Odamda Allah'ın Adı Çalarken Kabus Görüyorum

• Konbuyu başlatan thadeus
  • Başlangıç tarihi
T

thadeus

Arkadaşlar ben odamda yatarken rahatlatır düşüncesiyle Allah'ın adlarının sayıldığı bir ilahi açarak yattım.Öyle yattığım geceler kabus görüyordum.Belkide uyarıcı rüyalardı ben anlamadım.Ancak o ilahiyi çaldırmayı bırakıp uyumaya başladığımda gördüğüm kabuslar durdu.Merak ettiğim Allah'ın adlarını dinler ve uyur haldeyken neden kabus görüyorum? Ve bunu kestiğimde neden kabuslar duruyor? Bir yorumlamanız varsa sevinirim.

AJA

Elit Üye
Tam olarak bir cevap veremeyecegim fakat rahat uyumak için de ilahi dinlemek bana biraz absürt geldi. Tavsiye olarak derim ki rahat uyumak için başka müzikler dinleyin yada esmaları tesbih olarak çekin.Kabuslarınızdan da kurtulmuş olursunuz.

T

thadeus

Tam olarak bir cevap veremeyecegim fakat rahat uyumak için de ilahi dinlemek bana biraz absürt geldi. Tavsiye olarak derim ki rahat uyumak için başka müzikler dinleyin yada esmaları tesbih olarak çekin.Kabuslarınızdan da kurtulmuş olursunuz.

Esmaül hüsna dinlemek neden absürd geldi bende onu anlamadım.

Keira

Moderator
Olay Allah'ın adları değil. Sizi rahatlatsın, korkularınızdan arındırsın niyetiyle dinlemediniz mi? Bilinçaltınız da ters tepki göstermiş olabilir.

AJA

Elit Üye
Esmaül hüsna dinlemek neden absürd geldi bende onu anlamadım.
Dinlemeniz absürd gelmedi :) Yatarken dinlemeniz tuhaf. İlahinin için de esmalar geçiyor dikkat edin.Yatarken bir çok dua okunabilir ama esmalar degil.. Tabii bu bana göre böyle.Diger arkadaşlarda fikirlerini belirticeklerdir.

İyi forumlar , huzurla kalın..

T

thadeus

Olay Allah'ın adları değil. Sizi rahatlatsın, korkularınızdan arındırsın niyetiyle dinlemediniz mi? Bilinçaltınız da ters tepki göstermiş olabilir.

Bu açıdan düşünmemiştim haklı olabilirsiniz.

Jungfrau belkide yatıp dinlediğim için olmuştur sende haklı olabilirsin.

dokuz

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji Öğrencisi
Bence Esmaül Hüsna ile uyumaya çalışmanız yanlış kulağında Allah'ın isimleri zikredilirken senin belkide uygunsuz pozisyonlarda uyumandan (uygunsuzdan kastım bilinçli yaptığın şeyler değil) kaynaklanabilir diye düşünüyorum...

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Bence Esmaül Hüsna ile uyumaya çalışmanız yanlış kulağında Allah'ın isimleri zikredilirken senin belkide uygunsuz pozisyonlarda uyumandan (uygunsuzdan kastım bilinçli yaptığın şeyler değil) kaynaklanabilir diye düşünüyorum...

Buna katılıyorum. O isimlerin kudretlerini bilirsiniz, o kudretli isimler okunurken horul horul uyumak ne derece doğru bilmiyorum :)
Klasik müzik dinlemeniz daha uygun, özellikle piyano senfonileri. Alır götürür valla bu senfoniler adamı, şahsen ben dinlediğim sürece her yerde uyuyabilirim. Siz de bir deneyin.
Sevgiler.

T

thadeus

Buna katılıyorum. O isimlerin kudretlerini bilirsiniz, o kudretli isimler okunurken horul horul uyumak ne derece doğru bilmiyorum :)
Klasik müzik dinlemeniz daha uygun, özellikle piyano senfonileri. Alır götürür valla bu senfoniler adamı, şahsen ben dinlediğim sürece her yerde uyuyabilirim. Siz de bir deneyin.
Sevgiler.

Ben beni uyutsun amacıyla dinlemiyorum.Dinlerken güvende hissettiğim için uyurkende çalma düşüncesi hoşuma gidiyor :)

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Hmm anladım. O zaman bunu dinlemeyi bırakmalısınız çünkü kabus görmenize yol açıyor. Benim dediğim senfoniler nedense bana güven duygusu veriyor, zaten bu duyguları hissettirmese rahatlayıp uyuyamam. Yani bir deneyin, fayda görebilirsiniz :)

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Esma ül Hüsna konusu biraz hassas oluyor.
Bu konuda saygısızlıklara yer verilmiyor.

