pentagram

donzula

Kayıtlı Üye
Bugun pentagram bakarken gordum normal 5 koseli pentagram ariyodum ama farkli bir pentagram ilgimi cekti hic dusunmeden onu aldim ust iki kosesi oval geliyor bi kalbi animsatiyor diger uclari normal sivri geliyor bu pentagram ne anlama gelmektedir ?

Keira

Moderator
Yıldızın uç kısmı aşağıya mı bakıyor yukarıya mı?

donzula

Kayıtlı Üye
Asagiya bakiyor anlamini bilmesemde icimden bi his onu almami soyluyordu

Keira

Moderator
Aşağıya bakanlar satanistlerin kullandığı pentagram. Wiccanlar, ucu yukarıya doğru bakanları kullanır.. Size önce paganizmi ve wiccalığı özümseyin derken bunu kastediyorduk. Keşke iyice araştırsaydınız.. Pentagram'ın neyi sembolize ettiğini, neden ve nerede kullanıldığını öğrenip öyle alsaydınız.

donzula

Kayıtlı Üye
Haklisiniz kitaplarimi aldim kolye halinde almistim taktigimda bi sicaklik geldi satanizmle ilgili hic bi konuda ilgilenmedigim icin boyle bi sey olucagi aklima gelmemisti.

Ayrica icinde kalp bulunan bi sey nasil kotulugu temsil edebilir ki diye dusundum alirken :(

Keira

Moderator
Yukarıda bahsettiğim gibi paganizmi ve wiccalığı iyice araştırıp özümsemeniz gerekiyordu. Bunu Sayın Urum'da başka bir konunuzdaki mesajında anlattı size. Artık daha dikkatli okuyup, özümseyip ona göre hareket edersiniz.

donzula

Kayıtlı Üye
Haklisiniz sanirim bi hata yapmadan anlatilmak isteneni anlamicaktim :( kolyeyi cope atmam yeterli olur mu yoksa baska bi sey yapmam lazim mi ?

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
ya boyle bir pentagramin resmini yukleyebilir misiniz merak ettim :)

albiel

Kayıtlı Üye
Bu işaretin paranormal bir şeylerle ilgisi olup olmadığını bilmiyorum. Ama HIM grubunun simgesidir ve solist Ville Valo kalbin aşkı, üçgenin de ölümü temsil ettiğini söyler. Benim bildiğim Ville Valo'nun kendi tasarımı -Ville Valo'nun röportajlarında öyle diyor.- .

Grup da bir love metal grubu olduğu için şarkıları da aşk ve ölümü konu alır zaten.

Bence sen o kolyeyi atma da metal dinleyen bi arkadaşına ver.

Beş

Banlı Kullanıcı
Bu işaretin paranormal bir şeylerle ilgisi olup olmadığını bilmiyorum. Ama HIM grubunun simgesidir ve solist Ville Valo kalbin aşkı, üçgenin de ölümü temsil ettiğini söyler. Benim bildiğim Ville Valo'nun kendi tasarımı -Ville Valo'nun röportajlarında öyle diyor.- .

Grup da bir love metal grubu olduğu için şarkıları da aşk ve ölümü konu alır zaten.

Bence sen o kolyeyi atma da metal dinleyen bi arkadaşına ver.

Ekli dosyayı görüntüle 2843

Evet,arkadaşa katılıyorum.
Bu grup Ville Valo'nun kendi tasarımı olduğunu duymuştum arkadaşın yorumunu %100 katılıyorum bende bu şekilde duydum röportajda.

Grup ve tür hakkında farklı birşey söyleyemeyeceğim..
Fakat, ekleyeceklerim olacak;

Bu tam olarak adı pentagram değil,hatta 1991 yılında bulunmuş bir sembol.
''Ville Valo Heartagramı 19 yaşında bulmuştur ve grubun simgesidir.''

Hatta alıntı yaparak söyleyeceklerimi pekiştirsem daha iyi olacak..
''HIM vokalist ve kurucusu Ville Valo 'ya göre hertagram aşk ve ölümü simgeliyor. Nefret ve aşk 'ın dengesi, hayatın içinden iki önemli bölüm, bu iki önemli bölüm aynı zamanda Valo'nun şarkıları arasında gerçekten önemli bir yere sahip. Bu sembol kimi HIM fanatikleri arasında dövme olarak da kullanılmaktadır.
Heartagram bir yanlış anlama yoluyla satanizm ile bütünleştirilebiliyor. Ancak, Ville Valo bunun yalan olduğunu belirtiyor. Heartagramda ters yıldız oluşu, kalbin oluşmasını sağlıyor.
''

Burda yüzeysel anlatayım bununla ilgili bi konu açayım daha ayrıntılı kapsamlı yazarım.

yuşa eısen işmoil

Kayıtlı Üye
sanırım dediğin pentegramı biliyorum him grubu diye bir grubun kendilerine tasarladıkları bir pentegram üst köşe sanki kalbi andırıyor şeklinde sağ sol daki kolları kapattığın zaman tam kalp ortaya çıkıyorsa dediğimdir

demonic

Kayıtlı Üye
"Heartagramda ters yıldız
oluşu, kalbin oluşmasını
sağlıyor."

B

bernaguntekin97

Pentagram olaganustu varlıklar,demonlardan korur sadece satanizmi simgelemiyor. Herkesin bildigi bu. Fakat ucgenlerin farklı bir korum yapısı var.Bilginize

Keira

Moderator
Pentagram ve Ters Pentagram arasında fark vardır, konuyu başından itibaren okuyup, eklenen pentagramı incelerseniz ne anlatmak istediğimizi anlarsınız.. Sevgiler..