Her Hafta Bizbize (Evrensel Enerjiler) 2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Evrensel Enerjiler ile ilgili olan sohbetimizin ikinci bölümü başlamıştır. Enerjiler hakkında merak ettiklerinizi,sorularınızı ve bilgilenmek istediğiniz herşeyi buradan sorunuz. Bu sayede hem siz hem de diğer üyelerimiz bilgilensin.:hurray:

Sohbetimiz 22:30'a kadar devam edecektir. Sonra konu kapatılacaktır.

canmert196

Kayıtlı Üye
ergenligi tamamlamamis biri reiki niye alamiyor sakincalari nelerdir acabaki alamiyor

yule

Yönetici
İş
ergenligi tamamlamamis biri reiki niye alamiyor sakincalari nelerdir acabaki alamiyor

Bedenindeki enerji kanallarının işleyişi amacı ve akışı kendini tamamlama üzerinedir. Bu tamamlanmanın kusursuz olduğu düşünülür. Bunun dengesini bozmamak adına farklı bir enerji yüklenmemesi uygun bulunur. Bu yaş kişiden kişiye göre değişir. Ama kimin uygun olduğunu anlamak gerçekten zor olduğu için şifacılar 16 -18 yaş arasındaki kişilerle çalışmamayı tercih ederler. Büyük bir sakıncası olmaz ama belki enerjide bir dengesizlik yaratabilir ve bedeniniz bunu kaldıramayabilir. Uyumlanma süreci sancılı geçebilir.

yule

Yönetici
İş
Yarım saatte tek bir soru. Bugün performansınız oldukça etkileyici arkadaşlar. Sorun ki öğrenin.

ahya

Kayıtlı Üye
En gücülü veya en etkili evrensel enerji varmidir?

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Enerji alışverişi esnasında bazı durumlarda istemsiz şekilde karşı tarafın enerjisini alabilirken (özellikle pozitif) bazen de karşı taraf enerjisini bilinçli olarak kişiye yönlendirse bile aktarım olmamasının nedeni alıcıdan mı kaynaklanır yoksa farklı bir sebebi olabilir mi?

canmert196

Kayıtlı Üye
kendini psisik anlamda gelistirmeye calisan biri farkindalik anini(zihnini susturma suresini) uzattiktan sonra yapmasi gerek nedir bu konuda bana yardimci olan kisiyle iletisimim kesildide:)

biard

Kayıtlı Üye
reiki ile soydan geçen şifacılık arasındaki fark ne? İkisinde de inisiye yok mu? Soyunda şifa yeteneği olan biri olmayan birisini inisiye ederse o kişi bu gücü kullanabilir mi? 2. Sorum majikal inisiye için de geçerli.

ahya

Kayıtlı Üye
Arastirmalarim gösterdiki evrensel enerjileri hep yabancilar kesfettmis(Mikao Usui, Ole Gabrielssen,.....), yerli bir enerjimiz varmi?
Bizler neden kesfedemiyoruz?

Sevgiyle...

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Reiki ilahi nur olarak da geçiyor. Bu enerjiye, bu sembolleri kullanmadan ve uyumlanmadan sahip olmadan kavuşmak mümkün mü? Mümkünse neden değil? İnsan içsel yolculuğunda bu enerjiye, bilgiye, seviyeye vs. ulaşamaz mı? Neden gelişimimiz için özü anlamak için böyle harici bir şeye ihtiyaç duyuyoruz? Her şey içimizde değil midir? Öyle ise neden bu enerjiyi kendimiz uyandıramıyoruz? Ya da sadece adları mı farklı?

ahya

Kayıtlı Üye
Birseyide merak ediyorum evrensel enerjiyi ölcmek mümkünmü? Mesela bir teknik cihaz ile?

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Birey; ”SEVGİ”, ”ŞEFKAT” ve “HOŞGÖRÜ” deki yaşadığı tıkanmalar ve bu duygu formlarının tekrar tanımlanabilmesi dürtüsünün verdiği arayışlarla, ayrılıklara yönelir. Bilmediği, tanımadığı, sevgi ve şefkati aramaya başlar, nedenini bilemediği bir hüzünle, yerine oturamayan bu kararsız duygu titreşimleri formlarıyla.

