Meleklerle İlgili Merak Edilenler Ve Ön Bilgi

Nyx

Kayıtlı Üye
Bu yazıyı okumadan önce sizlere birkaç şey söyleyeceğim. Öncelikle bu yazı her dine ve inanca açık bir yazıdır, kesinlikle seçme bir dine veya özel olarak belirtilmiş bir inanca yönelik bir yazı değildir. Yani hangi dine, inanca sahip olursanız olun bu yazıyı okuyabilirsiniz. Belirteyim, yazdıklarım kendi bilgilerim ve okuduğum birkaç yazarın eserlerinden aldığım bilgilerle yapılmış bir derleme yazısı. Bir de birşey daha var, Siz evren, Tanrı, yaratıcı zeka, kuantum alanı.. Siz bu büyük güç olarak neye inanıyorsanız, Tanrı kelimesi yerine o sözcüğü koyarak okuyun. Formaya değil, öze odaklanın. Zaten bunun bir önemi yok yazıda, çünkü yazının amacı o büyük gücü anlatmak değil. Ben yazarken Tanrı kelimesini kullandım, siz neye inanıyorsanız onu koyarak okuyun. Konuya tamamen objektif bir yanla yaklaşarak anlattım. Bir de benim yazdıklarım yeni öğrenilip yazılmış basit bilgiler değil, uzun bir araştırma ve eğitim sonucu yazılmış bilgiler. Şimdi bu konularda anlaştıysak, asıl konuya başlayabiliriz.

"Melek" denilince aklınıza ilk ne gelir ? Bembeyaz kanatları olan üç boyutlu bir varlık mı ? Yoksa gözlerinizi kamaştıran muhteşem bir ışık mı ? Peki melek ne demektir ? Gerçekte nedir?

" Melek " kelime anlamı olarak mesaj getiren demektir. Bazı kaynaklarda " Saf Işık " olarak da geçer. Tanrı'nın saf ışıkla yarattığı nur dolu varlıklardır. Meleklerin görevi, Tanrı'nın dediklerini yerine getirmek ve tam da kelime anlamı gibi mesaj vermek.
Herkesin en az iki koruyucu meleği vardır. Aynı zamanda sayamadığımız kadar baş melek ve bu baş meleklerin de farklı görevleri vardır. Meleklere verilen görevler farklıdır, ve her biri görevini tam anlamıyla yerine getirirler. Onlar yerde, gökte, her yerde ve vazifelerini eksizsiz ve tam anlamıyla gerçekleştirirler. Bu görevlerini yerine getirmeleri için Tanrı meleklere birtakım özellikler vermiştir.

Meleklerin Özellikleri
- Tanrı'ya ibadet ederler ve hiçbir zaman bundan vazgeçmezler. Asla Tanrı'ya karşı gelmezler.
- Melekler koşulsuz sevgi duyan varlıklardır. Onlarda " ego " denilen şey yoktur.
- Özgür iradeleri yoktur, yani karanlık yolda ilerleme gibi bir seçim yapamazlar. Kötülükle kesinlikle bir bağ kuramazlar.
- Erkeklik ve dişilik özellikleri yoktur. Meleklerin belirli bir cinsiyetleri yoktur ama bazı Baş Meleklere özelliklerinden dolayı cinsiyet özellikleri varmış gibi bakılır. Örneğin Baş Melek Mikail ( Michael ) Koruyucu bir baş melektir ve keskin bir kılıcı vardır, bu nedenle insanların aklında hep "erkek" imajı taşır.
- Melekler insanlar gibi " yeme, içme, uyuma, cinsel ihtiyaç " gibi ihtiyaçlara sahip değildirler. Ayrıca gençlik ve yaşlılık gibi kavramlar onların yaratılışında yoktur.
- Zaman ve mekandan bağımsızdırlar, bu nedenle istedikleri zaman istedikleri yerde olabilirler.
- Nurdan, saf ışıktan yaratılmışlardır.
- Kanatlara sahip olmaları tartışılır bir konudur ama insanların geneli onları kanatlı varlıklar olarak kabul eder. Bazı kaynaklar ise bu kanatların bildiğimiz tüylü kanatlar gibi olmadığını söyler, ama bence meleklerin kanatlı olup olmamasının bir önemi de yoktur.

