Yeni Taşındığımız Evdeki Garip Olaylar

benmuneccim

Kayıtlı Üye
yeni bir ev kiraladık. emlakçı bizden önce evde 2 mühendisin kaldığını söylemişti.eve ilk geldiğimizde ev aşırı pisti , salonun ortasında bir tane yatak vardı ve kirden simsiyahtı. daha sonra evi temizlerken dolaptan değişik pekmez tarzı bir şey çıktı.bir sürü eşya vardı dolaplarda.daha önce evde iki erkek kalmasına rağmen kadın çizmesi, farklı insanların kimlikleri, kredi kartı faturaları bi de şeytanın hileleri diye bir cep kitabı çıktı. annemler kendi evlerine döndükten sonra gariplikler başladı.ilk başta sadece benim düşündüğümü sanıyordum ablama bahsetmedim.sonra bir gece ablam evde birilerinin gezindiğini hissettiğini söyledi.ertesi gün evdeydim laptop açıktı duşa girecektim.banyoya gittim şofbenin ısı ayarını 3'e çektim sonra kapı çalıyor gibi oldu baktım kimse yoktu, ürktüm. ablam gelince duş alırım diye düşünüp sofbeni kapadım. odaya geri döndüm. açık bıraktığım laptop'un kapağı kapanmıştı. dalgınlığıma geldi diye düşündüm. sonra duşa girmeye karar verdim banyoya gittim, şofben açıktı. halbuki ben kapamıştım. akşam olayları ablama anlattım. o da şüpheleniyormuş. bunu anlatınca ablam bana geceleri saat 3 civarlarında uyanıp 15-20 dakika boyunca karanlıkta oturup ara sıra kapının önünde dikilip tekrar geri yattığımı hatta elime bıçak alıp ona birşey yapacağımdan korktuğu için uyuyamadığını anlattı. oysa bende uyurgezerlik yoktur, yeni eve taşındığımızdan beri bunları yapıyormuşum. gece istemsizce gezintilerimde gezdiğimin farkındayım ama müdahale edemiyorum. ayrıca bir gece ben odamdaydım, ablam seslendi, ne oldu diye kalktım ablamın yanına gittim odamdan çıktığımı görünce balkondaki sen değil miydin dedi, balkonumuzdaki sallanan sandalye kendi kendine sallanmış, gıcırtı sesinden anlamış. balkona çıktık hiç rüzgar yoktu zaten sandalyenin üstüne biri oturmadan sallanması imkansızdı. çünkü sallanan sandalye çok ağırdı. bir de evde ev sahibine ait bir masa var, eski tahta ve büyük, ilk geldiğimde o masadan çok rahatsız oldum. emlakçıya atmak istediğimizi söyledik, hiç bir şekilde kabul etmediler. masanın altına baktığımızda, kömürle değişik arapça yazılar, şekiller vardı. daha sonra arkadaşlarım eve geldiğinde masanın altını onlara da gösterdim. yazılar silinmişti. tebeşirle ali yazıyordu. yazının etrafında melek resimleri vardı. yazıları biz silmediğimiz halde o yazılar nasıl silindi anlamlandıramadık. ben normalde çok fal bakarım, evde bakmaya kalktığımızda başımıza bir ağrı giriyor fal bakmıyoruz. ablamın rüyaları çok garipleşti, rüyalarında sürekli şehit cenazeleri görüyormuş, hiç birinden korkmadığı halde bir tanesi onu çok korkutuyormuş. ben bu olaylara bir anlam koyamadım, kuruntu mu yapıyorum? sizce bizim evde bilmediğimiz varlıklar mı var? ve bu konuda ne yapmalıyız? yardımcı olursanız çok sevinirim.

JoKeR-23

Banlı Kullanıcı
Şohbenin ısı ayarını 3'e çektim :D :D :D o kadar ayrıntıya gerek yoktu ya :D

Ne diyeceğimi şaşırdım dua oku ona göre tepkilerine bakalım diyecektim ama fal bakıyormuşsun olmaz :( kömürle yazılmış arapça yazılara beni şaşırttı gerçekten ama tahminim bir varlık seninle dalga geçiyo olabilir dur bakalım :D

Zeyna

Kayıtlı Üye
İş
yönetici
Arkadaşım en mantıklısı acilen evden kaçın. Bir an önce evi değiştirin. Baksana allah muhafaza geceleri bıçakla farkında olmadan yada kendine mudahale edemeden dolanıyosun. Belli ki evde birşeyler var. Dertsiz başına dertmi almaya çalışıyorsun hangisiyle ne şekilde uğraşacaksın. Boşver başka ev mi yok.

