Dünyaya yolculuk

cevriye

Kayıtlı Üye
Bir torak parçasının üzerindeyim nereden geldiğimi göremiyorum. Gri renkteki toprak parçasının aşağısı büyük bir boşluk. Evrenin en yüksek yerlerindeyim ve etraftaki yıldızları gezegenleri görebiliyorum. Bir filmi izler gibi uzaktan görüyorum her şeyi. Üç yaşlarındaki halim. Üzerimde beyaz bir elbise var. Beyaz tenliyim. Saçlarım sarı ve uçları bukle bukle. Başımda altından bir taç var. Beni bekleyen büyük bir at arabasına doğru yürüyorum. Kocaman ahşap merdivenleri olan ahşap bir araba bu ve dumandan siyah arlar var önünde. Merdivenleri yavaşça tırmanmaya çalışıyorum merdivenler boyumdan daha yüksek. Sonunda arabanın içine geliyorum. Arabanın içinde, Azrail oturuyor. Yüzünü görmüyorum. Siyah cübbesi ve elinde orağıyla o olduğunu biliyorum, çok büyük. Kocaman elleri var. Yanına oturup dizine yatıyorum. Saçımı okşuyor. Elindeki orağın sapını yere vuruyor ve atlar hareket etmeye başlıyor. Dünyayı görüyorum uzaktan git gide yaklaşıyoruz. Sonra benim burada inmem gerektiğini söylüyor ama ben dünyada kalmak istemediğimi söyleyip onunla kalmak istiyorum. Sanki ailem beni terk ediyormuş gibi hissediyorum. Beni dünyaya bırakıp uzaklaşıyor.
Birkaç yıl önce gördüğüm ve zaman zaman anımsadığım bir rüya bu.