En net şekilde gördüğüm varlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
Tarih 2001 yılı idi Babamın ölümünün üzerinden tam bir yıl geçmemiş idi .Annem dayımlarda kalıyordu arada bir bende evde yalnız kalıyordum. Filim izlemiş yatak odasına geçmeye üşenmiş kanepede uyuya kalmıştım yatak odasının gecelambası oturma odasını kısmen aydınlatıyordu .Gece 3 civarı idi izlendiğimi hissederek uyandım , gözlerimi açar açmaz ayaklarımın ucunda duran kısa bir metre yirmi santim civarlarında bir cüce adam gördüm kel sivri burunlu ve uzun kulaklı idi . Oda sanki ateşe baktığınızda arkasındaki mekan nasıl dalgalanıyor gibi görünüyorsa öyle dalgalanıyor idi. Varlığa tekme attım ama değmedi sanırım. Nasıl olduysa hemen başımı tekrar yastığa koyup uyudum. Sabah uyandığımda ise aynen her şeyi hatırlıyordum . Okadar korkupta nasıl uyuyabildim bilemiyorum. Bu ilk görüşüm değil idi benzer bir çok varlık gördüm ama ilk gördüğümde onları çocuktum idrak edemiyordum ne olduklarını. Ağaçların dallarında duran kocaman kıllı adamlar . Yanık yüzlü çocuklar. suratı olmayan bir kadın özellikle pek çok gece benim saçlarımı okşaması ile uyanırdım. ilk gördüğümde sanırım 7 yaşlarında idim annem ve babam ayrı yatarlardı yaşlı idiler ben bir akşam biri ile uyur bir akşam diğeri ile yatardım. yatakları karşılıklı idi o yatakların arasında ışıkdan bedeni olan bir adam gördüm yere yatıp kayboldu. sonrasında pek çok kez değişik varlıklar görmeye başladım. Hatırladığım en önemli şeyde şu idi ışığı açtığınızda gidiyorlardı . Ama şu an bunu yazarken bile ortamda müthiş bir elektiriklenme hissetmekteyim. Sizce arkadaşlar benim bu halim bir yetenekmi . Babaannem ve annesinin varlıklarla konuştuğunu biliyordum bazı şeyler duymuştum onların yaptıkları ile ilgi. Ancak ben konuşamıyorum ancak Ağbeyimin karısına 2 kez doğacak çocuklarının cinsiyetini söyledim hepde karnına düştüğü günün ertesinde o trans hallerimi düşününce tüylerim diken diken oluyor. Merak ettiğim şey bu durum bir yetenekmi değilmi ?

JoKeR-23

Banlı Kullanıcı
Dostum kesin olarak söyliyebilirimki cin görmüşsün babaannen ile alakalı olabilir. nas suresi oku yatmadan önce

Aronyi

Banlı Kullanıcı
İş
Ögrenci
Jokere pek katıldıgımı söylüyemem. Hatta hiç katılmıyorum. Tasvirinde kullandıgın varlıklar sinama dünyasına ayit klasikler yani bu durum bana oldukca psikolojik geldi yedi yaşında birine varlıkları anlatırsan korkup gördügünü söylüyor ve hatta fısıldadıklarını bile hayalgücü sayesinde. Tabi seninkide hayal gücü olabilir bu arada %50 şansın olan bir şeyi bilmekte pek bir yetenek gibi durmuyor bence evet yada hayır demek gibi.. Bana kalırsa bu anlattıkların psikolojik kurgular. Ve aslında o an uyanıp karşında bir varlık görmedin sadece rüyanda uyandıgını karşında bir varlık gördügünü gördün düşledin. Cinler ve varlıklar yüzsüz saç okşuyan kadın yada 20 cm lik uzun kulaklı cüceler degildir saygılar..

Aronyi

Banlı Kullanıcı
İş
Ögrenci
Yoksa o kadar korkan birinin anında tekrar uyuması imkansız. Bayılabilir korkudan ama kafasını koyup yattıgını söylüyor. Bu resmen rüya..

kurtyıldızı

Kayıtlı Üye
Anlattıklarınıza göre onları görmekteymişsiniz..İki şey yapabilirsiniz.Ya onlardan uzaklaşmaya çalışıp onlardan uzak kalmak yada ailesel yatkınlığınızı geliştirip onlarla iletişim kurmaya çalışmak.İlgi ve istek durumunuza göre seçim yapın..Çocuklukta görüp,şimdi sadece arada bir ancak rüya ile görebilseniz bile kanallarınız açık.Bazı çalışmalarla kanallarınızı kuvvetlendirebilirsiniz..Bu arada sanırım yasklanmışsınız,üzüldüm..

