Her Hafta Bizbize (Evrensel Enerjiler)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Evrensel Enerjiler ile ilgili sohbetimiz başlamıştır. Enerjiler hakkında merak ettiklerinizi,sorularınızı ve bilgilenmek istediğiniz herşeyi buradan sorunuz. Bu sayede hem siz hem de diğer üyelerimiz bilgilensin.:hurray:

Sohbetimiz 22:30'a kadar devam edecektir. Sonra konu kapatılacaktır.

Katarina

Kayıtlı Üye
Enerji kanalları nasıl oluşturuluyor acaba ben bunu merak ediyorum.

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Parası olmayanın Usui Reiki inisiyasyonu alamaması. En az 1000 TL ayırması gerekmesi. Emeğin karşılığı, gelenek anlıyorum ancak yine de tatmin edici cevaplar bulamıyorum. Düşüncelerinizi merak ediyorum :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Enerji,saf hâli ile evrenin içinde varolmaya ve devamlı olarak hareket etmeyeceğim ediyor. Kendi içinde binlerce farklı boyuta sahip bir evren modeli hayel edin,fakat bunu kavraya bilecek bir boyutta olmadığımızı buna ekleyin. Bu boyutta olupta, çoklu boyutu görerek onun içinde düşünsel olarak nasıl hareket nasıl hareket edeceğiz.şuur altı ile bu mümkün hale geliyor. Bazı ilaçlar,Hipnoz,meditasyon gibi bazı yöntemler bu şuur altı alana girmemizi sağlıyor. Farkındalığı olan kişi enerjileri görmeye ve onları yönlendirmeye başlıyor. Amacına ve isteğine göre zaten hareket eden enerji kanalları ie bağlantı kuruyor. Sonrasında kendi bağlanırsın oluşturuyor. O alanda herşeyi yapmak çok kolay. İmkansız yok. Ölmeden önce öl felsefesinin temeli budur. Şamanlar, cadılar, büyücü rahipler, şifacılar gibi pek çok kişi bunu yapmak için uğraşır' yaptıkça öğrenir ve ustalaşır. Bunu yapmayan kişiler ise ilerleyemez, gelişemiz. Bu yol hem bir amaçlar hemde araç.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Parası olmayanın Usui Reiki inisiyasyonu alamaması. En az 1000 TL ayırması gerekmesi. Emeğin karşılığı, gelenek anlıyorum ancak yine de tatmin edici cevaplar bulamıyorum. Düşüncelerinizi merak ediyorum :)
Böyle bir şey yok biz tüm reiki türlerini biz ücretsiz veriyoruz. Hediye alan var, yüz lira olan var söylediniz gibi 1000 alanlar var. Kişiye bağlı.

Osiris

Kayıtlı Üye
50 tl bile bazı insanlar için çok iken,bu astronomik rakamlar konusun da haklısınız.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam

1000 TL kim dediyse abartmış, Usui Reikinin genel fiyatları vardır. 1. aşama genelde 300 TL dir. Parada bir enerjidir ve eğer size yapılan uyumlamadan para alınmazsa sizin enerjinizden alınır ki bu da size zarar verir. Para verilmese de hediye ya da 1TL bile olsa para alınır. Ancak genel Usui Reiki uyumlayanlarda fiyat 300 TL dir.

yule

Yönetici
İş

Evrende enerjisel olarak herşey bir al-ver döngüsü ile işlemektedir. Siz birinden bu inisiyasyonu aldığınız vakit sizin de vermeniz gereken bir şey olmalıdır. Ve bu döngüyü tamamlamanız gerekmektedir. Biz reiki türlerinden ücret almıyoruz. Çünkü bizim hocamız (origanum) kendisi para almadı. Ve alınmasını istemedi. Biz de inisiyasyonlardan ücret talep etmiyoruz. 20 lira gibi küçük ücretler alan da var, 15 milyar bile duydum. Artık sizin kendi ekonomik durumunuza ve bu işi yapan kişilerin çevresine göre bu fiyatlar değişiyor. Sosyetik çevreye ucuz birşey verdiğiniz zaman kötü olduğunu düşünüyorlar. Ve ekonomik seviyesi düşük olan insanlarla aynı hizmeti almaktan hoşlanmıyorlar. Bu çevreye hizmet veren insanlar çok yüksek miktarlarda ücret talep ediyorlar. Çünkü bunu verebilecek birçok insan var. Şifa enerjisi olsa bile herşeyin ticareti yapılabilir. Kendi zihin yapınıza göre insanları arayıp bulacaksınız. Başka çareniz yok.

Katarina

Kayıtlı Üye
Kerim Bey;

Öncelikle bunun için bir taraf belirlemek gerekir mi?Şaman;şifa büyücü gibi.Ya da bunun amaca hizmet etmesi açısından mı söylediniz?Bir ikincisi ise;bunu yapmayan kişiler ilerleyemez demişsiniz.Anladığım kadarıyla bu kanal ilgilenenlerde olması gereken bir durumdur daha fazla gelişmek adına.

ikbal1505

Guest
Altın üçgen, gümüş mor alev gibi enerjilere uyumlayanlar en az usui reiki 1 uyumlanmış olmanız gerekir diyorlar. Bunun nedeni nedir acaba ?

