Yanımdan geçen karartılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

saykoman

Kayıtlı Üye
Merhaba sayın arkadaşlar, benim aklıma uzun süredir takılan bir olaydır bu... Evde iken genelde oluyor, gündüz vakti genelde...

Evde dinlernirken, birşeyle uğraşırken mutfağa doğru gittiğimde mesela yanımdan geçen karartılar görüyorum. Bunların manası nedir? Korkmuyorumda yalnız merak içindeyim. bu olayla ilgili bilgisi olupta beni aydınlatmak isteyen olursa çok sevinirim. Şimdiden ilginize teşekkür ederim.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Gölgeniz olabilir gündüz daha çok oluyorsa veya bir kere olmuştur siz ona odaklanmışsınızdır, artık bilinçaltınızda sürekli koridor veya herhangi bir yer farketmez geçerken sürekli göreceksin diye uyarı veriyordur. Zihniniz siz farketmeseniz bile bu konuya odaklanmış görünüyor. Düşünmezseniz bir şey olmaz ki varlıklardan şüphe ediyorsanız daha çok gece yaşanır bir durum olması gerekecekti.

saykoman

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim yorumunuz için ama gördüklerimin gölge olmadığından eminim zira bazen oturduğum yerde ikende oluyor. Ama göz yanılması olduğu kanaatine varıyorum çünkü hep gözümün net göremediği konumlarda oluyor. Yani gözümün en solu veya sağı diyelim.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Gözlerinizde bir sorunda olabilir. Gözleriniz için bir doktorada gidebilirsiniz. Sağlıkla kalın :)

canmert196

Kayıtlı Üye
Gordugunuz sey varliktir gozde vs problem yok gayet sagliklisiniz ve algilariniz diger insanlara gore biraz daha gelismis:)

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Nasılda teşhis koydunuz maşallah :D

saykoman

Kayıtlı Üye
Ben varlıklara inanan bir insan değilim, sadece bilimsel olarak araştırıyorum bu konuyu. Yinede sağolun.

fthbl

Kayıtlı Üye
Beynin oynadığı bir tür oyun.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Bu forumdaki modlar emin olun sizin kadar emin bir şekilde bu varlık teşhisini koymuyor. Ayrıca gözün görmediği ksımları beyin zaten karanlık olarak algılar. Sadece işin ehli olmadan pat diye varlık damgasını yapıştırmayalım bu hiç doğru olmaz.

canmert196

Kayıtlı Üye
Tecrubem olmadigini nasi biliyorsunuzda bunun dogru olup olmadigini konusabiliyorsunuzki pat diye diye biliyorsunuz bunu:) gozun gorme acisi disinda kalan kisimlar yok diye algilanir siz karanlik bir odaydayken bu dediniz olur :)

mecra

Kayıtlı Üye
Son 1 haftadir bana da ayni sey oluyor. Pek ustune dusmuyorum acikcasi. Korkmuyorsaniz sorun yok demektir. Bilimsel olarak arastirdiginizi soylemissiniz gozlerinizde sorun olabilir yada norolojik bir olay... :oops:

canmert196

Kayıtlı Üye
Onlar zararli olmuyor sadece mekan ayni alem farkli oldugu icin algisi yuksek kisiler fark edebiliyor:)

saykoman

Kayıtlı Üye
Tam anlatamadım galiba, biraz daha açıklık getireyim isterseniz bu konuya...

Gördüğüm olay net olarak şöyle birşey; sanki bir borudan siyah duman üflenmiş gibi anlık görüntüler. Saliselik gibi de olabilir. Yani demek istediğim kafanızı çevirmenize mecal bırakmıyor o kadar hızlı ve gizemli bir görüntü. Yalnızca gündüzleri oluyor dikkat ettiğim kadarıyla.

mitos

Kayıtlı Üye
Banada aynı şeyler oluyor, anlık karaltılar ya da minik kıvılcımlar. Genelde çok kitap okuduğumda, bilgisayar başında fazla zaman geçirdiğimde ya da uykusuz kaldığımda oluyor. Kısaca gözlerimi çok yorduğumda oluyor. Bence hemen varlıklara yormamak lazım. Bu olayın olduğu zaman öncesinde ne yaptığınıza dikkat edin. Sadece gündüzleri oluyorsa evinizin/işyerinizin aldığı ışıkla da alakalı olabilir. Direk ve yoğun ışıkta sebep olabilir bu karaltılara.

Keira

Moderator
Öyleyse şöyle bir öneri sunalım, önce bir hastaneye gidip kontrollerden geçiniz eğer hiç bir rahatsızlığınız yoksa bu işin erbabı birinden etrafınızda varlık olup olmadığını öğreniniz..

saykoman

Kayıtlı Üye
Banada aynı şeyler oluyor, anlık karaltılar ya da minik kıvılcımlar. Genelde çok kitap okuduğumda, bilgisayar başında fazla zaman geçirdiğimde ya da uykusuz kaldığımda oluyor. Kısaca gözlerimi çok yorduğumda oluyor. Bence hemen varlıklara yormamak lazım. Bu olayın olduğu zaman öncesinde ne yaptığınıza dikkat edin. Sadece gündüzleri oluyorsa evinizin/işyerinizin aldığı ışıkla da alakalı olabilir. Direk ve yoğun ışıkta sebep olabilir bu karaltılara.
aynen bendeki belirtilerde bunlar. Cep telefonunda uzun süre internete takıldığım zamanlarda oluyor genelde. Teşekkürler gerekli sonuca ulaştık sonunda. Benim gibi merak eden arkadaşlar için de iyi bir rehber oldu.

saykoman

Kayıtlı Üye
Öyleyse şöyle bir öneri sunalım, önce bir hastaneye gidip kontrollerden geçiniz eğer hiç bir rahatsızlığınız yoksa bu işin erbabı birinden etrafınızda varlık olup olmadığını öğreniniz..

ısrarla neden varlıklara bağlıyorsunuz konuyu anlayamadım? Geçen sayfada inanmadığımı belirttim. Genelde çoğu insana olan birşey bu olay. Bir yere odaklandığında veya uykusuzken oluyor genelde. Yinede sağolun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...