Kilo almak için telkin yahut mp3

Chaos

Kayıtlı Üye
Konularda gördüm zayıflamak için var fakat kilo almak için de böyle bir şey var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Chaos

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim baktım ama benim sorunum kilo alamamak bunun için bi şey arıyorum ben :))

StrangerMan

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim baktım ama benim sorunum kilo alamamak bunun için bi şey arıyorum ben :))

Merhaba
Her ne kadar sizi görmeden buradan yazmak yanlış olsa da "genel" olarak bir iki şey söylemek isyiorum. Öncelikle zor kilo alan biriyseniz, muhtemelen "ektomorf" tarzı bünyeniz var demektir.

Kilo almak denildiği zaman anlamamız gereken de, sağlıklı ve kalıcı kilo almak yani "kas olarak" kilo almaktır. Bu ise antrenman yapmak ve temiz beslenmek suretiyle olabilir. İnternette "ectomorph" ya da "ektomorf bünye" diye aratınca çeiştli sitelerden antrenman ve beslenme ile ilgili daha geniş bilgi alabilirsiniz.

Bunun dışında kilo aldırıcı bilmem ne otu 3 ayda 10 kilo aldırır vb şeylere inanmayın. Bunlar işe yarasa bile geçici ve sağlıksız kilo almanızı sağlarlar.

SAYGILAR

Chaos

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim evet bitkisel ürünler vs çok uzun yıllar kullandım fakat 4 yaşımdan beri zayıfım ve alamıyorum. Bi süre spor da yaptım ama dediğiniz gibi kilo değil kas oluyor yine de internetten araştıracağım söylediğiniz şeyi, tekrar teşekkür ederim :)

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Konularda gördüm zayıflamak için var fakat kilo almak için de böyle bir şey var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Zayıflamak için olan mp3 Sayın Urum tarafından hazırlanmış ve paylaşılmıştır. Kilo almak içinse henüz bir çalışma mevcut değil. Ancak Sayın SeyyiD1109 un da belirttiği gibi EFT den de faydalanabileceğinizi belirtmek istiyorum. Arzu ettiğiniz kiloya ulaşmanızı diliyorum. Kolay gelsin.

Sevgiler... :)

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
Beslenmenize dikkat edin. Kilo alamamanın en birinci mantığı alınan enerjinin harcanan enerjiden küçük ya da eşit olmasıdır düz mantık ile. Bu durumda ya çok enerji harcıyorsunuz ya da az besin alıyorsunuz. Yemek yiyemiyorsanız iştah açıcı bir şeyler kullanın tabii kısa süreliğine, alışkanlık olmasın. Zayıflığı çok büyük problem haline getirmeyin, eğer isterseniz kurtulabilirsiniz.

Kilo almadaki en birincil şart sağlıklı kilo almaktır. Pastaneye gidip önünüze geleni yerseniz de kilo alırsınız ama faydadan çok zararını görürsünüz. Spora başlayın. Beslenmenize çok dikkat edin. Öğünlerinizi küçültün ancak sık sık yiyin, günde 4-5 öğün. Her öğünde bir porsiyon tavuk ya da et yiyin, günde bir öğün 100-150 gr peynir içeren salata, kahvatıda 2 yumurta peynir vs yiyin. Bir öğünde 25 gr'dan fazla protein almayın, besinlerin protein içeriği genellikle ambalajlarında yazar, örnek olarak 100 gr tavukta ortalama 20gr protein vardır, yağı da azaltın. Yağ ve protein tok tutar. Yağ zaten ihtiyacınız olanı alırsınız her yerden, proteini de yeteri kadar alın zaten bir öğünde fazlaca yerseniz hem epey tok kalır hem de fazla olan proteini atarsınız. Eğer hiç iştahınız yoksa, Prakten adlı şurupu kullanabilirsiniz ancak sadece bir hafta kullanın, daha fazlasına gerek yok. Epey bir uyku şaşkınlık yapar dikkatli olun. Bunlarla beraber eczanelerde bebekler için satılan besleyici yiyeceklerden alabilirsiniz, onlar da faydalıdır örneğin Bulk gibi tozlar protein ve karbonhidrat içerir, bebek mamasıdır, yatmadan sütle içersiniz.