Psikite

Kayıtlı Üye
O masada birşey var dostum. O masayı evden çıkarın.Ben olsam ev sahibine yumruk atar onu dinlemez direk masayı çıkarırdım evden. Bence o masada bir büyü var.

repece

Kayıtlı Üye
Taşınsanıza ya bu kadar şey çekilir mi kimbilir sonra daha neler olacak.

LordBelial

Kayıtlı Üye
Bana kalırsa taşının o evden boşu boşuna dert almayın başınıza.

JoKeR-23

Banlı Kullanıcı
Taşınmana Gerek yok istersen varlıkla savaşırız :D ama tabi özgüven lazım :D

raga861

Kayıtlı Üye
evden taşınması bir şey değiştirirmi varlık bağlanmışsa ona nereye giderse gitsin onla uğraşır tabi bağlanmışsa deneme yapsın bi kaç gün başkasının evinde kalsın eyer varlık rahatsız etmezse taşınsın ama ordada rahat bırakmıyorsa kötü ozaman savaşmak gerekir

Ori

Kayıtlı Üye
Bence komple çıkın o evden. İmkanınız varsa o evdeki eşyalardan ve o evden uzak durun.

kurtyıldızı

Kayıtlı Üye
Eve taşınırken anahtarları değiştirdiniz mi?Ablanız ve sizden başka evin anahtarı kimlerde olabilir?Eviniz kaçıncı katta?Kimseyi suçlamak istemem ama birileri sizi ya bilerek yada espirisine korkutmaya çalışıyor da olabilir..Bu tip durumlarda olayın paranormal kısmını düşünmeden önce evvela fiziksel şartları elenmelidir..Öte yandan belki siz de yalnızlıktan ürküp olayları biraz abartılı algılıyor da olabilirsiniz..Tüm bunlardan sonra size önerim,teknolojik nimetlerden yararlanabilirsiniz..Eve kamera sistemi olabilir..Şofbenin-laptopun gerçekten kapanıp kapanmadığını-evde birilerinin gezinip gezinmediğini anlayabilirsiniz..Sizinkine kısmen benzer sıkıntılar yaşayan bir bayan arkadaşım,çok uygun fiyata salonuna kamera koyup,korktuğunun aslında varlıklar değil,evin üst katında oturan şizofreni hastası komşusu olduğunu ortaya çıkarmıştı..Dilerim butür şeyler değil,eve yeni taşındığınız ve psikolojik olrak yadırgamanıza bağlı,biraz abartılı algıdır..

repece

Kayıtlı Üye
Eve taşınırken anahtarları değiştirdiniz mi?Ablanız ve sizden başka evin anahtarı kimlerde olabilir?Eviniz kaçıncı katta?Kimseyi suçlamak istemem ama birileri sizi ya bilerek yada espirisine korkutmaya çalışıyor da olabilir..Bu tip durumlarda olayın paranormal kısmını düşünmeden önce evvela fiziksel şartları elenmelidir..Öte yandan belki siz de yalnızlıktan ürküp olayları biraz abartılı algılıyor da olabilirsiniz..Tüm bunlardan sonra size önerim,teknolojik nimetlerden yararlanabilirsiniz..Eve kamera sistemi olabilir..Şofbenin-laptopun gerçekten kapanıp kapanmadığını-evde birilerinin gezinip gezinmediğini anlayabilirsiniz..Sizinkine kısmen benzer sıkıntılar yaşayan bir bayan arkadaşım,çok uygun fiyata salonuna kamera koyup,korktuğunun aslında varlıklar değil,evin üst katında oturan şizofreni hastası komşusu olduğunu ortaya çıkarmıştı..Dilerim butür şeyler değil,eve yeni taşındığınız ve psikolojik olrak yadırgamanıza bağlı,biraz abartılı algıdır..

Çok mantıklı bir yaklaşım gerçekten.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Bizim evimizde tuhaflaştı ama sadece benim odamda oluyor odamın dışında başka odalarda bir problem yok. Bazı yapılmış büyü kalıntıları odamda halen durduğu için sonucunu çıkardık ama elimizde olmayan sebeplerden dolayı bir türlü imha edemedik. Odamda da kimse kalmıyor kendi kendimize çözüm bulmuş olduk. Bir zaman sonra alışıyorsun zaten. Garipliklerin tüm evde olması ilginç ve kötü olmuş. Başa çıkmak için yardım alacağınız birileri ve bu duruma katlanacak kadar gücünüz yoksa acilen o evden uzaklaşmanız sizin için iyi olur. Ve diğer bir mesele bazı kişilerin kimlikleri vs bulduysanız bunu polise bildirmeniz iyi olurdu. Her şeyin dışında çok farklı şeylerde olabilir. Diğer bir konuda belki yeni ev olduğu için yerinizi yadırgamış olabilirsiniz. Bende çok olur farklı yerlerde. Kolay gelsin.