Hamile kadin hirsizlik yaparsa???

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Benim hayatim boyunca merak ettigim bir konu bu arkadaslar,cocuklugumdan beri etrafimda cesitli örneklerini gördüm.Mesela agbimin sag eli ayni ördek ayagi gibiydi,16 yasindayken ameliyatla düzeltildi.:banghead:sebebi ise annemin agbime hamileyken anneannemden habersiz mutfaktan ördek yumurtasi almis olmasi,Ve bir arkadasiminda sag gözünün tam yaninda ciger biciminde bir ben denilen et parcasi.onun anneside hamileyken gittigi bir komsusunun tenceresinden aldigi pismis ciger.Ve beni en cok üzen ise,bir arkadasimin ayaginin birisi öbür ayagindan 6 cm kisa olmasiydi.onun annesi ise,hamileyken sakat bir cocuk icin.(benim böyle bebegim olsa öldürürüm) demis.Bu tür isaretler neden oluyor??Bilgilerinizi paylasirsaniz memnun olurum.

Sevgi ve selamlar:nopity:

Saprohil

Kayıtlı Üye
Adalet işte.İlahi olarak verilen adalet.

thales

Kayıtlı Üye
Adaletsizlik.! O sabinin suçu ne.? Ben bunun bir ilah-i güç tarafından cezalandırıldığına inanmıyorum yada inanmak istemiyorum.
Bir suçu başkasına yüklemek gibi birşey bu.
Suç kiminse cezasınıda o almalı.

mecra

Kayıtlı Üye
Allah kulu en sevdigiyle sinar. Cezasini da oyle verir.

Saprohil

Kayıtlı Üye
Adaletsizlik.! O sabinin suçu ne.? Ben bunun bir ilah-i güç tarafından cezalandırıldığına inanmıyorum yada inanmak istemiyorum.
Bir suçu başkasına yüklemek gibi birşey bu.
Suç kiminse cezasınıda o almalı.

Allah'ın adaletinden şüphe olunmaz.

"Allah hak ve adâletle hükmeder. Allah’tan başka taptıkları ise hiçbir hükümde bulunamazlar. Şüphesiz Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir."

enerji

Kayıtlı Üye
Benim de bir akrabam var öyle annesi zeytin çalmış bacağına saklamış kızın da aynı yerde zeytin gibi bir doğum lekesi var

cevriye

Kayıtlı Üye
Benim de çenemde beyaz bir kılıç izi ve kolumdada akrep şeklinde doğum lekeleri var ve oldukça belirgin. Çenemdeki kılıç ben güneşte bronzlaşsamda beyaz kalıyor. Ancak annemin kılıç ya da akrep çalmış olabileceğini sanmıyorum :)

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Sayin cevriye arkadasim,en önce Mabet ailesine hosgeldiniz,bizimle güzel ve dostca günler gecirmenizi diliyorum.Peki degerli arkadasim o dogum lekelerinin ne anlama geldigini arastirdiniz mi?? Tarifinizden anladigim kadariyla güzel dogum izleri.Sebepsiz ve tesaadüf oldugunu sanmam,

Iyi forumlar:nopity::nopity:

cevriye

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim ilginize, burdaki insanların enerjisini ve yaklaşımını çok sevdim.
Tesadüf olduğunu bende düşünmüyorum. Hayatta hiç birşey tesadüf değil. Ancak açıklayıcı bir cevap bulamadım.

