Şifa Kapısını Aralamak

webmanx

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar,İnsanlar çeşitli sebeblerden dolayı hastalanabiliyorlar.Kimi ruhi bir hastalığa yakalanıyor,kimi vesvese hastalığına yakalanıyor veya kiminede şerli cinler (varlıklar) musallat olabiliyor v.s.Peki insanlar bu hasalıklara neden yakalanıyor.Bunun araştırılması gerekir.Bazı insanlar hastlığının hemen cinlerden geliğini zanneder,bu yanlıştır.Her ruhi hastalık vb. cinden kaynaklanmaz.Bazıları tıbbi olabilir,bazılarıda havas ilmini ilgilendiren hastalıklar olabilir.Bunun iyi araştırılması gerekir ve ona göre tedavi olunmalıdır.Özellikle ve insanların merak konusu olan cinler (varlıklar) da bazı hastalıklara sebebiyet verebilirler.Varlıklar insanlara belkide 1001 çeşit rahatsızlıklar verebiliyorlar ve bu varlıkların neden musallat olduğunu çoğu insan bilmez.Bu işte uzman olan bir kişi ancak bilebilir.İnsanlar bu varlıkların kendine musallat olma sebebini,kendinde veya bir başkasının müdahalesiyle mi olduğunu düşünmelidir.Kendisi onlara zarar vermiş olabilirmiydi veya rahmanın yolundan mı çıkmıştı veya kötü işler mi yapmıştı veya bir büyümü veya nazar mı isabet etmişti? bunları düşünmek gerekir.Her ne sebeb den oldu ise insan kendini bir sorguya çekmeli acaba ne yaptım diye? Eğer hatasını anladıysa kendisini düzeltmeli ve ALLAH'a dua ederek tevbe etmelidir.Başka bir müdahale ile oldu ise yine Rahmanın yolunda gitmeliyiz,ondan yardım istemeliyiz.Rahmanın yolunda olan bir insana büyü,nazar,cin v.b. hiç birşey isabet etmez.Siz tevbe edip ALLAH'ın yolunda giderseniz, ona iman edip salih amel işlerseniz hem selamette olursunuz ve hemde hasta iseniz Şifa kapısını aralamış olursunuz,En önemlisi cennetin kapısı size açılmış olur. ve zararlı kapılarda kapanacaktır.,Sadece cinli hastalıklarla sınırlı değil hertürlü hastalık ve müsbetler için ALLAH dan yardım istemeliyiz,çünkü ALLAH merhametlilerin en merhametlisidir.Kullarını koruyandır. çok esirgeyen ve bağışlayandır.Şifa verendir.Hastalara çeşitli havas uygulamaları yapılmaktadır.Bu uygulamalar ancak ALLAH kabul ederse şifa olur.Yukarıdaki açıkladığımız gibi ALLAH'ın yolunda gidersek yaptığımız havas uygulamaları kabul edilir ve başarılı sonuç verir.Bir insan üzerinde koruyucu muska takarak veya dua edip yardım isteyip sonrada günah işlemeye devam ederse,duası kabul olmaz ve takdığı muska etkisiz olur, koruma yapmaz ve o kişi ne yaparsa yapsın şifa bulamaz.Onun için önce kendimizi düzelterek,doğruyu,eğriyi,hakkı ve batılı ayırt ederek,helal ve haramın ne olduğunu bilerek yaşamalıyız.Tam bir iman ve ibadet ile ALLAH'a sığınmalıyız.Ancak o zaman yardım görürüz ve korunuruz,selamette oluruz,Şifa kapısıda her zaman açık kalır.ALLAH bizleri iyilerden eylesin.
( Hiç İyilerle kötüler bir olurmu )?
Şeytanın yolunda gidenler her zaman zararlı çıkmışlardır ve böylelerinin sonu ne acıklıdır.
ALLAH'ın yolunda gidenler her zaman kazanmıştır.ve ALLAH'ın yardımını görmüştür
.En doğrusunu ALLAH bilir.
ALLAH HAFIZ'dır. ŞAFİ'dir.Kullarını koruyandır,şifa verendir.

ibis73

Kayıtlı Üye
ALLAH HAFIZ'dır. ŞAFİ'dir.Kullarını koruyandır,şifa verendir.
amin amin amin