" İyi güzel de, melekler bana nasıl yardım edebilir ki ? Bana ne onlardan ! " mı diyorsunuz ? İşte olay burada başlıyor. Melekleriniz, ilk nefesinizden son anınıza kadar sizlerle. Onlar her zaman yanınızdalar. Sizi korumak, tavsiye vermek, sevgi dolu sözler söylemek, size cesaret vermek, gerektiğinde sizi avutmak ve yardım etmek için varlar.
Bazen zor anlarımızda kafamızı kurcalayan birçok soru vardır, ve cevaplarını bulamayız. O zaman hemen içsel dünyamıza bakarız bu cevapları bulmak için. Kimisi kalbimin sesi der, kimisi içsel doğrum der, kimisi ilahi rehberim der, Kimisi ise Tanrı'nın güçlü sesi der.. Bu böyle uzayıp gidebilir. Elbette ki bu inançlara, dinlere göre değişebilir ama unutmamamız gereken şey, melekler her dinde mevcuttur. İşte size doğru yolu fısıldayan o sevgi dolu ses, yumuşak fısıltı meleklerimizden geliyor çoğu kez. Biz de buna bir isim veriyoruz. Kalbimizin istediklerini gerçekleştirmede bizi usul usul itenler de onlar. Mesela o gün pikniğe gideceksiniz ve içinizden bir ses gitmemeniz gerektiğini söylüyor, ya da iyi şeyler hissetmiyorsunuz. Önemsemeden gittiğiniz piknikte, çayınızı keyifle yudumlarken bir bakıyorsunuz ki yağmur başlamış. Tüm keyfiniz kaçar ve aşırı derecede sinirlenirsiniz öyle değil mi ? Ama kızmayın, melekleriniz sizi uyarmıştı.
Melekleri Tanrı'nın sevgi düşünceleri olarak düşünebilirsiniz. Melekler Tanrı'nın bize uzanan sevgi dolu elleridir. Aslında, biz insanların öz yaratıcıyla yani Tanrı'yla, evrenle,İlahi rehberlikle ( ve sizin de inandığınız diğer şeylerle olan ) en güçlü bağımızdır melekler. Ve hep öyle kalacaklar.
Peki melekler neden burdalar ? Bize yardım etmek için. Dünya'ya barışı, huzuru ve mutluluğu getirmek için. Bunun için mi ? Evet bunun için.

Kötü Melekler
Burda " kötü " kelimesi herkese göre değişir tabi, ama benim demek istediğim kendi özgür iradelerini Tanrı'ya vermek istemeyen, ona karşı çıkan karanlık varlıklar. Zaten karşı çıktıktan sonra melek olmaktan çıkıyorlar. Çünkü hatırlarsanız melekler saf ışık ve sevgiden oluşan varlıklardır. Dinlerin ve inançların bir kutsal kitabı, kaynağı veya bir rehberi vardır. Her ne olursa olsun bu kaynaklar karanlık için çalışan varlıklardan söz eder. Bunlara kötü yani " düşmüş melekler " de dahillerdir. Ayrıca daha pek çok varlık karanlık için hizmet ederler. Bazı insanlar bu varlıklardan korkuyor ve onlardan nefret ediyor, bazı insanlar ise onların gösterdiği yoldan ilerliyorlar. Tabi ki bu tamamen seçim meselesi. Herkes birbirinin inancına saygı duymalı deyip bu bölümü de geçiyorum.

