Varlıklar konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardım !

yeorim

Banlı Kullanıcı
mrb arkadaşlar öncelikle ben bu sitede yeniyim tesadüfen gördüm içeriği geniş ve düzeyli insanların olduğu bi yer buna katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.Konumuza gelicek olursak ben çok önceden beri gizeme meraklıyımdır bu varlıklarla ilgili şeyleri araştırırım merak işte 5 yıl öncesinden beri biraz içine kapanık oldum bunalımlı biri değilim ama sosyal faliyetlerde beni sıkar çok vesveseliyim namaz kılmaya çalışıyorum az çok ve namazda sık olmasada korku yaşarım sanki arkamda bişey varmış gibi bide istemsiz içinden konuşurum ama bi muhabbet şeklinde değil bi kaç cümle sanki konuşan ben değilim gibi yani istemediğim şeyleri söylerim bide bi gece kulağıma gene istemsiz konuşmalar geldi ama bu ses dıştan değil içten bazen istemediğiniz bi şarkı zihninizde döner ya onun gibi kısa süreliydi ama rahatsız edici bazen gözümü kapatınca korkunç yüzler görüyorum karanlık bir zeminde hareket eden surat bazen göz ama dediğim gibi anlık oluyor aileme karşı müsamakar değilim ufak bişeyde köpürüveriyorum ama nu tabiatımdan kaynaklanıyor olabilir asabi biriyim ama evimizde hep bi huzursuzluk var ailem biraz sorunlu arada atışıyolar banyo yaparken bi kaç kez izleniyo hissine kapıldım o yüzdende yıkanırken gözümü kapatmıyorum bunun için dalin aldım :) dediğim gibi çok sık olmasada böyle şeyler hissediyorum ekliyim çok önceden karaltı görüyordum yan taraftan geçiyomuş gibi bu göz yanılmasıda olabilir ve ben biraz evhamlı biriyim acaba düşündüğüm duruma mı maruz kalıyorum diye endişelenip bazende korkuyorum dini yönden bi sıkıntım yok dua ederim namaz kılmaya çalışırım haram helal konusuna riayet ederim yani çok da gevşek biri sayılmam şimdi sizce durumum ne benim ? bana yardımcı olucak biri var mı ?şüphem kalmasın size çok dua ederim elimden gelebilen bu çünkü şimdiden teşekkür ederim :)

fthbl

Kayıtlı Üye
Tefekkür eden insana vesvese yaklaşamaz.Onun için bol kitap okumanı tavsiye ederim,ister istemez okuduğun bilgileri zihninde tefekkür edersin.
Vesevese ile ilgili okunacak duaları zaten internetde kolaylıkla bulabilirsin.Vesvese ile ilgili bir önemli noktada üzerine düşüp gözünde büyütmemek.
Hastalıkda bile bu böyle,evham yaparsan hastalık ağırlaşır.Biri sana "noldu hastamsın yüzünün rengi kaçmış" dese,arkasından bir kaç kişi daha dese
sonra ciddiye almaya başlasan,aynaya bakmaya gidene kadar zaten panikden yüzünün kanı çekilir,sonra vücut direncin düşer daha çabuk hasta olursun.
Onun için zihninde bu tür şeyleri düşünüp düşünüp durma.

yeorim

Banlı Kullanıcı
Tefekkür eden insana vesvese yaklaşamaz.Onun için bol kitap okumanı tavsiye ederim,ister istemez okuduğun bilgileri zihninde tefekkür edersin.
Vesevese ile ilgili okunacak duaları zaten internetde kolaylıkla bulabilirsin.Vesvese ile ilgili bir önemli noktada üzerine düşüp gözünde büyütmemek.
Hastalıkda bile bu böyle,evham yaparsan hastalık ağırlaşır.Biri sana "noldu hastamsın yüzünün rengi kaçmış" dese,arkasından bir kaç kişi daha dese
sonra ciddiye almaya başlasan,aynaya bakmaya gidene kadar zaten panikden yüzünün kanı çekilir,sonra vücut direncin düşer daha çabuk hasta olursun.
Onun için zihninde bu tür şeyleri düşünüp düşünüp durma.
tefekkür etmek nedir cahilliğimi bağışlayın arapça kelimeleri birbirine karıştırırım hep ve diyorsunuz ki durumumda bi anormallik yok sadece vesvese öyle mi

bendekiben

Elit Üye
tefekkür etmek nedir cahilliğimi bağışlayın arapça kelimeleri birbirine karıştırırım hep ve diyorsunuz ki durumumda bi anormallik yok sadece vesvese öyle mi

