Zayıflamak İçin Özel Bir Yöntem.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sigarayı bıraktıktan sonra yavaş yavaş kilo almaya başladım. Uzun sürede yavaş yavaş aldığım kiloları fark etmedim. Bana normal geliyordu. Aradan geçen zamandan sonra kişiler önce iltifat ediyordu kilo almışsın hoş olmuş gibi. Zaman ilerledikçe kişilerin iltifatları eleştiriye dönmeye başladı. Çok kilo almışsın, göbek çıkmış gibi. Spor da yaptığım için ve zayıf kişileri estetik açıdan hoş bulmadığım için bana anormal gelmiyordu.

Tartının üstüne çıktım ve gördüğüm kilo 90 idi. şok olmuştum. hayatım boyunca 76 kiloyu hiç geçmedim. 76 benim sporla birlikte en ideal kilom du. Spor yapmasam bu bile fazla bir kilo sayılır ama kas kitlesi daha ağır çeker.

90 kiloyu görünce kendime daha bir dikkatli bakmaya başladım.Evet, fiziksel olarak zorlandığımı anlamaya başladım. Ayakkabı bağlamak bile büyük bir külfet olmuştu. Eskiye oranla günlük yaşantımı zorlamaya başlayan bir halim vardı. Tüm giysilerim M bedenden XL bedene çıkmıştı. eski giysilerim olmuyordu. Özellikle bedeni saran tarzdaki tüm giysilerim hiç hoş durmuyordu. Konuyu biraz fazla uzatım sanırım. Kısacası bazen insanlar ne kadar kilo aldığını fark etmez.

Yemek yemeği hep çok sevdim. Bir boğa burcu olarak damak zevki en baştaki hazlarımın arasında yer alıyordu. Kilom artıkça benim yemek yeme alışkanlığım 3 kişinin bir günde yiyeceğini yiyecek duruma gelmişti. Ağzım hiç boş durmuyordu.

Bir beslenme programı meydana getirmeyi düşündüm ama diyet yapmaktan hiç hoşlanmıyorum. Zaten riyazet dönemlerim olduğu için diyet bana bir işkence gibi geliyordu. Birde kendi arkadaşlarımda benim gibi yeme içme zevkin sahip kişiledi. Bir araya geldiğimizde ciddi sofralar kuruyorduk.

Eğer yemeği durduramıyorsan boşaltım sistemini çalıştırman gerekir. Bende araştırmalarımı yaparken bir bilgi geldi. Bilgiyi buldum mu , bir yerden mi geldi. şuan hatırlamıyorum. Ruhani çalışmalar sık yaptığım için bazen günlük hayata dair bilgiler bilinçaltımızda olduğu için bu kanaldan da bilgi gelebiliyor. kısacası aşağıda size vereceğim tarifi yapmaya başladım. Şuan 77 kiloyum 2,5 ayda toplam 13 kilo verdim.

2 haftada bir sistem değiştirerek devam eden bir program.

15 gün soda (doğal maden suyu) diyeti yapacaksınız
15 gün çörek otu ve tarçın diyeti
Her 15 günde bir sistemi değiştireceksiniz ki bedeniniz alışmasın. peki soda diyeti nasıl yapılıyor.
Günde 8 adet soda içeceksiniz.

Bu sodaları 1 şeker kaşığı serpme (tepeleme değil) Himalaya tuzu ve yarım limon ile karıştıracaksınız. İster istemez bu diyet size çok çok su içirtecek ve yediğiniz her şeyi öğütmeden çıkarmanızı sağlayacak. normal boşaltım sistemi ile, kusarak değil.

İkinci 15 günde ise taze çekilmiş çörek otu (ya da havanda dövün , dövülmüş almayın) ve 1 çubuk tarçın. 1 çubuk tarçının yağı hemen bitmediği için aynı çubuğu gün boyunca kullanacaksınız. Ilık suda bekletin ve için. Günde 8 bardak bunu yapın.

Bu yöntemi benimle birlikte yapan 1 bayan arkadaşım 26 kilo diğer bayan arkadaşım 14 , 1 bay arkadaşım 12 kilo verdi. Umarım sizlere şifa olur.

Sevgi ve Işıkla.......