Bu arayış; yeni bir tanımlama ile, kararsız duyguların, kararlı bir şekilde yerine oturmasına kadar sürer. Diğer yönlerdeki, öfke, kin, nefret, korku, kaygı ve benzeri gibilerden meydana gelen duygu titreşimleri de aynı tarzda yayımlanarak, etkileşim, gelişim ve sonuca ulaşırlar.

”ÖZ”e dönüşün,”YURDA” dönüşün,”BİR” oluşun,”Ruhsal Tekamül” gereği olan, yolu ve sürecidir bu durum. ”SEVGİ-HOŞGÖRÜ-ŞEFKAT ve BAĞIŞLAMA” dan oluşan Evrensel Sistem de var olabilmenin zorunlu gereğidir öğrenim ve arınma.

Bir insan, bilinçli şekilde sevgi ve hoşgörü için çabalayıp, bilinçsizce zıt duygu frekansları yayıyor veya özgüvende eksikliklerin olduğu titreşimler yayıyorsa, bilinçli hedefe ulaşımı zorlaşacak veya engellenecektir.

Astral beden, eğer duygusal sorunlar çözülmemişse, süregelen “Tekamüler Süreçte” bu tıkanıklıkları, eksikleri taşıyacaktır. Astral bedende saklanan, yaşayan çözülmemiş deneyimler, tekrarlanmak üzere yaşam koşullarını ve olayları etkilemeye devam edecektir.
Farkına varma, kendi içinde düşündürücü bir özgürlük enerjisini temsil eder çünkü, şimdi farkındalığımızla gördük ki, kaderimiz büyük ölçüde kendi elimizdedir ve artık kendimizi değiştirerek, yaşamımızı da değiştirebiliriz.

Alıntı

"Bir insan, bilinçli şekilde sevgi ve hoşgörü için çabalayıp, bilinçsizce zıt duygu frekansları yayıyor veya özgüvende eksikliklerin olduğu titreşimler yayıyorsa, bilinçli hedefe ulaşımı zorlaşacak veya engellenecektir. "

Peki Sayın yule bu zorluk ve engel nasıl aşılabilir? Hangi yöntem, yol uygulanabilir? Teşekkürler cevabınız için. :)

yule

Yönetici
İş
En gücülü veya en etkili evrensel enerji varmidir?

En güçlü enerji diye birşey yoktur. Evrende tüm enerjiler yoğun bir şekilde ve güçlü bir şekilde zaten bulunmaktadır. Sadece bu enerjiyi kullanan ve de kullanmayı bilen güçlü kişiler vardır. Enerjinin kuvvetli olduğunu enerjinin gücünden ziyade evrensel enerjiyi kullanan kişinin gücünden anlayabiliriz ve isimlendirebiliriz.

yule

Yönetici
İş
Enerji alışverişi esnasında bazı durumlarda istemsiz şekilde karşı tarafın enerjisini alabilirken (özellikle pozitif) bazen de karşı taraf enerjisini bilinçli olarak kişiye yönlendirse bile aktarım olmamasının nedeni alıcıdan mı kaynaklanır yoksa farklı bir sebebi olabilir mi?

Sevgili Mefetseger,
Enerji alışverişi sırasında istemsiz olarak karşı tarafın enerjisini almak istemediğiniz zamanlar kendinizi o kişiye karşı kapatıp niyet etmeniz o kişinin enerjisini almanızı engeller. Ama kişi bilinçli olarak kişiye bu enerjiyi yönlendirirse ve aktarım olmaz ise bu aktarımı yapan yani enerjiyi kullanan kişinin evrendeki enerjiyi yönlendiremediği anlamına gelir. O enerjiyi içsel olarak kabul edip kişiye tam ve eksiksiz bir inanç ile gönderilmelidir. İnanç olmayan bir çalışma ya da en ufak bir yapabilecek miyim sorgusu enerji verememenize ve ya aktarım yapamamanıza yol açar.

kendini psisik anlamda gelistirmeye calisan biri farkindalik anini(zihnini susturma suresini) uzattiktan sonra yapmasi gerek nedir bu konuda bana yardimci olan kisiyle iletisimim kesildide:)

Böyle bir durumda zihni susturmayı başardığınız taktirde yavaş yavaş imgeleme ve perde açmayı öğrenmeniz gerekiyor. Psişik anlamda gelişmek yolundaki en önemli basamaktır imgeleme. Birçok çalışma bu doğrultuda ilerler. Yani imgelemeye dayalı olarak yapılır birçok çalışma.

reiki ile soydan geçen şifacılık arasındaki fark ne? İkisinde de inisiye yok mu? Soyunda şifa yeteneği olan biri olmayan birisini inisiye ederse o kişi bu gücü kullanabilir mi? 2. Sorum majikal inisiye için de geçerli.

