kyhran

kyhran

Kayıtlı Üye
pantea sorumu buradan sorayım hemde kendi adımla acmıs oldugum baslığıma yazı yazmıs olayım.Sorum su:Aklımı kurcalayan cok eskiden gordugum ruyalarım var ve bir turlu unutamadım.Bu ruyalarıda yorumlarmısın yoksa yorumlayacagın ruyalar gunumuzde yani yakın gecmiste gormus oldugumuz ruyalar mı olmalı?

Pantea

Kayıtlı Üye
Istediginiz tarihe ait ruyalari paylasabilirsiniz ama lutfen tarihi belirtin yani yeni mi eski mi oldugunu.

kyhran

Kayıtlı Üye
Aksam ruyamda evlerin damlarında kurulmus bir balık pazarındaydım.Bu pazara girebilmek için bir tahta merdivenden cıkmak gerekiyormus.Bende bu tahta merdiveni kullanarak pazara çıktım.Yukarı cıktıktan sonra aklıma ailem geldi ve alacagım balıkların onların hosuna gidcegini dusundum.O sırada pazarda ilk balık satıcısına yaklastım ve irice bir balık aldım.Daha sonra tekrar merdivenin basına geldigimde asagıda iri yapılı iki kişinin bu merdiveni kaldırdıklarını gordum.Bu nedenle asagı inemeyecegimi dusundum.Ustelik beni gorebilecek olmalarına ragmen bana hiç dikkat etmiyorlardı ve yuzlerinde hafif tebessum vardı.Daha sonra yukseklik artmaya basladı en sonunda artık yeri goremez oldum ve tam bu esnada uyandım.Yorumlarınız icin simdiden tesekkur ederim.

Pantea

Kayıtlı Üye
Yasantinmizda kendinizi sorumlu hissettiginiz alanlar ve kisiler var bu sorumluluk duygunuz daha cok maddi konularla ilgili , maddi konularda kisisel gelisim saglamaniz yakin cevrenizdekiler icinde hayirli olacak dusuncesindesiniz,ama gelecekle ve arzuladiginiz bu gelisimle ilgili bazi suphe ve endiseleriniz var yolunuzda bor takim pruruzler oldugunu dusunuyorsunuz bu zorluklari nasil asacaginiz konusunda kesin bir fikriniz yok ve destegini almak istediginiz kisilerin size yeterli ilgiyi gostermediklerini dusunuyorsunuz.

kyhran

Kayıtlı Üye
pantea yorumunuz muhtesem ve cok tesekkur ederim.
Aksam da benzer bir ruya gordum.Bu ruyada su anda calıstıgım is yerine gidiyorum.Benden once bu is yerinde calısmakta olan bir abimi(gercek abi degil tabiki sadece kullanım geregi bizden buyuk insaları tanımlamak icin kendisinden bu sekilde bahsediyorum.)calıstıgım yere ait olan aracı cok dar bir alana park etmeye calısırken goruyorum.Gozleri asagıya yani aracın sag on lastigine dogru bakıyor beni gormuyor.Ben de ondan daha once varabilmek icin gorunmeden isyerine girmeye calısıyorum.Is yerine cıkmak icin kullandıgım merdivenler gunluk yasamımda cok kısa olmasına ragmen ruyamdaki merdivenler cıkmakla bitmiyor.Neyse is yerine vardıgımda 15 kat cıkmısım ve bu merdivenleri cıkmam yaklasık 1 saat surmus.
Ben sunu da merak ediyorum ust uste bir kac gundur merdiven goruyorum yada yukseklikle alakalı olaylar goruyorum.Bilinc altım bana bir seyler mi demek istiyor.Yoksa bu ruyalar haberci ruyalardan sayılabilir mi?

Pantea

Kayıtlı Üye
Bilinc altiniz isinizde ve yasantinizda sahip olmak istediginiz konumda olmadiginizi dusundugunuzu yansitiyor , rakiplerinizi geride birakmak ve daha iyi bir konuma gelmek daha yukseklere ulasmak arzunuz bu sekilde yansiyor ruyaniza .

