tarotta kartları ters çevirme

Katarina

Kayıtlı Üye
Kartları sizin ters çevirmenize gerek yok ki.Kartları bir yere koyun ve saat yönünde karıştırın bu yeterli olacaktır.

Sevgiyle kalın...

repece

Kayıtlı Üye
Bildiğim kadarıyla kartlar ters yada düz çıksın diye düzeltilme yapılmaz.Zaten düzeltirseniz doğru fal çıkmaz ki.Sadece karıştırırsınız yeniyseniz de zaten akrobatik hareketler yapması zor oluyor zamanla alıştıkça tıkır tıkır karıştırılıyor kartlar. :)

factorx

Kayıtlı Üye
Bu konu önemli bir konu ve hiçbir yerde ben de bu konuyla ilgili bilgi bulamıyorum, yani kartların ters çevrilmesiyle ilgili. Ama bu video ve Katarina adlı üyenin tekniği bana da yardımcı oldu nasıl karıştırılması gerektiği konusunda. Yine de kartların ters çevrilmesi ve ters yorumlarla ilgili kafamda sorular var ve ne yazık ki ters açılımların üzerinde nedense hiçbir tarot uzmanı durmamış. Hal böyle olunca kafama daha çok soru işareti geliyor, acaba ters açılım yapmamalımıyım? Genelde tavsiye edilmiyor mu? Yaparsam nasıl olmalı vs... Çünkü karıştırırken şöyle bir paranoyaya düşüyorum: Acaba çok mu ters çevirdim gibi ve bu da odaklanmamı bozuyor.

Desteyi karıştırma ve seçmeyle ilgili adım adım detaylı bir yazı var mı ya da bu konuda yardım edebilecek biri varsa minnettar olurum. Çünkü hangi kaynağa bakarsanız bakın bu konu çok yüzeysel geçilmiş nedense ve bence en önemli yerlerinden biri.

Şimdiden teşekkürler.