Tefekkür; inceden inceye, tüm ayrıntıları gözönünde bulundurarak derin düşünmek, zihni yorarak işin bilincine varmak anlamlarını içerir. Kur’an’ın işaret ettiği ve bizlerden istenen tefekkür ise kısaca ; doğru düşünce yolu ile bilincin geliştirilmesi olarak tanımlanabilir. Kur’an’da, bir çok ayette insanlar tefekküre davet edilmekte ve tefekkür anlamını içeren pek çok kelime kullanılmaktadır. Biraz araştırırsanız tefekkür hakkında daha kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Ayrıca sayın yeorim, site kuralları gereği üyeler yazı rengini tek renk yani siyah kullanmak zorundalar.Bundan sonraki paylaşımlarınızda lütfen dikkat ediniz.Sevgiyle..

yeorim

Banlı Kullanıcı
Tefekkür; inceden inceye, tüm ayrıntıları gözönünde bulundurarak derin düşünmek, zihni yorarak işin bilincine varmak anlamlarını içerir. Kur’an’ın işaret ettiği ve bizlerden istenen tefekkür ise kısaca ; doğru düşünce yolu ile bilincin geliştirilmesi olarak tanımlanabilir. Kur’an’da, bir çok ayette insanlar tefekküre davet edilmekte ve tefekkür anlamını içeren pek çok kelime kullanılmaktadır. Biraz araştırırsanız tefekkür hakkında daha kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Ayrıca sayın yeorim, site kuralları gereği üyeler yazı rengini tek renk yani siyah kullanmak zorundalar.Bundan sonraki paylaşımlarınızda lütfen dikkat ediniz.Sevgiyle..
tefekkür bi nevi analiz yani anladım çok saolun daha yeniyim kusura bakmayın bilmiyordum ama bi daha dikkat ederim :)

fthbl

Kayıtlı Üye
Evet tefekkür derin düşünce ,yani Allah ın varlığına ve birliğine işaret eden afaki ve enfusi delilleri inceden inceye düşünme.
Tefekkür Allah ın Hakim ismine bakar.Ayrıca internetde çok güzel sohbetler var bu sohbetlerini dinlemek hem düşünce ufkunu açar hem maneviyatını
yükseltip huzur verir.Ben bir kaç isim vereyim google da aratırsan güzel sohbet videolarına ulaşabilirsin; Hasan Akar,Prof.Dr.
Şener Dilek,Necmi İlgen,Celal Nar,Ali Küçük.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Varlık konularında bilgi edinmenizi öneririm.
Bilgi edindikçe korkularınızın çoğunun asılsız olduğunu görürsünüz.
Tamamen geçmese de azalma olacaktır.

Ayrıca korunma adına birşeyler yapabilirsiniz.
Korunmak için dualı değişik formüller var.

Banyoda başınıza gelen bana da oluyor.
Siyah bir karaltı da gördüm. Ama napalım.
Banyo yapmaktan vazgeçecek halim yok başka şeyler düşünüyorum.
Size de bunu öneririm.

Banyodan çıkınca yapacağınız işleri düşünün.
Dersim var, ne çalışsam?
Arkadaşımla görüşecem ne giysem?
Odamı temizlesem mi? Nereden başlasam?
Size uygun basit birşey bulun. Sonra onun ayrıntılarını düşünün.
Derken bir bakmışsınız o banyo bitmiş bile.

