Odama giren karga

habrakcemre

Kayıtlı Üye
Dün akşam üstü dışarı çıktım fuarda yürüyorum kocaman bir karga arkamdan yürüyor uçmuyor ama baya bir takip etti beni ben hızlı ilerleyince uçtu önüme kondu.Kovalamaya çalıştım ama bana mısın demedi.Araba gelince uçtu gitti.Akşam eve geldiğimde kedim benimle ilgilenmedi normalde çok sever beni ama yanıma gelmedi ben alınca ısırdı huysuzdu odamda çok.Keyfi yok diye düşündüm.Gece 3 sularında uyudum.Sabah 5 suları odama yine fuardaki gibi kocaman karga girdi balkon kapısından.Biz biraz ormanlık alanda oturuyoruz.Bağırdı uyandırdı beni korkudan ne yapıcağımı şaşırdım bağırsam kaçmadı,yastıkla vursam kaçmadı.En sonunda odaya annem girince kaçtı.Gece bahçede odadan çıktıktan sonra çok bağırdı onun yüzünden sabah güneş doğduğunda sadece rahat uyuyabildim.Karga uğursuzluktur derlerde neden bu denli bana taktı? Kargaları kinci bilirim uzun zamandır.

Katarina

Kayıtlı Üye
Ah kargalar :))) Onlara zarar vermeye kalkmayın;hiç bir şeyi unutmazlar mutlaka hesabını sorarlar :D Ben kargalar yüzünden şemsiye ile gezen insanlar biliyorum.Karadeniz'de gidip karakola şikayetçi olanlar tanıyorum :)

Aman diyeyim uzak durun.Benim başıma bir sefer geldi.Balkondaki çöpe geliyordu.Hatta eşime diyordum ki kargaya sopayla vurup senin resmini göstericem sende gez şemsiyeyle diye alay ediyordum:D :D :D

gümüş

Kayıtlı Üye
Pozitif düşünün
Karga kızılderili astrolojisinde insan ile doğa arasındaki dengenin simgesidir.
Bilge olduğuna dair bir inanışta mevcut, karga dövmesi yaptıran bir arkadaşım vardı, hayrandı kargalara ;)

habrakcemre

Kayıtlı Üye
Pozitif düşünün
Karga kızılderili astrolojisinde insan ile doğa arasındaki dengenin simgesidir.
Bilge olduğuna dair bir inanışta mevcut, karga dövmesi yaptıran bir arkadaşım vardı, hayrandı kargalara ;)
Doğayla aram iyidir hatta orman türevi bir yerde oturmayı ben seçtim.Her gün ormanda gece sabah dinlemeden yürüyüş yapıyorum pek korkuları olan biri değilim.

gümüş

Kayıtlı Üye
Tekrar gelirse yiyebilecei bir şeyler koyun önüne, belki sadece arkadaş olmak istiyordur

canmert196

Kayıtlı Üye
evinize bir kasa alma zamaniniz gelmis demektir artik:)

T

thadeus

Eyvahh :)

Kargalar kindar oluyorlar.Umarım sana sarmazlar.Yoksa uğraşır durursun :)

meleki

Kayıtlı Üye
bundan 2 yıl önce evime 5 tane yarasa 3gün üst üste girip dolanıyordu 4 gün evim yandı.bunun bir işaret olduğunu anlamama rağmen pek umursamamıştım.evim yandı ben zor kurtuldum köpeğim öldü.dikkat et bence mesaj olabilir

AJA

Elit Üye
Bahçemiz de bir ceviz ağacı var ve inanın günde o ağaca en az yüz karga konuyor :) Çok arsızlar. Bahçe de yemedik meyve sebze kalmadı :) Ama henüz zıt bir durum yaşamadık Allahtan :)Bana çok itici geliyor bu kuş.

gümüş

Kayıtlı Üye
İlk yurtta kalırken karga görmüstüm penceremden ayrılmazlardı sürü olarak
hayatımda en en en mutlu zamanlarım da o zamanlardı
Uğursuz olduklarını hiç sanmıyorum o yüzden , ama sevimsiz bir görünüşleri var ;)
İnanılmaz akıllılar, geçen sene marketten caldıkları cips paketleri acmalarını seyrettimdi
Bence halk arasında söyledir böyledir lerle kafanızı bulandırmayın
İşaretse eğer, her işaretin kişiye has söylemek istedikleri vardır ve baskasına kötü işaret olması size de kötü işaret olacağı anlamına gelmez
Ayrıca o kadar peşinizden ayrılmaması bence inanılmaz güzel
Mutlaka vardır söylemek istediği