Aronyi

Banlı Kullanıcı
İş
Ögrenci
inspecter sana katılmıyorum. Arkadaşın gördükleri varlıkan daha çok korku flimlerinin ve çizgi flimlerin kahramanı düş dünyasına has bir durum psikolojik bir sorunu var. Bunu bu şekilde yorarak dahada hasar verirsiniz hastaya. Dedigim gibi sayın mystica sizin için en hayırlısı psikologa/psikiyatrise görünmektir..

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Yaptığınız çok saygısızca. Kimse kimseye böyle çirkin bir ithamda bulunamaz. Kendinizi toparlayın. Yoksa yasaklanmanız an meselesi.

Tartışmalara hiç yorum atmazdım ancak bu sefer tutamadım. Aslında sizin şizofreni hastalığına çirkin itham demeniz hoş olmamış. :) Tabi sanıyorum ki Özlemi Özled'in yaptığı gibi teşhis koymak da bu kadar kolay olmasa gerek. Neyse zaten konuyu açan üye yasaklanmış. Sevgiyle :)

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Yaptığınız çok saygısızca. Kimse kimseye böyle çirkin bir ithamda bulunamaz. Kendinizi toparlayın. Yoksa yasaklanmanız an meselesi.
Pardon ? Siz kim oluyorsunuz? Sizinle daha fazla muhatap olmayacağım için incinmezsiniz umarım. Bu konuyu da çok değer verdiğim mabet üyeleri ve embriyo gibi kişiler beni yanlış anlamasınlar diye açıyorum, şizofreni bir itham değil herkesin yakalanabileceği bir rahatsızlık böyle durumu olan insanlar kendilerini fark edemezler çoğu kez. İtham hırsızlıkla, namussuzlukla, kötü şeylerle olur önce Türkçeyi öğrenin. Şizofreniyi hakaret küçümseme olsun diye kullanmadım ama belirtiler ona benziyor, zaten bu konuyu açan arkadaş çok kere gözlemledim dalgacı bir genç, sizlerin onu ne kadar ciddiye aldığınızı izleyip gülüyordur eminim. Benim yasaklanıp yasaklanmam sizi hiçmi hiç alakadar etmez.
Ayrıca olabilir herşeyin bir sonu vardır.

JoKeR-23

Banlı Kullanıcı
Dostum bunların ipiyle kuyuya inilmez sen tedbirsiz gezme kesin olarak söylüyorumki cinlerle alakan var senin ağaçlarda cinler çok olur özellikle incir ağacında ...

alin

Kayıtlı Üye
Yine ikili tartışma...

Her konunun altına, tek tek ikili tartışma yapmamanız uyarısını atmak yerine, sizlerden anlayış beklemekteyiz. Yine gereksiz forum kirliliği ve hiç kimseye faydası dokunamayacak ikili tartışmalar...

Bildiğiniz üzere, forum kurallarına aykırıdır bu durum. Birbirimize anlayış, saygı çerçevesinde ve kişiye değil konuya yorum yazmanız gereğini hatırlatırız...

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Tartışmalara hiç yorum atmazdım ancak bu sefer tutamadım. Aslında sizin şizofreni hastalığına çirkin itham demeniz hoş olmamış. :) Tabi sanıyorum ki Özlemi Özled'in yaptığı gibi teşhis koymak da bu kadar kolay olmasa gerek. Neyse zaten konuyu açan üye yasaklanmış. Sevgiyle :)

Benim çirkinlikten kastım, bir üyeye aşağılayıcı bir şekilde yakıştırma yapılması. Kimse kimseye olmadığı halde muş gibi hitap edemez muş gibi yargılayamaz. Asıl arkadaşımız şizofreni yakıştırmasını yaparak şizofreni hastalarına hakaret ediyor. Aslında onların hepsi çok zeki, fazla zekalarına yenik düşüyorlar belirteyim de, yanlış bilmeyesiniz sayın Özlemi özled.