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bütün araştırmalarımda Dr. Mikao Usui'nin para alınarak yapılmasını istediğini ve geleneğin bu şekilde olduğunu öğrenmiştim. 1. aşama ve 2. aşama ve hatta devamı için söylemiştim ben sevgili embriyo. Uyumlama alınacak kişiye bulmam zor. Yani internetten yaptığım araştırma sonuçları zaten genelde ticarete dayalı oluyor. 300 lira olsa bile buna anlam veremiyorum. O olgunluğa ulaşmış bir insan böyle bir şey için neden kendisi için yeterli miktar da para istemez ki? Bu da benim güvenimi sarsıyor ve kafamda bir çok soru işareti bırakıyor. Ama siz ücretsiz verdiğinizi söylüyorsunuz. Bu da geleneği bozmuyor mu diye düşünüyordum ama bir teşekkür bile bir karşılıktır bence. Bir de ışık aşamaları hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum ve çok teşekkür ediyorum.

9. aşama (Wahre Glück) Gercek Mutluluk
10. aşama (Große Hoffnung) Büyük Umut
11. aşama (Große Kraft) Büyük Güç
12. aşama (Große Liebe) Büyük Sevgi
13. aşama (Große Lehrer) Büyük Ögreti Üstad aşamalarını almıştır.
14. aşama (Erkenne Dein Selbst) Kendini Tanıma.
15. aşama (Lebensweg und Bestimmung) Yaşam Yolu.
16. aşama (Das Kollektiv) Birlik Beraberlik..
17. (SON IŞIK) aşama (Dimensionale Reise) Zaman ve Mekan Üstü Yolculuk.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Kerim Bey;

Öncelikle bunun için bir taraf belirlemek gerekir mi?Şaman;şifa büyücü gibi.Ya da bunun amaca hizmet etmesi açısından mı söylediniz?Bir ikincisi ise;bunu yapmayan kişiler ilerleyemez demişsiniz.Anladığım kadarıyla bu kanal ilgilenenlerde olması gereken bir durumdur daha fazla gelişmek adına.

Eskidendi taraf belirlemek. Din ile ilişki idi. Şimdi hangi dine inancınız var ise ya da yok ise onunla ilerlemeniz yeterli. Önemli olan neye tam ve eksiksiz inandığınız. İnanç enerjisi en yüksek enerjidir. Amac çok önemli, beyininizi ve kalbinizi neye yönlendirmek istiyorsunuz. Bu net olmalı. Kesinlikle amaç ve aracınız bu kanlara hakim olmayı öğrenmek olmalı. Gelişmenin devamı için şart diyebiliriz.

biard

Kayıtlı Üye
bolluk bereket reikisi manevi konularda işe yarıyor. Ama maddi konularda sonuç alamadım. Bunun nedeni nedir bunu çözümlemek için zihnimdeki para ile ilgili blokajları temizlemek için kendime bolluk bereket reiki seansı mı yapayım? Şifa gönderirken konuşup yemek yemek zararlı değilmiş. Peki şifa gönderirken yapabileceğimiz ve yapamayacağımız şeyler neler? Teşekkürler.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Altın üçgen, gümüş mor alev gibi enerjilere uyumlayanlar en az usui reiki 1 uyumlanmış olmanız gerekir diyorlar. Bunun nedeni nedir acaba ?
Aralarında hiç bir alaka yoktur. Sadece evrensel enerji olmaları onları ortak yapıyor. İçerikleri, ilerlemeleri, araçları çok farklı. İsteyen hepsini alabilir. Üsteden sadece birini. Yine amaçlar , inançlar ve kişisel özellikler ön planda, sorun şu ki, hepsini istememiz. Genelde hepsi alınır ama biri kullanılır.

canmert196

Kayıtlı Üye
evrende paranin bir degeri olmadigini soylemisti peki neden paranin bir degeri yok ama onla alabilcegimiz herseyin bir degeri var ?

birde usui reiki neden yan yana verilebiliyor sadece kundali reiki gibi uzaktan verilemiyor ?

ve usui veya kundali tek basina yeterli mi iyi bir sifaci olmak icin digerlerini almak gerekir mi? :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
bolluk bereket reikisi manevi konularda işe yarıyor. Ama maddi konularda sonuç alamadım. Bunun nedeni nedir bunu çözümlemek için zihnimdeki para ile ilgili blokajları temizlemek için kendime bolluk bereket reiki seansı mı yapayım? Şifa gönderirken konuşup yemek yemek zararlı değilmiş. Peki şifa gönderirken yapabileceğimiz ve yapamayacağımız şeyler neler? Teşekkürler.