kyhran

Kayıtlı Üye
Aksam ruyamda kırlık,yeşillik bir tatil beldesindeydim.Bu kırlık alanda bir merdiven cıkıyor karsıma .Merdiven tastan yapılmıs sağ ve sol yanlarında paslanmaya baslamıs korkulukları var.Merdivenin yaklasık 5 basamak kadar yukarısında yolu otlar tıkamıs,kapatmıs.Sanki o otları yolup merdivenden yukarıya çıkamayacağımı dusunuyorum.Sonra elime bir mermer veriyorlar.Uzerinde yazılar var.Ben ruyamda bu yazıları okuyorum ve ne kadar guzel sozler diye dusunuyorum(fakat uyandıktan sonra bu sozleri bir turlu hatırlayamadım.)Bu mermer blogu sol kolumun altına alıp merdivenlerden yukarıya cıkmaya niyetleniyorum.Ben 3 basamağa geldigimde dalların arasından 2 el cıkıyor.Bu ellerden birincisi dalları sağa diğeri sola dogru acarak bana yol acıyorlar.Bu ellerin kime ait oldugunu anlamak için yukarıya baktıgımda bir elin bir kac sene once vefat eden dedeme ait oldugunu goruyorum.Dedem pek güleç insan değildi yaşarken fakat rüyamda bana gulumsuyordu.Diğer elin sahibini ise tanımıyorum.Sonra kolumun altında tasıdıgımın bir mezar tasıolabileceğini farkediyorum.Bu sırada uyandım.

Pantea

Kayıtlı Üye
Ruyanizda gordugunuz kirlik ve yesillik alan hayatinizin olmasini istediginiz seklini simgeliyor yani guvenli basarili ve huzurlu , merdivenler sizin yukselme ve ilerleme yolunuzu ve arzunuzu simgeliyor , otlarla kapli olmalari bu yolda sorunlar oldugunu bunlari asamamakdan korktugunuzu anlatiyor , yolunuzu acan iki el ve dedenizi gormeniz hayatiniz icin secdiginiz yolda yakin cevrenin yaqrdimina ve yanisira doga ustu guclerinde yardimina ihtiyac duydugunuzu simgeliyor , hayatin ve olumun farkindasiniz ve en cabuk sekilde arzuladiklariniza ulasma cabasindasiniz.Kendinize guveniniz var ama yinede endiselere kapilmakdasiniz .

kyhran

Kayıtlı Üye
Dün akşam rüyamda kuzenimle birlikte loş bir koridorda yürüyoruz.Koridorun sonuna geldiğimizde önümüzde koyu gri bir kapı görüyorum.Kuzenim ‘Gel bak sana ne göstereceğim’ diyerek kapıyı açıyor.Bu kapıdan bir bahçeye çıkıyoruz.Bu bahçenin içerisinde pek çok yırtıcı kuş var.Pek çoğu uçuyor.Fakat gerçekte olduklarından daha büyük görünen 2 tane yırtıcı kuşun yerde olduğunu görüyorum.Bunlardan bir tanesi boz renkli bir baykuş ve diğeri de çok büyük bir şahin. Bu kuşlar yan yana ve Şahin baykuşun solunda duruyor.Baykuşun sağ gözü yaralanmış ve sanırım o gözü çıkmış üzerini deri kaplamış.Şahinse sağ kanadını baykuşun üzerine kaldırmış sanki baykuşu koruması altına,himayesi altına almış gibi.Daha sonra başımı gokyüzüne kaldırdığımda bir başka büyük yırtıcı kuşun üzerime geldiğini gördüm.Ne olduğunu tam bilemiyorum ama bana saldırdı.Ayakları saldırırken sanki daha çok uzuyor gibiydiler.Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Pantea