Ürkmeyin, dost olun ve anlamaya çalışın bence :)
not : rivayete dayalı korkulardan arınmıs olarak ona baktığınızda ne hissettiğinizi siz bilirsiniz sadece
kendinizi dinleyin belki o zaman bileceksiniz

habrakcemre

Kayıtlı Üye
bundan 2 yıl önce evime 5 tane yarasa 3gün üst üste girip dolanıyordu 4 gün evim yandı.bunun bir işaret olduğunu anlamama rağmen pek umursamamıştım.evim yandı ben zor kurtuldum köpeğim öldü.dikkat et bence mesaj olabilir
bende senin gibi düşünüyorum.Bir işaret olduğunu.

lord_of_baku

Banlı Kullanıcı
Selamun Aleykum. Bu aslında karga kılığına girmiş bi cindir, size sevdalanmışdır ve sizi az bi vakit arzında kendisiyle götürecektir. Eğer yanıma gelip para verirseniz size koruma duası yazıp bu olayı engelleye bilirim deyipde sizi ne korkutmak nede kandırmak gibi bi amacım ve ya çıkarım yok. Çünki ben Uyduruk bi hoca değilim bilim adamıyım ve fikirlerimi bu yönde açıklamaya qayret edeceğim.
Kargalar biraz meraklı hayvanlardır. Bunu çoğu insanlar bilir zaten. Kendilerine has qarip halleri ve davarnışları olan canlılardır. Bazılarıda korkusuz olabilecek kadar cesaretlilerdir. Konuşan karga bile var geçen hayvanat bahçesinde görmüştüm. İnsanlara ait eşyaları götürdükleri çok görülmüştür. İster renk olsun, ister parlaklık açısından onları celb eden eşyaları götürdükleride görülmüştür. Buna kendim köyde olduğum zamanlar bizat şahit olmuşumdur.
Aynı gecede 2 defa kargayla karşılaşmışsınız. 2 karganında aynı hayvanlar olduğu bikere malum değil, yani başka başka bi kuş olabilir. O etraflarda veya çatınızda yuvası olabilir. Mevsim açısndan kendine sığınak amaçlı yerde araya bilir. ayrıca kuşların gece görme kapesiteside çok düşükdür. Bi hataylada eve girebilir. Veya bi eşyanız onu celp etmiştir. Hastalıklı kargada olabilir yani kuduz gibi ve ne yapdığını bilmiyordur. Yani illakide kötü bişey düşünmenize gerek yokki. Neticede bi kuş ve korkmanıza bi neden yok diğe düşünüyorum. Bazı insanlar evde Aslan besliyorlar:) Kendinizi korkutmaya, üzmeye hiçbir neden yok, kendinizi herzamna ferah tutun, hiçbirşeyi kafanızda takıntı haline getirmeyin. Çünki butür olaylar piskolojik sorunlara getirip çıkarır ki hi,birimiz bunu asla istemeyiz.

habrakcemre

Kayıtlı Üye
Selamun Aleykum. Bu aslında karga kılığına girmiş bi cindir, size sevdalanmışdır ve sizi az bi vakit arzında kendisiyle götürecektir. Eğer yanıma gelip para verirseniz size koruma duası yazıp bu olayı engelleye bilirim deyipde sizi ne korkutmak nede kandırmak gibi bi amacım ve ya çıkarım yok. Çünki ben Uyduruk bi hoca değilim bilim adamıyım ve fikirlerimi bu yönde açıklamaya qayret edeceğim.
Kargalar biraz meraklı hayvanlardır. Bunu çoğu insanlar bilir zaten. Kendilerine has qarip halleri ve davarnışları olan canlılardır. Bazılarıda korkusuz olabilecek kadar cesaretlilerdir. Konuşan karga bile var geçen hayvanat bahçesinde görmüştüm. İnsanlara ait eşyaları götürdükleri çok görülmüştür. İster renk olsun, ister parlaklık açısından onları celb eden eşyaları götürdükleride görülmüştür. Buna kendim köyde olduğum zamanlar bizat şahit olmuşumdur.
Aynı gecede 2 defa kargayla karşılaşmışsınız. 2 karganında aynı hayvanlar olduğu bikere malum değil, yani başka başka bi kuş olabilir. O etraflarda veya çatınızda yuvası olabilir. Mevsim açısndan kendine sığınak amaçlı yerde araya bilir. ayrıca kuşların gece görme kapesiteside çok düşükdür. Bi hataylada eve girebilir. Veya bi eşyanız onu celp etmiştir. Hastalıklı kargada olabilir yani kuduz gibi ve ne yapdığını bilmiyordur. Yani illakide kötü bişey düşünmenize gerek yokki. Neticede bi kuş ve korkmanıza bi neden yok diğe düşünüyorum. Bazı insanlar evde Aslan besliyorlar:) Kendinizi korkutmaya, üzmeye hiçbir neden yok, kendinizi herzamna ferah tutun, hiçbirşeyi kafanızda takıntı haline getirmeyin. Çünki butür olaylar piskolojik sorunlara getirip çıkarır ki hi,birimiz bunu asla istemeyiz.
koskoca hoca ''q'' kullanıyor burasıda düşündürücü olmuş.Üşenmemiş yazmışsın üşenmedim okudum.Teşekkür ederim yinede