Salvation

Kayıtlı Üye
Bende bir çok kişide gördüm, annem hamileyken bir şeyi habersiz izinsiz alsanız yeseniz dair elinizi arkanıza sürün en azından dikkat çekmez derdi.
Tabi söylenti ne kadar doğru bilemem. Ama bende hep o lekeleri çalınan alınan şeylere benzetmişimdir, İlahi adalet olsa gerek.

gizemsimsek

Kayıtlı Üye
Bunu bende duymuştum daha önce. Gerçekten insanın inanası gelmiyor ama. Çok örneği var karşımda.

demonic

Kayıtlı Üye
Birinin yaptığı işin cezasını neden başkası çeksin?böyle birşey varsa bunun adı adaletsizliktir...

aşk1

Banlı Kullanıcı
Bir kişide görmüştüm teni tavuk derisi gibiydi annesi tavuğun derisini hamileyken çok yemiş ondan öyle olduğunu söylüyordu.
Bir başka gördüğümde de ben vardı beni ciğer yediği için annesi hamileyken olduğunu düşünüyordu.
Bu durum hamile kişinin bazı şeyleri yememesi gerektiğinden de kaynaklı olabilir tavuk derisi ya da ciğer yenmemesine dikkat edilebilir.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Ben çok saçma buluyorum bunu, göz hakkı diye birşey var. Alınan küçücük birşey hemen de haram mı oluyor, hele ki hamileyken. Herkes hamilelerin canı birşeyler çektiğinden elinde yiyecek olarak ne var ne yoksa paylaşmaktan çekinmez. Allah mı çekinip ceza verecek? Zaten dünyada ki tüm şeyler onun, ona bakılırsa. Bu durumda hepimiz haram mı yiyoruz? Bilinçaltıyla alakalı bir durum olup geçmiş ataların deneyimlerinden ve kulaktan dolma bilgilerle üstünde çok durup ve en sonunda da şaşmaz batıl kehanetin kişininin kendi isteğiyle gerçekleştiğini düşünüyorum.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Kınamayın kınadığınız şey başınıza gelmeden ölmezsiniz.
Hz Muhammed.

Bazı insanlar hakediyor mesela sakat bir çocuk görüp ben böyle birşey yaşasam aldırırım demek ne demek ? Çok büyük konuşuluyor bazı konularda. Allahu Tealada kullarını sınıyor , tabiki bu sadece "benim düşüncem". Etrafımda çok fazla örneği var derdi veren Allahu Teala tabiki dermanınıda veriyor aslında tıp artık çok gelişti mesela.
Bu konudan ayrı olarak annemin bir gün canı birşey çekmişti hatırlamıyorum hamile iken. Hamile bayanların göğüsleri şişebiliyor ve aşırı derece şişmişti. Teyzemde ben görmeden mutfak süngerimi çal şişen bölgeye koy dedi. Annemde dediğini yaptı ve yarım saat geçmeden şişlik indi, ne ağrı ne acı kalmadı. :) Bende böyle birşey biliyorum. Ve herşey Allah'ın takdiridir. Ben kullarının cezası olarak görmüyorum başımıza gelen şeyleri aslında ama kınamamak, büyük konuşmamakta gerekiyor zaman zaman. Benim inancım bu tabiki. Allah sevdiği kullarına daha çok dert veririmiş dermanıyla birlikte biraz düşünmemiz gerekiyor sadece.
İyi forumlar.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Bazı insanlar hakediyor mesela sakat bir çocuk görüp ben böyle birşey yaşasam aldırırım demek ne demek ? Çok büyük konuşuluyor bazı konularda. Allahu Tealada kullarını sınıyor , tabiki bu sadece "benim düşüncem".
Bu tür düşüncede ki insanları bende kınıyorum ama birşeyleri hakedip haketmediklerini söyleyemem. Çünkü hakkım değil. Allah en iyisine karar verir, en doğru adaleti sağlar diye düşünüyorum. Ama bazı arkadaşlar hamile bayanın yediği bir lokmanın ucunun bebeğe dokunduğunu ve bununda adalet olduğunu söylemiş. Eğer adalet bu kadar küçük birşey için karşılığını buluyorsa , dünyanın yerle bir hepimizinde cehennemlik olması gerekir. Ne büyük kötülükler işleyen insanlar var, bizzat tanık olduğum. Bu dünyada dört dörtlükler hala, cezalarını çekmediler. Allah diğer alememi saklıyor bu cezayı bilmiyorum. Ama ben yine de hiç kimsenin eziyette ve mutsuz olmasını istemezdim. Hele ki can düşmanım cehenneme girecek olsa bile. Kimse büyük imtahanlarla sınanmasın inşallah.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Bu tür düşüncede ki insanları bende kınıyorum ama birşeyleri hakedip haketmediklerini söyleyemem. Çünkü hakkım değil. Allah en iyisine karar verir, en doğru adaleti sağlar diye düşünüyorum. Ama bazı arkadaşlar hamile bayanın yediği bir lokmanın ucunun bebeğe dokunduğunu ve bununda adalet olduğunu söylemiş. Eğer adalet bu kadar küçük birşey için karşılığını buluyorsa , dünyanın yerle bir hepimizinde cehennemlik olması gerekir. Ne büyük kötülükler işleyen insanlar var, bizzat tanık olduğum. Bu dünyada dört dörtlükler hala, cezalarını çekmediler. Allah diğer alememi saklıyor bu cezayı bilmiyorum. Ama ben yine de hiç kimsenin eziyette ve mutsuz olmasını istemezdim. Hele ki can düşmanım cehenneme girecek olsa bile. Kimse büyük imtahanlarla sınanmasın inşallah.