Yazan : Urum

Not: Günde 2,5 litre kola içen insanlar var.
Soda içinde mineral olan bir sudur. Çok sağlıklıdır. Akupunktur uzmanları günde 28 tane içilmesini istiyorlar. Soda mideyi delmez. Soda yani doğal maden suyu tamamen sağlıklıdır. Kimyasal madde içeren herhangi bir içecekten bahsetmiyorum. Topraktan çıkan Mineralli sudan bahsediyorum. Sudan tek farkı içinde bazı maddelerin olmasıdır. köpürmesi bu yüzdendir asit içermez.

Doğal maden suyu ilgili ürünlerin üzerinde yazar. Soda diye belirtmemin sebebi pek çok kişi doğal maden suyu yerine soda kelimesini kullanıyor. Parantez içlerinde belirttiğim gibi doğal maden suyu kullanılacak.

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Süpersin sigarayı bıraktıktan sonra bende feci şiştim denicem yazdıklarını umarım bendede işe yarar çok dua alırsın benden

majeste

Kayıtlı Üye
Bilgiler için teşekkürler.Ama bir sorum olacak; tarçın yağını ayrıca mı alacağız? biz yapacaksak nasıl yapacağız?

AJA

Elit Üye
Siz yapmayacaksınız :) Satın alıcaksınız ..

• Beğendim
Tepkiler: Ori

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Tarçın yağı değil. Tarçın çubuğu kullanacaksınız. Tarçın çubuğundaki yağ hemen bitmez. O yüzden tek bir çubuk ile 8 defa kendinize içecek yapabilirsiniz.

majeste

Kayıtlı Üye
Cevaplar için teşekkürler. Ben de yoğurdun içine tarçın katıp yiyordum.Verdiğiniz tarifi de uygulayacağım.

enterthematrix

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim. Bende de yaklaşık 20 kilo fazla var. Bu metodu benimsedim.
8 tane soda ardarda mı belli periyotta mı içilecek, mesela saat başı 1 tane gibi?
Çörek otunun bardak başına miktarı ne olmalıdır ve yine saat başı mıdır periyodu?
Ve dipteki kalanlar yenilebilir mi?

Teşekkürler.

valentina

Kayıtlı Üye
Sayın urum, diyet listenizdeki 8 sodayı görünce yorum yapmadan duramadım kusuruma bakmayın bunlar benim nacizane fikirlerim.
Soda aşırı basınçlı bir içecek olduğu için kalp rahatsızlığı, kalp-ritim bozukluğu olan, içerisindeki asit sebebiyle mide rahatsızlğı olan arkadaşlarımıza sorun yaratabilir. ayrıca tarçın-çörek otu önerinizdeki tarçın alerjik reaksiyonlara, afrodizyak etkisi sebebiyle kan dolaşımının hızlanmasına bunun sonucunda ani tansiyon değişikliklerine sebep olabilir.Sizdeki ani kilo değişiminin de vücudunuzdaki ödemin atılmaya başlamış olduğundan kaynakladığını düşünüyorum.

Kilo vermek isteyen arkadaşlara benim önerim; aç kalmamaya özen gösterin. Öğün atlamayın ara öğünlerinizde 1 su bardağı oda sıcaklığındaki suyu için artı elma-salatalık yiyin Elma ve salatalık tok tutar. Beyaz ekmek, kola, mayonez ve aşırı tuzdan kaçının. Yemeklerden önce en azından 1 bardak oda sıcaklığında su için. Kızartma yerine ızgarayı tercih edin çikolata yemek isterseniz öğle vaktinde tüketin derim. Söylediğim gibi bunlar benim nacizane fikirlerim Sürc-ü lisan ettiysem affola. Mutlu ve sağlıklı günler dilerim:)

H€RA

Kayıtlı Üye
Kabuk tarcin kan şekerini ayarlamada super bir yontemdir, annem çay bardagina sürekli karanfil ve kabuk tarçın atar, bu formülle tanismadan önce kan şekeri düsmesinden dolayi canı çok sık tatlı birşeyler yemek istiyordu ama şimdi canï tatlı bile istemiyor. Kabuk tarçının zayiflama konusundada etkisi çoktur tatlı yeme istegini engelledigi için, bu arada annem yüksek tansiyon hastasi ama kabuk tarcın onda bir yan etki yapmadi :)