Sevgili biard,
Reiki ile şifacılık tamamen birbirlerinden ayrıdır. Reiki bir şifa yöntemi olmasına rağmen soydan gelen şifa yeteneğinin işleyişi uygulaması çalışma esasları ve yerine getirilmesi gereken birçok gerekliliği vardır. Soyunda şifa olmayan birine şifa verme yetisi yani inisiliye verilir ise kişi o enerjiyi kullanabilir ama sınırlı olarka kullanır. Yani şöyle ifade edeyim. Ben bir şifacıyım ve sizi inisiliye ettim. Siz bu inisiliye neticesinde sadece benim verdiğim alanda şifa yetisine sahip olurusnuz yani sınırlıdır. Ama soydan gelen şifa bütün şifaları içinde barındırır. Bununla ilgili ileride bir konu açayım ben ki karışıklık ortadan kalksın.

Arastirmalarim gösterdiki evrensel enerjileri hep yabancilar kesfettmis(Mikao Usui, Ole Gabrielssen,.....), yerli bir enerjimiz varmi?
Bizler neden kesfedemiyoruz?

Sevgiyle...

Sevgili ahya,

Olur mu. Türklerin keşfetttiği birçok evrensel enerji var. Sadece bu tür alanlar yabancılarda daha farklı isimlendirilirken bizim geleneklerimizde bu konular havas ilminin içerisinde kabul ediliyor. Bu yüzden sanki biz bunları bulmamışız gibi geliyor. Akapunktur, dokunarak şifa, dokunmadan şifa, gibi birçok fiziki bedeni ve ruhani bedeni etkileyen çalışmalar bizlerin elinden geçmiştir. En basiti akapunkturu çinliler türklerden almıştır. Yani bu bilginiz yanlış diyebilirim.

thales

Kayıtlı Üye
Sayın yule,
Geç kaldım sanırım. Sisteme yeni girdim.
Enerjinin kaynağı nereden geliyor.? Benim gibi insanların enerjisinimi sömürüyor evren ,bu da bir kaynak mıdır evren için.? kim emiyor benim enerjimi.?
İnsanlar arasında sevgi ,aşk ,nefret gibi unsurları olusturan enerji bağları zayıflar ama tamamiyle kopar mı.? Düşüncelerle bu bağın stabil durdurabilir miyiz.? umarım kendimi izah edebilmişimdir. biraz bireysel oldu sorularım kusura bakmayınız. Tesekkürler.

ahya

Kayıtlı Üye
Sevgili ahya,

Olur mu. Türklerin keşfetttiği birçok evrensel enerji var. Sadece bu tür alanlar yabancılarda daha farklı isimlendirilirken bizim geleneklerimizde bu konular havas ilminin içerisinde kabul ediliyor. Bu yüzden sanki biz bunları bulmamışız gibi geliyor. Akapunktur, dokunarak şifa, dokunmadan şifa, gibi birçok fiziki bedeni ve ruhani bedeni etkileyen çalışmalar bizlerin elinden geçmiştir. En basiti akapunkturu çinliler türklerden almıştır. Yani bu bilginiz yanlış diyebilirim.[/QUOTE]

Sevgili Yule,
bize bu bilgileri dogru dürüst kimse ögretmemis, yazdiklariniz egitim olarak Akademi Larimar´da veriliyormu?
Yazdiklariniz hakkinda daha detayli bilgiler sitemizde mevcutmu?

Sevgiyle

yule

Yönetici
İş
Birseyide merak ediyorum evrensel enerjiyi ölcmek mümkünmü? Mesela bir teknik cihaz ile?