Para ile ilgili bilinçaltında kodlanmış olan blokajları çözmeniz gerekir, zaten siz de farkındasınız. Ancak meditasyonla da kökenini bulabilirsiniz, öncesinde niyetinizi ve para konusunda ki blokajların sebebi nedir gibi bir soruyu zihninizden geçirin ve sonrasında zihni devreden çıkartın ve cevap için yer açın.
Şifa sırasında konuşup, yemek yenmesi veya başka bir şeyle meşgul olmak uygun değildir.
Elektronik alet, cep telefonu, televizyon açık olmamalı.
Şifa yapacak kişi en azından ellerini yıkamalı, inancı doğrultusunda abdest de alabilir. Eller şifa bitiminde de dirseklere kadar hatta tuzla ovulmalı ve negatif enerji aktarımı olduysa yok edilmelidir, tuz yoksa en azından eller çırpılmalıdır.
Tamamen kişi veya kişilere odaklanmak gerekir, yarı trans hali içinde olunmalı ve ilahi şifa enerjisine kanal olmaya niyet edilmelidir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
evrende paranin bir degeri olmadigini soylemisti peki neden paranin bir degeri yok ama onla alabilcegimiz herseyin bir degeri var ?

birde usui reiki neden yan yana verilebiliyor sadece kundali reiki gibi uzaktan verilemiyor ?

ve usui veya kundali tek basina yeterli mi iyi bir sifaci olmak icin digerlerini almak gerekir mi? :)

Evrende paranın tabiki değeri var. Para, altın, Elmas her ise tabiki değeri var. Al ver döngüsünde çok önemlidir. Evrende anlamsız hiç bir şey yoktur. Herşeyin önemi vardır. Bizim onun için ne düşündüğümüz önemli değil. Ne düşünürsek düşünelim evren o şey için ne belirlemişse, onu gerçekleştirir.

Örgün bir öğretimide içeriyor çünkü.

Bilemiyoruz, tek başına yeterlide olabilir, olmaya bilir. On tane şey deneyin başarı olamayan , tek şey yapıp başarı olan kişiler var. Deneyin göreceksiniz.

ikbal1505

Guest
Gümüş mor alev ve altın üçgen şifa enerjisi bir arada kullanılabilir mi? Bu tür enerjiler arasında en güçlü olan yada belirgin olanları var mı? Enerjinin gücü kişiden kişiye göre mi değişiyor? Ayrıca bu enerjilere uyumlandığımızda bizde ne gibi değişiklikler olur. Çakra, aura vb gibi şeylerde değişiklik olur mu? Geleceğe reiki gönderebileceğimiz söyleniyor sizce bu mümkün mü? Önemli bir buluşma günümüze daha önceden enerji göndermek gibi. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Sevgi ve ışıkla. :)

yule

Yönetici
İş
Bir de ışık aşamaları hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum ve çok teşekkür ediyorum.

9. aşama (Wahre Glück) Gercek Mutluluk
10. aşama (Große Hoffnung) Büyük Umut
11. aşama (Große Kraft) Büyük Güç
12. aşama (Große Liebe) Büyük Sevgi
13. aşama (Große Lehrer) Büyük Ögreti Üstad aşamalarını almıştır.
14. aşama (Erkenne Dein Selbst) Kendini Tanıma.
15. aşama (Lebensweg und Bestimmung) Yaşam Yolu.
16. aşama (Das Kollektiv) Birlik Beraberlik..
17. (SON IŞIK) aşama (Dimensionale Reise) Zaman ve Mekan Üstü Yolculuk.

Bahsi geçen aşamalar usui'nin kendini yansıtma şeklidir. Evrenin işleyiş şeklini birçok farklı uygarlık ya da farklı enerji bağlantılarına sahip kişiler tarafından farklı şekillerde yansıtılmıştır. Normalde daha karışık olan bu sistemi sadece basit bir dille yansıttıkları şekil olarak bu aşamaları baz alabilirsiniz. Dünyanın pratik amacına yönelik evrenin karmaşık işleyiş düzeninin usui tarafından yapılmış bir açıklamasıdır kısaca. Sayılar isimler tarihler toplumlar değişse de evrenin enerjilerine çıplak bir gözle maruz kalmış kişiler, evrenin bu sevgi dilini benzer bir şekilde ifade ederler. Türkiye'de bunun en kapsamlı ve güzel açıklamalarını "Celalettin Rumi" yapmıştır. Usui Reiki kitabından daha önce okumadıysanız daha kapsamlı bilgi edinebilirsiniz. Kısaca sadece şifanın değil küçük bir evren olan insanın ve büyük kozmoz'un varoluş sistemidir.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Enerji kanalları nasıl oluşturuluyor acaba ben bunu merak ediyorum.

Bir şeyin atlanmamasını istedim, enerji kanalları derken eğer meridyenlerden bahsettiyseniz, zaten yaşam enerjisi aynı damarlar gibi ancak fiziksel gözle görülemeyen meridyenler aracılığı ile tüm hücre ve organlara dağıtılır. Meridyenlerin diğer adı da enerji kanallarıdır. Çakralar da bu enerji kanallarının fiziki bedenle bağlantısıdır. Devamlı hareket halindedir. Yavaşladığında, tıkandığında, çok hızlı dolaştığında, enerji eksikliğinde ya da belli bir organda toplandığında öncelikle enerji bedeninde anormallik olarak ortaya çıkar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...