Meleklerden Yardım İstemek
İşte gelelim asıl meseleye. Şimdi ben sizin karşınıza geçip " Yaşadığın sıkıntı, zorluk her ne olursa olsun, meleklerinden yardım isteyebilirsin çünkü onlar sana yardım etmeye hazırlar. Onlardan her türlü yardımı isteyip tüm sıkıntılarından kurtulabilirsin, hemde karşılıksız. " desem tepkiniz ne olurdu ? Bekleyin ben söyleyim, bazılarınız " Hadi canım sende sallama, ne melekleri ? " diyeceksiniz. Bazılarınız "Ee sıradaki ne ? Külkedisi ne zaman prensese dönüşecek ? " diyeceksiniz, bazılarınız tamamen saçmaladığımı düşünecek, belki hafiften küfredeceksiniz ve hatta.. Durun durun sakin olun. Elbette aranızda hala konuyu merakla okuyanlar vardır ama sizden istediğim konuya tarafsız yaklaşıp okumaya devam etmeniz.
Melekler, size yardım etmeye hazır varlıklardır ve uzun zamandır bunun için bekliyorlardı. Onlar size seve seve yardım edecekler, çünkü onların işi bu ! Size yardım etmek. Şimdi şöyle düşünebilirsiniz, " Bugüne kadar yaşadığım sıkıntılarda, problemlerde, neden gelip de yardım etmediler o zaman ? " Böyle düşünmeniz çok normal, haklısınız ! Ancak bir mesele var, melekler insanların özgür iradelerine karışamazlar, yani onlardan istemeniz şart.
Peki nasıl yardım isteyeceğiz biz bu meleklerden ? Çok basit ! Bunun bir önemi yoktur, istediğiniz gibi isteyin. İster içinizden söyleyin, ister yüksek sesle söyleyin, isterseniz şarkı söylerek isteyin, onlar sizi her şekilde duyarlar. Bazı insanlar meleklerden yardım istemek için ritüel gibi törenlere ihtiyaç duyarlar, onlardan yardım istemeniz için ritüel veya törenlere ihtiyacınız yok ama isteyen bunu da yapabilir.

Şimdi ben size bunları kısaca anlattım, anlattım ama bazılarınızın hala kafasında sorular var biliyorum, şimdi meleklerle ilgili kafanıza takılan sorular neler, daha da önemlisi cevaplar neler gelin bir bakalım.

1) Meleklerden Kimler Yardım İsteyebilir ?
Herkes ! Bunun bir sınırlandırılması yoktur. Bazıları sadece "özel" olarak nitelendirdikleri kişilerin isteyebileceğini düşünür. Kimisine göre imanına bağlı ve dindar olan kişilerdir, bazılarına göreyse çok az günahı olan ve tamamıyla sevgiye teslim olmuş kişilerdir bu " özel " kişiler. Ancak belirtmeliyim ki, bugüne kadar yardım isteyip de yardım alan kişilerin çoğu dindar değildi. Zaten evrende " özel " diye birşey yoktur, çünkü evrende sınıflandırma diye birşey yoktur. Bu nedenle bunu çok kurcalamadan meleklerinizden rahatlıkla yardım isteyebilirsiniz.

2) Ama Ben Çok Günah İşledim, Çok Yanlış Yaptım, Yine de Melekler Bana Yardım Ederler Mi ?
Meleklerden yardım almayı hak etmediğinizi mi düşünüyorsunuz ? Şimdi hemen kurtulun o düşüncenizden ! Melekler kesinlikle ama kesinlikle ayrım yapmazlar. Siz ne kadar hata yapıp, ne kadar hak etmediğinizi düşünürseniz düşünün, bu melekler için önemli değildir, onlar size her koşulda yardım eder.

3) Meleklerden Yardım İstersek Tanrı'ya Şirk Koşmaz mıyız ?
Evet, en çok merak edilen sorulardan biri de budur ve birçok insan yalnızca Tanrı'dan yardım istemesi gerektiğini düşünür. Böyle düşünenlere gerçekten kızmıyorum, çünkü meleklerle ilk tanıştığım zaman ben de bu sorunun cevabını çok merak ediyordum. Ve içim hiç rahat değildi, kendimi dinimden uzaklaşmış biri gibi hissetmeye başlamıştım. Eğer sizde böyleyseniz bu işe bir dur deyin. Çünkü aslında olay bunun tam tersi. Çünkü melekler her zaman Tanrı'nın sevgi dolu yolunu gösterirler. Meleklerle çalışmak, onlardan yardım almak Tanrı'ya şirk koşmak demek değil. Evet, kutsal kitaplarda " Yalnızca Tanrı'ya ibadet edin, yalnızca ondan yardım isteyin " diyor biliyorum, çünkü bu işin en son yeri kutsal kitapların sözleri. Ama bir bakın, biz putlara mı tapıyoruz ? Ya da farklı bir yaratıcıdan mı yardım istiyoruz ? Peki meleklere ibadet mi ediyoruz ? Hayır ! Melekleri yaratan, onları bizim yanımıza gönderen zaten Tanrı ! Neden yardım istemeyelim ki ? Bunu şöyle düşünün, günlük hayatta insanlardan yardım istiyorsunuz, yetkililerden, görevlilerden.. Peki neden onlardan yardım isterken bu konu aklınıza gelmiyor ? " Ne alakası var canım, aynı şey mi ! " demeyin. Yardım dilemek, yardım dilemektir. İnanın bana, zaten bunu yapmamız yanlış olsaydı melekler bize yardım etmezlerdi. " Ya yardım etmiyorlarsa ? " demeyin. Deneyin ve kendiniz görün. Hala içiniz rahat etmiyorsa, Tanrı'dan meleklerinden yardım istemek için izin isteyin. Ve sadece dileyin.

