Varlık Davetine Meraklı Olanlar Okusun

webmanx

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar,forumda bazı arkadaşlar, cin,demon,şeytan gibi varlıkları davet etmeye ne kadar meraklılar.Hiçbir bilgileri yok iken veya oradan buradan birkaç şey öğrenme ile bu işleri çok hafife alıyorlar kolay sanıyorlar.Boş yere sağlıklarını,psikolojilerini bozuyorlar ve dertsiz başlarına dert açıyorlar.Ondan sonra da şu bana musallat oldu,şunu gördüm,bunu duydum diye ortalığa düşüyorlar hayatlarını zehir ediyorlar,Hem ruhen ve hemde maddi anlamda büyük kayıplar yaşıyorlar.Değermi yani bunlara.Ananız babanız sizi ne hallerle büyütüp yetiştiriyor,bu yaşa getiriyor.İnsan hayatı,bu varlık merakı yüzünden kararması hiç hoş değil ve üzücü bir durum.Sitede bu gibi davet konuları açan arkadaşlar dan hiç haber yok,yorum yok.Neredeler diye düşünen varmı?Gerçekten ben bu gibi durumlara çok üzülüyorum.Daha faydalı ilimler öğrenmelerini ve faydalı birer insan olmalarını isterdim.O zaman her şeyi daha iyi anlayacaklarını,iyi ve kötünün ne olduğunu daha iyi ayırt edeceklerini düşünüyorum.
İlim öğrenmek için azim edip,çok çalışırsak,bunun yanın da amelimizde güzel olursa inanın istekleriniz gelip sizi bulacaktır. ve bir şey istiyor isek ALLAH'tan istemeliyiz ve her şeyin hayırlısını dilemeliyiz..ALLAH gönüllerimizde ki isteklerimizi verecektir.Ben yıllarca havas ilmine çalıştığım halde kendimi üstad olarak görmüyorum,daha öğreneceğim çok şey olduğunu düşünüyorum.Bir çok havas kitabın da çeşitli davetlerin olduğunu gördüm ve hepside sağlam ve doğru davetlerdi hiç birini uygulamadım ve bu davetleri de üyelere vermeyi düşünmüyorum.Çünkü başlarına iş alabileceklerini ve sağlıklarının bozulmaması için kesinlikle cin veya demon daveti yapmamalarını öneririm.Ben davet yapmadım,çocukluk yıllarımda iken varlıklar gelip beni buldular.Ama bana zarar vermediler herkez böyle şanslı olamayabilir.Birde okumam çok kuvvetli olduğu için bazı şeylerden korundum ayakta kaldım.ALLAH'a şükürler olsun.
Evet arkadaşlar demekki bu gibi işlerle uğraşmamalıyız.Hayatımızı daha düzgün ve iyi yaşamalıyız.Faydalı işlerle ilgilenmeliyiz.Sağlam bir iman ve güzel ahlakın yanın da ibadetlerimizi de yaptığımız da sırlarını göreceksiniz.

Yüzünüz nurlu,Kalbiniz huzurlu olsun.

lord_of_baku

Banlı Kullanıcı
Mertyail~ arkadaşımızın yazdıklarına bende katılıyorum. Eğer Cinleri görmek bizim için hayırlı olsaydı ALLAH(c.c) zaten bizlere onları gözükür yapardı. Demekki onların bizlere gözükmemesinde bi hikmet bi ilim ve hayrımıza olan bişeyler var. Cinler varmı evet varlar bunun kanıtı Kuranikerimdir. İnsan hürr yaratılmıştır eğer siz laff dinlemeyip bildiğinizi okursanız ozaman olacaklardanda siz sorumlu olursunuz ve zarardan başka bişey kazanamazsınız. Her konuda bilgi sahibi olmak iyidir ama bu herşeyi yapabileceğimiz anlamına gelmez.

byrosa

Kayıtlı Üye
Bu tür işlemler için öncelikle çok dikkatli olmamız gerekli. En ufak bir gözden kaçan detayın sizleri felakete sürekleyeceği sakın unutmayın. Öncelikle ne yapacağınızdan emin olun. Ardından her şeyi dikkatli yapın ve yaptığınız şeyin doğru olduğundan şüpheniz olmasın eğer en ufak bir şüphe varsa içinizde vazgeçin, sevgilerle.

ruhname

Kayıtlı Üye
arkadaşlar konu falan acamıyorum yeniyim bana yardım edermisiniz :/ ayrıca bu varlık davetleri bence ehli olan kişiler tarafından yapılması doğru olur