Evde internet kablosunu varlıklar mı çekmiş olabilir?

Symbol.

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire
Dün akşam saat 3 suları ailemden herkes uyuyordu. Ben de her gece olduğu gibi bilgisayar başında sabahlıyordum işte kulağımda kulaklıkla yüksek sesli müzik dinliyordum. Birden bi ses duydum sanki yere sert bişey atılmış gibi. Ama kulaklıkla müzik dinlememe rağmen irkildim sesten ve sade ben duydum annemler duymamış. Sonra baktım internet gitmiş. Küçük bi alet var modem gibi hem telefon kablosu hem internet kablosu takılıyor oraya, babam bazen sabaha kadar oturmayım diye alıyor o aleti. Koridor falan karanlık ışık yanmıyor hiç, gittim baktım evet kablo çekilmiş. Ama babam çekseydi gidip direk yatmazdı herhalde baktım annem babam kardeşim uyuyor. kabloda dolabın arasına girmiş. Neyse dolabı kenara çektim kabloyu çıkarttım taktım falan annem kıpırtıma uyandı. Sordum siz mi çektiniz yok onlar değil. Kablonun kendi kendine çıkmasına imkan yok :S İyi saatte olsunlardan başka seçenek yok gibi gözüküyor da amaç ne ki internet kablosu ne alaka :D ben bir anlam veremedim sizce ? Ha bir de o sesi annemlerin duymaması da garip ben kulaklıklar varken duydum da sıçradım yerimden :S Hani varlıklı bir ev olmuş olsa o saate kadar oturup rahatsız etmiş olabilir miyim dicem ama daha önce böyle bir olayla karşılaşmadım

SeyyiD1109

Kayıtlı Üye
ülkemizdeki korku filmlerinin çoğunun cinler üzerine yapılması gibi insanlarımızda her şeyi onlarıın üzerine yoruyor...şimdi sen özel insansın muhtemelen,varlıklarda senin nette vaktini öldürmene dayanamamış olacaklar ki üşenmeden gelip kabloyu çektiler...sanal alemden başka alemlere geçmemeye dikkat edin sayın Symbol.

Symbol.

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire
Arkadaşım anlamadın sanırım. Başka seçenek var mı sence ben de bunu soruyorum işte. Kuruntulu, tetenek birisi değilim gayette sağlıklıyım. Ayrıca sanal alemle gerçek alemi ayırt edebilecek düzeyde birisi olduğumdan emin olabilirsiniz. İyi oku bence başka bir ihtimal yok gibi benim de komiğime kaçtı. Dikkat çekmek için, uyarmak için yapılmış olabilir mi diye merak ettim ben

canmert196

Kayıtlı Üye
varliklarla ayni mekanda yasiyoruz sadece alem varki vardir zaten eklemek istedim

Çınar

Kayıtlı Üye
Böyle bir ihtimal var elbette fakat doğal yollarla kablonun yerinden çıkmış olduğunu düşünmek daha doğru.
Örneğin, babanızın kabloyu bir önceki çekişinden sonra belki de düzgün olarak takılmamış olabilir?

Symbol.

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire
Valla onu bunu bilmem de bugün de oldu birşeyler :S Kahvaltıdan sonra arkam yemek masasına dönük bulaşıkları yerleştiriyorum, arkadan da çatal kaşık sesleri geliyor. Annem yardım ediyor sanıyordum masayı toplamama ama annem mutfakta değilmiş. Ama bayramdan beri cevşenimi takmadığımı farkettim boynuma bu yüzden olabilir diye düşündüm ben.

dokuz

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji Öğrencisi
"Sensörlü musluk daha ben ellerimi uzatmadan akmaya başlıyor acaba varlıkların işi mi?" Benzeri bir soru olmuş nasıl ki öncelikle musluğun sensörüne yönelmemiz gerekli müdahaleyi yapmamız gerekiyorsa aynısı senin sorunun için de geçerli arkadaşım.Öncelikle modemin kablosunun gerginliğini, o kutuyu koyduğunuz yerin sağlamlığını vs. düşünmeniz elle tutulur kanıtlara yönelmeniz gerekmektedir. Aynısı çatal kaşık sesleri için de geçerlidir. Yağlı bir tabağın üzerinden kayan çatal, tabağın köşesine sağlam bırakılmamış kaşık vs. olma ihtimali yüksek birçok neden sayılabilir. Ama yok illaki durum yine varlıklara bağlayacaksanız ki tahminimce varlıklardan kastınız cinler, eğer öyle ise emin olun dikkatinizi çekmek için uyarmak için daha kesin yöntemleri vardır.Tamam burası bir parapsikoloji platformu fakat buradaki insanlar mantıksız değiller.Sizinde öyle biri olmadığınıza inanıyor, yazımı yanlış anlamamanızı diliyorum.

Symbol.

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire
Haklısın 'dokuz' eski evimizde yaşadığımız olaylardan dolayı direk böyle düşündüm herhalde psikolojik olarak etkilenmişim. Yatır vardı temiz havlu ibrik falan hazırlardık

dokuz

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji Öğrencisi
Anladığına sevindim, sadece her olaya önce mantıksal yaklaşılması gerekliliğini betimlemek istedim aksi taktirde paranoyaya bile götürebilir bu durumlar bizi.

canmert196

Kayıtlı Üye
aslinda parapsikoloji anormal durumlar olarak tabir edilir fakat bizler icin deneyimleyenler icin bu normal bir durum haline gelir gunluk yasam gibi bir sey oncelikle varliklarda olabilir olmayada bilir bunun sizin yardiminizla bulabiliriz kimse size cikip kesinlikle kablo gerginlikten cikti diyemez ama bir kabloylanda kimse size varliklar diyemez oncelikle hayatinizi gozlemleyin bu tarz olaylara bakin sonrasinda bunu bizlerle paylasin yorumlarimizi yapalim bizler anaokulu ogrencisiyiz dusuncelerimizi siz kendinizde dusunun sonra bu isin universtesi olanlara uzmanlarla iletisime gecin bu siteye uye olan herkez az cok bilgi edinir okursa tabi ama bizlerin fikriyle degil uzman kisilerin fikirleriyle hareket edin eger varlik oldugundan cok supheleniyorsaniz yule bakim yapip size musallat durumu soz konusu olup olmadigini soyler net kesin cevap bu sekilde olur yoksa bir ihtimaller uzerinde doner ben baska bisey derim benden sonra yorum yazan bambaska bisey der. sevgi ve isikla kalin....

kıvep

Banlı Kullanıcı
Benimde kardeşim geçen yaz geceleri bilgisayarda çok oturuyordu bende o otururken modemin kablosunu çekmiştim sabah sen mi yaptın diye sorduğunda hayır hiç duymadım demiştim acaba annenlerinde benim yaptığımı yapması mümkün mü?

Symbol.

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire
Evet yatır vardı valla ama iyi niyetliydi yani bi zararı yoktu sade arada varlığını hissetiriyordu diyelim :D Ayrıca yok annemlerin yalan söylemesi söz konusu değil

kıvep

Banlı Kullanıcı
Yok haşa ben yalan attılar demedim