Sodada zayıflamada etkili diye duymuştum, Sayın Urum a bu yöntemi bizlerle paylaştıgı icin cok teşekkür ediyorum yarin başlayacagim hemen :)

Ayrıca şunuda belirtmek istiyorum sodadan kastınız dogal maden suyu ise, dogal maden suyu çok yararlïdır, mide rahatsızlıgı olanlara bir sorun yaratmaz nerden biliyorsun derseniz benim yine annemin :) midesinde gastrit var, çogu şey dokunur midesine fakat gunde en az 1 tane dogal maden suyu içer midesini rahatlatmak için yemeklerden sonra,

Ama dogal maden suyu degil şeker ilaveli meyveli maden sulari dogal olmadigindan mide rahatsızlıgı olanların midesini dahada bozabilir, çünkü yapaydir ve yüksek basincta kapatïlmistïr ayrıca şişkinlikte yapar. Benim bildiklerim bunlar lutfen yalnış anlaşılma olmasın sadece bıldıklerimi paylasmak istedim :)

• Beğendim
Tepkiler: dgo

StrangerMan

Kayıtlı Üye
Merhaba
Bir antrenör olarak konuyu görünce dayanamadım birşeyler yazmak istedim. Sizi ve başkasını kırma niyetinde değilim lütfen yanlış anlaşılmasın :)
Aslında yaptıklarınız kısmen doğru. Örneğin: Tarçının insülin duyarlılığına karşı ve yiyeceklerin glisemik indekslerini %30 a kadar düşürdüğü vb. konularda çalışmalar var. Bu açıdan, uyguladığınız karışımlar ile az miktarda yağ yakmak mümkündür ama söylediğiniz kadar kiloyu yağdan verdirmeleri mümkün değil.
Kullandığınız tüm malzemelerin etkilerini birleştirerek düşünürsek, yaptığınız kombinasyonlar daha çok metabolizma hızını/ısısını arttırmak (termojenik etki) ve dediği gibi diüretik bir etki ile birleşerek bu sonucu vermiş olabilir.
Kaldı ki burada önemli olan verilen kiloların ne kadarının yağlardan olduğudur. Çünkü siz ya da arkdaşlarınız dengeli beslenmiyor ve özellikle, gerek vücut ağırlığıyla gerekse dumbell vb bir ekipmanla ağırlık antrenmanı yapmıyorsanız vücut artan enerji tüketimi/ısı artışı sonucunda diüretik etkiyi de eklediğimizde hem kas kütlesi kaybına hem de dehidrasyona bağlı sağlık sorunlarına yol açabilir. Dikkatli olmakta fayda var.

repece

Kayıtlı Üye
Zayıflama formülünüzü bizlerle paylaşmanız büyük incelik,çoğu insan söylemez bile.Tarçın hakkındaki bilgiler kesin ve net yani şeker hastalığı olanlarda yada aşırı şekilde şeker gereksinimi duyanların şeker isteğini baskılamada.Yalnız soda konusunda lütfen gastriti,reflüsü yada ülseri olanlar gerçekten çok dikkatli olmalı.

valentina

Kayıtlı Üye
Ayrıca şunuda belirtmek istiyorum sodadan kastınız dogal maden suyu ise, dogal maden suyu çok yararlïdır, mide rahatsızlıgı olanlara bir sorun yaratmaz nerden biliyorsun derseniz benim yine annemin :) midesinde gastrit var, çogu şey dokunur midesine fakat gunde en az 1 tane dogal maden suyu içer midesini rahatlatmak için yemeklerden sonra,

Ama dogal maden suyu degil şeker ilaveli meyveli maden sulari dogal olmadigindan mide rahatsızlıgı olanların midesini dahada bozabilir, çünkü yapaydir ve yüksek basincta kapatïlmistïr ayrıca şişkinlikte yapar. Benim bildiklerim bunlar lutfen yalnış anlaşılma olmasın sadece bıldıklerimi paylasmak istedim :)