Ben kendimden iki örnek vereyim.
Esma ül Hüsna yazılı kağıdı yırttım diye bütün gün başım ağrıdı.
Yine aynı kağıt yere düştü diye yataktan dayak yemiş gibi ağrılarla kalktım.
Kağıdı tesadüfen gördüm yükseğe koydum ağrılar geçti.
O yüzden eminim ondan olduğuna.
İşte esma konusunun çok hassas olduğunu bu yüzden düşünüyorum.

Sizin olayınızda da yaptığınız saygısızlık olarak geçmiş.
Malum yatakta abdestsiz, uygunsuz bir şekilde uyuma hali.
Müslüman cinler midir, melekler midir, esma ruhanileri midir bilmiyorum.
Ama bir varlıklar gelip rahatsız ediyor böyle olunca.

T

thadeus

Şöylede bir ayrıntı hatırlıyorum.Gene Esmaül Hüsna açtığım bir gece bir ara uyanmıştım.Fark ettim ki Esmaül Hüsna ilahisi açtığım halde çalmıyor.Tam neden çalmıyor bu deyipte bilgisayara yönelmiştim ki kendine kendine tekrar çalmaya başladı.Ben uyurken kendi kendine nasıl durdu ve ben uyanınca nasıl kendiliğinden çalmaya başladı anlamamıştım.

gümüş

Kayıtlı Üye
Ben beni uyutsun amacıyla dinlemiyorum.Dinlerken güvende hissettiğim için uyurkende çalma düşüncesi hoşuma gidiyor :)

Ben de dinlerken uyuyakalırım bazen, ve coklukla rahatlatıcı gelir ve illa ki ayrıca bir şey mi var acaba ? sorusu olacaksa hatta bazen saçlarım okşanıyormus gibime bile gelir, kutsandığımı hissederim. Niyet önemlidir derler, bilinçaltınız ise sebep, niyetinizde arayın cevabı. Niyet saf ise,ve hala ürkme rahatsızlık var ise, o halde rahatlamanıza vesile olacak bir kaç dua ile ön hazırlık yapıp temizlik yapmıs varsayın kendinizi. Bu noktada ille de dua demem diyemem, ben bazen tütsü yakıyorum, bazen evi temizliyorum bazen kalkıp ya nebileyim o an aklıma ön hazırlık olarak ne gelirse ve kendimce saygı / sevgi ifadesi ise onu yaparım. Mesela ayaklarımı uzattığım yön beni rahatsız ediyorsa değiştiririm. Bazen üşenmesem de dişimi de fırçalasam der yataktan kalkarım... gibi...

La-edri

Kayıtlı Üye
Kabuslariniza takilmanizi tavsiye etmem, bu durumun etkeni Esma'lar degil sizin pisikolojik durumunuz,esmalarin anlamlari üzerinde düsünmenizi tavsiye ederim,hatta bu düsünceler ile uykuya dalmanizi, gecmis olsun :)

Salgin999

Kayıtlı Üye

Lütfen yanlış bilgi vermeyelim.Daha önceden tanıdğım hocalar vardı.Bunlardan biri gece ilahi dinleyerek yatıyordu ben şahit oldum...

BİRTSEN

Kayıtlı Üye
Şeytan, kötü varlıklar rahatsız oluyor olabilir bu yüzden kabus görüyor olabilirsiniz, çalınmasını istemedikleri için...

karashan

Kayıtlı Üye
Bildiğim kadarıyla Ezan okunurken dahi bacak bacak üstüne atmak , uzanır pozisyonda olmak doğru değil.Gayet doğal Tanrı olarak inandığın yaradıcının isimleri zikredilirken saygı gereği düzgün bir şekilde durmak gerekir.İyi bir amaç için yanlışlıkla kötü birşey yapmışsınız uyarılmışsınız biraz daha dikkatli olmanız istenmiş.

La-edri

Kayıtlı Üye
Arkadaslarin bazilari demiski, yatarken esma zikir edilmez. Neden ??? Bu nerden cikti ?
Ayette Allah bizzat bildirirken bunun aksini savunmak nasil bir mantik onuda cözemedim :)
Zikir ibadetinin hic bir yasagi yoktur, ister yatarken ister abdestsiz.

Ali imran 191; onlar otururken ayakta ve yanlari üzeri yatarken, Allahi zikir ederler.. (Onlardan kasit muminler )