gamze_gonul

Kayıtlı Üye
İş
Yazarlık
Banyoda şarkı söylemenizi önerebilirim :D
Karaltılar için bir göz doktoruna da görünmeyi deneyin.
Korkmayın da ayrıca. Siz korktukça üzerinize gelir böyle şeyler.
Her gece Yasin okuyun. Ayet-el Kürsi de bir zırhtır belirteyim.
Dini inancınızı belirttiğiniz için bu tür açıklamalar yaptım. Daha bir çok korunma yöntemleri var ama müslümansanız bunlara başvurabilirsiniz.
İyi forumlar.. :)

yeorim

Banlı Kullanıcı
Evet tefekkür derin düşünce ,yani Allah ın varlığına ve birliğine işaret eden afaki ve enfusi delilleri inceden inceye düşünme.
Tefekkür Allah ın Hakim ismine bakar.Ayrıca internetde çok güzel sohbetler var bu sohbetlerini dinlemek hem düşünce ufkunu açar hem maneviyatını
yükseltip huzur verir.Ben bir kaç isim vereyim google da aratırsan güzel sohbet videolarına ulaşabilirsin; Hasan Akar,Prof.Dr.
Şener Dilek,Necmi İlgen,Celal Nar,Ali Küçük.
çok teşekkürler ilginiz için bu dediğiniz isimleri araştırıcam sohbetlerini vakit bulabilirsem dinlemeye çalışıcam inş :)

yeorim

Banlı Kullanıcı
Varlık konularında bilgi edinmenizi öneririm.
Bilgi edindikçe korkularınızın çoğunun asılsız olduğunu görürsünüz.
Tamamen geçmese de azalma olacaktır.

Ayrıca korunma adına birşeyler yapabilirsiniz.
Korunmak için dualı değişik formüller var.

Banyoda başınıza gelen bana da oluyor.
Siyah bir karaltı da gördüm. Ama napalım.
Banyo yapmaktan vazgeçecek halim yok başka şeyler düşünüyorum.
Size de bunu öneririm.

Banyodan çıkınca yapacağınız işleri düşünün.
Dersim var, ne çalışsam?
Arkadaşımla görüşecem ne giysem?
Odamı temizlesem mi? Nereden başlasam?
Size uygun basit birşey bulun. Sonra onun ayrıntılarını düşünün.
Derken bir bakmışsınız o banyo bitmiş bile.
evet araştırıyorum bu tür şeyleri ama korunma yollarını sadece onun haricindeki şeyler beni alakadar etmez mümkünse benden ırak dursun :) ama bu tarz şeyleri merak edip sık sık adını zikretmek araştırmak onlar için bi kapı aralarmış onlarda bu vesileyle hayatınıza dahil olurlarmış ben böyle bi şey olsun istemiyorum saolsun bizim ev halkı da pek bi meraklıdır dakka başı muhabbet açarlar şizce böyle bişey var mıdır kahve falı bakıncada oluyormuş duyduğum kadarıyla

yeorim

Banlı Kullanıcı
Banyoda şarkı söylemenizi önerebilirim :D
Karaltılar için bir göz doktoruna da görünmeyi deneyin.
Korkmayın da ayrıca. Siz korktukça üzerinize gelir böyle şeyler.
Her gece Yasin okuyun. Ayet-el Kürsi de bir zırhtır belirteyim.
Dini inancınızı belirttiğiniz için bu tür açıklamalar yaptım. Daha bir çok korunma yöntemleri var ama müslümansanız bunlara başvurabilirsiniz.
İyi forumlar.. :)

her zaman okuduğum 2 korunma duası var sıksık felak nas okurum yani her namazda ayetel kürsinin son kısmını okurum yatmadan önce sokağa çıkarken odamda da küçük bi şişede sirke var sanırım bundan pek hazzetmiyorlarmış önlemlerim var allaha şükür sadece kendimi rahatlatmak için bu konuyu açtım korkumun mantıksızlığını anlamam için saolun sizlerde beni gaza getirecek yorumlar yapmadınız aklı selim insanlarsınız teşekkürler size bi şey sormak istiyorum farklı bir inanç derken temelde semavi dinler afrika yerlilerinde olduğu dibi pagan dinler var benim bildiğim ama bu forumda değişik şeyler görüyorum ve anlam veremiyorum şeytana tapınanlar , cadılıkla ilgili şeyler ve şu söylem ışıkla kalın bunlar nedir kısaca açıklar mısınız size zahmet vermek istemem