Bazı olaylar'da kendimi farklı boyutlarda hissediyorum

• Konbuyu başlatan Üye silindi 15237
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 15237

Selamunaleykum ;

Bazen müzik dinliyorum 10-15sn.kadar süren bir ara ses oluyor ( ara ses derken örneğin bir bayan sesi veya başka bir ses )

sanki o ses beni farklı boyut'a götürüyor böyle kendimi o an

açıklanamaz bir boyuttaymışım gibi hissediyorum ama bu çok uzun sürmüyor 5-10 sn kadar sürüyor

bu olay tek müziklerde değil örneğin bir insan görim o insan beni bir an farklı boyutlara götürüyor..

bu her insanda olmuyor nasıl anlatım bilmiyorum çok değişik bir olay

bu günlük yaşamtımda'da oluyor

Neden böyle oluyorum ?

Shamanistic

Kayıtlı Üye
O kişinin duygu halini yaşıyor gibi misin ? Gördüğün kişinin hislerini duygu halini yaşama olayı çoğu kişide olmuyor bazı kişilerde doğuştan oluyor :)) Eğer dediysem bunu Tanrı'nın sana verdiği bir hediye olarak kabul edersen geliştirebilirsin :))

byrosa

Kayıtlı Üye
Bu durumun devamlılığını istemelisin. İlerleyen zamanlarda daha farklı boyutlarda ortaya çıkabilir ve tam olarak neler hissettiğini anlayabilirsin. Zaman ilerledikçe bu hissettiğin şeyleri bizlere daha iyi açıklayabilirsin ve kendini bu konuda uzmanlaştırmak senin için her zaman daha iyi olacaktır, sevgilerle.

zenithmx

Kayıtlı Üye
Zihnin astral seyehata çok yatkın gibi görünüyor. Bu erdemi iyi değerlendirmek bence senin için de etrafındakiler içinde faydalı olabileceğini düşünüyorum kardeşim.

Aronyi

Banlı Kullanıcı
İş
Ögrenci
Ses titreşimlerinin beyini hipnoz ettigine dair bir teori var büyük ihtimal hafiften hipnoz oluyorsun be öyle his ediyorsun paranormal bir şeyler yok yani..

Katarina

Kayıtlı Üye
Ses titreşimlerinin beyini hipnoz ettigine dair bir teori var büyük ihtimal hafiften hipnoz oluyorsun be öyle his ediyorsun paranormal bir şeyler yok yani..

Hayır bunun adı hipnoz değildir.Paranormal bir şey de mevcuttur.Arkadaşımız geliştirilebilir bir duyguya sahip.İnsanların gözlerine baktığınızda olur.O insanın içine girersiniz;hislerine tercüman olursunuz adeta.Hatta o olursunuz.

Zaman zaman iyi;zaman zaman kötü bir tecrübedir bu.Ama güzeldir.

Bunu bir çok şeyin başlangıcı olarak görüyorum.Biraz farkındalık geliştirerek inanıyorum ki çok daha güzel şeyler görürsünüz :)

Sevgiyle kalın..

Aronyi

Banlı Kullanıcı
İş
Ögrenci
Hayır bunun adı hipnoz değildir.Paranormal bir şey de mevcuttur.Arkadaşımız geliştirilebilir bir duyguya sahip.İnsanların gözlerine baktığınızda olur.O insanın içine girersiniz;hislerine tercüman olursunuz adeta.Hatta o olursunuz.

Bunu bir çok şeyin başlangıcı olarak görüyorum.Biraz farkındalık geliştirerek inanıyorum ki çok daha güzel şeyler görürsünüz :)

Sevgiyle kalın..

Neye dayanarak bu tezi sunuyorsunuz acaba ? Arkadaşın verdigi ifadeden bariz bir şekilde hipnoz oldugu anlaşılıyor..

Katarina

Kayıtlı Üye
Neye dayanarak bu tezi sunuyorsunuz acaba ? Arkadaşın verdigi ifadeden bariz bir şekilde hipnoz oldugu anlaşılıyor..

Yaşadığım deneyimlere vede tecrübelerime dayanarak.Kaldı size bu tezi size kanıtlamak mecburiyetinde değilim.Hayatınızda kaç defa normal bir insanın yüzüne bakarken hipnoz oldunuz bende bunu merak ediyorum.

Bu şekilde bir tecrübeniz var ise;ve baktığınız bir çok insanda bunu yaşıyor iseniz bilemem tabi :D Fakat arkadaşımızın yaşadığı budur.

mercanada

Banlı Kullanıcı
İş
.
Yaşadığım deneyimlere vede tecrübelerime dayanarak.Kaldı size bu tezi size kanıtlamak mecburiyetinde değilim.Hayatınızda kaç defa normal bir insanın yüzüne bakarken hipnoz oldunuz bende bunu merak ediyorum.

