Kafam karisti yardimci olur musunuz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

donzula

Kayıtlı Üye
Arkadaslae dun 50den fazla basligi okudum ama sorularima tam cevaqp bulamadim ben cadi olmak istiyorum tek tanrili bi dine mensubum ve dinimi degistirmek istemiyorum yani wiccan olmicam. Peki wicca olmadan cadi olmak icin yine cember ,golgeler kitabi vs gerekli mi ilk adimdan nasil baslamam gerekli telefondan girdigim icin gozden kacirmis olabilirim eger konuyla ilgili net bir baslik varsa gosterirseniz ya da kolay yoldan yardim ederseniz sevinirim

Keira

Moderator
Wicca olmadan da cadı olabilirsiniz. Cadılık bir yaşam tarzıdır, gölgeler kitabı, ritüellerde çember açımı yine de yapmanız gereken şeylerdir.

donzula

Kayıtlı Üye
Biraz daha aydinlatirsan yani baslangicta hangi yolu izlemeliyim ilk adim wiccayla aynimi gibi ?

Keira

Moderator
Wicca bir inanış biçimi, cadılık yaşam tarzıdır. İlk adım dediğiniz cadı olmak için yeniden doğup isim verme ritüelinden bahsediyorsanız evet. Wiccalar paganizm dinini benimsemiştir, ibadetlerini, özel günlerini dinlerine göre uygularlar. Başka dinden olan cadılarla wiccaları ayıran özellikler bunlardır. Önce cadılıkla ilgili bilgi toplamanız ve araştırma yapmanız sizin için daha aydınlatıcı olacaktır.

donzula

Kayıtlı Üye
Cadilikla ilgili baktigimda pek bi sey bulamadim. Bu sitede mevcut mu degil mi onu da bilmiyorum.

Keira

Moderator
Bu sitede bir çok bilgi mevcut iyice araştırmanızı tavsiye ediyorum...

donzula

Kayıtlı Üye
Dedigim gibi telefondan girdigim icin fazla arastiramadim wiccada takilip kaldim yine de sagol daha fazla bilgi veribilicek ya da baslik gonderebilicik arkadaslar varsa memnun olurum :)

Keira

Moderator
Siz önce araştırıp ne yapmak istediğinize karar verin biz elbette yardımcı oluruz. Siz biraz bilgi sahibi olmadan pek bilgi verme taraftarı değilim ben. Yanlış anlamayın benim ki sadece prensip ve inanç meselesi şahsi algılamayın lütfen..

donzula

Kayıtlı Üye
Soyle diyim ben kararimi verdim cadi olmak istiyorum anladigim kadariyla tarzlari birbiriyle hemen hemen ayni ancak wicca bir din olarak geciyo altar malzemeleri de ayni diye biliyorum dediginiz uzere golgeler kitabi vs.de gerekliymis yani bi cok sey okudum ama cadi olmak icin nasil baslamam gerektigini tam olarak cozemedim diyim :)

Keira

Moderator
Forumda yeniden doğup cadı olmakla ilgili bir ritüel var ona bir göz atın derim ben. İlk adımınızı atmış olursunuz.

donzula

Kayıtlı Üye
Biraz bakindim ama bulamadim iste oldugumdan pek rahat degilim aksama bakabilirim anca yardimlarin icin sagol

donzula

Kayıtlı Üye
Bir bucuk saattir bakiorum ama bahsettigin ritueli hala bulamadim :s

T

thadeus

Ben haşa Allah değilim seni yargılayamam.Bunuda sana tek tanrılı dine mensup olduğun için söylüyorum.Cadı ol olma büyü yapmak Allah katında pek affedilir şeylerden değil.Din konusuna değindiğin için bende buna değinmek zorunda hissettim kendimi :)

Kolay gelsin :)

donzula

Kayıtlı Üye
Surekli ariyorum ama hala bulamadim bu ise nasil baslamam gerektigini lutfen yardimci olun.

biard

Kayıtlı Üye
size tavsiyem forumun en altlarında arşiv bölümü var. Ordan her konuyu rahatça okuyabilirsiniz.

donzula

Kayıtlı Üye
Keira sanirim bu konuda gerekli bilgiye sahipsin ve yardimci olabilirsin adanma rituellerini fln buldum ama bi sorum daha var adanma rituelini yapmadan once meditasyon fln yapmam gerekio mu yoksa bu ise direk adanma ritueliyle mi basliyoruz ?

Keira

Moderator
Meditasyon yapmak her zaman iyidir. Zihninizi boşaltır ve sadece yapacağınız işe daha kolay odaklanırsınız..

donzula

Kayıtlı Üye
Yani onceden 1 hafta yada 1 ay ne biliim belli bi sure ugrasmam gerekmio bu ritueller icin

Keira

Moderator
Donzula bu sizin yeteneğinize ve çalışmalarınıza bağlıdır. Bunun bir süresi yoktur. Sizin araştırmalarınızı derinleştirdikçe ne demek istediğimi anlayacaksınız. Ben size ancak bu şekilde yüzeysel bilgiler verebilirim, kendinizi keşfedecek olan yine sizsiniz..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...