4) Peki Neden Direk Tanrı'dan Yardım İstemiyoruz ?
Melekler şöyle cevap veriyor bu soruya, " İster Tanrı'dan yardım isteyin ister meleklerden, isteyin yeter. " Öncelikle şunu söyleyim edilen tüm dualar her şekilde zaten Tanrı'ya gidiyor. Onun ne zaman, nasıl olacağı Tanrı'ya kalmıştır. Çoğu kutsal kitapta Tanrı insanların ondan herşeyi isteyebileceğini ve onlara çok yakın olduğundan bahseder. Ve bu doğrudur. Ama bazen insan bir otele gittiğinde " Tanrı'm/Allah'ım lütfen bana manzaralı bir oda ver " diyemiyor, ya yanlış bir dilekte bulunduğunu ya da bencillik ettiğini sanıyor. Yani Tanrı'ya kötü görünmekten korkuyor. Ve bu tür durumlarda meleklerden yardım istiyorlar. Sonra da manzaralı odalarına gidip kahve içiyorlar. Öncelikle kendinizi Tanrı'ya yakın hissetmiyorsanız Tanrı ile aranızdaki bağı gözden geçirin derim ben. Çünkü ondan herşeyi isteyebilirsiniz. Dediğim gibi ister Allah'tan isteyin ister meleklerden. Kendinizi hangisine daha yakın hissediyorsanız ondan isteyin. Elbette dua ederken bir his farklılığı yaşayabilirsiniz. Mesela ben Tanrı'ya dua ederken onu yücelten tüm sıfatları kullanırım ve evreni yaratandan birşey istediğimi bilerek dua ederim. Ama meleklerimden birşey isterken sanki çok yakın bir dostumdan, güvenerek birşey istiyormuşum gibi hissederim. Herkese göre değişir, siz isteyin ve aradan çekilin en iyisi.

5) Peki Hayat Bu Kadar Kolay Mı ? İste Ve Oluversin, Aman Ne Güzel !
Bu soruyu soranların bir kısmı kızgın. Çünkü onlar hayatta mücadeleye inanan, herşeyin çok çalışmakla ve alın teri dökmekle elde edileceğini düşünen ve çok çalışıp istediğimiz için varımızı yoğumuzu ortaya koymazsak ona asla kavuşamayacağımıza inanan insanlar. Saygı duyarım, ama bilmenizi istiyorum ki hayat aslında çok kolay. Elbette yaşayacağımız problemler olacak, ama zaten problemler hayatın bir parçası. Bu problemlerden gerekli dersi çıkardığımızda ve sevgi duyarak yolumuza devam ettiğimizde karşılığı hep güzel olur. Ve bu tür sıkıntılı dönemleri daha kolay geçirebilmek için meleklerimiz her an bizim yanımızdalar. Ben mücadeleye inanmıyorum. Çünkü mücadelede bir şeyler hep zordur, zorluk vardır. Ama aslında evrende " zorluk " diye bir kavram yoktur. Hayatı zor hale getiren ve herşeyi zora sokan da bizleriz aslında, biraz daha objektif yaklaşırsak bu konuya, aslında yaşamın çok kolay ve güzel olduğunu fark ederiz. Yaşadığım zor dönemler ise hepimizin birer sınavıdır ve önemli olan bu dönemleri rahatlıkla atlatmak. Bu nedenle melekler, sizden tüm kalıplarınızı, inançlarınızı bir kenara atıp istemenizi istiyor, çünkü olacak ! Duanın gücünü inanmayı seçmeniz sadece sizin yararınıza olur, inanın.

