Varliklar ile ilgili yardim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cevriye

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar.
Uzun zamandir ramazan ayinda bütün olumsuz varliklarin bağlandiğini ve zarar veremediklerini saniyordum. Ancak akşam büyük bir korku duyarak uyandim sabaha karşi. Odamin kapisi rüzgar olmamasina ramen çitirdadi. çok sayida nas ve felak dualari, ayetel kürsi ve diğer dualari okumama rağmen korkum bir türlü yatişmadi. Sabah namazi ile biraz daha içim rahatladi sanki daha sonra uyuyabildim. Benim merak ettiğim ramazanda kötü varliklarin serbet dolaşip dolaşamayacaği biliyorsaniz lütfen yazin.
şimdiden teşekkür ederim.

bendekiben

Elit Üye
Sayın cevriye, Üyelik tarihinize baktığımda sitemize yeni üye olduğunuzu görüyorum.Bu sebeple daha önce olmadığınız kadar varlık ve cin yazıları ile muhatap olduğunuzu ayrıca bu tür şeylerin tabiatıyla alışkın olmayan düşüncelerinizde bir girdap yaratması normal olduğunu düşünüyorum.Zamanla bu tür yazılara alıştıkça ,korkunuz azalıp yok olacaktır.Sonuç olarak ;çevremizde biz görmesekde olan varlıkları görebilmek için bu ruhsal tekamülünüzün oldukça ileri seviyede olması gerekir.Bu gerçekleşmiş olsa dahi siz herhangi bir çağrı yapmadıkça sizle irtibata geçmezler.İçinizi ferah tutun.İçinizin rahat olması için dua etmek ,yapabileceğiniz en güzel çözüm.Sevgiyle...

cevriye

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim. Haklı olabilirsiniz bilinç altımda kalmış olabilir. Ayrıca geç saatlerde baktığım kahve falının da etkileri olmuş olabilir. Peki olumsuz varlıkların ramazanda kilitli olduğu ve zarar veremedikleri söylentisi doğrumu? Bu konu da bir bilginiz var mı acaba?

fthbl

Kayıtlı Üye
Ramazanda zincire vurulan "Merede-i şeyâtîn" denen şeytanların en inatcı azgınları olan bir grup,yoksa insanın kişisel şeytanı dil.
İnsanın kişisel şeytanı bağlanırsa terakki durur.

Kahve falı bakarken insanın başına cinler (genellikle negatif olanları) toplanır zaten anlattıklarınız cin olayına benziyor.Başka işler yaparak da cinleri başınıza toplayabilirsiniz.Mesela namazı hakkıyla kılan bir insanın başına müslüman cinler üşüşür binlerce müslüman cin onun arkasında namaz kılar.Namaz sonrası ona dua ederler.Kötü cinleri de oraya yaklaştırmazlar.

Kuran okurkende melekler ve müslüman cinler insanın başına üşüşür.Kötü varlıklar Kuran okunan odada barınamazlar onun için kötü varlıklar genelde evde Kuran okunmayan banyo ve tuvalet gibi yerleri mekan tutarlar.

cevriye

Kayıtlı Üye
Ramazanda zincire vurulan "Merede-i şeyâtîn" denen şeytanların en inatcı azgınları olan bir grup,yoksa insanın kişisel şeytanı dil.

Kahve falı bakarken insanın başına cinler (genellikle negatif olanları) toplanır zaten anlattıklarınız cin olayına benziyor.Başka işler yaparak da cinleri başınıza toplayabilirsiniz.Mesela namazı hakkıyla kılan bir insanın başına müslüman cinler üşüşür binlerce müslüman cin onun arkasında namaz kılar.Namaz sonrası ona dua ederler.Kötü cinleri de oraya yaklaştırmazlar.

Kuran okurkende melekler ve müslüman cinler insanın başına üşüşür.Kötü varlıklar Kuran okunan odada barınamazlar onun için kötü varlıklar genelde evde Kuran okunmayan banyo ve tuvalet gibi yerleri mekan tutarlar.

Kapısı gıcırdayan oda namaz kılınan bir oda haklısınız ve içinde çok fazla Kuran var. Kötü varlıklar değil o halde. İçimi rahatlattınız teşekkür ederim.

Salaman

Banlı Kullanıcı
sen kendi zincirlerini kırmışsın fala bakarak .

Saprohil

Kayıtlı Üye
Şeytanlar zincire bağlanıyor.Cinler değil.Şeytanla cin bir mi ?

Salaman

Banlı Kullanıcı
kahve falı haramdır islam dinine göre normalde şeytanlar bağlanır evet ama kişi kendi si bu tip kötü davranışlar yaparak şeytanının zinzirini kendi elleriyle çözmüş oluyor . o kadar koaly değil yani hemen balandı ramazan sonuna kadar bağlı kalacak diye bişey yok insan doğru davranırsa balıdır insan azıtınca onlrda çözülür.

