Bu Siyah Gölgede Ne ?

nybergsund

Kayıtlı Üye
Az önce nette gezerken karşılaştığım bu videoyu sizlerin yorumlamasını istiyorum.Gerçekten bu siyah gölge bir varlığa aitse kameralar da bu kadar net gözükebilir mi gerçekten merak ediyorum. İzlemek için tıklayın.

demonic

Kayıtlı Üye
İnsanların görmek için o kadar uğraştığı birşeyi kamera başarabilir mi?yada şöyle sorayım kamera insan gözünden esinlenilerek yapıldıysa aslımı makbuldür,sahtesi mi?varlıklar enerjiden oluşmuştur insanın ise aura adında bir enerji kalkanı vardır...madem kamera varlıkları çekebiliyorda insan aurasını çekemiyor?böyle olaylar insanların dini inançlarını sömürerek ün kazanmak isteyenlerin işi...

turuncudeniz

Kayıtlı Üye
güvenlik kameraları düşük çözünürlüklü olur ve normal kameradan daha yavaş kayıt yapar. yani normal kamera saniyede 24 resim çekiyorsa güvenlik kamerası 10 resim çeker. onun için kamera önünden geçen sinek, böcek gibi herhangi birşey kolayca böyle gölgeleri oluşturur.

nybergsund

Kayıtlı Üye
Yorumlarınız için tsk ler yalnız eğer izlediyseniz bu sizin dediğiniz gibi ne böcek ne de sineğe benziyor.Bilmem hatırlar mısınız semum filminde de filmin başında semum denen varlık aynı bu şekilde siyah bir gölge gibi hareket ediyordu evin içinde ben kamerada bu görüntüyü görünce ona benzettim.Hatta kameranın sahibi dikkat edersiniz biraz endişelenmiş bu görüntüleri izleyince bana sanki varlık görüntüsüymüş gibi geldi.

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Hiç kamera çekemez varlıkların enerji halini ya da fiziksel halini ve kendiniz diyorsunuz film diye o film filmi insan yapar.Filmdeki de gerçek değil yani ..Gerçeklik katmak için çeken kişi endileşenme numarası yapabilir unutmayın :)

mitos

Kayıtlı Üye
Bu konuda hazırlanmış belgeseller var. İnsanlar bu tür şeylere meraklıdır. Güvenlik kameraları önünde ipe bağlı bir oyuncak salladığınızda güzel bir varlık görüntüsü oluyor. Bir görünüp bir kayboluyor insana benziyor ama net seçilemiyor çünkü kayıt normalden daha yavaş yapılmş. Fotoğraflarda da toz taneleri flaş ışığını yansıtıp parlamalara neden oluyor. Böylece yine hoş bir varlık fotoğrafı oluyor... Kısaca evet o görüntüde bir "şey" var ama sandığınız "şey" olduğunu sanmıyorum.. Görüntü kare kare incelenirse ortaya çıkacaktır. Peki böyle bilindik bir gazetenin sitesinde bu görüntünün işi ne? "Tık alma kaygısı." Bu alanda çalışan arkadaşlarımdan biliyorum. Buna benzer bir çok görüntü bulabilirsiniz. Geçen yıllarda haberlerde bir uzaylı görüntüsü verildi "gerçek" denilerek. Sonuç 15-16 yaşlarında bir çocuk tavuk ve ekmek kullanarak kendi uzaylısını yapmış, görüntülemiş ve internette yaymış. Takdir ettim gayet başarılıydı. Askerler bile inanıp bölgede inceleme yapmış. 1hafta sonra haberlerde olay yine çıktı "yalanmış" dediler :) Çocuk itiraf etmiş "eğlenmek için yaptım herkes inandı." Kısaca her gördüğünüze inanmayın...

BayMajiÖğrencisi

Kayıtlı Üye
Ya yalan flan diyorsunzda ben 10 yaşlarmdayken flan gölge silüetler görüyordum. Şuan gormyorum oda komsmuz sayesnde o ryalarnda her gece duru görü olayı yaşyordu, evnde br sürü muska çktı ve cinlerle arada iletşm kurabliyorsu neyse burada anlatmak istedğim bu gölgeler illa shte olacak diye birşey yok ama hrkeznde dedği gbi kameralar insan gözü kdar iyi yaplmş şeyler değldir ve fotoshop vs ile bu tür şeyler gnmzde yaplabiliyor.

eeemreee

Kayıtlı Üye
Ya yalan flan diyorsunzda ben 10 yaşlarmdayken flan gölge silüetler görüyordum. Şuan gormyorum oda komsmuz sayesnde o ryalarnda her gece duru görü olayı yaşyordu, evnde br sürü muska çktı ve cinlerle arada iletşm kurabliyorsu neyse burada anlatmak istedğim bu gölgeler illa shte olacak diye birşey yok ama hrkeznde dedği gbi kameralar insan gözü kdar iyi yaplmş şeyler değldir ve fotoshop vs ile bu tür şeyler gnmzde yaplabiliyor.
Kimsenin senin dediğin şeye yalan dediği yok. Yalnızca kamera insanların görmek için çok uzun uğraşlar verdiği varlıkları görüntülemesi mantıksız olan. Bir dahakine daha dikkatli okuyun ve mümkünse Türkçe yazın.

BayMajiÖğrencisi

Kayıtlı Üye
emre Türkçe yazdım ve bende kameranın öyle bir cihaz olduğunu söylüyorum burda sende dzgünce okumalısın :)

gümüş

Kayıtlı Üye
Siyah gölgeler pek çok kültürde meraka neden olmuştur ve zaman zaman kişilerce tecrübe edilir, ne oldukları konusunda farklı teoriler var bazıları ölenlerin ruhu olduğunu bazı kişiler farklı enerj varlıklarının gözle algınabilen formu olduğunu savunur. Kuş biçiminde olanı sıklıkla tesadüf edilendir bazen sinek gibi küçük ama gölgesi nispeten daha büyük düşenleri vardır, bildiğimiz kadarıyla zararsızlardır ve büyük olasılıkla ortamdaki enerji dalgaları kucaklayıcı ise pır pır etrafta takılırlar. Başınıza gelirse panik yapmayın aksine mutluluğunuzu ya da yalnızlığını paylaşmaya gelmiş bir dost gibi karşılayın, varsa tütsü ikram edin yoksa neşeli bir gülüş atın, ve asla sizi üzmek istemediklerini bilin :)

MuratDeniz

Kayıtlı Üye
Banada paranormal bir olay gibi gelmedi. Sinek, böcek Ve hatta kedi bile olabilir. Belkide insanların uydurmalarıdır

nybergsund

Kayıtlı Üye
Videoyu dikkatlice izlediyseniz dükkan sahibinin açıklamalarına dikkat edin derim.Gecenin 00.15 inde odanın ışıklarının bir bölümü kendi kendine yanıyor bir de üstü üstüne tv açılıp son ses müzik çalıyor bunun üzerine konuşan kişinin abisi gelip inceliyor ortamı ertesi günde kamera görüntülerinde bu siyah gölgeyi görünce bunun üzerine yorum yapıyorlar.Bir de dikkat ettiyseniz eğer yere inince kuyruk şeklini alıyor diyor kamera görüntülerini inceleyen dükkan sahibi sanki gördüğü görüntünün adını koyamıyor.