Pardon ? Siz kim oluyorsunuz? Sizinle daha fazla muhatap olmayacağım için incinmezsiniz umarım. Bu konuyu da çok değer verdiğim mabet üyeleri ve embriyo gibi kişiler beni yanlış anlamasınlar diye açıyorum, şizofreni bir itham değil herkesin yakalanabileceği bir rahatsızlık böyle durumu olan insanlar kendilerini fark edemezler çoğu kez. İtham hırsızlıkla, namussuzlukla, kötü şeylerle olur önce Türkçeyi öğrenin. Şizofreniyi hakaret küçümseme olsun diye kullanmadım ama belirtiler ona benziyor, zaten bu konuyu açan arkadaş çok kere gözlemledim dalgacı bir genç, sizlerin onu ne kadar ciddiye aldığınızı izleyip gülüyordur eminim. Benim yasaklanıp yasaklanmam sizi hiçmi hiç alakadar etmez.
Ayrıca olabilir herşeyin bir sonu vardır.
Ben sizin ne şekilde düşünüp neyi kastederek cevap verdiğinizi biliyorum. Şizofreni olmayan bir kişi için şizofreni olduğunun söylenmesi bir ithamdır. İtham kelime anlamıyla suçlamadır. Her tür suçlama aynı zamanda bir yakıştırmadır. Hırsız, yalancı, şizofreni, psikopat vs. Türkçe de çoğu kelime her türlü anlamı karşılayabiliyor. Sesteş sözcükten ziyade; temel anlam, yan anlam, mecaz anlam durumları da var. Size Türkçeyi öğretemem gerçi bu saatten sonra. Türk Dili ve edebiyatı okumuş birine Türkçeyi öğretmek size düşmez.
Oradan bakarakta kimin ne olduğuna karar veremezsiniz. Şizofreni bir kaç belirtiyle belli olmaz, ayrıca oradan bakarak hiç belli olmaz. Başımıza psikiyatrist kesildiniz. Aynı zamanda da Türkçe öğretmeni. Konuyu açan kişinin dalgacı olup olmadığını bilemeyiz, bize düşen bize danışana cevap vermek, gerekli açıklamaları yapmak. Buradaki her üye ciddiye alınarak cevap verilir. Ciddiye alınmaması gerekenler sizin gibilerdir. Neyse kuralları ihmal etmeme adına daha fazla uzatmayacağım. Zaten söylediklerinizin arkasında durup 180 derece geri dönüş yapmasaydınız cevap verme gereği de duymayacakyım. İyi forumlar.

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
Öncelikle belirtmeliyimki her hangi bir pisikolojik rahatsızlığım bulunmamaktadır . Bana bu tanıyı koyabilmeniz için beni gözlemlemeniz gerekirki bunu yapabilmek içinde bir uzman olmanız gerek. Bir den fazla kişiliği bir arada bulunduran bir insan değilim kişilik bölünmesi gibi bir sorunumun olduğunu size düşündüren nedir anlayamadım ama yazdığınız bu yorum gerçekten çok kaba ve hoş olmayan bir itham .

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum

Teşekkür ederim Sayın Bella91 engelim kaldırıldı şimdi kendimi mudafa edebilirim sağolun . Site kurallarını bilmeden bir üyeye kişisel irtibat bilgisi verdiğim için engellendim bir ay süre ile bu süre sonunda bana yapılan ithamlar çok rahatsız edici ve üzücü idi. Pisikolojik bir sorunum yok fakat aksini idda eden kullanıcılar eğer isterler ise tamamen sağlıklı olduğuma dair bir doktor raporu almak için pisikolg a gidebilirim bu belki sizleri memnun eder. Ben başıma gelen olaylardan sizlere bahsetmekle akılsağlığımın yerinde olup olmadığını tartışmaya başladınız oysaki cevap verme şansım bile yok idi bu ana kadar insanları ne kolay yargılıyor vede haklarında hüküm verebiliyorsunuz doğrusu çok şaşırdım ve üzüldüm kaliteli bir sohbet ve paylaşım ortamı görmeyi umuyordum . Özlem özled . isimli kullanıcının tutumu gerçekten çok tiksinç bir şey insanlığımdan utandım resmen.