Saprohil

Kayıtlı Üye
kahve falı haramdır islam dinine göre normalde şeytanlar bağlanır evet ama kişi kendi si bu tip kötü davranışlar yaparak şeytanının zinzirini kendi elleriyle çözmüş oluyor . o kadar koaly değil yani hemen balandı ramazan sonuna kadar bağlı kalacak diye bişey yok insan doğru davranırsa balıdır insan azıtınca onlrda çözülür.

Gelecekten haber veriliyorsa haramdır.Diğer türlü sakıncası yok.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Benim su fal konusunda aradigim cevaplar var.bazi sahislar fal bakarak para kazaniyor,Ve hep yalan söylüyorlar,bu benim bayan arkadasimla basimiza geldi,sirf eglence olsun diye bir restorantta fal baktirdik,arkadasimin bir kizi var sadece,ama falci kadin sayesinde 2 oglan 2 kiz oldu,kadin üstelik benim annemide öldürdü,hic haberim yok bes sene olmus annem öleli::willy_nilly:eek:ysa gecen hafta telefonla konustuk.
Peki arkadaslar bu yalanci falcilarda günaha giriyormu?????:D

cevriye

Kayıtlı Üye
fal şeytan işidir

Ben daha çok motivasyon aracı olarak görüyorum. Gaybı Allahtan başkası bilemez bu çok net. Zaten hayat seçimler ve irade doğrultusunda şekillendiği için sürekli değişir. Yinede sıkıntıda iken güzel günlerin geleceğini ve açıklığa çıkacağını duymanın kötü bir yanı yok bence :)

furkan40

Banlı Kullanıcı
Ben daha çok motivasyon aracı olarak görüyorum. Gaybı Allahtan başkası bilemez bu çok net. Zaten hayat seçimler ve irade doğrultusunda şekillendiği için sürekli değişir. Yinede sıkıntıda iken güzel günlerin geleceğini ve açıklığa çıkacağını duymanın kötü bir yanı yok bence :)
''Kullarım gayb-ı bilemez.Tahmin dahi edemez'' Bu ayette belirttiği gibi fal bakmanın tek amacı geleceği görmek yada tahmin etmektir.Bu yüzden mutlak haramdır.

cevriye

Kayıtlı Üye
''Kullarım gayb-ı bilemez.Tahmin dahi edemez'' Bu ayette belirttiği gibi fal bakmanın tek amacı geleceği görmek yada tahmin etmektir.Bu yüzden mutlak haramdır.

Peki doğru çıkan falara ne diyorsun?
Yada onu geçiyorum. Gelecek hakkında birşeyi hiçbir araç kullanmadan bilmekte haram mı ? Bir kadının hamile olduğunu, o hamile olduğunu bilmeden hissetmek mesela?

furkan40

Banlı Kullanıcı
Peki doğru çıkan falara ne diyorsun?
Yada onu geçiyorum. Gelecek hakkında birşeyi hiçbir araç kullanmadan bilmekte haram mı ? Bir kadının hamile olduğunu, o hamile olduğunu bilmeden hissetmek mesela?

Misal ben yarın birini öldürücem oda sizin akrabanız ve sizde falcıya gittiniz falcı size dedi ki yarın akrabanızdan biri ölecek bunun gibi bir şey.En iyisini Allah bilir.Hamilelik konusuna gelince o kadın zaten hamile sizde bunu hissediyorsunuz.Hamile olmadan önce hamile olduğunu hissedemezsiniz saçma cümleler oldu ama umarım anlatabilmişimdir :)

canmert196

Kayıtlı Üye

Bazi musallat durumunda varliklara ayet okunmasi onlari guclendirirmis urum demistsa

Bendekiben tamamen hakli inanin banada sizin gibi olmustu yavas yavas alisiyosunuz eger yolunuz bu taraftaysa evren sizi hazirliyor size tavsiyem ayetel kursinin korumasini yapin bu bilinc altina islettirin cunku kotu olayda bunu okursaniz kotu bir durum olmadigi halde siz varliklar geldigini dusunen bilinc altiniz ayetel kursi okuncada olarin kaccagini dusuncek 1 yil sonra artik rahat rahat uyursunuz merak etmeyin:) karanlikta vs daha rahat bile hissedersiniz kendinizi

cevriye

Kayıtlı Üye
Misal ben yarın birini öldürücem oda sizin akrabanız ve sizde falcıya gittiniz falcı size dedi ki yarın akrabanızdan biri ölecek bunun gibi bir şey.En iyisini Allah bilir.Hamilelik konusuna gelince o kadın zaten hamile sizde bunu hissediyorsunuz.Hamile olmadan önce hamile olduğunu hissedemezsiniz saçma cümleler oldu ama umarım anlatabilmişimdir :)

Evet çok net anladım :) Teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...