Sayın hera lütfen beni yanlış anlamayın az miktarlarda tüketildiğinde hiç bir sorun olmaz. Sizin de söylediğiniz gibi vücuda faydası vardır. Eğer yukarıda sayın urum'un paylaştığı yazıyı tam olarak okuduysanız günde 8 bardak kabuk tarçın-çörekotu karışımı, 8 adet soda-limon-himalaya tuzu yazıyor.
Bu miktarlar bana fazla geldi. Benim kabuk tarçınla ya da maden suyuyla bir problemim yok .Gün içerisinde maden suyumu tüketmeye en fazla iki şişeyi geçmemeli bu arada. Yaptığım tatlılarda tarçını, bitkisel çaylarımda kabuk tarçını kullanmaya özen gösteririm. Kendinize iyi bakın sevgiyle kalın :)

MAVİLİM1

Kayıtlı Üye
MADEN SUYU İLAÇ GİBİDİR
İstanbul Tıp Fakültesi Hidroklimatoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle, bu araştırmanın sonuçlarının tam aksini düşünüyor. Karagülle, sağlıklı yaşamak isteyen herkesin günde en az iki litre su içmesini öneriyor. Çoluk çocuk herkesin ilaç niyetine maden suyu içme alışkanlığı edinmesini savunuyor. Su konusunda yüzlerce araştırmaya imza atan Prof. Dr. Zeki Karagülle diyor.

* Çok su içmenin, başlıca yararları nelerdir?
Yalnızca su içerek uzun süre yaşayabilirsiniz. Halbuki susuzluğa ancak 1-2 gün tahammül edilebilirsiniz. Sonra ölüm tehlikesi ortaya çıkar. Canlılığımızı sağlayan temel ortam görevini; su üstlenmektedir. Yetişkin birinin toplam ağırlığının yüzde 70'i sudur. Su, vücuttaki atıkların atılmasını da sağladığı için doğal olarak bir miktar suyu dışkı yoluyla kaybederiz. Bu da günde toplam 1.5 litre kadardır. Terle ve nefesle kaybedilen suyu da eklersek, günde en az 2 litre su kaybına uğrarız. Bu miktarın yerine konulması şarttır. Bunun yarım litresi günlük besinlerden alınabilir. Bu nedenle, en az bir 1.5 litre su içmemiz şarttır.

* Vücut susadığında bunu hissettirmiyor mu? Susamadan su içmek gerekir mi? Yararlı bir alışkanlık mı?
Gerekir çünkü susuzluk hissi, vücudun su gereksiniminin tehdit eder boyutta karşılanmadığını gösteren bir alarmdır.

SODA FARKLI

* Gazlı sular sağlıklı mıdır, değil midir? Bol bol soda içilebilir mi?
Burada büyük bir kavram kargaşası yaşanıyor. Türkiye'ye maden suları ilk geldiğinde yani 80 sene önce, bunlar Amerikan menşei olduğu için soda diye adlandırılmış. Soda yapay bir Amerikan içeceğidir. Çeşme suyuna bikarbonat atılarak yapılan bir çeşit sudur. Türkiye'de de soda var ama maden sularının çoğunu da biz yanlışlıkla soda diye biliyoruz. Maden suyu son derece yararlıdır ama soda bu kadar yararlı değildir. Amerika'daki araştırmalar sonucunda, sodanın kalp hastaları için zararlı olduğu açıklanıyor. Türkçe'ye öyle çevrilip açıklamalar yapılıyor. Maden suları da zararlı damgası yiyor. Halbuki maden suları kalp hastaları için ilaç gibidir, çok yararlıdır. Hipertansiyon hastalarına soda kısıtlaması getiriliyor ama maden suyu tüketimi öneriliyor. Maden suyu, yüksek tansiyona yararlıdır. Benim önerim; her öğün bir şişe maden suyu içmenizdir. Sabah, öğle ve akşam bir şişe maden suyu içme alışkanlığı edinin. Günde 2 litre sıvı tüketeceksek bunun en az bir litresi maden suyundan olmalıdır. Mineralli suyu bu miktarlarda içtiğimizde, sağlıklı bir böbrek fonksiyonunuz varsa bize hiçbir zararı olmaz. Tam tersine yararı vardır. Eğer taş sorununuz varsa, maden suyu bunun çözülmesini sağlar. Sanılanın aksine taş oluşumuna yol açmaz. Maden suyunun içindeki kalsiyum en az süt kadar yararlıdır. Öyle ki; bir gram kalsiyum tabletinden tam 3 kat daha yararlı olduğunu savunuyor.

