Fal Bakarken Durugörü

gamze_gonul

Kayıtlı Üye
İş
Yazarlık
Merhaba arkadaşlar;
Ben yaklaşık 4 yıldır kahve falı bakıyorum. Ancak asla profesyonel olduğumu iddia edemem. Son 1 yıldır fallara fincan kapalıyken bakıyorum. Ve o günden beri söyleyeceklerimi gözümün önüne gelen resim kareleri şeklinde görüyorum. Ancak gözlerim açıkken. Bir durugörü gibi. Bir an görüyorum ve kayboluyor. Ve ne söylesem genelde doğru çıkıyor. Bu bir durugörü müdür? Değilse nedir? Sizlere danışmak istedim.
Şimdiden teşekkürler.. :)

Chaos

Kayıtlı Üye
Ben de fal bakıyorum ve evet çok fazla şekil görmüyorum fincanda genelde olayları anlatıyorum...

gamze_gonul

Kayıtlı Üye
İş
Yazarlık
Ben de fal bakıyorum ve evet çok fazla şekil görmüyorum fincanda genelde olayları anlatıyorum...

Bende gördüğüm şekillere göre yormuyorum. Her ne olursa olsun (ki bu tarotta da böyledir) sezgi gücüne ihtiyacınız var.

Chaos

Kayıtlı Üye
Karşıdaki insanın enerjisi de çok önemli aslında, çünkü bazılarının falını çok net anlatabilirken bazı insanların fincanları çok üstünkörü olabiliyor :)

gamze_gonul

Kayıtlı Üye
İş
Yazarlık
Karşıdaki insanın enerjisi de çok önemli aslında, çünkü bazılarının falını çok net anlatabilirken bazı insanların fincanları çok üstünkörü olabiliyor :)

Karşıdan aldığınız enerjiye bağlı olarak görecekleriniz değişecektir. Aynı frekans meselesi birazda. Aynı gün içinde birine harika bakarken, bir diğerinin henüz bardağını eline almadan bakamayacağınızı anlıyorsunuz zaten.

Chaos

Kayıtlı Üye
Evet oluyor öyle bazen, bakasım gelmiyo bazı insanlara.

T

thadeus

Peki hiç kendine sordun mu ben neden bakabiliyorumda diğer insanlar bakamıyor diye.Hiç sana garip gelmedi mi bu durum.Sebebini sorgulamadın mı?

cevriye

Kayıtlı Üye
ben de kahve falı bakıyorum ama iki şekilde;
ilkinde telve sanki bir resimmiş gibi şekilleniyor bir tabloyu anlatır gibi net anlatıyorum.
ikincisinde sizde de olduğu gibi görüntüler geliyor gözümün önüne uyanıkken rüya görmek gibi.
ancak ne olduğu konusunda hiçbir fikrim yok :)

andrah

Kayıtlı Üye
Fal demişken el okumayı bilen var mıdır aramızda ? Forumda böyle bi konu bulamadım el falı diye araştırdım ama...

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Duru görü için gözünüzün kapalı olması şart değildir, film şeridi gibi görüntüler belirebilir veya belli semboller. Ayrıca sezgi yolu ile gelen bilgi varsa bu da duru seziye girer. Sesler duyarak bigi geliyorsa da duru işitidir.

Sitede el falı bakılmamaktadır, ayrıca yönetimin izni olmadan herhangi bir bakım yapmak ve baktırmak da yasaktır!

gamze_gonul

Kayıtlı Üye
İş
Yazarlık
Peki hiç kendine sordun mu ben neden bakabiliyorumda diğer insanlar bakamıyor diye.Hiç sana garip gelmedi mi bu durum.Sebebini sorgulamadın mı?

Ben bakıyorum diğerleri bakamıyor derken? Çevrede milyonlarca kahve falı bakan insan var. Bunun sorgulanacak ya da garipsenecek bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca bazı şeyleri istediğin kadar sorgula cevabını bulamıyorsun. Sana verilene şükretmek yeterli bence.

andrah

Kayıtlı Üye
Duru görü için gözünüzün kapalı olması şart değildir, film şeridi gibi görüntüler belirebilir veya belli semboller. Ayrıca sezgi yolu ile gelen bilgi varsa bu da duru seziye girer. Sesler duyarak bigi geliyorsa da duru işitidir.

Sitede el falı bakılmamaktadır, ayrıca yönetimin izni olmadan herhangi bir bakım yapmak ve baktırmak da yasaktır!

