Evimdeki beyaz duman ne olabilr?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Herkese merhaba. Dün gece tüm pencerelerimi kapatıp uyudum. İki kedim var ve kaçmasınlar diye pencerelerimi kapatarak uyuyorum. Sabah beş gibi uyandım bir sigara içip uyudum. Sonra 7:30 gibi uyandığımda evin her odasında banyoda mutfakta ortalığı kaplayan beyaz duman vardı. Nerdeyse kokusuzdu. Dışarıdan gelmiş olması mümkün değil. Ve oldukça yoğundu. Sizce nedir?

Ori

Kayıtlı Üye
Bende hafiften miyop var, gece kalktığımda ara sıra bende heryerde duman görürüm bir müddet sonra bunlar yavaş yavaş kaybolur. Acaba aynı şeyi mi kastediyoruz bilmiyorum ama ben bu gördüğüm manzaranın göz yanılması olduğunu biliyorum.

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Bende hafiften miyop var, gece kalktığımda ara sıra bende heryerde duman görürüm bir müddet sonra bunlar yavaş yavaş kaybolur. Acaba aynı şeyi mi kastediyoruz bilmiyorum ama ben bu gördüğüm manzaranın göz yanılması olduğunu biliyorum.

Çok tatlısın Ori :) ama bende miyop yok. Ben gölge gibi bişey görmedim ya da ışık yanılsaması gibi birşey. Hani yangın çıkar ya her taraf duman olur evimin her odası her yeri böyle beyaz bir dumanla kaplıydı. Yangın dumanının kokusu yoktu sadece biraz zorlayınca kaynamış süt kokusuna benzer bir koku alıyordu. Ve ben gece görmedim bunu sabahın saat yedi buçuğunda uyandığımda evimi böyle bi duman kaplamıştı. Dün akşam eve girdiğimde kaynamış süt kokusuna benzer kokuyu aldım tekrar. Ve hatta kendiliğinden kaybolan bir duamn değildi pencereleri açıp evi havalandırınca çıktı. Yoksa öyle koridorda beyazımsı bir bulut görmedim. Evimin tümünü kaplamıştı.

aydınlık

Kayıtlı Üye
Bende hipermetrop var ama yıllardır hiç yaşamadığım benzer bir olayı ilk olarak son iki gündür üç kez yaşadım; tek başımayken, sigara içen kimse olmamasına rağmen sanki sigara dumanı üflenmiş gibi beyaz, hafif duman gördüm . Hatta bu sabah gördüğümün içi boştu, dağınık elips şeklindeydi. Sabahın tok ışığında çok net göründü yanılmam mümkün değil.

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
İlginç kozmik bir dönemle falan mı ilgili acaba???? Sayın site yöenticilerimiz sizin bilgilerinizden faydalanmayı bekliyoruz. Gerçekten tuhaftı yani çok tuhaftı.

Ori

Kayıtlı Üye
Çok tatlısın Ori :) ama bende miyop yok. Ben gölge gibi bişey görmedim ya da ışık yanılsaması gibi birşey. Hani yangın çıkar ya her taraf duman olur evimin her odası her yeri böyle beyaz bir dumanla kaplıydı. Yangın dumanının kokusu yoktu sadece biraz zorlayınca kaynamış süt kokusuna benzer bir koku alıyordu. Ve ben gece görmedim bunu sabahın saat yedi buçuğunda uyandığımda evimi böyle bi duman kaplamıştı. Dün akşam eve girdiğimde kaynamış süt kokusuna benzer kokuyu aldım tekrar. Ve hatta kendiliğinden kaybolan bir duamn değildi pencereleri açıp evi havalandırınca çıktı. Yoksa öyle koridorda beyazımsı bir bulut görmedim. Evimin tümünü kaplamıştı.

Farklı bir durummuş sizin, bilgim olmadığı için yorum yapamayacağım. Geçmiş olsun inşallah önemli birşey değildir.
Teşekkürler. :)

canmert196

Kayıtlı Üye
sut un anlamlarini arastirin bir mesaj olabilir ak tir sut kotu bisey oldugunu dusunmuyorum zaten ama bence biraz kafa yorarsaniz yolu size rehberlerinz gosterir gibi geldi bana

dokuz

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji Öğrencisi
Benim tanık olduğum olay tamamen sigaradan kaynaklı gece mutfakta sigaramı içer yatarım ve sabahın ilk ışıklarında lavaboya kalktığımda o sigara dumanının havada belli bir kısmı kapladığını görürüm buna çokça tanık oldum ama sizin dediğiniz çok farklı sanırım.

T

thadeus

Benim tanık olduğum olay tamamen sigaradan kaynaklı gece mutfakta sigaramı içer yatarım ve sabahın ilk ışıklarında lavaboya kalktığımda o sigara dumanının havada belli bir kısmı kapladığını görürüm buna çokça tanık oldum ama sizin dediğiniz çok farklı sanırım.

Aslında arkadaşınkide sigaradan olabilir.İçtiği vakitle uyandığı vakit arasında çok fark yok çünkü.Vede pencerelerin kapalı olduğunu düşünürsek bu ihtimal mevcut gibi geliyor bana.

dokuz

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji Öğrencisi
Yani bilemiyorum ama ben çok sık rastlıyorum o olaya ve sigaradan kaynaklı ki zamanla tavana kalkıyor hatta kapının aralığından diğer odaya girişini bile görebiliyorum dikkatle bakınca ama camı kapıyı açıp biraz havalandırınca hiç birşey kalmıyor ta ki yenisini yakana kadar.