6) İstiyorum Ama Yardım Alamıyorum ? Hani Tüm Dualar Kabul Olurdu ?
Eğer meleklere inanmayı seçip ondan yardım istediğiniz halde yardım alamıyorsanız bunun çeşitli nedenleri vardır. Öncelikle meleklerden yardım isterken nelere dikkat etmeliyiz buna bir bakalım.

• Onlardan yardım isterken, yürekten yardım isteyin. Dileğinizi kalpten istemelisiniz.
• Onlardan yardım isterken, içinizde biraz mutluluk ve sevgi olsun. Eğer hiçbirşeyin değişmeyeceğine inanarak ve üzgün bir halde isterseniz olmaz. Gülümseyin ve işi onlara bırakın.
• Belirli bir konuda yardım isteyin. Yani " Meleklerim bana her konuda yardım edin ! " demeyin. İsteyeceğiniz belirli bir konu olsun.
• Yardım isterken onlara güvenin. Eğer yardım isteyip de " Hani kaç gün oldu, daha gerçekleşmedi.. ", " Ya istedik de, imkansız be nasıl gerçekleşecek ki.. ", " Ne zaman olacak, nasıl olacak, olacak mı ? " gibi soruları süzerkli zihninizde canlandırırsanız ve aynı zamanda egonuzun tuzaklarına yakalanıp aklınızda bin türlü negatif düşünceyle isterseniz, meleklerinizin önüne bir duvar örersiniz ve onlar size yardım edemezler. En iyisi, yardım isteyin, sonra da unutun gitsin.
• Eğer acil bir yardım istiyorsanız, o zaman yardım istedikten sonra derin derin nefes almaya başların. Çünkü melek enerjisi insanlara nefes yoluyla taşınır. Mesela bir eşyanız kayboldu ve onu ararken yardım istediniz. O zaman derin derin nefes alıp verin ki onların enerjisi size gelebilsin.
Eğer bunları yaparsanız melekleriniz size yardım ederler. Ve genellikle o dileği unuttuktan sonra, en beklenmedik anda gerçekleşir dilekleriniz çünkü o dileği engelleyecek hiçbir düşünce, duygu, blokaj yoktur artık. Ancak bazen ilk adımı sizin atmanız gerekebilir. Birini aramanız ya da birini ziyaret etmeniz gerekebilir, eğer böyle birşey yapmanız gerekiyorsa sezgilerinize ve algılarınıza kulak verin.

7) Peki Ne Zaman Olacak ?
Ne zaman ve nasıl olacağını en iyi Tanrı bilir. Evrende her şey İlahi bir düzenlemeyle işliyor. İlahi zamanlamayla yerine geliyor tüm dileklerimiz. Bu nedenle ne zaman ve nasıl olacağını kesinlikle Tanrı’ya bırakmalı ve bunları düşünmemeliyiz. Bilelim ki tüm dilekler en hayırlı zamanda yerine gelir.

8) Ya Dileklerim Benim İçin Hayırlı Değilse ?
Endişelenmeyin. Sizin için her şey en hayırlı zamanda, en hayırlı mekanda, en hayırlı şekilde gerçekleşecek. Bundan emin olabilirsiniz.

9) Her Dua Kabul Olur Mu ? Peki Ya Bizim İçin Hayırlı Olmayan Dualar ?
Hayırlı Olmayan Dua diye bir şey yoktur. Evet her dua kabul olur, en hayırlı bir şekilde. İncil “Dileyin, size verilecektir" der. İslam’da Ümmetin, sahabilerden sonra en büyük ferdi İmam-ı Rabbânî hazretleri, “ Allah vermeyeceğini istetmez “ buyurur. Aydınlığı seçen her kutsal kitapta dua etmek desteklenir ve duanın kabuluyla mücdelenir.

