Kurtadamlar...

tolk112

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar daha önce böyle bir teori atıldı mı bilmiyorum ama söylemek istediğim şu bilindiği gibi Dünyada ki araba kazaları bebek ölümleri vs hep dolunayda olur sebebi ise insan vücudunun yüzde 70 i su dur ve ay çekim kuvveti yapar ve insanın duygularını değiştirir bu yüzden bende kurtadamlık efsanesinin dolunayda dönüşmesinin sebebini buna bağladım eğer başka teorileri olan arkadaşlar varsa memnuniyetle dinlerim yada kurtadamlara inanan varsa kendince kanıtları ve deneyimleri varsa paylaşabilir teşekkürler :)

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Bu olay aklıma gençlik çağlarımı getirdi video kasetler vardı o zamanlar annemler evden gittiklerinde kız arkadaşımı film izlemeye çeğırırdım nedense filmler hep korku filmi olurdu (kız korksunda sarılabilelim bahane olsun ):)) kızcağız ne bilsin asıl kurt adam yanında oturuyor ...

Aronyi

Banlı Kullanıcı
İş
Ögrenci
Evet o teori zaten daha önce defalarca insan tarafından atıldı fakat kurt adamlara yönelik degildi ama son araştırmalar dolunayın sadece okyanuslara etkisi olddugunu ve insandaki suyla okyanustaki su arasındaki farkı göz önüne alınca etkisiz kaldıgını açıkladılar..

enerji

Kayıtlı Üye
Kurt adam efsanelerinin bir çoğun Türk efsanelerinden çıktığı söylenir.

"...Türkler'in ilk ataları Batı Denizi'nin batı kıyısında otururlardı. Türkler, Lin ülkesinin ordularınca yenilgiye uğratıldılar. Düşman çerileri bütün Türkleri erkek-kadın, küçük-büyük demeden öldürdüler. Bu büyük ve acımasız kıyımdan yalnızca 10 yaşlarında bulunan bir oğlan sağ kaldı geriye. Düşman askerleri bu çocuğu da buldular ama onu öldürmediler; bu yaşayan son Türk'ü acılar içinde can versin diye, kollarını ve bacaklarını keserek bir bataklığa attılar. Düşman hükümdarı, çeri (asker) lerinin son bir Türk'ü sağ olarak bıraktığını öğrendi; hemen buyruk verdi ki bu son Türk de öldürüle, Türkler'in kökü tümüyle kazına... Düşman çerileri çocuğu bulmak için yola koyuldular. Fakat dişi bir Bozkurt çıktı ve çocuğu dişleriyle ensesinden kavrayarak kaçırdı; Altay dağlarında izi bulunmaz, ıssız ve her yanı yüksek dağlarla çevrili bir mağaraya götürdü. Mağaranın içinde büyük bir ova vardı. Ova, baştan ayağa ot ve çayırlarla kaplıydı; dörtbir yanı sarp dağlarla çevrili idi. Bozkurt burada çocuğun yaralarını yalayıp tımar etti, iyileştirdi; onu sütüyle, avladığı hayvanların etiyle besledi, büyüttü. Sonunda çocuk büyüdü, ergenlik çağına girdi ve Bozkurt ile yaşayan son Türk eri evlendiler. Bu evlilikten 10 çocuk doğdu. Çocuklar büyüdüler; dışarıdan kızlarla evlenerek ürediler. Türkler çoğaldılar ve çevreye yayıldılar. Ordular kurup Lin ülkesine saldırdılar, atalarının öcünü aldılar. Yeni bir devlet kurdular, dört bir yana yeniden egemen oldular. Ve Türk kaganları atalarının anısına hürmeten, otağlarının önünde hep kurt başlı bir sancak dalgalandırdılar...

Ben ara sıra bu bozkurt acaba kurt kadın mı diye düşünürüm.Kurttan çocuk doğuyo falan :) hayal gücüm çalışıyor belli ki...

Psikite

Kayıtlı Üye
Ben gücümü geceleri aydan alırım,Doğru olabilir evet.

tolk112

Kayıtlı Üye
Hmm ben okyanusda ki suyla insan bedenin de ki suyun farklı olduğunun açıklandığını duymamıştım

tolk112

Kayıtlı Üye
Birde arkadaşlar yanılıyorsam düzeltin eğer bir varlığı olan özellikle cinle iletişimi olan biri sorsa ya kurtadamlar yada vampirler var mı diye onlar insanlardan uzun yaşıyorlar elbet görmüşlerdir diye düşünüyorum?

NicktenyoxuN

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
ben kurt adamlara inanıyorum ama çıkışı arkadaşımıın söylediği gibi türklerden bence ama benim duyduğum daha başka bir şey var:
Türkler orta asyadayken bazı türk boyları görünmemek için kurt postu giyip(kurt gibi gözüküyorlar yani) geceleri çine saldırırlarmış.Bencede kurt adamlar buradan türedi