Bu şekilde bir tecrübeniz var ise;ve baktığınız bir çok insanda bunu yaşıyor iseniz bilemem tabi :D Fakat arkadaşımızın yaşadığı budur.

@Katarina,
Paranormal bir yetenek olduğuna katılıyorum bende , bazı ses ve titreşimlerle bilinçaltının etkilendiği doğru ama insanların yüzene bakarak hipnoz
olsaydık sokakta yürüyemezdik değil mi?.Bariz katılmıyorum Sevgili Aronyi:)

habrakcemre

Kayıtlı Üye
Seni kıskandım.Banada oluyor ama ben bir insana dokunduğumda hissediyorum çok kısa süre ama seninki farklı yorumları merak ediyorum.

Aronyi

Banlı Kullanıcı
İş
Ögrenci

Ben sadece boşa vaatlerde bulunmak istemiyorum. Arkadaşımızın ifadesinde bazı kişilerle zaman geçiriken farklı his ettigi var. Bu herkesde olan bir özellik bazı kişilerin yanında zaman nasıl akar anlamazken bazılarının yanında çok kasvetli bir hava sezersiniz yani bu sıradan bir durum. Dediğim gibi ben bunu paranormal bir durum olarak görmüyorum boşa ümüt vermektense realist bir tavıra davet ediyorum sevgiler..

bluecat

Kayıtlı Üye

Sevgiyle kalın..

Nadir de olsa başıma geliyor Katarina, bunu kontrollü yapmıyorum, kontrol etmek de isterim çünkü bunun neden olduğunu ve iyilik anlamında nasıl kullanılabileceğini anlamış değilim, sanki o kişiye saygısızlık etmişim gibi de geliyor, ayrıca farkındalığı geliştirmek nasıl birşey?

Benim bu tuhaf durum için diyebileceğim; 5-10sn kadar ''o'' oluyorum ve o kişinin yakınımda ya da uzakta olması ya da onunla bir sevgi bağımın olup olmaması şart değil.

Katarina

Kayıtlı Üye
Sevgili bluecat;

Aynen öyle ben bu deneyimi ilk yaşadığımda alışveriş merkezinde hiç tanımadığım biri için yaşamıştım.Kesinlikle tanımak şart değil :)Aslında bunun kişiye yapılan saygısızlıkla da alakası yok.Çünkü siz bunu isteyerek yapmıyorsunuz. Farkındalık ile ilgili sitede çok fazla konu mevcut araştırır iseniz mutlaka işinize yarar bilgiler bulursunuz.

Sevgiyle Kalın..

Aronyi

Banlı Kullanıcı
İş
Ögrenci
bluecat;
o gibi oluyorsan bu belki bir nebze paranormal olay olabilir yada gelişmiş hayal gücüde daha detaylı tanım vermenizi dilerim..

Chaldkydri kardeşim ne yazıkki paranormal bir yetenegin olmadıgını düşünüyorum. bunu söylememin ve ısrarla diretmemin nedeni ise zamanını olmayan bir şeyi geliştirmek için kullanmandan korkmam..

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Selamunaleykum ;

Bazen müzik dinliyorum 10-15sn.kadar süren bir ara ses oluyor ( ara ses derken örneğin bir bayan sesi veya başka bir ses )

sanki o ses beni farklı boyut'a götürüyor böyle kendimi o an

açıklanamaz bir boyuttaymışım gibi hissediyorum ama bu çok uzun sürmüyor 5-10 sn kadar sürüyor

bu olay tek müziklerde değil örneğin bir insan görim o insan beni bir an farklı boyutlara götürüyor..

bu her insanda olmuyor nasıl anlatım bilmiyorum çok değişik bir olay

bu günlük yaşamtımda'da oluyor

Neden böyle oluyorum ?

Müzik dinlerken ki duyumsadıklarınız zikir, meditasyonda - hatta sizin sesle oluşan farklı boyut hali sesli(komutla) yapılan meditasyonlarda ki yaşanan hislere benziyor. Yarı bilinçli trans (otohipnoz), meditatif bir durum söz konusudur.
Bazen bir objeye bakarak da yarı trans haline girilir, siz kişilerde bunu deneyimliyorsunuz. Hatta sıkıcı, tekdüze ve çok konuşan insanlarla beraberken de uykumuz gelir ya da başka alemlere dalarız:)
Muhtemelen rahat odaklanan birisiniz. Yaşadıklarınız meditatif duruma kolay geçebileceğinizi gösteriyor, bu da kinezi gibi çalışmalarda daha kolay odaklanabileceğinizi, tefekkür, meditasyonu zorlanmadan yapabileceğinizi gösterir.
Ancak devamlı bu durumda olmamanız gerekir, eğer ibadet veya meditatif bir çalışma yapmıyorsanız bilincimizin fizik bedenle olması gerekir. Arada topraklanmanızı öneririm.