10) Ya Benimle Çalışan Varlıklar Melekler Değilse, Ya İstenmeyen Varlıklardan Yardım Alıyorsam ?
Öncelikle şunu söyleyim, " Lütfen meleklerim, gelin ve bana şu konuda yardım edin !" dediğinizde size yardım eden melekler Tanrı'nın size yolladığı ışık dolu meleklerdir. Yani birşey dilediğinizde size yardım eden melekler saf ışık dolu olan melekler. Zaten bir baş melekten yardım istediğinizde size yardım eden bir baş melektir, yani her şekilde güvendesiniz içiniz rahat olsun. Meleklerle çalışırken farklı bir varlıkla karşılaşmanız olanaksız. Hala içiniz rahat değilse, koruyucu meleklerinizden sizi istenmeyen varlıklardan korumasını isteyebilirsiniz.

11) Acil Durumlarda Yardım İstediğimde Beni Gerçekten Duyup Tam Zamanında Gelirler Mi ?
Evet evet evet. Hatırlayın ne demiştim, melekler zaman ve mekandan bağımsız varlıklardır. Siz onlardan yardım istediğiniz an yanınızdadırlar. Hatta onları aklınızdan geçirirken bile yanınızda bitiverirler ve sizi her şekilde duyarlar, güvendesiniz.

12) Meleklerimden Her Konuda Yardım İsteyebilir Miyim ? Ve Onlar Beni Seviyorlar Mı ?
Evet, her konuda, aklınıza gelebilecek her konuda yardım isteyebilirsiniz. Ve onlar sizi seviyorlar çünkü melekler koşulsuz sevgi duyan varlıklardır. Dünyanın en büyük gücünün sevgi olduğunu unutmayın.

Hayatınızın Her Anı Meleklerin Işıklarıyla Dolsun, Sevgiyle :Angel_anim:

T

thadeus

Yazı kendi içinde çelişiyor.Bir yerinde melekler Tanrı'ya karşı gelemez denilmiş başka bir yerindede kötü meleklerin tanrıya karşı geldiği için kötü olduğu söylenmiş.Ayrıca bana göre kesin olan yanlış bilgilerde mevcut yazıda.

Genede paylaşım için sağol :)

Nyx

Kayıtlı Üye
Yazı kendi içinde çelişiyor.Bir yerinde melekler Tanrı'ya karşı gelemez denilmiş başka bir yerindede kötü meleklerin tanrıya karşı geldiği için kötü olduğu söylenmiş.Ayrıca bana göre kesin olan yanlış bilgilerde mevcut yazıda.

Genede paylaşım için sağol :)

Biraz daha dikkatli okursanız ne demek istediğimi anlarsınız. Demek istediğim meleklerin yaratılışında Tanrı'ya karşı gelmek yok, tamamen Tanrı'nın görevlerini yerine getirmek için yaratıldılar, ama bunu kabul etmeyen melekler " melek " olmaktan çıkıp kovuldular. Kesin olan yanlış bilgiler ne bilmiyorum ama bu tamamen SİZE GÖRE. Yazıya İlgi Gösterdiğiniz İçin Teşekkürler.

T

thadeus

Biraz daha dikkatli okursanız ne demek istediğimi anlarsınız. Demek istediğim meleklerin yaratılışında Tanrı'ya karşı gelmek yok, tamamen Tanrı'nın görevlerini yerine getirmek için yaratıldılar, ama bunu kabul etmeyen melekler " melek " olmaktan çıkıp kovuldular. Kesin olan yanlış bilgiler ne bilmiyorum ama bu tamamen SİZE GÖRE. Yazıya İlgi Gösterdiğiniz İçin Teşekkürler.

1-Dikkatli okuyunca sabah dingin kafayla dahada çelişiyor.ASLA kelimesinin anlamını sözlükten bir tekrar araştırın.(Melekler asla Tanrı'ya karşı gelemezler)Asla karşı gelemeyen şüphesiz sonradan karşı gelip kötü olamaz.
2-Özgür iradeleri yoktur, yani karanlık yolda ilerleme gibi bir seçim yapamazlar. Kötülükle kesinlikle bir bağ kuramazlar.(Buda yazının kendi içiyle çeliştiği nokta.İradesi olmayan bir varlıkta Tanrı'nın emrinnden çıkamaz.)