bu arada açlık hissinizi, yulaf ezmesi ile yapacağınız yayla çorbası ile yenebilirsiniz. yarım çaybardağı yulaf ezmesini 4 su bardağı su ile kaynamaya yakın içine yumurtalı yoğurt karışımını ekliyerek karıştırarak pişirin yağsız yayla çorbası yapın günlük lif alımınız dengelensin.

ben bu çorba ve limonlu maden suyu ile çok kilo verdim.
ayrıca vucut susuzluğuda açlık olarak algılıyabiliyor.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Günde 2,5 litre kola içen insanlar var.
Soda içinde mineral olan bir sudur. Çok sağlıklıdır. Akupunktur uzmanları günde 28 tane içilmesini istiyorlar. Soda mideyi delmez. Soda yani doğal maden suyu tamamen sağlıklıdır. Kimyasal madde içeren herhangi bir içecekten bahsetmiyorum. Topraktan çıkan Mineralli sudan bahsediyorum. Sudan tek farkı içinde bazı maddelerin olmasıdır. köpürmesi bu yüzdendir asit içermez.

• Beğendim
Tepkiler: dgo

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Çok teşekkür ederim. Bende de yaklaşık 20 kilo fazla var. Bu metodu benimsedim.
8 tane soda ardarda mı belli periyotta mı içilecek, mesela saat başı 1 tane gibi?
Çörek otunun bardak başına miktarı ne olmalıdır, ve yine saat başı mıdır periyodu?
Ve dipteki kalanlar yenilebilir mi?
Teiekkürler.

Ben canım bir şeyler yemek istedikçe içtim. bir saat koymadım.
1 sepeleme tatlı kaşığı kullandım. Yiyebilirsiniz. ben tadını sevdiğim için yemeyi tercih ediyorum.
sayın urum diyet listenizdeki 8 sodayı görünce yorum yapmadan duramadım kusuruma bakmayın bunlar benim nacizane fikirlerim
soda aşırı basınçlı bir içecek olduğu için kalp rahatsızlığı, kalp-ritim bozukluğu olan, içerisindeki asit sebebiyle mide rahatsızlğı olan arkadaşlarımıza sorun yaratabilir. ayrıca tarçın-çörek otu önerinizdeki tarçın alerjik reaksiyonlara, afrodizyak etkisi sebebiyle kan dolaşımının hızlanmasına bunun sonucunda ani tansiyon değişikliklerine sebep olabilir.Sizdeki ani kilo değişiminin de vücudunuzdaki ödemin atılmaya başlamış olduğundan kaynakladığını düşünüyorum.

kilo vermek isteyen arkadaşlara benim önerim; aç kalmamaya özen gösterin Öğün atlamayın ara öğünlerinizde 1 su bardağı oda sıcaklığındaki suyu için artı elma-salatalık yiyin Elma ve salatalık tok tutar. Beyaz ekmek, kola, mayonez ve aşırı tuzdan kaçının. yemeklerden önce en azından 1 bardak oda sıcaklığında su için. kızartma yerine ızgarayı tercih edin çikolata yemek isterseniz öğle vaktinde tüketin derim Söylediğim gibi bunlar benim nacizane fikirlerim Sürc-ü lisan ettiysem affola. Mutlu ve sağlıklı günler dilerim:)

Maden suyu hakkında bildikleriniz yanlış. Tamamen doğal ve sağlıklıdır. Soda olarak yazdığım şey maden suyudur. içine karbondioksit gazı koyulan maddeden bahsetmiyorum yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın.

Kabuk tarcin kan şekerini ayarlamada super bir yontemdir, annem çay bardagina sürekli karanfil ve kabuk tarçın atar, bu formülle tanismadan önce kan şekeri düsmesinden dolayi canı çok sık tatlı birşeyler yemek istiyordu ama şimdi canï tatlı bile istemiyor. Kabuk tarçının zayiflama konusundada etkisi çoktur tatlı yeme istegini engelledigi için, bu arada annem yüksek tansiyon hastasi ama kabuk tarcın onda bir yan etki yapmadi :)

Sodada zayıflamada etkili diye duymuştum, Sayın Urum a bu yöntemi bizlerle paylaştıgı icin cok teşekkür ediyorum yarin başlayacagim hemen :)

Kesinlikle çok doğru söylüyorsunuz. özellikle içinde meyve ya da şeker olan hele ki yapay şeker olan hiç bir şeyi kullanmayın. diyet ürünlerindeki yapay şeker kilo aldırıyor.

