Heartagram

Beş

Banlı Kullanıcı

Pentagram ile ilgisi yok tamamiyle aldığım alıntı..
''HIM vokalist ve kurucusu Ville Valo 'ya göre hertagram aşk ve ölümü simgeliyor. Nefret ve aşk 'ın dengesi, hayatın içinden iki önemli bölüm, bu iki önemli bölüm aynı zamanda Valo'nun şarkıları arasında gerçekten önemli bir yere sahip. Bu sembol kimi HIM fanatikleri arasında dövme olarak da kullanılmaktadır.
Heartagram bir yanlış anlama yoluyla satanizm ile bütünleştirilebiliyor. Ancak, Ville Valo bunun yalan olduğunu belirtiyor. Heartagramda ters yıldız oluşu, kalbin oluşmasını sağlıyor.
''

''HIM (His Infernal Majesty) 1991 yılında Ville Valo, Mikko Lindström ve Mikko Paananen tarafından kurulmuş bir rock grubudur. Daha önceleri grubun açılımını His Infernal Majesty olarak açıklayan grup, Satanist imajı yaratmamak için bu açılımı kullanmamaktadır.''

Grubun isminin(His Infernal Majesty) anlamı ise,İncil'de şeytanı tanımlamak için kullanılan bi terim.
Kelime anlamı ise 'şeytani Mejasleri' anlamına geliyor.
Ville Valo'ya göre ise satanizmle uzakdan yakından ilgili olmadığı üstüne basılarak söylenmişti gerek röportaj gerek biografilerinde..
Ama şöyle birşeyde var,parçaları ve anlamlarını okudukdan sonra insanın görüşü bu yönde oluyor.
Villa Valo gibi düşünmüyorum açıkcası

Kaynak:Vikipedi.

donzula

Kayıtlı Üye
Gecenlerde bunun aynisi bi kolye aldim ve ogrendigim kadariyla uc asagi bakarsa satanizmi sembol ediyor ayrica adini tam bilmiorm ama koc basli demon sekliyle bu pentagramin sekli yanyana koyunca birbirine cok benziyor.

.Demeter.

Kayıtlı Üye
İş
Dövmeci ve Ressam
Ben bir HIM daha doğrusu Ville Valo hayranıyımdır. Her ne olursa olsun o adamı seveceğim sonsuza kadar :) Bir tarih öğretmenim heartagramın çok eskilere dayandığını söylemişti. Ve kolunda bu sembolün dövmesi var. Bana; "Aşka duyduğum nefret, ve nefrete duyduğum aşk ve aynı zamanda karıma duyduğum aşk yüzünden bu dövmeyi yaptım. Acayip bir düşüncem var ama sataniste benziyor muyum? :)" demişti. Bende sanatizm ile alakalı olduğunu düşünmüyorum hele Ville Valo'nun böyle olabileceği aklımın ucundan bile geçmez :)

donzula

Kayıtlı Üye
Bunu satanizmi parayla satip ilgi cekmek icinde yapmis olabilir.

albiel

Kayıtlı Üye
Ville Valo ne kadar satanist değiliz dese bile bir çok şarkısında satanist ögeler bariz.

Ama "Gone with the Sin" gibi bir şarkıyı yazan insanı sevmemek de elde değil hani :)

Keira

Moderator
Sizin bu isarete yorumunuz nedir him cok eskilerde bi 2 sarkisini dinlemistim ve sembolu degisik ilgi cekici gelmisti:) ondan dolayi merak ettimde

HIM 'i ben de severek dinlerim. Satanist olup olmadıklarını, inançlarını hiç birimiz sorgulayamayız. Bu sembole gelince, her ne kadar satanizmle alakası yok dese de grup üyeleri bana göre çağrıştırıyor çünkü çok fazla benzerlik var (Şahsi fikrim). Yüzyıllardır tüm dini semboller insanlar tarafından farklı sembollerle birleştirilip bambaşka şekillerde karşımıza çıkıyor zaten.

donzula

Kayıtlı Üye
Cevabimi editleyemedim sadece bi gorus oldugunu belirtmek isterim. Ornek olarak nasil kola reklaminda birden canimiz kola cekiyo reklamda gizli reklam oldugu icin bu da o sekilde ilgimizi cekip farkli yonlere egilmemizi saglayabilir sahsen Keira aciklama yapmasaydi ben elimde tutmaya devam edicektim

dokuz

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji Öğrencisi
Ville Valo ne kadar satanist değiliz dese bile bir çok şarkısında satanist ögeler bariz.

Ama "Gone with the Sin" gibi bir şarkıyı yazan insanı sevmemek de elde değil hani :)

Kulağa hoş gelen ritmi sayesinde "I adore the despair in your eyes" sözleriyle nakarattan çıkışını takip edememize sebep olan insandır kendisi.
Nasıl bir aşktır bu :D