Anton Szandor LaVey (Church of Satan)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CREEPA

Banlı Kullanıcı
Anton Szandor LaVey
antonlaveyblack2xz.jpg

(d. 11 Nisan1930, ö. 29 Ekim1997), Şeytan Kilisesi ve Laveyan Satanizm'in kurucusu.
Kimine göre salaklasmis bir Satanist kimine göre yüksek ilim sahibi bir idol.Kimdir LavVey?Şeytan Kilisesi'ni ilk o kurdu. Kendisini Kara Papa ilan etti; Satanist İncil'i kaleme aldı; Şeytan'a dünyanın dört bir yanında onbinlerce mürit kazandırdı. Anton Szandor LaVey içimizdeki şeytanların en ünlüsü ve belki de en masumuydu.Gençliğinde sirklerde çalışmış, haftasonları da kilisede org çalmıştır. Bu dönemin fikirlerinin oluşumunda büyük öneme haiz olduğunu belirtmiştir.Önce bildirdigimiz gibi 30 nisan 1966 tarihinde, 36 yaşında iken Şeytan Kilisesi'ni kurmuştur. Kendisini ve eşini Şeytan Kilisesi'nin yüksek rahipleri ilan etmiştir. Çalışmaları ve satanizm ile ilgili görüşleri satanist çevrelerden de çeşitli tepkiler görmüştür. Laveyin Satanizmi, Teistik Satanist akımlardan birçok farklılıklar gösterir.1968'de Roman Polanski'nin, korku klasiği "Rosemary'nin Bebeği"ni çekerken kapısını çaldığı ilk "uzman" LaVey oldu. Üstada ayrıca Şeytan rolü uygun görülmüştü. Yıllar sonra bir röportajda, Polanski'ye olan hayranlığından söz ederken "Bir Ulusun Doğuşu, Ku Klux Klan için ne kadar önemliyse Rosemary'nin Bebeği de Satanizm açısından aynı öneme sahiptir, engizisyondan sonra bizim için en büyük reklam oldu" diyordu Anton LaVey. Film sayesinde Satanizm Amerika'da beklenmedik bir popülerliğe ulaşmıştı.Bir yıl sonra Polanski'nin eşi ve çocukları Charles Manson Çetesi tarafından vahşice katledilince, faturası şaşırtıcı biçimde LaVey'e çıkartıldı. Çetenin "Kara Papa"nın Satanik görüşlerinden etkilendiği söyleniyordu. Oysa Manson'ın "efendi"si, "Phais" tarikatının kurucusuydu. Bunu sadece karanlık dünyanın müdavimleri biliyordu. Manson Çetesi'nin irkiltici cinayeti Anton LaVey'in yaşamında bir dönüm noktasını oluşturacaktı. O ana kadar Satanistler'in faaliyetlerine tolerans gösteren dindar Amerikalılar harekete geçti. Satanistler'in faaliyetleri yakından izlenmeye, hatta baskı grupları kanalıyla engellenmeye çalışıldı. Bununla birlikte Anton LaVey adı Satanist dünyada bir fenomene dönüşüverdi.

Şeytani İncil
Anton_Szandor_La_Vey.jpg
Satanic-bible.jpg
antonshock.jpg

Lavey’in yazmış olduğu Şeytani İncil, isimli kitapda, satanistlerin hayat kuralları şu 11 madde şeklinde sıralanmıştır
  • Size sorulmadığı sürece fikirlerinizi kimseye söylemeyin.

• İçinde bulunduğunuz sıkıntıları, mutlaka duymak isteyenler dışında kimseye açmayın.

• Bir başkasının evinde misafirseniz ev sahibine saygılı olun veya daha işin başında oraya gitmeyin.

• Sizin kendi evinizdeki misafir sizi rencide eder, canınızı sıkarsa sizde ona karşı zalimce davranın.

• Karşı cins açıkça davet etmedikçe karşınızdaki insanı taciz etmeyin ve cinsel ilişkiye girmeyin.

• Problemi çözüp birini derdine çare olmak gibi bir mesuliyetin haricinde siz ile ilgisi olmayan hiçbir işe burnunuzu sokmayın.

• Kendi emel ve arzularınızı gerçekleştirmede, şayet sihrin gücünü kullanarak başarılı olduysanız mutlak suretle sihrin hakkını verin. Onun gücünü kabul edin.

• Sizinle alakalı olmayan hiçbir şeyden şikayette bulunmayın.

• Küçük çocuklara zarar vermeyin.