Hemen kızıyorsun sende :) fal baktırmak için yada bakım yaptırmak için sormamıştım ki (El okumayı faldan saymıyorum kendi nazarımda diğer fallarıda sevmiyorum zaten küçükken tarot kartlarına ne zaman baksam birileri beni izliyo gibi gelirdi o yüzden eskiden kalma bi iğrenme var bakanlar kızmasın ama ) ben sadece öğrenmek istiyorum el okumanın nasıl birşey olduğunu

T

thadeus

Ben bakıyorum diğerleri bakamıyor derken? Çevrede milyonlarca kahve falı bakan insan var. Bunun sorgulanacak ya da garipsenecek bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca bazı şeyleri istediğin kadar sorgula cevabını bulamıyorsun. Sana verilene şükretmek yeterli bence.

Ben şükredilmesi gereken mi verdi bu özelliği o yüzden sorguladım.Milyonlarca falcı dediğinin kaç tanesi gerçekten bakabiliyor ayrıca? Çoğu sahtekar sende hak verirsin ki :)

Katarina

Kayıtlı Üye
Sevgili andrah;

Bizler elimizden geldiğince saygı çerçevesi içerisinde yorumlarda bulunuyoruz.''sen'' diye bir hitapta ne bir moderatöre nede burada bir başkasına bulunmamalısnız.Karşınızda ki de size ''sen'' diye bir hitapta bulunur ise;hoş bir sohpet emin olmaz.Burada sevgili embriyonun Fal bakılmaz demesinin sebebi sizin yine iyiliğiniz içindir.Özel mesaj atarsınız ve sonucunda sizi siteden uzaklaştırmak zorunda kalır.Bunu kimse istemez o yüzden bunu tatlı bir uyarı olarak görün ve geçin.

Sevgili Gamze;

Fal bakımlarında ilk örnek cam küre olsun.Burada kullanılan küre tamamen araçtır.Siz isterseniz duvara bakar görürsünüz;isterseniz ve bu yönde yeteneğiniz var ise suya bakar görürsünüz.Fincanda aynı şekildir.

Enerjiyle bakıldığına inandığım tek fal çeşidi tarottur.Bundan peri tarotu;yada klasik tarotta diyebiliriz.Destenin kimseye verilmediği;verildiği andan itibaren sizin bakamadığınız bu kağıtlarda benim için çok özel bir enerji saklı.

Kahve falı için bunu söyleyemem.Tamamen sizin hissiyatınıza kalmış bir çok insanın şekil yorumladığı;aslında bakılacaksa sizin gördüğünüz şekilde duru görüyle bakılması elbette çok güzel.Bu yeteneğiniz geliştirilebilir bir yetenek.

Sevgiyle Kalın...

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Uyarı doğrudan size değil, genele yazılmıştır. Özellikle bu konunun içeriğinden dolayı bakım isteyecek kişiler olacağını tahmin ettiğimden dolayı uyarıyı yazma gereği duydum! Bakım istendiğinde, diğer üye iyi niyetle bile baksa site kurallarını ihlal ettiği için banlanır! Yani siteden uzaklaştırılır.
Kişilerin yeterlilik derecesini bilemeyeceğimizden ötürü, üyelerin güvenliği açısından alınmış bir karardır. Bakım sadece site sahiplerinden Yule tarafından yapılmaktadır. Bunun haricinde sitede Urum'un belli rep puanına ve +18 yaşa sahip üyelere yaptığı çakra-aura- duru görü (vizyon) inisiyasyonları olmaktadır. İnisiyasyonlar şuan yapılmamaktadır, başlayacağı zaman Enerji Okulu forumundan duyurusu yapılmaktadır.
Birde her hafta perşembe 23:00 te isteyen her üye ve yakınına şifa çalışması yapılmaktadır, katılım için herhangi bir şart aranmamaktadır.
Parapsikolojide herhangi bir alanda uzman olan ve sitede faydalı olacağını düşünen kişiler de yönetimle bağlantı kurarsa, moderatör alımı sırasında değerlendirmeye alınır. Ancak öncelikle sitede forum içeriğine uygun konular açmış, faydalı ve seviyeli yorumlar yapmış yani emek vermiş kişiler arasından tercih yapılır.
Yeri gelmişken yeni üyelerimizi bilgilendirmek istedim:) Sayın andrah, yine üstünüze alınmayın! Baştan uyarayım, genele yazdım :)

T

thadeus

Fal demişken el okumayı bilen var mıdır aramızda ? Forumda böyle bi konu bulamadım el falı diye araştırdım ama...