Merhaba
Bir antrenör olarak konuyu görünce dayanamadım birşeyler yazmak istedim. Sizi ve başkasını kırma niyetinde değilim lütfen yanlış anlaşılmasın :)
Aslında yaptıklarınız kısmen doğru. Örneğin: Tarçının insülin duyarlılığına karşı ve yiyeceklerin glisemik indekslerini 0 a kadar düşürdüğü vb. konularda çalışmalar var. Bu açıdan, uyguladığınız karışımlar ile az miktarda yağ yakmak mümkündür ama söylediğiniz kadar kiloyu yağdan verdirmeleri mümkün değil.
Kullandığınız tüm malzemelerin etkilerini birleştirerek düşünürsek, yaptığınız kombinasyonlar daha çok metabolizma hızını/ısısını arttırmak (termojenik etki) ve [SIZE=2,5]valentina[/SIZE][SIZE=2,5]'nı[/SIZE][SIZE=2,5]n[/SIZE] da dediği gibi diüretik bir etki ile birleşerek bu sonucu vermiş olabilir.
Kaldı ki burada önemli olan verilen kiloların ne kadarının yağlardan olduğudur. Çünkü siz ya da arkdaşlarınız dengeli beslenmiyor ve özellikle, gerek vücut ağırlığıyla gerekse dumbell vb bir ekipmanla ağırlık antrenmanı yapmıyorsanız vücut artan enerji tüketimi/ısı artışı sonucunda diüretik etkiyi de eklediğimizde hem kas kütlesi kaybına hem de dehidrasyona bağlı sağlık sorunlarına yol açabilir. Dikkatli olmakta fayda var.

Öncelikle fazla su içiyorsunuz, daha az yiyorsunuz ve daha fazla tuvalete çıkıyorsunuz. zayıflamaya sebep olan hiç bir şey içermiyor. Maden suyu, himalaya tuzu ve limon bahsettiğim etkiler dışında sağlıklı. Amaç bedeni şaşırmak. Bu saydığım sebepler sayesinde kilo veriyorsunuz.
ikinci 15 günlük süreçte ise bilgilerin yaralarını alırken bedenin alışmamasını sağlamak. spor yapmayan, uygun beslenmeyen kişi verdiği kiloları tabi ki yeniden alacaktır. Bu yaptığımız şey ile kişi daha rahat kilo verdiği için motivasyonu artacak ve yeniden kilo almamak için uğraşacaktır.

zerozero

Kayıtlı Üye
Burada tavsiye edilen çörek otunu bir bardak su ile yutsak ve toz tarçın kullansak acaba aynı etkiyi alır mıyız.. yani bir tatlı kaşığı çörek otu, bir çay kaşığı tarçını bir bardak su ile içsek:)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Burada tavsiye edilen çörek otunu bir bardak su ile yutsak ve toz tarçın kullansak acaba aynı etkiyi alır mıyız.. yani bir tatlı kaşığı çörek otu, bir çay kaşığı tarçını bir bardak su ile içsek:)

Taze öğütme daha faydalı. bu tür baharatlar öğütüldükten 30 dakika sonra etkin maddelerinin %70'ini kaybeder. Siz öğütünüz. Havanda biraz ezmenizde yeterlidir. Tarçını ise çubuk olarak suda bekletmeniz yeterli.

l'esprit

Kayıtlı Üye
Öncelikle teşekkür ediyorum . Benim sorum şu ; 5-6 kilo versem yeterli olacak diye düşünüyorum . Bu yüzden bu yöntem fazla mı gelir ? Ne yapmalıyım tek periyodu mu uygulamalıyım yoksa ölçüleri mi azaltmalıyım ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Metabolizma farklıdır. Aynı bu şekilde yapın . İstediğiniz kiloya gelince yavaş yavaş ölçüleri küçülterek bırakın.

l'esprit

Kayıtlı Üye
Peki bu sırada Verilen kilolar sarkmalara neden olmuyor mu ?