• Vahşi hayvanlara zarar vermeyin.

• Açık yerlerde yürürken kimseye zarar vermeyin. Eğer birisi sizi rahatsız ederse ona, bunu yapmamasını söyleyin, eğer hala buna devam ederse onu ortadan kaldırın.
a_m_manson_marilyn_6.jpg

Laveyan Satanizm, Anton Szandor LaVey tarafından 1966'da kurulan satanist akım. Satanist akımlar içerisinde kilisesi, yazılı törenleri, bayram günleri, din adamları olan ve organize bir din sayılan tek akım Laveyan Satanizm'dir. Laveyan Satanizm Hıristiyanlığa tepki olarak gelişmiştir. Şeytani İncil, Şeytan Kilisesi, ters haç gibi önemli Lavey öğretisinde rastlanan kavram ve ritüellerin Hıristiyanlıkta doğrudan karşıtları vardır. Buna dayanarak, LaVey'in Satanizminin Hıristiyanlık kökenli bir akım olduğu söylenebilir.LaVeyan Satanizm Hristiyanlıktan doğmakla birlikte diğer Satanist akımların İbrahimi dinlere olan karşıtlığını paylaşır. Sosyal Darwinizm, objektivizm, ateizm, hedonizm ile önemli ölçüde benzerlikler gösterir.

Alıntıdır.

$ lugh $

Kayıtlı Üye
Satanistler arasında bile saygı görmeyen bir satanizm akımı.Satanizm türleri içerisinde en az entellektüel birikim gerektirdiği içindir ki büyük ihtimalle birçok takipçisi vardır.

Diğer satanik tradisyonlar arasında Lavey değil Kara Papa nefret edilen birisi olarak görülür.

Diagramma

Kayıtlı Üye
Satanizm akımında başlıca iki kol vardır bunun ilki spiritüel satanizmde denilen tıpkı bizim şuan yapmaya çalıştığımız gibi yine kişisel gelişimi amaçlayan kan dokme kedi kesme seks ayinleri vb olayların yapılmadığı ve aleister crowleyin başı çektiği bir akımdır...
Diğerine gelmek gerekirse eğer anton szandor laveyde modern satanizm akımını başlatmıştır yukarıda belirtildiği gibi başlangıçta kiliseye ve kilise baskıcılığına karşı çıkan bir tepki olarak doğmmuşsada daha sonraları bu olay amacından fazlasıyla sapmış ve kendinden başka herkese tepki gösteren bir akım haline gelmiştir... Görüldüğü gibi modern satanizm akımında fazlaca egoistlik vardır ve hayatı dilediğin gibi yaşa anlayışı hakimdir...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Burada olan şey çok bariz.Amerika'nın yeni oyuncağı dinler.Seviyorum bu budalaları.Gerçekten tarihleri boyunca insanın asla cesaret edemeyeceği istihbari,politik ve askeri stratejiler geliştirdiler.Sonuçta çoğu zaman gülünç duruma düştüler,beceriksiz ama fazla gelişmiş çocuklar gibiler.Şimdi de Hristiyanlık,İslamiyet,Musevilik,Satanizim vb.. inançları yeniden şekillendirip,insanların modern hayat tarzlarına uyumlu aynı zamanda kendi uzun vadeli planlarının ürünü toplum mühendisliği stratejilerine uyumlu hale getiriyorlar.İnsanların önüne sunuyorlar.Çok başarılılar bu arada,küçümsememek lazım.Yazık kardeşim,Satanistseniz hakkıyla olun,Museviyseniz yine öyle,Müslümansanız yine öyle,hakeza Budizm ve Hıristiyanlık için de geçerli bu.Bırakalım bu şaşkın CIA peygamberlerini.Bu arada Creepa ve Yaman heryerde tartışıyorsunuz ama usluplar çok eğlenceli :) Laflar havalarda uçuşuyor ama nereye değdiğini ikinizin dışında kimse hissetmiyor.Saygılı tartışma bu olsa gerek :D

