ne yapmalıyım arkadaslar önerilerinize ihtiyacım var..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umraojaan

Kayıtlı Üye
Sevgili arkadaşlar tam 3 aydır hayatım tersine döndü.Sağlık problemim yüzünden bu ay tam 8 kilo verdim.Erkek arkadaşımla aram bozuldu.Beni aramadan 1 gün geçirmeyen adam artık aramaz sormaz oldu.Onu çok seviyorum ve bu durum beni mahvediyor.Ona çok ihtiyacım var.Rahatsızlığım yüzünden her geçen hafta biraz daha zayıflıyorum.Geceleri sürekli rüyama giriyor.Uyuyamıyorum.Yolda yürürken bir anda kalbim sıkışıyor.Eskiden onu bu kadar düşünmezdim ama aklıma geldikçe bir tuhaf oluyorum.Sanki ailem olmasa koşup yanına gideceğim.Derslerimde okulda derece yapardım ama artık barajı geçmek için çok büyük çaba harcıyorum.Hiç birşeyden haz almıyorum.Yaşamak yük gibi oldu.Lütfen bir kaç öneride bulunun..

Keira

Moderator
Öncelikle umarım en yakın zamanda şifa bulursunuz. Hayatınızdan her zaman negatif düşünceleri ve enerjiyi uzak tutun. Erkek arkadaşınıza gelince, neden eskisi gibi aramadığını ona açık açık sormanız gerekir, belki bazı problemleri vardır, yoğundur vs vs. Birçok sebebi olabilir. Eğer cevabı sizi tatmin etmezse de ilişkinizin seyrine siz karar vermelisiniz. Unutmayın ki kimse sizden ve sağlığınızdan daha önemli değil. Bu şekilde üzülmek sağlığınızın iyice bozulmasına sebep olur.

Zeyna

Kayıtlı Üye
İş
yönetici
merhaba , hemen hemen hayatın bazı dönemlerinde herkesin en az bir yada birkaç kez belki farklı dozlarda hissettiği bezginlik, bıkkınlık , ağlaklık , mutsuzluk ulaşılmazlık ,terkedilme vs.öncelikle zaman herşeyin ilacıdır diye düşünmekten vazgeçme. Bazen sevdiğimiz kişiyle anlaşmazlığa düştüğümüzde yada ayrıldığımızda sanki onsuz yapamayacakmışız , sanki dünya bile onunla olmadıkça keyifsiz gibi gelir bizlere. Tabiiki asıl gerçek bu değildir. sevmek harika bir duygu ama hiçbirzaman hayatınızın odak noktası haline getirmeyin sevdiğinizi. ona ayıracağınız zamanınız olacak paylaşacaklarınız ama siz bir bireysiniz aileniz çevreniz kendi hayatınla ilgili sorumluluklarınız var. o da bunlardan birisi sadece . acı hissettiğiniz için derslere de konsantre olamıyorsunuz hatta sağlığınız bile stres sıkıntı ve uykusuzluktan pek iyi değil. Biraz oluruna zamana bıraksanız üstüne düşmeseniz. siz kendi hayatınıza okulunuza sağlığınıza odaklansanız normale dönseniz. belki bu yıkımı görmek bile korkutuyor olabilir onu. bunu onun için değil kendiniz için yapın. hayat devam ediyor ve silkinin üzerinizdeki bu yükten kurtulup hayatın güzelliklerinin farkına varın. herşey gelip geçicidir inanın. zamana ve kendinize inanın. Bir ilişki başlar anlaşabiliyorsanız iki tarafda mutlu ve seviyor ve yürütmek istiyorsa yürür ama tek taraflı olmaz bazende bitmesi daha hayırlıdır ve biter. bittiğini de kabul etmek gerekir.

sevgi ve ışıkla kalın.

umraojaan

Kayıtlı Üye
teşekkür ederim.beni rahatsız eden şey bu kadar duyarlı bir insan nasıl bu kadar duyarsız ve vurdumduymaz bir hale geldi anlayamıyorum.Bir anda oldu herşey.Çok şaşırdım.Hem de ona en çok ihtiyacım olduğu zamanda yaptı bunu.Hiç pozitif enerjim kalmadı ve insanlara karşı aşırı güvensizim..

maiela

Banlı Kullanıcı
teşekkür ederim.beni rahatsız eden şey bu kadar duyarlı bir insan nasıl bu kadar duyarsız ve vurdumduymaz bir hale geldi anlayamıyorum.Bir anda oldu herşey.Çok şaşırdım.Hem de ona en çok ihtiyacım olduğu zamanda yaptı bunu.Hiç pozitif enerjim kalmadı ve insanlara karşı aşırı güvensizim..

Sorunun ne olduğunu ona sordun mu? cevap vermiyor mu?

mecra

Kayıtlı Üye
Sagliginizi tum sorunlardan once tutmaniz sizin faydaniza. Unutmayin giden kisinin yerini gelen baska biri doldurabilir ancak elden giden sagligin yerini hicbir sey dolduramaz. Erkek arkadasiniz hasta oldugunu biliyor sanirim. Zor gununuzde sizin yaninizda olmayan insana zaten sirtinizi dayamayin siz zararli cikarsiniz. Tabii kendiniz icin en dogrusunu siz bilirsiniz. Gecmis olsun.

Ori

Kayıtlı Üye
Öncelikle geçmiş olsun ve Allah şifa versin inşallah. Sizin bu sevgili konusunda mantıklı davranmanızı bekliyorum. Sizin zor dönemde yanında olmayanı, hayatınız boyunca yanınızda görmek istiyorsunuz. Sizin yapmanız gereken şey bu zor zamanınızda duygularınızla aklınızı ayrı tutmaktır. Şuan aklınızı kullanmanız ve kendinizi toparlamanız gerekmektedir. Allah taşıyamayacağı yük vermez insanlara.. Siz bu halinizle aklınızı kullanırsanız çok şey farkedersiniz umarım, gerçek dostluk, arkadaşlık ve hayat eşinizi.. Hayat eşi dediğiniz insan sizi yarı yolda bıraktı mesela. Ama dediğim gibi bu olaylarıda fazla düşünmemek gerek sadece kendinizi düşünün ve nasıl iyi olabilirim diye kafa yorun. Sağlıklı olmanın bir kuralıda mutlu olmaktır. Hak etmeyenler için kendinizi gereğinden fazla üzüyorsunuz. Gerçekleri görün ve ona göre hareket edin. Tekrar geçmiş olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...