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Aslında arkadaşınkide sigaradan olabilir.İçtiği vakitle uyandığı vakit arasında çok fark yok çünkü.Vede pencerelerin kapalı olduğunu düşünürsek bu ihtimal mevcut gibi geliyor bana.

Ben slim sigara içiyorum ve bir tanecik gri west slimin evin bütün odalarını bembeyaz bir dumana bulayacağını sanmıyorum. Evim 85 m2 bu arada.

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Yani bilemiyorum ama ben çok sık rastlıyorum o olaya ve sigaradan kaynaklı ki zamanla tavana kalkıyor hatta kapının aralığından diğer odaya girişini bile görebiliyorum dikkatle bakınca ama camı kapıyı açıp biraz havalandırınca hiç birşey kalmıyor ta ki yenisini yakana kadar. :)

10 yıldır sigara kullanıyorum ve sigara dumanının bir odadan diğerine geçişini tavana yükselişini ben de görmüşümdür. Arkadaşlar evimin her tarafı bembeyaz bir dumandı göz gözü görmeyecek şekildeydi neredeyse ne olur artık bir tanecik sigarayla bütün bir evin bembeyaz bir dumana bulanacağını söylemeyin. Olayla ilgili net bilgisi olanlardan açıklama bekliyorum. İnsan böyle durumlarda önce fiziksel olarak açıklayabilecek açıklamalara başvuruyor biliyorum ben de öyle yapıyorum bu yüzden aklıma ilk yangın geldi. Ama yangın değildi bir tane sigaranını dumanı hiç değildi. Tasavvur etmeye çalışın uyanıyorsunuz ve koridorunuz salonununuz banyonuz mutfağınız her yer bembeyaz bir dumanla kaplı. Sigara olur mu hiç ?

T

thadeus

Edna bundan başka hiç böyle duman olayı yaşadın mı? Bu kadar yoğun olmasada ufak tefek?

dokuz

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji Öğrencisi
10 yıldır sigara kullanıyorum ve sigara dumanının bir odadan diğerine geçişini tavana yükselişini ben de görmüşümdür. Arkadaşlar evimin her tarafı bembeyaz bir dumandı göz gözü görmeyecek şekildeydi neredeyse ne olur artık bir tanecik sigarayla bütün bir evin bembeyaz bir dumana bulanacağını söylemeyin. Olayla ilgili net bilgisi olanlardan açıklama bekliyorum. İnsan böyle durumlarda önce fiziksel olarak açıklayabilecek açıklamalara başvuruyor biliyorum ben de öyle yapıyorum bu yüzden aklıma ilk yangın geldi. Ama yangın değildi bir tane sigaranını dumanı hiç değildi. Tasavvur etmeye çalışın uyanıyorsunuz ve koridorunuz salonununuz banyonuz mutfağınız her yer bembeyaz bir dumanla kaplı. Sigara olur mu hiç ?

Beni yanlış anlamanı istemem sadece benim biraz fazla sigara içmemden kaynaklı olarak karşılaştığım durum senin durumuna şahit olmadığım için verebileceğim tek cevap bu aksi halde yangın olarak yaklaşsak olaya evimizdeki malzemeler hep yapay olduğundan ve %90ı plastik içerikli olduğundan dumanın kara çıkması gerekir yani bu yangın ihtimalini ortadan kaldırır duman daha somut diyorsunuz dediğiniz gibi sigara dumanıda yansıyacak açıdan bakınca çok bariz belli olmayan bir dumandır o ihtimalde ortadan kalktı su vs. herhangi bir kaynama ısıtma durumunda çıkan duman(buhar) zaten havada kalıcı birşey olmadığından o ihtimalimizde yok en azından elimizdeki seçenekleri elemiş olduk.

peri123

Banlı Kullanıcı
bende evde uzun ince beyazımsı ve mavimsi insan silüetine azcık benzeyen şeyler görüyorum çok varlar yaklaşık 2 yıldır , git gide belirginleşiyor ne bunlar bilen var mı?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
belli bir formu olmayan beyaz duman ile ilgili herhangi bir deneyime rastlamadım. sis çağırma ya da sis oluşturma maji yöntemleri var da size niye bunu yapsınlar.
göz ile ilgili sıkıntı olabilir diyeceğim ama sanırım tek sefer olmuş. paranormal olması için başka bir şey olması lazım. yani evi duman kapladı eeee sonuç diye soruyorum kendime. bir şey olması lazım sonunda. aklıma en mantıklı gelen tuvalet veya banyo camından alt veya üst komşudan gelen dumana sebep olan bir şey. sis yapan bir şeyi tuvalet boşluğuna bırakıp şaka yapmak isteyen bir komşu bile olabilir.

peri123

Banlı Kullanıcı
beyaz duman görmüyorum , benimki farklı neyse uzun hikaye

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
size yazmadım konuyu açana yazdım sorular bölümünde konu açana cevap yazıyoruz. soru içinde başka üyelerin sorulara cevap verirsek konu dağılır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...