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
Anlattıklarınıza göre onları görmekteymişsiniz..İki şey yapabilirsiniz.Ya onlardan uzaklaşmaya çalışıp onlardan uzak kalmak yada ailesel yatkınlığınızı geliştirip onlarla iletişim kurmaya çalışmak.İlgi ve istek durumunuza göre seçim yapın..Çocuklukta görüp,şimdi sadece arada bir ancak rüya ile görebilseniz bile kanallarınız açık.Bazı çalışmalarla kanallarınızı kuvvetlendirebilirsiniz..Bu arada sanırım yasklanmışsınız,üzüldüm..

Teşekkür ederim yasağım kaltı artık cevap yazabiliyorum sağolun .

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum

[SIZE=2,5]Özlemi özled[/SIZE]

Tıp diplomanızı paylaşırmısınız sayın Özlem Öled tanımadan bir insanı bir kaç satırlık anlatımla tanı teşhis koyabilecek kadar engin ilim sahibi doktorumuzu yakından tanıyalım lütfen belki size muayene olmaya gelirim :) Ne kadar basit ne kadar bayağı ne kadar düşük bir mentalite aman Tanrım sizin gibi insanlar hayla varmı diyemiyeceğim elimi sallasam çarpıcak gibi bu toplumun içinde insan boğulur sizler gibi insanlar yüzünden bir arpa boyu bu ülkede gelişme olmuyor gıybet dekikodu kibir yobazlık ve bağnazlık bu toplumu yiyen ve tüketen şeyler bunlar ben her şeyi bilirim der böyle insanlar madem bir şey biliyorsun bir ithamda bulundun bana karşı tezini kanıtla hodrimeydan sana...

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
inspecter sana katılmıyorum. Arkadaşın gördükleri varlıkan daha çok korku flimlerinin ve çizgi flimlerin kahramanı düş dünyasına has bir durum psikolojik bir sorunu var. Bunu bu şekilde yorarak dahada hasar verirsiniz hastaya. Dedigim gibi sayın mystica sizin için en hayırlısı psikologa/psikiyatrise görünmektir..

SAYIN :Yasaklı . 7 yaşında ennet gördüğümden bahsettiğim varlık ilk değil idi ve kaldıki bu tür şeyleri o dönemlerde korku filimi izleyerek bilinç altıma sokma şansımda yok idi tek kanal vardı Trt 1 o dönemde ve evimizde eski bir nortmende siyahbeyaz bir televizyon vardı . Televizyondada o bahsettiğiniz türden bir filim görme şansım benim orta okul zamanıma kadar yoktu. Akıl sağlığımda gayet yerinde teşekkür ederim genede öneriniz için pisikiyatrdan yardım aldığım bir dönem olmuş idi oda ortaokul son sınıfta derslerim iyi gitmiyordu dikkat eksikliği sorunum vardı . Türkçe imla hatalarım olabilir özür dilerim . Sizde bu intibayı uyandıran gördüğümü tarif ettiğim varlıkların şekilleri ise bu konuda diyebileceğim tek şey bu varlıkları gerçekten aynen bahsettiğim şekilde gördüm ve bu bir ruya falan değil idi gayet de bundan eminim . Yalnız böyle bir düşünceniz olduğunda bir başkası bir paylaşımda bulunur ise ve hasta olduğunu düşünür iseniz bunu kendisine özel mesaj olarak yazınız bu yazınızın akabinde şahsıma yöneltilen ithamı okuyun lütfen iyi niyetle bile düşünüp bir şey yapar iken bir şeyleri yıkmakta var .

Bir bardak süte bir damla mürekkep yeter...!

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
Yine ikili tartışma...

Her konunun altına, tek tek ikili tartışma yapmamanız uyarısını atmak yerine, sizlerden anlayış beklemekteyiz. Yine gereksiz forum kirliliği ve hiç kimseye faydası dokunamayacak ikili tartışmalar...

Bildiğiniz üzere, forum kurallarına aykırıdır bu durum. Birbirimize anlayış, saygı çerçevesinde ve kişiye değil konuya yorum yazmanız gereğini hatırlatırız...

Teşekkürler....!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...