Aslında hamile bayabların yedikleri yiyecekleri ben çalmak olarak görmem asla çünkü canı çeker doğası gereği. Onu bilmiyorum o yüzden fazla yorum yapamam ama sanmıyorumki öyle birşey hak olsun. Belki inanış gereğidir. Mesela ciğer elledim iz olacak derler veya gül kokladım gül şekli çıkacak bebeğin herhangi bir yerinde. Ve olurda arkadaşlarımda da gördüm, kardeşimde de. Annem gül koklamıştı burnuna çok yaklaştırıp eyvah dedi ya yüzünde şekli çıkarsa diye. Ve ensesinde gül şekli var hala kıpkırmızı. Arkadaşımın belinde annesi ciğer ellemiş elini beline koymuş öyle bir el izi çıkmış. Yüzünde olan tanıdıklarımda var. Değişik bir olay. Belki hamile bir bayan canı birşey çekti ve o evde yedi ama söylemedi o yüzden oldu vs vs belki de söylenmeli bilemiyorum. Hamilelikte insanların başına çok değişik şeyler gelebiliyor. :)

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Benim annem çalmamış bir şey etmemiş ama evde izinsiz ciğer ya da başka bir şey yemiş galiba ve bacak aramda büyükce aynı ciğer gibi ben var et beni...

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Olay şöyle annem ciğer ellemiş ya izinsiz yemiş ve benim bacak aramda da ciğere benzeyen büyükçe bir ben var.küçük küçük şişikleri olan bir et beni

obsesif

Kayıtlı Üye
şinçeyank Nickli Üyeden Alıntı

Bazı insanlar hakediyor mesela sakat bir çocuk görüp ben böyle birşey yaşasam aldırırım demek ne demek ? Çok büyük konuşuluyor bazı konularda. Allahu Tealada kullarını sınıyor , tabiki bu sadece "benim düşüncem".
Bazen sizlere gerçekten inanamıyorum,şimdi sizde beni kınamış oldunuz bana göre ozaman?Kimide derki özel çocuklar lütuftu kıymetini bilene...hak edip etmediğimize nasıl karara verebiliyorsunuz ki?Ki ben hiç öyle aldırırım falanda dememiştim.Tıp ne kadar ilerlerse ilerlesin bazı konularda yapabileceği hiç bişey yok.Zaten engelli çocuklarla ilgi genel kanıdır bu ya birini kınadığı,yada nasıl bir günah işlediği sorulur içten içe,ama yüzümüze gelince yeriniz cennet şefaatçiniz olacak denir,sadece şunu biliyorum benim meleğim ne ceza,nede yük,emanet bana.Ne yalan bilir,ne tecavüz eder,ne ikiyüzlülük bilir,tertemizdir özel çocuklarımız