Sevgili ahya böyle birkaç cihaz ile bunu ölçebildiklerini söyleyen bazı kimseler bulunmakta. Ama kesinliği mechul. Enerjiyi sadece bizler bakır iki çubuk ile yapılan bir alet var. Geleneksel şekilde yapılmış ve o usullerle işleyen bir alet. Bunlarla ölçebiliyoruz.

yule

Yönetici
İş
"Bir insan, bilinçli şekilde sevgi ve hoşgörü için çabalayıp, bilinçsizce zıt duygu frekansları yayıyor veya özgüvende eksikliklerin olduğu titreşimler yayıyorsa, bilinçli hedefe ulaşımı zorlaşacak veya engellenecektir. "

Peki Sayın yule bu zorluk ve engel nasıl aşılabilir? Hangi yöntem, yol uygulanabilir? Teşekkürler cevabınız için. :)

Sevgili joys,

Bu tür problem, zorluk ya da engelleri bilinçaltı teknikleri ile NLP ile hipnoz ile aşabilirsiniz. Bunları kendi başınıza aşmanız biraz zahmetli ve oldukçada güç. Kendi kendinize hem rahat hem de etkii olarak E.F.T ile çalışmalar yapabilirsiniz.

ahya

Kayıtlı Üye
Sevgili ahya böyle birkaç cihaz ile bunu ölçebildiklerini söyleyen bazı kimseler bulunmakta. Ama kesinliği mechul. Enerjiyi sadece bizler bakır iki çubuk ile yapılan bir alet var. Geleneksel şekilde yapılmış ve o usullerle işleyen bir alet. Bunlarla ölçebiliyoruz.

Sevgili Yule,
bu bakir cubuk asagidaki resimdeki gibi birsey, resmi varmi sizde?

Ekli dosyayı görüntüle 2988

Sevgiyle...

yule

Yönetici
İş
Sayın yule,
Geç kaldım sanırım. Sisteme yeni girdim.
Enerjinin kaynağı nereden geliyor.? Benim gibi insanların enerjisinimi sömürüyor evren ,bu da bir kaynak mıdır evren için.? kim emiyor benim enerjimi.?
İnsanlar arasında sevgi ,aşk ,nefret gibi unsurları olusturan enerji bağları zayıflar ama tamamiyle kopar mı.? Düşüncelerle bu bağın stabil durdurabilir miyiz.? umarım kendimi izah edebilmişimdir. biraz bireysel oldu sorularım kusura bakmayınız. Tesekkürler.

Enerjilerin kaynağı olarak milyonlarda yıldızlar varken, gezegenler varken, güneşler varken, ve sayamayacağım birçok kaynak varken. Evren neden sizin ya da benim enerjime ihtiyaç duysun ki. Enerjiyi sadece parazit varlıklar alır. İnsanlar yani bizler birer parazit varlık olarak evren bizim değil biz evrenin enerjisini çekiyoruz. Sorunuz beni gülümsetti açıkçası. :D

Evet insanların unsurlarını oluşturan tüm enerji bağları kuvvetlendirilebilir, zayıflatılabilir ve ya yok edilebilir. Bu bağı düşünce ile stabil tutabiliriz ama bu daha detaylı bir çalışmdır. Sadece düşüneceğim ve öyle kalacak diye bir şekilde değildir.

Sevgili ahya,

Olur mu. Türklerin keşfetttiği birçok evrensel enerji var. Sadece bu tür alanlar yabancılarda daha farklı isimlendirilirken bizim geleneklerimizde bu konular havas ilminin içerisinde kabul ediliyor. Bu yüzden sanki biz bunları bulmamışız gibi geliyor. Akapunktur, dokunarak şifa, dokunmadan şifa, gibi birçok fiziki bedeni ve ruhani bedeni etkileyen çalışmalar bizlerin elinden geçmiştir. En basiti akapunkturu çinliler türklerden almıştır. Yani bu bilginiz yanlış diyebilirim.

Sevgili Yule,
bize bu bilgileri dogru dürüst kimse ögretmemis, yazdiklariniz egitim olarak Akademi Larimar´da veriliyormu?
Yazdiklariniz hakkinda daha detayli bilgiler sitemizde mevcutmu?

Sevgiyle[/QUOTE]

Enerjilerle ilgili ezoterik şifa eğitimimizin içeriğinde bu tür derin ve sır kabul edilen bilgiler verilmektedir. Hatırladıkça ya da üyelerimiz bu tür konuları merak ettikçe bizlerde bu konular ile ilgili detaylı yazılar paylaşıyoruz. Sitemizde enerjiler ile ilgili oldukça fazla bilgi bulabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...