İlgini çekebilir diye söylüyorum :)

Şu ana kadar el falı konusunda ilim sahibi tek bir tanıdığım oldu.Birinin falına bakıp sende çok kötü şeyler görüyorum.Seninle özel olarak bir konuşalım dedi.Sonra bildiğim kadarıyla konuşmaya fırsat bulamadılar.Tanıdığım el falını baktıktan sonra baktığı kişi kısa süre içinde intihar etti.

Ancak...

Başka bir baktığınada 2 seneye kalmaz evleneceksin tarzı bir şey söyledi.Kız hala evlenmedi.

Yani fal gaybı bilmez.Olasılıklar üzerinden en yakınını söyler.

BeYaZ GeCe

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben de arkadaş çevresinde bakıyorum fallara ama bu sıralar hangi fincanı elime alsam hiç içimden gelmiyor bakmak. Fincan elimde kalıyor. Boş boş bakınıyorum nasıl anlatsam size bilmiyorum ki. Böyle olur ya arada evde oturuyorsunuzdur ve hiç birşey düşünmeden sadece bakıyorsunuzdur duvara düşünmediğinizin bile farkında değilsinizdir aslında. Odaklanamamak mı bu bilmiyorum. Fincanın elimde durmasını bile istemiyorum.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Arkadaşlar ben de arkadaş çevresinde bakıyorum fallara ama bu sıralar hangi fincanı elime alsam hiç içimden gelmiyor bakmak. Fincan elimde kalıyor. Boş boş bakınıyorum nasıl anlatsam size bilmiyorum ki. Böyle olur ya arada evde oturuyorsunuzdur ve hiç birşey düşünmeden sadece bakıyorsunuzdur duvara düşünmediğinizin bile farkında değilsinizdir aslında. Odaklanamamak mı bu bilmiyorum. Fincanın elimde durmasını bile istemiyorum.

İçinizden bakmak gelmiyorsa kendinizi zorlamayın, ısrar olduğunda, görev haline geldiğinde zaten sezgilerin devreye girmesi de zorlaşır. Yeteneğiniz varsa siz farkında olmasanız bile enerjinizin tuttuğu kişi hakkında sezgisel bir dürtüyle bakmak istersiniz.

Kahve falı bakmak da enerjiyle alakalıdır. Ancak kendi enerjinizi kullanmanızı önermem! Ya da varlıklardan farkında olmadan bilgi alabilirsiniz ve devamlı bakan kişi belli süre sonra onlara bağlanabilir.

Fala bakacağınız zaman:
- Öncelikle kendinize dua ile ya da ışık ile korunma kalkanı yapın,
- Ayak tabanlarınızdan aşağıya dünyanın çekirdeğine uzanan ağaç kökleri gibi enerji çıkışları olduğunu,
- Bu enerji ağlarının dünyanın çekirdeğine bağlandığını hayal edin.
- Gelen bilginin dünyanın çekirdeğinden geldiğine niyet edin.
Böylece ne kendi enerjinizi kullanırsınız ne de başka bir varlığın.

Bu bilgiyi kahve falı eğitimi almış bir arkadaşımdan öğrenmiştim.

gamze_gonul

Kayıtlı Üye
İş
Yazarlık
İçinizden bakmak gelmiyorsa kendinizi zorlamayın, ısrar olduğunda, görev haline geldiğinde zaten sezgilerin devreye girmesi de zorlaşır. Yeteneğiniz varsa siz farkında olmasanız bile enerjinizin tuttuğu kişi hakkında sezgisel bir dürtüyle bakmak istersiniz.

Kahve falı bakmak da enerjiyle alakalıdır. Ancak kendi enerjinizi kullanmanızı önermem! Ya da varlıklardan farkında olmadan bilgi alabilirsiniz ve devamlı bakan kişi belli süre sonra onlara bağlanabilir.

Fala bakacağınız zaman:
- Öncelikle kendinize dua ile ya da ışık ile korunma kalkanı yapın,
- Ayak tabanlarınızdan aşağıya dünyanın çekirdeğine uzanan ağaç kökleri gibi enerji çıkışları olduğunu,
- Bu enerji ağlarının dünyanın çekirdeğine bağlandığını hayal edin.
- Gelen bilginin dünyanın çekirdeğinden geldiğine niyet edin.
Böylece ne kendi enerjinizi kullanırsınız ne de başka bir varlığın.

Bu bilgiyi kahve falı eğitimi almış bir arkadaşımdan öğrenmiştim.

Evet bunlara uyacağım. Çok teşekkür ederim sevgili embriyo. :)