Nyx

Kayıtlı Üye
Görüşünüzde ısrar ediyorsanız bu sizin seçiminiz, saygı duyarım. Dediğim gibi ilgi duyduğunuz için teşekkürler :)

Katarina

Kayıtlı Üye
Meleklerle yaşamak...Beki ikala erilki :)

Çok güzel bir paylaşım olmuş;insanların maneviyatına büyük katkıda bulunacağını düşünüyorum.Her insan yalnız kalır;her insan çaresiz kalır.Ve hangi dinde olursa olsun insan yanı başında hatta kendi içinde bulunan bu güzel varlıklardan mutlaka yardım diler.Adı burada melek olur başka bir kimsede bambaşka bir ad olur.Bu hiç önemli değil.Işık güzeldir..

Herkesin ışığı daim olsun...

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Evet cok güzel bir paylasim,arkadasimizin yüregine saglik.Benim meleklerle tanismam 13 yasindayken oldu,Rahmetli teyzemin hastaliginin ilk yillarinda onlarla beraber kaliyor,teyzemin bebegine bakiyordum,o zamanlar bir bucuk yasindaydi ve heryere tirmanmaya kalkiyordu.Ve ben her zaman camin önünde sandalye veya sehpa görünce hep panige kapilir,hemen onlari oradan uzaklastirirdim.

Ve bir aksam üstü enistem isten geldi,Arabasini devamli baska yere park eden enistem o aksam tam bizim camin önüne park etmis.tam sofraya oturacagiz,Bizim camin önünden aniden yere birsey düstügünü gördük,tam enistemin arabasinin üstüne düstü,ben hemen alper diye bir bagirdim ki anlatamam,nasil korktugumu.oysa bizim üst dairede oturan komsunun ayni yasta olan ogluymus düsen.enistemin arabasinin üstü öyle bir icine cökmüs.Ama bebek millete bakarak kikirkikir gülücükler atiyordu.

Hastaneye götürdüler Allaha sükür cocuk hic zarar görmemis.Enistem o gece teyzeme anlatirken duydum,Icinden bir ses oraya park etmesi icin enistemi zorlamis.Iste o günden sonra ben meleklere inanirim.Onlar hakkinda yazilan hic bir sey yanlis degildir,onlar vardir,sadece dinlemeyi bilelim.:Angel_anim:

sweethoyqoliq

Kayıtlı Üye
güzel bir paylasım bilmediklerim burada vardı. Fakat ben bir kaç aydır aklıma geldikçe melegimden dilek diliyorum suana kadar bir tanesi bile olmadı.

Nyx

Kayıtlı Üye
6) İstiyorum Ama Yardım Alamıyorum ? Hani Tüm Dualar Kabul Olurdu ?
Eğer meleklere inanmayı seçip ondan yardım istediğiniz halde yardım alamıyorsanız bunun çeşitli nedenleri vardır. Öncelikle meleklerden yardım isterken nelere dikkat etmeliyiz buna bir bakalım.

• Onlardan yardım isterken, yürekten yardım isteyin. Dileğinizi kalpten istemelisiniz.
• Onlardan yardım isterken, içinizde biraz mutluluk ve sevgi olsun. Eğer hiçbirşeyin değişmeyeceğine inanarak ve üzgün bir halde isterseniz olmaz. Gülümseyin ve işi onlara bırakın.
• Belirli bir konuda yardım isteyin. Yani " Meleklerim bana her konuda yardım edin ! " demeyin. İsteyeceğiniz belirli bir konu olsun.
• Yardım isterken onlara güvenin. Eğer yardım isteyip de " Hani kaç gün oldu, daha gerçekleşmedi.. ", " Ya istedik de, imkansız be nasıl gerçekleşecek ki.. ", " Ne zaman olacak, nasıl olacak, olacak mı ? " gibi soruları süzerkli zihninizde canlandırırsanız ve aynı zamanda egonuzun tuzaklarına yakalanıp aklınızda bin türlü negatif düşünceyle isterseniz, meleklerinizin önüne bir duvar örersiniz ve onlar size yardım edemezler. En iyisi, yardım isteyin, sonra da unutun gitsin.
• Eğer acil bir yardım istiyorsanız, o zaman yardım istedikten sonra derin derin nefes almaya başların. Çünkü melek enerjisi insanlara nefes yoluyla taşınır. Mesela bir eşyanız kayboldu ve onu ararken yardım istediniz. O zaman derin derin nefes alıp verin ki onların enerjisi size gelebilsin.
Eğer bunları yaparsanız melekleriniz size yardım ederler. Ve genellikle o dileği unuttuktan sonra, en beklenmedik anda gerçekleşir dilekleriniz çünkü o dileği engelleyecek hiçbir düşünce, duygu, blokaj yoktur artık. Ancak bazen ilk adımı sizin atmanız gerekebilir. Birini aramanız ya da birini ziyaret etmeniz gerekebilir, eğer böyle birşey yapmanız gerekiyorsa sezgilerinize ve algılarınıza kulak verin.