yaman

Kayıtlı Üye
Ateistlerin zaten bunlari anlayabilme kabiliyeti cok azdir.Degilmi yaman dostum? Kimse burda benim gerceklestiridigim paylasimlari silmiyor aksine sana ragmen onlari sonsuza denk yasatacagim sevgili yaman dostum.Birde buna ek olarak Sosyal Darwinciligi ve Ateizimi ayni mesajda anlatacak bir konu hazirliyorum.Umarim begenirsin? Yaman,bak senin idealerine ve prensiplerinle ters düsüyor diye binlerce insanin düsüncelerini yansitan yazilara saygisizlik yapmaya hakkin yok.Bu senin kisisel sorunundur benim sorunum degil.Seninle paralel gitmemi beklemiyorsundur herhalde? Yoksa sen genel düsüncelere karsi bir cesit alternatifmisin? Olabilirsin!Ama burda benim mesajimda degil!Seytana uyan,kaybeder aslan,fazla ziplama arkana yaslan.Begendigin icin cok sevindim:p
kardeşim hakaretsiz konuşursan iyi olur ne demek ateistlerde bunları anlayabilme kapasitesi yoktur kendini ne zannediyorsun sen ? dünyaki bilimadamlarının çoğu müslüman zaten değilmi git araştır gel.burda satanizmle ateizm ilişkisini sordum sana demogoji yapmana gerek yok konunu yazacaksan yaz ona yorum yapalım.

xmahmutx

Kayıtlı Üye
kardeşim hakaretsiz konuşursan iyi olur ne demek ateistlerde bunları anlayabilme kapasitesi yoktur kendini ne zannediyorsun sen ? dünyaki bilimadamlarının çoğu müslüman zaten değilmi git araştır gel.burda satanizmle ateizm ilişkisini sordum sana demogoji yapmana gerek yok konunu yazacaksan yaz ona yorum yapalım.

katılıyorum!..
-
ataistlerin bunları anlayacak kapasitesi yoktur derken kendi kapasiteni ortaya koymuşsun başka söze gerek yok

CREEPA

Banlı Kullanıcı
Bu su demek:Futbol ile ilgilenmiyen bir insan ne sekilde Futbol yorumcusu olabilir? Tek tanrili bir sisteme inanmiyan bir insan ne sekilde bir Müslümanin inancini tartisma konusu yapabilir? Bakin bu bir hakaret degildir bana hikaye anlatmayiniz ben gercekleri konusurum,uzmanlik alanin neyse bunu konus lütfen.Yada istedigin herseyi savun ve propagandasini yap ama lütfen benim yazilarima devrimci süsü verme asla.Konu degistirme bunun demogoji ile alaksi yoktur.Bakin ben sana saygi gösterdim ve seni anliyablmek icin senin düsüncelerini ögrenmek istedim ama nedense kendini bir türlü anlatamadin.Eger kendinden eminsen ve düsüncelerinin arkasinda duruyorsan onlarin saglikli bir sekilde argumentasyonunu yaparsin ama yapmadin.Benim konum zaten budur.Seninle paralel gitmemi beklemiyorsundur herhalde? Yoksa sen genel düsüncelere karsi bir cesit alternatifmisin? Olabilirsin!Ben inancliyim demiyorum,asla belki senden bile daha "ateistimdir"bilemesin ki ama bakin her tartisma saglikli ve saglam bir temel üzerinde yürütülmelidir aksi takdirde sabaha kadar anlamsiz seyleri konusur dururuz.Ben her Satanist Ateistir demedim ayni zamanda her Ateistin Satanist oldugunu söylemedim.Darwinin Ateizim ile iliskisi varmidir,tabiki vardir!Sen nerde yasiyorsun,neden herseye kiriliyorsun ve kiziyorsun senin inanc durumun beni alakadar etmez ki? Beni tek alakadar eden senin kendini farkli görmen sanki adeta herkes énayi ve sen hakkikat ermis bir alim gibiymisin gibi sen neyin argumentasyonunu yapiyorsun burda gercekten anlamadim sunu iki cümle ile söyleyin ki sizi anlayalim.Yanlislikla rencide mi etik seni yoksa sadece uzaylilarina mi leke sürdürmüyorsun nedir sendeki sorun? Ben senin nasil uzaylilarina ve Multiple tanri inanisina karismiyorum sende o zaman benim Darwin ve Ateizim konusuna karisma yada en azindan bu sekilde atlama.Sana özel paylasim yapayim istersen? Acin lütfen bir baslik ve sizinle dostca bu konulari masaya yatiralim.Anlasilan cok güzel düsüncelere sahipsiniz ve müthis bir siri aciga cikartmisiniz benimlede paylasin ki bende "Nibiru Bilgesi "imzama alayim.Ama dedigim gibi Argumentasyounu yaptiginiz olayin bir dayanagi olmasi gerek,Dikkat edersen ben sendende daha Ateist olabilirim ama ben bunu haftalarca süren uykusuzluk sorunlarima baglardim dostum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
ben bu konuda mesaj silmekten bıktım usandım kapandı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...