Aronyi

Banlı Kullanıcı
İş
Ögrenci
Müzik dinlerken ki duyumsadıklarınız zikir, meditasyonda - hatta sizin sesle oluşan farklı boyut hali sesli(komutla) yapılan meditasyonlarda ki yaşanan hislere benziyor. Yarı bilinçli trans (otohipnoz), meditatif bir durum söz konusudur.Bazen bir objeye bakarak da yarı trans haline girilir, siz kişilerde bunu deneyimliyorsunuz. Hatta sıkıcı, tekdüze ve çok konuşan insanlarla beraberken de uykumuz gelir ya da başka alemlere dalarız:)
Muhtemelen rahat odaklanan birisiniz. Yaşadıklarınız meditatif duruma kolay geçebileceğinizi gösteriyor, bu da kinezi gibi çalışmalarda daha kolay odaklanabileceğinizi, tefekkür, meditasyonu zorlanmadan yapabileceğinizi gösterir.
Ancak devamlı bu durumda olmamanız gerekir, eğer ibadet veya meditatif bir çalışma yapmıyorsanız bilincimizin fizik bedenle olması gerekir. Arada topraklanmanızı öneririm.

Bende bunu anlatmaya çalışıyorum ayrıntılı bilhi için ;

http://www.gizlimabet.com/threads/2...asındaki-Bağlantı-Varoluş-la-Rezonansa-Girmek

bluecat

Kayıtlı Üye
bluecat;
o gibi oluyorsan bu belki bir nebze paranormal olay olabilir yada gelişmiş hayal gücüde daha detaylı tanım vermenizi dilerim..

Chaldkydri kardeşim ne yazıkki paranormal bir yetenegin olmadıgını düşünüyorum. bunu söylememin ve ısrarla diretmemin nedeni ise zamanını olmayan bir şeyi geliştirmek için kullanmandan korkmam..

Aronyi,

Bu çok sık başıma gelmiyor,senede belki 3 belki 5 defa.. Nasıl olduğu, hangi parametrelere bağlı olduğu hakkında da hiçbir fikrim yok, ermiş değilim, büyücü değilim, cinli değilim, falcı değilim alelade bir insanım:) Konuyu görünce belki biri bu garip durumun ne olduğunu izah eder diye yazdım. isteğin üzerine yaşadıklarımdan birini örnekleyeyim, 3 aydır görmediğim, konuşmadığım, başka şehirde yaşayan bir arkadaşım için olan bir olay. Aniden bir araba kullandığımı görüyorum, gözümün önünde bir yol, o anda arabanın teybine uzanıyorum, şarkı değiştiriyorum. Bu olay kaç sn. sürüyor bilmiyorum, 3..5.. hiçbir fikrim yok?? Kendime geliyorum ve o arkadaşımı arıyorum, o da şu anda yolda olduğunu istanbula geldiğini söylüyor. Ben de kendime ''bu nedir şimdi'' diye soruyorum:) Yeri gelmişken sizlere de soruyorum:)

Aronyi

Banlı Kullanıcı
İş
Ögrenci
Sanırım bu bir paranormal yetenek. Bunun daha gelişmiş hali hayvanların zihinlerine girmek oluyor. Hatta bizim formumuzdada yapabilenler mevcut diye hatırlıyorum. Geliştirmek için pratik yapmalısınız ve odaklanmalısınız. Bunun düzensiz olması pratik yapmamanızdan doalyı olsa gerek. Üstüne düşmenizi öneririm..

bluecat

Kayıtlı Üye
Embriyonun da yazdığı gibi, insanoğlu bir cevher Aronyi, o kadar çok yeteneğimiz var ki aslında, hangi birinin üzerine düşüp geliştireceğimize karar veremiyoruz bazen. Çalışmak için zaman lazım, yollarda kaybolmamak için bir rehber, hayallerle yeteneği ayırabilecek, egoyu dizginleyecek ciddi bir eğitim lazım. Bunları bulamıyorsak, aklımıza takılsa da ilginç deneyim deyip geçiştirmeye çalışıyoruz..

Destekleyici, nazik yorumun için teşekkür ediyorum.