Eminim ki bu bölüm size yardımcı olacaktır, sevgiler :Angel_anim:

valoizm

Kayıtlı Üye
meleklerden bir yardım istedim. olması çok güçtü ama oldu. onları seviyorum sizde her zaman yardım isteyin,teşekkür etmeyi de unutmayın

meleki

Kayıtlı Üye
bu yazılanlar beki ikala eriklinin kitabından alıntı.

Nyx

Kayıtlı Üye
Bu yazı bir alıntı değil, bir derleme yazısıdır. Ayrıca dünyadaki tek Melek Eğitimci Beki İkala Erikli'ymiş gibi bilinmesinden ve meleklerle ilgili yazılan, paylaşılan her şey sanki Beki İkala Erikli'den alıntıymış gibi davranılmasından nefret ederim. Bundan sonra bir yorum yazarken, iyice düşünüp düşüncenizi o şekilde belirtin, iyi forumlar.

focus

Kayıtlı Üye
çok benzerlikler var ifade edişlerde ama haklısınız ha ali-veli ha veli-ali önemli olan anlatmanız ve melekler konusunda bunların hepsi dogru, bir ilave örnek vereyim onlardan bir işaret isteyin, size özel olsun,

samimi olun ve isteyin size mutlaka cevap veriliyor.

ben canlı örneğiyim.

saglıcakla.

cano87

Kayıtlı Üye
güzel yazı olmuş emeğine sağlık, fakat bu dediğin insanın kendi kendine konuşması gibi birşey yani cevap sadece olan olay sonucu alabiliyorsun yani kendi kendine yotumluyorsun, benim sorum onlarla karşılıklı görüşmek mümkün mü?

kwanyin

Kayıtlı Üye
İş
ediş ile büdüş
evet meleklerle birlikte olmak onların varlığını hissetmek gerçekten çok özel ve gzellll

Nyx

Kayıtlı Üye
Dediğinizi tam olarak anlayamadım, Onlarla karşılıklı görüşmek mümkün mü diye sorduğunuz soru için şöyle cevap verebilirim. Melekleri yanınıza çağırdınızda hemen gelirler. Bu zaman sürmez. Eğer onlarla karşılıklı konuşmak, onlardan mesaj almak, rehberlik istemek istiyorsanız, bu elbette ki mümkün. Ancak ilk çağırdığınızda eğitimciler ve bu işin uzmanları kadar iyi iletişim kuramayabilirsiniz, ama karşılıklı olarak içsel bir iletişime geçebilirsiniz. Melekler duru-görü, Duru-hissediş gibi yollarla iletişime geçerler. Bu yollarla onlarla konuşabilirsiniz. Sezgilerinizi ve algılarınızı geliştirip Psişik kanallarınızı açtıkça onlarla daha net iletişime girebilir ve ne demek istediklerini daha kolay anlayabilirsiniz. Zaten sezgilerimi ilerlettim diyorsanız, o halde meleklerle kolay bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Eğer bu konuda yeniyseniz size tavsiyem, melek kartları satın almanız. Melek kartlarıyla çalışmak işinizi çok kolaylaştıracaktır.

ozer001

Kayıtlı Üye
Ben bişey anlayamadım. Yazıyı okudum ama ya anlamadım ya da göremedim.

Meleğimden nasıl yardım isticem, ne dicem :S