Dunkelheit

Kayıtlı Üye
İş
Geriatri

Hem u aslında karga kılığına girmiş bi cindir, size sevdalanmışdır diyorsunuz hem de neticede bi kuş ve korkmanıza bi neden yok diyorsunuz. Biraz garip değil mi sayın bilim adamı lord of baku?

Osiris

Kayıtlı Üye
Karga,Tanrıça Morrigan'ın kutsalı ve habercileridir :)

dozert

Kayıtlı Üye

Yanıma Gelip Para Verirseniz Derken Ne Demek İstediğinizi Anlayamadım.Sayın lord_of_baku İmla Kurallarına Dikkat Edip Mesajınızı Göndermeden Öncede Gözden Geçirmenizi Öneririm.Ayrıca Sayın habrakcemre Lütfen Sitenin Yetkililerine Danışmadan Kimseyle İletişime Geçmemenizi Şiddetle Öneririm! Önermeklede Kalmam Forum Kurallarında Yazan "üyelerin mail ve telefon alışverişi" Adlı Kural Konusunu Okumanızı Tavsiye Ederim. İyi Forumlar..

gümüş

Kayıtlı Üye
Değerli arkadaşlar

Sn lord_of-bakû'nun biraz karışık, biraz imla faciası, hafifte devriğimsi cümlelerini tekrar, tekrar ve tekrar okursanız eğer

"Selamun Aleykum. Bu aslında karga kılığına girmiş bi cindir, size sevdalanmışdır ve sizi az bi vakit arzında kendisiyle götürecektir. Eğer yanıma gelip para verirseniz size koruma duası yazıp bu olayı engelleye bilirim deyipde sizi ne korkutmak nede kandırmak gibi bi amacım ve ya çıkarım yok. Çünki ben Uyduruk bi hoca değilim bilim adamıyım ve fikirlerimi bu yönde açıklamaya qayret edeceğim " diye başlayan ve devamında sevgili habrakcemre'ye kendi üslubunca karga da doğaüstü bir durum aramaması gerektiğini anlatmaya çalıştığını ve bahsi gecen cümlelerde aslında onu olası durumdan faydalanmak isteyenlere karşı "sizi korkutmak /kandırmak gibi amacım yok" diyerek uyarmış olduğunu göreceksiniz ;)

Sn lord_of_baku
Umuyoruz ki mabedimizin zenginlikleri arasına dahil olacaksınız ama deneyim ve fikirlerinizi ve hatta bilimsel çalışmalarınızı rahatlıkla anlayabileceğimiz şekilde sunmaya gayret ve imla kurallarına da mümkün olduğunca riayet etmeye çalışırsanız mutlu edersiniz ;)

dozert

Kayıtlı Üye
İnşallah Bende Kendisinin Aramıza Katılıp bilgilerini Bizimle Paylaşmasından Mutluluk Duyarım Sayın gümüş.Fakat Her Forumda Olduğu Gibi Bu Forumunda Bir Kuralları Var Ve Bu Kurallara Uymak Zorunludur.Eğer Bir Yeteneği Yahut Benzeri Bir Gücü Var İse Önce Site Üst Yetkililerine Bildiripte Sayın habrakcemre Adlı Üyemize Yardım Etmesi Daha Uygundur.Sizede Sonuna Kadar Hak Veriyorum.Böyle Yardım Sever Üyelerimiz Olduğunu Görmek İnanın Beni Mutlu Ediyor :D İyi Forumlar :)