle birbirlerine çok aşıktılar o nedenle çok güzel ve mutlu bir ailemiz vardı. babam traktör kazasında vefat etti . ani bir ölümdü ve insanlar tarafından çok büyük bir yıkım oldu. En çok annemle benim için . onu ölümünden bir süre sonra görenler oldu . sık sık rüyalarımıza girdi. fakat şimdi hiç bir işaret göremiyorum. onunla yeniden konuşmak için her şeyimi veririm. sizce ne yapmalıyım araştırmadığım şey kalmadı lütfen yardım edin ? rüya da görmek için bir yol var mıdır ? ya da bende böyle bir yöntemle babamla konuşabilir miyim? yardımlarınızı bekliyorum

Bu sitede başka yerde mi okudum hatrlayamıyorum ama tekasür süresini okuyarak ölen yakınlarınızı rüyada görün yazıyordu. Ne kadar okunacak hatırlamıyorum ve tabi denemedim işe yarar mı emin değilim