uğursuzluğu yok etmek için

crowley

Kayıtlı Üye
İş
kulluk
Çingenelere göre, kendinizi veya sevdiginiz birisini ugursuzluktan kurtarmak zor degil.
3küçük kavanoz ve 9 baş sarımsak ve beyaz gülden bir suru diken alin.. dikenleri sarımsak baslarına sokun.
Her kavanoza 3 bas sarımsak koyun. Her kavanozu cami kapisini gorecek mesafede topraga gomun ve onu yaparken Allah'a dua edin..

Mwuetsi

Kayıtlı Üye
Şans göreceli bir kavramdır, beklentilerinize bağlıdır

asparuh

Kayıtlı Üye
İş
serbest meslek :)
uzgunum yasadigim yerde cami yok. bu durumda yapabilecegim bir seyde yok sanirim :( tesekkurler.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
çingene uygulamasında camiinin işlevini pek anlamadım sanırım yine eski bir geleneğin islami uygulamalrla birleştirilmesi söz konusu çingenelerde tılsımlar 4 elementle birleştirlir. ateş su hava toprak . gül ağaçı dalının altına gömmek yeterli olur

yasemin

Kayıtlı Üye
Öyle deme Aleister.Yoksa cogu romanlar sansli olurdu ama hic de öyle gözükmüyor:D

Romanlar'ın hayatlarına hep gıptayla baktım. Bazıları ile yakın görüştüm. Yerlerinden fırsat oldukça geçerim ve özenirim. Bence istedikleri gibi yaşıyorlar. Anın keyfini sürüyorlar. Ertesi gün Allah veriyor zaten düşünmüyorlar. Akşamları kahveleri sokakları nasıl canlı , bembeyaz gömlekli erkekler, renkli kıyafetli kadınlar, içiçe eğleniyorlar zamanlarını dolu dolu yaşıyorlar. tabi bu benim karşıdan gördüklerim.
Size bir anımı anlatayım. Bir roman mahallesine hacze gitmiştim. Borçlu evde yokmuş annesi çıktı ve herkes kapıya geldi. Soruyorlar ne oldu diye. Ben de dedim ki " ya bakın bu kardeşimiz borcunu ödemeyip bu kadar insanın şimdi canını sıktı, annesi üzüldü, siz üzüldünüz, biz buralara kadar geldik sizi üzdük. Yok mu da ödemiyor ( araba almıştı borçlu) ne hakkı var sizi bizi annesini üzmeye.Şimdi annesini daha fazla üzmemek için gidiyorum yarın büroya bekliyorum, beni bir daha buraya getirmesin söyleyin" ve ayrıldık. Ertesi gün adamcağız geldi özür diledi borcunu ödedi. Bir de orada farklı yaklaşsaydık ne olurdu bilmem.

darkkanqel

Kayıtlı Üye
Ben de camiyle alakasını çözemedim. Gül ağacı yakınına gömmek daha mantıklı gibi geldi.