Zayıfların çoğu bunu psikolojik takıntı yaptıkları için bunları yazdım. Kurtulamayacağınız bir şey değil. Elbet ki iştah açıcı ilaç kullanmak çok da tavsiye değil, hatta yazdığım ilacın yan etkisidir iştah açması, antiallerjiktir, ama bozuk psikolojiden daha az zararlıdır sadece abartmayın. Astım vs. gibi bazı durumlarda kullanmak sakıncalıdır, almadan eczaneye sorun. Telkin cd'si bu sitede yok, bunları hazırlamak çok zaman ve emek isteyen işlerdir. Ancak bu işi profesyonel olarak yapan yerlerden ücret karşılığı aradığınız cd'yi kendi adınıza yapılmış halde temin edebilirsiniz. İyi şanslar.

thales

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Spora başlayın ,vücut geliştirme salonlarına gitmeniz mutlaka faydalı olacaktır. Sizinle ilgilenen hocalara sorunu söylediğinizde size mutlaka önerecekleri sey beslenme programına uymanız ve kiloluk halinde satılan protein tozlarıdır (cok faydasını göreceksiniz ,şart bence ). Ve mutlaka kendi bünyelerinde satılan markayı almanızı önereceklerdir ama atlamayın hemen eve gidin bi arastırın fiyat performans konusunda bi marka öne çıkacaktır. adını burada yazamıyorum isterseniz pm olarak bilgi verebilirim.
Kilo almak ve kas yapmak istiyorsanız protein tozu şart.
Mutlu günler.

Chaos

Kayıtlı Üye
Protein tozu kullandım 3 ay gibi bi süre spor salonuna da gittim benim iştah problemim de yok aslında yiyip yiyip kilo almayan cinstenim ve bu durum artık canımı sıkıyor. Kadınlar genelde genç görünmeyi sever ama herkesin "İnanmıyorum 20 yaşında olamazsın" sen demesi de bi noktadan sonra çok can sıkıcı :)
Şunu kullan bunu kullanların hepsini de yaptım neredeyse. Burada telkin yöntemini görünce bir umut diyerek açtım konuyu da aslında :)
-Astım dışında bi sağlık problemim de ama ...

Amazontanrıça

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben de çok zayıfım. Yemek yediğim zaman kilo alıyorum. Hormonlarımda bir problem yok fakat yemeklerden tiksiniyorum. Bu olay psikolojik olmaktan çoktan çıktı. Artık midem hemen hemen her şeyden midem bulanıyor. Üzülüyorum midem bulanıyor, yemek yiyorum midem bulanıyor. Benim illk önce bu problemi çözmem lazım. Mide hassasiyetimi nasıl azaltabilirim? Lütfen yardımcı olun. En azından bir fikir verin.

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Arkadaşlar ben de çok zayıfım. Yemek yediğim zaman kilo alıyorum. Hormonlarımda bir problem yok fakat yemeklerden tiksiniyorum. Bu olay psikolojik olmaktan çoktan çıktı. Artık midem hemen hemen her şeyden midem bulanıyor. Üzülüyorum midem bulanıyor, yemek yiyorum midem bulanıyor. Benim illk önce bu problemi çözmem lazım. Mide hassasiyetimi nasıl azaltabilirim? Lütfen yardımcı olun. En azından bir fikir verin.

Sayın Amazontanrıça bu sorun için uzman psikolog/psikiyatr desteği aldınız mı? Ne kadar süredir bu problemi yaşıyorsunuz?

codzombi

Kayıtlı Üye
Benim vücut yapım da ektomorf bende zayıf sayılırım,kilo alamıyorum . Bu sorunu kendim de bir türlü halledemedim .

Ruhsal olarak çeşitli çalışmalar yaptım yine başaramadım . Bu ektormorf yapılı olanların metabolizmaları çok hızlı çalışıyor . Aslında en sağlıklı vücut yapısı ektomorflarınmış. Yağlanmamak en iyisi. İleride sağlık sorunlarının çıkma olasılığı diğer yağlı vücutlu olanlara göre daha az bizim vücut tipimiz.

Şuan body salonuna gidiyorum, kas kütlesini artırmak için günlük yeterli beslen , daha sonra 1-1,50 saat süren çalışmanı yap yeter.

Protein tozu alma,protein tozu sana kilo aldırmaz ... Komplex olanlardan alacaksın, karbonhidrat-protein karışımı olan ama karbonhidrat daha fazla. Bu ektomorflorın sıkıntısı karbonhidratın az tüketilmesi,biz çok tüketmeliyiz yani . Ya da sadece karbonhidrat tozu alabilirsin, günde 4-5 yumurta yemek şartıyla =)

Aynı durumdayım o yüzden seni çok iyi anlıyorum :)