Kayıtlı Üye
Dün akşam rüyamda kuzenimle birlikte loş bir koridorda yürüyoruz.Koridorun sonuna geldiğimizde önümüzde koyu gri bir kapı görüyorum.Kuzenim ‘Gel bak sana ne göstereceğim’ diyerek kapıyı açıyor.Bu kapıdan bir bahçeye çıkıyoruz.Bu bahçenin içerisinde pek çok yırtıcı kuş var.Pek çoğu uçuyor.Fakat gerçekte olduklarından daha büyük görünen 2 tane yırtıcı kuşun yerde olduğunu görüyorum.Bunlardan bir tanesi boz renkli bir baykuş ve diğeri de çok büyük bir şahin. Bu kuşlar yan yana ve Şahin baykuşun solunda duruyor.Baykuşun sağ gözü yaralanmış ve sanırım o gözü çıkmış üzerini deri kaplamış.Şahinse sağ kanadını baykuşun üzerine kaldırmış sanki baykuşu koruması altına,himayesi altına almış gibi.Daha sonra başımı gokyüzüne kaldırdığımda bir başka büyük yırtıcı kuşun üzerime geldiğini gördüm.Ne olduğunu tam bilemiyorum ama bana saldırdı.Ayakları saldırırken sanki daha çok uzuyor gibiydiler.Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Oldukca dikkate deger psikolojik ogelerle dolu bir ruya bu kendi hakkinizda sikca kim oldugunuz yada olmaniz gerekdigi hakkinda dusuncelere daliyor gibisiniz , kisisel gelisiminiz sizin icin onemli gorunuyor , cevrenizdekiler tarafindan yada genel olarak baska insanlar tarafindan onaylanmaya ve takdir gormeye ihtiyac duyuyorsunuz , bir takim psikolojik sikintiniz oldugu yada sizin huzursuz ve endiseli olmaniza neden olan bazi dusunceleri zihninizde barindirdiginiz ruyaniza hakim renklerden anlasiliyor , bir sekilde bir nedenle baski altinda hissediyorsunuz , ic huzurunuz yok gibi , surekli tetikde olmak zorunda gibisiniz,sizi bu durumdan kurtaracak bir guce yada destege olan ihtiyacinizi bildiriyor bilinc altiniz bu ruya yoluyla , belkide bu ruh halinizin nedeni tamamiyla ozgur iradenizle secmediginiz bir tarzda yasantinizii surduyor olmanizdan kaynaklaniyor olabilir.
Ruyalarinizla bilikde ruyanin sizde yarattigi duygularida paylasirsaniz analizlerde daha yararli olacakdir.

kyhran

Kayıtlı Üye
Akşam rüyam da gri kare biçiminde duz fakat alanı fazla olmayan bir yüzeyin ortasında endiseli olarak cevreme bakıyorum.Önümde açık mavi ve yukarıya doğru uzanan bir hayli uzun merdiven var.Arkamdaysa rengi biraz daha koyu olan,aşağıya doğru inen mavi bir merdiven vardı.Sağ ve sol yanlarımdaysa siyah renkli uzun yürüyen merdivenler vardı.Her iki yürüyen merdivende de hareket etmeyen fakat aynı kişi oldugunu düşündüğüm yüzünü seçemediğim (yüzüne gölge düşüyordu) bir erkek vardı.Sol yanımda bulunan merdivende ki kişi sürekli ''Bunu bana nasıl yaparsın,şerefimi çiğnedin,beni mahvettin,bunu bana yapmamalıydın''gibi sözler soyluyordu.Sağ yanım da bulunan yürüyen merdivendeki kişi ise ''Bana yardım ettiğin için teşekkür ederim,borcumu ödediğin için teşekkür ederim'' diyordu.Sol yanımda ki yürüyen merdiven yaklaşırken sağ yanımdaki merdiven uzaklaşıyordu.Sol yanımdakinin sözlerini duyunca bir yandan bir kişiyi incittiğim için vicdan azabı duyuyordum bir taraftan da ne yapmış olabileceğimi anlamaya çalışıyordum.Sağ yanımda ki merdiven yaklaşırken iyilik yaptığım için içim huzur doluyor bir taraftanda ne zaman bu iyiliği yaptığımı hatırlamaya çalışıyordum.Önümdeki merdivene ulaşıp yukarı çıkmakta istiyordum fakat cesaret edemiyordum.Panik ve korku yaşıyordum.Daha sonra aşağı merdivenden bir kadın gelip arkamdan bana usulcacık ''Bu yaptıgını begendin mi?Bunu ona yapman ayıp olmadı mı?'' şeklinde beni suçlamaya başladı.O sırada uyandım.
Yorumlarınız icin simdiden tesekkur ederim ve ruyam da hissettiğim duygularımı da mümkün olduğunca aktarmaya çalıştım.Umarım yorumlarınız için faydalı olur.

Pantea

Kayıtlı Üye
Ruyaniz acik ve net bicimde son zamanlarda simdiye dek gecirdiginiz yasantiyi, gecmisinizi , kendi kisiliginizi , kisacasi kendinizi butunuyle mercek altina aldiginizi gosteriyor nasil biri oldugunuzu bilmek kendiniiz hakkinda bir fikir edinmek ve kendinize inanmak ihtiyaci duyuyor gibisiniz, kendinizi sorgulamaniza neden olan bir seyler olmus gibi belki bir kisi bir tavir yada bir olay bu ici hesaplasmaya neden olmus olabilir ,yada kendinizden kaynaklanan , kendinizden beklemediginiz olumlu yada olumsuz bir seyler kendinizi sorgulamaniza neden olmusdur.